· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii (63)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii (63)     
stelyana

Copii
Andrei: 15 ani, 7 luni
Ilinca: 12 ani, 3 luni

27.05.2010 12:50     citat 

tato sarut
m-am uitat pe vreme si s-ar parea ca ploua si la mare...asta este..macar schimbam aerul zambet
si eu o tin pe ilinca in casa cand este soarele puternic, dar zilele trecute am iesit pe la 16.30 in parc si ilinca s-a ales cu o alergie la soare de toata frumusetea, pe antebrate este rosie toata, ieri i-am luat crema pt protectie solara...si nu am stat in soare direct

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 3 luni
Luca Daniel: 10 ani, 5 luni

27.05.2010 1:14     citat 

Da Laura ceai de la plafar, este foarte bun.

sus

Denunta
ama08

Copii
alexia anamaria,: 12 ani, 5 luni

27.05.2010 3:01     citat 

----------
GRASANA a scris:
Ama vad ca deja e bine Miruna la ochisori zambet
voi ce faceti ..va pregatiti de party ca acusica face fata 2 ani zambet ..pleci la servici sau mai stai cu ea?
----------

Ma bucur ca i-a trecut!
Da,nici nu imi vine sa cred cand au trecut doi ani,parca o vad cand am iesit cu ea din spital...cat un ghemotoc rad
Lucrez in invatamant,si ar insemna sa incep in toamna lucrul,am tot mers cu alexia la gradinita cu program de 4 ore,sa o obisnuiesc,de stat sta,ii place,dar nu rezista pana la 12,sta putin ,apoi se plictiseste,si striga dupa mine.Sunt asa de derutata,pur si simplu nu st cum voi face,sc unde am lucrat este la 25 km,deci categoric cu mine nu o pot lua in fiecare zi confuz

sus

Denunta
tato

Copii
ANDREI : 15 ani, 8 luni
MIRUNA: 12 ani, 4 luni

27.05.2010 3:34     citat 

Se obisnuieste,Ama ,stai linistita.Andrei a plans la grupa mica 3 saptamani ,in fiecare dimineata si apoi s-a obisnuit asa de bine ,ca voia sa se duca si in weekend rad sarut sarut sarut

sus

Denunta
GRASANA

27.05.2010 5:24     citat 

da trebuie sa se obisnuiasca ca la munca cu noi nu putem sa-i luam scot limba
pe noi iar ne-a prins ploaia nervos am inceput de luni si vad ca nu iertam nici o zi rad

sus

Denunta
ksde2000

Copii
Ema Nicoleta-minunea mica: 12 ani, 4 luni
Ana Lorena-bebelina: 8 ani, 5 luni

27.05.2010 6:17     citat 

vai ce dor imi e sa iesim impreuna la joaca, sa stam toata ziua pe afara.......ce frumos era... trist

la tara e avantajul ca poate sta afara cat vrea in curte . in schimb mie nu-mi place acolo...nu are copii...gradina e cu fructe legume, vie...nu-i loc de joaca, n-are copii dar ce sa-i facem daca banii astia nu mai ajung.....

sus

Denunta
GRASANA

27.05.2010 8:14     citat 

ce nasol Alina trist dar poate gasiti vreo modalitate sa nu plecati la tara..
si eu ma gandesc ca astea sunt ultimele saptamani de iesit pe afara ..asa ca vreau sa profit trag cu ochiul asta daca ne da voie vremea zambet

sus

Denunta
ama08

Copii

28.05.2010 6:57     citat 

Buna dimineata!
Multumesc pt incurajari,am fost si ieri la gradinita,si o duc si astazi.
Toto,cat avea Andrei,cand l-ai inscris la gradinita?

sus

Denunta
ama08

Copii

28.05.2010 7:01     citat 

----------
GRASANA a scris:
da trebuie sa se obisnuiasca ca la munca cu noi nu putem sa-i luam scot limba
:
----------

Da,sunt constienta,ma refeream sa o iau cu mine la sc...dar sa o las la gradinita de acolo :lol:Aici nu are cine sa o duca dimineata,si cine sa o ia la 12,sotul lucreaza si el.
Ai fost cu Miruna la camin?cum a reactionat?

sus

Denunta
aalliinnuuttaa

Copii
Emma Maria : 12 ani, 4 luni
Robert Gabriel: 8 ani, 3 luni

28.05.2010 8:05     citat 

neatza
grasana ai inscris-o pe miru la gradinitza de stat sau particulare? ca la stat stiu ca e bataie iar la particular e cam scumpicel. eu sper ca la anul sa o pot inscrie la stat
stelyana imi pare rau ca sa anuntat ploaie in week-end dar mai stii, poate au gresit...... si daca nu vorba ta mai schimbati aerul
eu abea astept sa termine sotul cu facultatea, e ultimul an si ma innebunit. ar trebui sa scrie numele meu pe diploma aia foarte fericit in fiecare zi fac cate un referat, vine acasa imi spune tema si se milogeste de mine sa il fac nervos deja am facut 3 referate + proiectul de licenta prostit
eu mai am crema solara pt emma de anul trecut o sa incep sa o dau si pe ea, chiar nu ma gandisem inca la asta
ama ai dreptate nu stiu cand a trecut timpul, ieri eram cu burta mare si apoi cu ghemotocul in brate, si azi ma striga prin casa, face pipi ca o fetita mare si sare ca o capritza peste tot sarut
ksde imi pare rau ca lipsa banilor va impung la astfel de solutii nedorite, poate pe parcurs se mai schimba ceva

sus

Denunta
tato

Copii

28.05.2010 9:14     citat 

----------
ama08 a scris:
Buna dimineata!
Toto,cat avea Andrei,cand l-ai inscris la gradinita?
----------

L-am dus cand a implinit 3 ani ,la gradinita.Si in toamna la camin.Avea 3 ani jumate. sarut sarut sarut

Azi implineste Miru 1 an si 10 luni!Nu-mi vine sa cred ca mai are un pic si face doi ani surprins ochi peste cap sarut sarut sarut

sus

Denunta
tato

Copii

28.05.2010 9:42     citat 

Alina,va mutati si voi sau o lasati decat pe Emilici? sarut sarut sarut sarut Si stai linistita ca aerul de tara o sa-i faca foarte bine. Si bunica are mai multa grija de ea decat dadaca.sarut sarut sarut sarut sarut

Andu are serbare pe 11 iunie si este lup foarte fericit I-am comandat costum de lup de pe net si e asa de incantat de nu se poate.O sa va pun filmulet cu el cand isi spune rolul trag cu ochiul sarut

sus

Denunta
GRASANA

28.05.2010 10:53     citat 

neatza
cafeluta o dau eu scot limba

sus

Denunta
GRASANA

28.05.2010 10:57     citat 

----------
aalliinnuuttaa a scris:

grasana ai inscris-o pe miru la gradinitza de stat sau particulare? ca la stat stiu ca e bataie iar la particular e cam scumpicel. eu sper ca la anul sa o pot inscrie la stat

----------

pe Miruna am inscris-o la cresa de stat..nu e la gradi ca acolo de la trei ani se duce..particulara oricum nu avem in oras si daca aveam bani de particulara o lasam cu o bona trag cu ochiul mai alesc cu idiotii astia care scad salariile trebuie sa mai strangem si cureaua trist .....i-am facut dosarul si l-am dus ieri dar o duc de pe 15 iunie ca acum nu are unde sa o primeasca....
La multe lunitze Mirunica scumpa..are mami fetita mare sarut sarut sarut sarut
Raluca cat ai dat pe costumul de lup??au astia niste scoruri...sa vezi cand om intra si noi in focuri cu serbarile rad

sus

Denunta
GRASANA

28.05.2010 10:58     citat 

aaaa si erai datoare cu niste pozici de la botez ..si am uitat sa-ti urez sa-ti traiasca finutul sarut
Alinuta si poza cu mobilierul complet asteptam scot limba

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: