· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (248)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (248)     
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 2 luni

23.05.2010 7:37     citat 

Cine nu are somn?...in afara de zambareata mea care la ora 7 radea in hohote in pat. La 7.15 si-a pierdut rabdarea si a inceput sa maraie, la 7.40 s-a enervat de-a dreptul si a inceput sa tipe...asa ca...iata-ma-s la apel! Imi pica ochii de somn plang sau sunt foarte trist si asta mica e ca noua desi s-a trezit de 6, 7 ori toata noaptea. De unde-si iau ei energia?
Anca, eu fac perisoarele doar din carne de pui, de aceea i-am facut si ei.

ps Si netul doarme la ora asta.Astept minute intregi sa-mi trimita un mesaj.

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 8 luni
Zuza: 11 ani, 3 luni

23.05.2010 8:18     citat 

Irina in leg cu pasta de dinti este cea de la Nenedent( daca imi amintesc bine ca aici nu am gasit-o) care are si periuta de se pune pe deget, dar in genere orice pasta de dinti speciala pt copii care nu contine fluor si care poate fi inghitita.
Eu periute am luat ceva de la Nuk apoi de la Colgate.

Elena spor la treaba si abia astept sa va vad la casa noua.

Lorellay spor la mutat si voua!

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 4 luni

23.05.2010 8:38     citat 

Neata!

Smiri, La multi ani!Sa fi sanatoasa si fericita! O zi superba sa ai!

Alexya, si eu sunt pe aici! Imi pare rau ca te-a trezit asa devreme.Azi a fost altfel si Meli s-a sculat pe la 9, dar deobicei ora 7 e a nostra.Cum e la voi vremea? sarut

Ice, multumesc sarut Macar de stiut trag cu ochiul

Anca, petrecere frumoasa sarut Asteptam poze!

Elena, dar ce labila e soacra ta...ba va ajuta ba va da afara din casa.Ce nebuna.Dar stii vb aia''mult a fost putin mai r''.Si gata intrati la voi in casa, inchideti usa si ''pa'' sarut

La multe lunitze, Ayan! sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 5 luni
Radu Stefan: 8 ani, 2 luni

23.05.2010 9:45     citat 

Neata si de la noi zambet
alexxya la noi este program normal zambet, plus treziri noaptea zambet sarut
ursh si ice sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 5 luni
Radu Stefan: 8 ani, 2 luni

23.05.2010 9:48     citat 

La multi ani simiri!!!!

sus

Denunta
mamiyasmi

Copii
yasmina maria: 12 ani, 1 luna
ariana georgiana: 10 ani, 11 luni

23.05.2010 9:51     citat 

Buna dimineata!
La multi ani Smiri!

Ice, ai dreptate cu pasta de dinti si noi am folosit la Yasmi pe cea de la Nenedent cu periuta care se pune pe deget, iar de vreo luna am trecut la periuta normala de la Nuk. Eu m-am inteles tare bine cu Nenedent si Yasminei ii place sa o spal pe dinti ca are gust bun foarte fericit .

sus

Denunta
lidia_new

Copii
murmu=Maximilian Constantin: 11 ani, 3 luni

23.05.2010 10:47     citat 

La multi ani Smiri !!!! multa sanatate si bucurii

bubu,lorelay,mamiyasmy aveti niste frumusetiiiii sa va traiasca
elena,soacra ta nu o sa aiba nevoie de voi niciodata intrebare ,e rau asa,las ca o sa scapati de ea,o fi de la menopauza?!
alexia eu i-am dat perisoare prima data pe la 7-8 luni si nu a patit nimik,sapt trecuta i-am dat 5 capsuni si totul e ok
asa.....pt lore zambet dovlecel la cuptor :un dovlecel mai mic il speli,il tai in 2 pe lungime,cu o lingurita scobesti miezul cat mai mult sa ramana cat mai subtire,fara sa-l rupi.mizul scos il maruntesti cu cutitul.in dovlecelul scobit pui putin unt,eu am pus cat o nuca pt tot,umpli jumatatile cu miezul tocat.pui pe o tava hartie de copt,pui dovlecelul si la cuptor la foc mic,nu mai stiu cat l-am lasat cam 20 min sa zic,eu l-am tot verificat sa fie bn patruns.dp l-ai scos din cuptor scoti cu o lingurita miezul pana ajungi la coaja.eu i l-am dat amestecat cu carne de pui fiarta
desi avem 3 stangaci in familie,maximilian pare a fi dreptaci,primul pas cu dreptul,cand apuca ceva ia cu dreapta,cand merge tinut de maini da drumul la dr si se tine cu stg
La multe lunitze Ayan!!!!!!!!!!
cu somnul ce sa zic doarme de 2 ori pe zi cam 1 ora(nu tot timpul) si seara de la 21.30-22 pana la 8.30-9,intre 4 si 5 dimi ii dau lapte +cereale 180 in rest liniste
mai nou chiuie si tipa cica vb cu noi rad

sus

Denunta
lidia_new

Copii
murmu=Maximilian Constantin: 11 ani, 3 luni

23.05.2010 10:51     citat 

mamiyasmy multa sanatate!!!!!!!!!!!!!!!
lore tare faza la dr,pe la 7 luni ,dp control ne-am intins la pove cu dr si am uitat sa-i platesc si el a uitat de bani, trag cu ochiul
eu inca nu am fost la gineco dp nastereasa imi impart banii ca nu mai raman si pt dr,poate luna viitoare

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 11 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 8 ani, 3 luni

23.05.2010 10:58     citat 

Neata!!!

Noi avem periuta de asta http://www.price.ro/specificatii_primii...280632.htm e ft soft.Inca nu am folosit-o in lipsa de dintisori scot limba Oricum o folosim cand sunt marisori dintocii...De pasta nu stiu...

Anca_sz mi-a facut eco ca sa vada ovarele si sa masoare uterul.Mi-a sis si ca intr-o sapt tre sa imi vina cm prostit si ca am noroc ca's slaba ca aveam vezica goala si daca eram grasa ma punea sa beau apa sa se vada ceva la eco. rad Da,ma laud cu 55 kg foarte fericit

Eu sunt un pic supi ca m-am certat cu sotul ieri...,m-a adus la disperare.Rebe nu mananca cum aude el de alti copii...ex ieri a papat exclusiv tzitza. Si mi-a zis ca e suparat pe mine ca nu ii dau mancare buna,cum sa manance fata supa ca lui nu ii place,ca nu are gust plang sau sunt foarte trist Dar nu vrea nici sa ii pun sare ca sa aiba gust.Doar o fac cu carne cu legume...e dulceaga,mie imi place.Tot de gura lui am cump cereale somn usor sau mama lor cum se cheama...i-am facut cu laptic de san...nu a vrut sa pape(sapt trecuta) a zis ieri ca sa i-l fac cu lapte de vaca. Am trantit mancare,tot si m-am apucat de bocit...nu am mai rezistat...fata ma tragea de bluza ca vrea tzita....
I-am zis ca nu ii dau ca sa pape mancare,ca o intarc daca asta vrea si e incapatanat(normal ca am zis asta doar sa vad ce zice...ca pe mine numai gandul la intarcare ma face sa plang) si a zis ca stie si el ca laptele de mama e cel mai bun.
Sincer acum 3 zile a papat iaurt cu banana de m-am speriat...dublu chiar triplu de cat manca de obicei...supa la fel....a 2a si a 3a zi nu a mai papat deloc...drept raspuns mi-a zis ca atunci a mancat de foame saraca...nu avea incotro...de parca lapte nu e la discretie. Fetelor uneori e bine cu barbat dar si fara....
Asadar am inceput sa caut retete pe net pt bebei...si intrebare: Pot sa ii dau smantana,bors de putina?
Azi si-a cerut iertare,ca a depasit masura.

Elena,nu ma mira socrela ta...adica cunosc ca de atata timp te terorizeaza....o sa ramana singura CUC.

Alexxya...tare ce ai patit si tu la dr rad La dr asta nu se da halat...intri in cabinet in camera lui cu birou,pat /eco si cracane si are un compartiment unde te dezbraci....si asa mergi in fundul gol pana la eco,pana la cracane prostit Prima data am facut parada modei rad pe urma m-am dus doar cu bluze lungi scot limba
Imi pare rau ca v-ati trezit asa devreme.

La noi e soareeee foarte fericit

La multi ani Smiri!!! sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii

23.05.2010 11:06     citat 

Lidia multumesc de reteta...poate fac azi,daca nu maine ca nu am decat jumatate de dovlecel.Offf poate isi revine d-ra mea sa pape si ea....of of
Lidia si nu te recunoaste daca te duci la el?Poate o sa iti ceara banii rad

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
11 ani, 1 luna
DARIA CATALINA - fata lui tata
7 ani, 9 luni

23.05.2010 12:08     citat 

Buna fetele!
Va pup pe toate sarut sarut , ca nu are stare Yanis. Cred ca iese un dintisor ca e cam marait , nu prea mananca , etc.
LA MAI MULTE LUNITE AYAN!

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
11 ani, 1 luna
DARIA CATALINA - fata lui tata
7 ani, 9 luni

23.05.2010 12:10     citat 

LA MULTI ANI SMIRI!
SA AI O VIATA SENINA SI IMPLINITA!

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 11 ani, 5 luni

23.05.2010 12:59     citat 

----------
Loredana023 a scris:
Da,ma laud cu 55 kg
----------

esti prea sexy si te vrea numai pentru el foarte fericit

eu zic ca e normal ca Rebe sa aiba zile in care mananca mult, altele in care mananca putin si nu are legatura cu faptul ca e alaptata. nu e ca si cum bebeii nealaptati mananca la ore fixe si exact ce si cat vor parintii. intreaba-l pe sot daca el mananca la fel in aceeasi zi si are nevoie de "cereale" ca sa doarma bine foarte fericit

legat de spalatul pe dinti, eu am renuntat pentru ca nu ma lasa deloc si nu am de gand sa o chinui. eu am trusa nenedent cu periuta degetar e moale si faina dar atata vreme cat nu intelege ce se intampla nu cred ca are sens sa tot insist. despre pasta discutia e lunga.. eu caut alternative. oricat de "fara flour" si "inghitibila" ar fi chimicalele sunt chimicale. mai sap.

intre timp eu am facut varicela
de-aia cu bube si mancarimi si usturimi si dureri de cap si musculare si tot tacamul.
ceva minunat nervos
cred ca m-au ajuns niste blesteme rad

La multi ani bebeilor sarbatoriti si mamicilor aniversate!!!

sus

Denunta
Loredana023

Copii

23.05.2010 1:46     citat 

Inebunesc!!!!!!!!!
Repet anuntul dat in urma cu ceva timp.... Vand mei tai nou nout!!!Doar probat de n x m-am saturat....Rebeca nu vrea in el si pace.Si era asa bine dispusa....acum urla,nu ii place si gata. Asadar il vand vand vand.Si cand ma gandesc cat mi l-am dorit plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist DAr poate cineva explica de ce in sling ring ii place?

VAnilla cum adica ma vrea numai pt el????cine?
Vai ce nasol de tine !!!Lia nu are nimic?
Ai dreptate in ce spui dar ce sa faci cu un incapatanat???Azi am incercat sa ii dau papa...cum ma vede ca ma apropii de gurita intoarce capul si urla.I-am dat din mana,nu vrea,din lingurita nu vrea,singura sa pape nici gand.Am vrut sa testez teoria sotului...ca nu are gust mancarea si i-am dat putin din sarmale...din mana normal si i-a venit sa vomite,cu toate ca lui ii plac enorm. nervos Ma bucur ca nu a vrut ca desi sunt cu pui facute aveau destula sare cred.

Si asa s-a dus iesirea noastra plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist incercand sa ne intelegem cu mei-ul...eu il ador,dar ea pauza.Cred ca o sa cobor doar in fata blocului pe banca nervos

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 11 ani, 5 luni

23.05.2010 1:56     citat 

sotu draga scot limba
Rebe sa doarma cu vise placute si el sa se bucure de mami scot limba

si Lia prefera slingul. cred ca in mei se simt fixati cumva, nu au libertate de miscare deloc. cred ca e mai comod slingul, mai ales daca sunt pe un sold.

cu varicela, Lia e ok deocamdata desi se poate sa fi luat deja, insa perioada de incubatie e destul de mare. pe de alta parte ii dau anticopri prin lapte si s-ar putea sa scape. nu stiu, vedem. eu ma simt oricuum foarte bine fata de ce am auzit ca se intampla la adulti... naspa e ca nu pot iesi din casa.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: