· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Fluturasii verii (63)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Fluturasii verii (63)     
GRASANA

23.05.2010 8:10     citat 

apropo de mare noi vara asta mergem la Mamaia(bilet prin sindicat) de pe 11.06-17.06....acum stam in dubii cu vremea asta..dar poate vine si caldura zambet ..am ales perioada asta timpurie caci de pe 21 la servici cu mine...
Raluca???

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 3 luni
Luca Daniel: 10 ani, 5 luni

23.05.2010 9:11     citat 

Laura, chiar daca vremea nu este buna pentru plaja, aerul este foarte bun pentru Miruna mai ales dimineata si seara.
Noi ne gandim sa mergem in septembrie pe la inceput sa vedem cum va fi bb si ne hotaram atunci.

sus

Denunta
gaby2007

Copii
DAVID ALEXANDRU: 12 ani, 3 luni

23.05.2010 9:29     citat 

noi am fost anul trecut in costinesti...a fost ok, aproape de plaja, cu loc de joaca pt copii, curte mare...doar ca anul asta mi se pare ca au preturi mai mari si nici n-au reamenajat nimic...bucataria lasa de dorit

sus

Denunta
GRASANA

23.05.2010 10:01     citat 

----------
DANONINO a scris:
Laura, chiar daca vremea nu este buna pentru plaja, aerul este foarte bun pentru Miruna mai ales dimineata si seara.
.
----------

asa este cu toate ca mi-e ciuda ca nu se va balaci...dar cine stie zambet

sus

Denunta
ama08

Copii
alexia anamaria,: 12 ani, 5 luni

23.05.2010 10:06     citat 

Si noi plecam pe 14 iunie,pt ca este singura perioada din vara,in care suntem liberi,dar sper totusi sa avem parte de vreme frumoasa,si daca sunt temperaturile asa cum se preconizeaza,de peste 35 grade in iunie,poate au noroc si copiii de apa calduta zambet

sus

Denunta
GRASANA

23.05.2010 10:09     citat 

Ama asa sa fie ..sincerea sa fiu nu am citit preconizarile..dar daca e vorba de 35 gr ooo bun bun... zambet
Miruna iar a iesit cu bunica-su la plimbare..acum na as fi vrut sa o scot eu dar daca a venit el si s-a oferit...sper sa nu faca pipi pe ea ca nu i-am pus pampers....

sus

Denunta
ama08

Copii
alexia anamaria,: 12 ani, 5 luni

23.05.2010 10:59     citat 

----------
GRASANA a scris:
Ama asa sa fie ..sincerea sa fiu nu am citit preconizarile..dar daca e vorba de 35 gr ooo bun bun... zambet
Miruna iar a iesit cu bunica-su la plimbare..acum na as fi vrut sa o scot eu dar daca a venit el si s-a oferit...sper sa nu faca pipi pe ea ca nu i-am pus pampers....
----------

Eu nu am cu cine sa o trimit la plimbare trist ca sincera sa fiu as lasa-o numai sa se mai obisnuiasca cat de cat fara mine.Nici cu tasu nu mai vrea sa stea...daca nu sunt si eu.Cat despre bunici,ai sotului plecati,ai mei,mama lucreaza,tata are pareza,tot eu sunt baza.
Nici eu nu ii mai pun pampers cand ies cu ea,numai seara la culcare,avem fetite mari
zambet

sus

Denunta
GRASANA

23.05.2010 11:15     citat 

Ama pana acum doua saptamani nici Miruna nu mai iesise cu bunu..dar spre surprinderea mea a iseit si nici nu a urlat dupa noi..trebuie sa se invete ca nu mai este o luna si gata la servici...poate saptamana care vine o bag la cresa pana la 12 sa se invete ..i-am pregatit tot, dosar , hainute..mor de curiozitate daca o sa-i placa zambet

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 12 ani, 3 luni

23.05.2010 11:54     citat 

buna fetele...

Sweety...o famile frumoasa si fericita am vazut in pozele puse..va pupam pe toti.. sarut sarut sarut
Sara ,,felicitari pt operatiunea olita... sarut sarut ..noi o sa fim codase la capitolul asta.. scot limba scot limba
Gaby si davidutu...ma bucur ca plecati in concediu si sa va intoarceti sanatosi si cu multe poze.. zambet zambet
Miruna...ce bine ca au iesit bune analizele.. sarut sarut sarut ..apropo de iesit cu bunicu..anamaria dimineata iese doar cu bubu(bunicu)..de cum face ochi incepe:pecam afara..bubu unde-i? rad rad ..mama abia reuseste sa-i dea sa pape si sa o imbrace ca tot pe la usa e...
rad rad rad
miruna? abia astept impresii de la gradinita...o sa fie bine ai sa vezi Laura si nu o sa mai fie asa dependenta de tine..cred ca tie o sa-ti fie mai greu decat ei.. trist trist
Gonzo...imi pare tare rau..suntem alaturi de tine... trist trist trist trist

la noi iar ploua...ca doar nu a plouat de mult... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
oanasauer

Copii
anamaria: 12 ani, 3 luni

23.05.2010 1:13     citat 

Salutiii tuturor mamicilor si bebicilor .
Am deschis un nou subiect deoarece am "navigat"prin cabinet si am observat ca o multzime de mamici s-au lovit de problema stafilococului Aureus Hemolitic.
Eu vreau sa va spun cum am scapat noi de el...
La doar o saptamana de la nastere,Robi al meu s-a umplut de bubitze cu puroi.Micutze,dar cu puroi.Socrela mea stia ca exista in spital ceva infectzie,si am inceput noi sa-l spalam pe pitic cu fel de fel de ...minuni(ba cu apa de pe tarate oparite-care i-au facut pielea fina si curata,dar alt efect nu au avut,bacu ceai de musetel...)Bubitzele,nastrusnice,ba dispareau , ba apareau.Pe la vreo 4 luni au iesit pe fata si pe capsor-si cele de pe capsor il dureau si semanau cu niste furunculi.Am zis GATA!Si am mers la analize-rezultatul:Stafilococ Aureus Hemolitic-sensibil la vreo 7 tipuri de antibiotice.Cu rezultatul asta am mers la medicul nostru si am primit eritromocina .
La 2 saptamani dupa terminarea tratamentului , o infectie atat de urata pe barbie ca ne-am speriat.Cred ca erau vreo 10 bube mari , cu puroi.Fuga iar la analize,acelasi rezultat,sensibil la un singur antibiotic de data asta :ZINNAT.Cand am auzit ce trebuie sa-i dau puiului meu de doar 4 luni-am refuzat.Cu asemena antibiotic ii nenoroceam stomacutul. Asa ca am ajuns la medicul Homeopat.
Am facut timp de 1 luna tratament cu granule de Stafilococcinum si calcarea carbonica CH 10 si de atunci nu a mai aparut nici macar o bubitza.
Stiu ca Stafilococul asta e tare pacatos si se localizeaza si in ureche(bebe-colegul nostru de salon a facut infectia in ureche),si nu mai stiu pe unde, dar inainte de a apela la antibiotice,incercati,dragi parinti si naturistele-ca fac mai mult bine micutzilor nostri ingerasi.
pupici

asta am gasit de stafilococ aureus...poate va ajuta..

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 4 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 1 luna

23.05.2010 2:09     citat 

Gonzo, fii tare pentru Teea. Suntem cu gandul si sufletul alaturi de voi. Sa dea Domnul sa fie cat mai bine.

sus

Denunta
sailor_moon

Copii
Christinica-Prajiturica: 12 ani, 4 luni
Catalina-Bubulina: 8 ani, 1 luna

23.05.2010 2:13     citat 

Oana, am facut paste cu pui, morcov, broccolli , morcov si smantana. Mie si lui Chris ne-au placut foarte mult. Pe seara le incearca si tati.Multumim de reteta! Si...mai vrem, daca mai ai!

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 4 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 9 luni

23.05.2010 5:27     citat 

Va multumesc fetelor de sustinere. Pana acum nu am avut nici un alt simptom suspect, doar ssangerari incontinuare cu mici cheaguri de sange. Maine dimineata repet BHCG, sa am rezultatul pana la 1 cand ma duc la dr pentru un alt eco. Sper cu toate aceste rezultate sa stiu exact ce e. Sper sa fi fost avort menstrual(ar fi cel mai simplu). Cum o vrea Bunul Dzeu. O sa revin maine dupa-amiaza cu vesti.

Vreau sa va spun ca Teea m-a ajutat sa trec peste incercarea asta cu bine., altfel cred ca eram mult mai daramata.Cand o strang pe ea in brate, imi dau seama ca sunt totusi o norocoasa.

Nino, mersi mult de incurajare. Sper si eu sa fie raul cel mai putin rau si sa ma pot apuca cat mai repede de munca pt bb2, ca nu renunt. Important e sa nu fie extrauterina, ca atunci mai am de asteptat.

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 3 luni
Luca Daniel: 10 ani, 5 luni

23.05.2010 7:12     citat 

Gonzo si la mine tot la fel a fost o saptamana am avut sangerari cu cheaguri, dar am avut si durereri de burta destul de mari.

sus

Denunta
GRASANA

24.05.2010 9:31     citat 

neatza
Gonzo..asteptam vesti...
la noi e frumos afara..poate punem de o iesire trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: