· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (455)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (455)     
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
12 ani, 11 luni
Diana Catalina: 10 ani, 4 luni

20.05.2010 12:58     citat 

Raliu, Ralu-mada sarut sarut sarut
E dragut ca voi voiati cezariana iar eu ma rog sa nasc normal, mi-e frica rau de tot de cezariana, nu stiu de ce dar as trece prin orice dureri numai sa nu imi faca operatie. Sper sa fie bine pentru toata lumea sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 7 luni

20.05.2010 1:06     citat 

Micky sa dea Domnu sa nasti normal asa cum iti doresti sarut mie imi e treibil de frica de nasterea normala,nu ma gandesc prea mult la ea k intru in panica direct prostit jenat sper sa ma ajute Dumnezeu sa trrec cu bine peste ea sarut

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 5 luni
Marius Adrian: 10 ani, 8 luni

20.05.2010 1:55     citat 

Micky te cred ca ti-e frica de cezariana si mie mi-a fost frica si multumesc lui Dumnezeu ca nu am facut, eu sunt ok m-am refacut foarte repede
    Felicitari pentru micuta o sa ai pereche sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

20.05.2010 2:01     citat 

Raliu sarut o sa fie bine, ai incredere in DD!!!

Micky sarut nu imi doresc cezariana, insa o sa nasca si sora mea in august si ea isi doreste fff mult..eu am incercat sa strang toate argumentele necesare unei nasterii normale si de aceea i-am pus problema si ginecologului meu de aici...
prima nastere a fost naturala cu epidurala si la a doua optez tot ptr ea trag cu ochiul ...

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

20.05.2010 2:03     citat 

hai fetelor, mai puneti ceva poze sa va admiram burticile sarut sarut sarut sarut !

sus

Denunta
anika29

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 7 luni

20.05.2010 2:44     citat 

buna fetelor,

dimineata am lipsit la apel foarte fericit am pus rufe la spalat, mi-am aranjat parul cu peria (eu am parul ondulat si-l mai indrept asa), mi-am facut unghiile cool si acum am zis sa vad ce mai fac fetele sarut
noi azi implinim 38 de saptamani prostit cool si asta e ultima saptamana cu burtica socat
la mine misca mai rar si mai putin bebelina...e ok? ma gandesc ca e mare si sta mai inghesuita prostit

karina_swe sarut e foarte frumos numele ales pentru bebelina sarut nastere usoara si rapida sarut sarut

simona sarut e cam timpul sa o iau la goana,nu?ca doar n-o sa faca majoratul in burtica rad rad
In legatura cu vaccinul l-am vazut pe ministrul sanatatii la tv si zicea ca a achizitionat 1 milion doze vaccin care ajung pe toti bebelusii. Hai curaj ca nici tu nu mai ai mult...sau mi-o iei inainte?! scot limba

tania multa sanatate fetei tale sarut

ralucutza imi pare rau ca ai dureri trist nu trec cu no-spa?

alina totul e bine cand se termina cu bine sarut multa sanatate lui bebe Marius sarut sarut

felicitari micky pentru bebelina sanatoasa sarut sarut

raliu imi pare rau ca ai dureri trist mai ai si tu putin...curaj mamico sarut sarut sarut

va pup pe toate sarut sarut sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii

20.05.2010 2:52     citat 

Anika sarut incerc sa-mi fac curaj,cu Dumnezeu inainte,sper sa nu ma lase la greu sarut tu mai ai super putin pana pe 25,ce emotiiiiii sarut

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

20.05.2010 3:06     citat 

micky felicitari pentru vestile bune si pentru fetita! de-abia astept sa vad ce nume alegeti pentru ea.
raliu ai descris exact tipul de dureri pe care il am si eu, ce mi se pare mie ciudat e ca burta mea e foarte ridicata si pe mine ma doare cumva sub burta, parca in afara sarcinii, ma tot gandesc ca oare am putut raci la ovare?
anika nu mai ai mult intr-adevar. pentru dureri, eu prefer sa nu iau deocamdata nimic, ma pregatesc psihic pentru ce va urma.....am speranta ca vor fi nu cu mult mai mari decat cele de azi-noapte

sus

Denunta
Raliu

Copii

20.05.2010 3:11     citat 

ralucutza si burta mea e la fel de ridicata,nu se coboara deloc ochi peste cap
Cat despre raceala la ovare nush ce sa zic,pe mn ma doare numai cand merg,daca stau in pat nu mai am nimic ochi peste cap

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 7 luni

20.05.2010 3:48     citat 

raliu exact asa sunt si eu, ma doare f tare cand merg, cand incerc sa ma ridic, cand ma pun jos, cand vreau sa ma imbrac, cand ma intorc de pe o parte pe alta, mai bine zis cand fac orice fel de miscare, si daca stau mai mult timp intr-o pozitie cand incerc sa o schimb zici ca ma taie careva cu o sabie pe acolo...na, acuma o sa il intreb maine pe doctor sa vedem ce zice si el...sper sa fie totul in regula

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

20.05.2010 3:50     citat 

buna fetele sarut
intru si eu cu ceva vesti proaspete... 90% fetitza pentru ca e rusinoasa si a stat numai cu funduletzul in sus sarut suntem tare fericiti...si asteptam sa o vedem din nou! zambet

sus

Denunta
ralu-mada

Copii
D
S
E

20.05.2010 4:36     citat 

cry_styna felicitari pentru bebelina , sa fie sanatoasa!!!

sus

Denunta
adece

20.05.2010 4:41     citat 

Buna fetelor....va rog frumos sa ma scoateti din lista....azi am aflat ca bebele meu are malformatii grave si trebuie sa renunt la sarcina trist

sus

Denunta
gabbriella

Copii
ALISIA ANDREEA: 13 ani, 8 luni
ALEXANDRU ANDREI: 10 ani, 5 luni

20.05.2010 4:55     citat 

Buna fetelor am intrat sa va raspund si sa va zic ce mai facem, dar nu mai zic nimic
Adece, imi pare foarte rau, nici nu stii cat, ma ia plansul cand aud vesti rele despre bebei. Tu trebuie sa fii tare.Eu ma rog pt tine sa treci peste clipele grele si peste incercarile grele prin care treci
Nu vreau sa-ti dau sfaturi pt ca este greu si eu sunt in postura in care am nevoie de sfaturi si de o inspiratie buna, pt ca asta e viata, dar sa sti ca si eu la prima sarcina mi-a zis dr. meu ca are copilul o malformati grava (capul creste mai > decat corpul) si ca nu o sa traiasca si daca va trai va fi un copil cu probleme. Nu pot spune prin ce clipe si zile am trecut, si am fost la alt dr. si mi-a zis ca nu are nimic, si asa a fost, am nascut un copil normal. Sa fii linistita asculta si alta parere, si daca e asa incearca sa vezi de unde e problema ca sa stii pe viitor.
Noi te pupacim ne rugam pt bebele tau si iti dorim sa fie totul bine.

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
12 ani, 11 luni
Diana Catalina: 10 ani, 4 luni

20.05.2010 5:06     citat 

Of Adece, imi pare atat de rau dar si eu sunt de parere ca trebuie sa mergi si la alti medici si sa mai intrebi, poate totusi nu e atat de grav....te pup cu mare drag!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: