· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (248)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (248)     
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 2 luni
am nascut deja!

20.05.2010 3:23     citat 

delia ce frumusete de baiat ai sarut
smiri mesajul ala a fost scris in batjocura pt parlamentari sau chiar poate gandi cineva in halul ala? nervos
lore nu a durut asa tare incat sa nu suporti, dar a fost incomod cu fiarele alea inauntru jenat trist
ankka ce emotionant sarut
chiar vroiam sa va intreb voi facet poze cu blitz la copii? nu le afecteaza vederea lumina aia puternica?
lidia ce frumos sta el in scaunel sarut asa mi-a dat si raul sa pap si io cand am fost la parastas, il tineam in wrap in biserica si i-am dat prescura si odata baga la el in gurita, o data imi dadea mie rad a fost prima data si era asa de scump; apropo, reacti la wrap, toata lumea de la tara zicea : "unde te-o bagat mami? cred ca ce bine stai acolo si nu ti frig!" surprins ma asteptam la altceva, dar uita ca sunt si oameni care accepta noutatea zambet
si eu m-am urat de vremea asta urata nervos
rome trist dragul de el, pupici sarut sarut sarut
of ice sanatate multa si sa iasa repede dintisorii sarut
fetelor cum ati preparat pestele pt bebei?
smiri sarut sa iasa repede dintisori
biencut felicitari pt iesire i orice circumstanta foarte fericit si noi iesim musai ca altfel face scandal
biencut ma bucur ca e bine mihaita

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 3 luni

20.05.2010 4:19     citat 

Ankkka eu il fac la steamer, azi de ex. i l-am dat afara mergand cu caruciorul ochi peste cap , altfel nu sta deloc, trebuie tot timpul sa-i dau sa rontaie ceva.
Am pus pestele in folie de aluminiu, dar degeaba ca tot s-a racit, dar l-a mancat asa, ar trebui sa ma plimb cu mnacarea afara, sa-i dau in mers poate papa mai bine prostit

Biencut oare nu-l confunzi cu somnul, eu nu stiam ca somonul e considerat gras confuz
Eu i-am facut, sunt curioasa cum reactioneaza.

Smiri tie ti-a zis dr ca poti sa-i dai somon?

Mda la o simpla cautare pe google, este un peste gras foarte fericit scot limba

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 1 luna
Albert Stefan: 9 ani, 4 luni

20.05.2010 4:47     citat 

se pare ca ne i-a 25 % din indemnizatie plang sau sunt foarte trist asa au zis acum la realitatea

a facut si mario prima boacaca socat mi-a smuls un buton de la laptop...dar intr-o viteza de nici nu l-am vazut prostit

sus

Denunta
rome

Copii
11 ani, 3 luni

20.05.2010 6:36     citat 

surprins deci ma uit la tv pe FLN(mai nou numai aici vizionez), in Franta cand te interneaza te intreaba daca vrei pat dublu sa poata sta si sotul rad prostit , daca vrei vin, sau alte cele...

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 2 luni

20.05.2010 6:57     citat 

Nu va faceti griji pt somon. Eu i-am dat deja Dianei si noi mancam numai peste din acesta, alt peste nu ne place. Da, e peste gras, dar nu e vorba de grasime rea. Nu stiu sa explic, dar atata timp cat il curatati bine de oase (desi cica nu are daca luati file, medalionul are un os mare central) e foarte bun.Asa cum in orice chestie parerile sunt impartite, poate si pe aici la fel. Dar eu am incredere ca e f bun si pt bebe al meu. trag cu ochiul
Rome...stii ca folia de aluminiu nu e prea sanatoasa? Noi nu gatim si nu o folosim nici pt a pastra calde alimentele. E chiar eficienta, dar din pacate nu e prea sanatoasa.

sus

Denunta
rome

Copii
11 ani, 3 luni

20.05.2010 7:16     citat 

Da Alexxya stiu ca nu e sanatoasa.. trag cu ochiul , evit si eu sa o folosesc, dar in unele situatii n-am incotro.

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 2 luni

20.05.2010 7:31     citat 

Rome sarut
Yubi... cunoastem. Si eu am ramas fara butoane si mi le tot fixeaza sotul, dar ma tot avertizeaza ca daca se rupe nu stiu ce urechiusa la ele trebuie sa-mi caut tastatura cu totul. Bine, de fapt avertizartea suna ceva de genul "nu stiu cine iti cumpara alta...", dar na, ii trage Dia un zambet si eu profit repede si ii spun de tastatura si se rezolva scot limba Sanatosi sa fim!

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 11 ani, 2 luni

20.05.2010 7:43     citat 

[b]alexxya, [/b]asa gandesc si eu despre somon...creierul mai are nevoie si de grasimi sa se dezvolte cool

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 4 luni

20.05.2010 8:29     citat 

Nu stiu ce are Antonia ,ca azi m-a zapacit ,nimik nu ii convine ,abia reusesc sa o adorm ,de dimineata m-am chinut 2 ore pana am adormit-o ,acum vad ca a adormit singurica ,doar ziua o pun pe picioare seara se culca singura .
De doua zile ma tot rog cu mancarea de ea ,asta ca m-am laudat ca papa bine prostit ,azi a papat putin de tot :
- ora 8.30 - o feliuta de paine prajita cu unt
- ora 14 - ciorbica nu a vrut asa ca a papat iaurtel
- ora 20 - laptic simplu fara cereale ,cam 170 ml .
Am incercat sa ii dau iaurt cu cereale si nu a vrut ,incerc sa ii scot cerealele din laptele de seara ,pt ca se tot fac cocoloase si se infunda tetina si se supra tare rau .

O fi de la vreun dinte ?? nu stiu ce sa zic ,

Noi peste am incercat :somn ,salau si pangasius .Cel mai bine a papat somnul ,acum asteptam sa ne prinda tati proaspat trag cu ochiul

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 2 luni
am nascut deja!

20.05.2010 9:56     citat 

rome multumesc sarut cred ca e tare sa fi internat in Franta dar totusi ma gadesc ca asta se intampla la privat nu la stat sau nu?
alexya rad sarut
ankka de ce nu incerci sa ii dai seara cerealele cu lingurita? eu asa ii dau lui raul trag cu ochiul .
deci am scris mesajul asta de 3 ori prostit a descoperit ca daca apesi space si imediat pe urma un emoticon, sau in acelasi timp se sterge tot mesajul, nervos deci asta faceam cand mi se stergea mesajul, prostit asa ca fetelor fiti cu ochii in 4
ankka or fi ceva masalute?

sus

Denunta
abramburica

Copii
THAISA DANA TEODORA : 15 ani, 11 luni
MARIUS DANIEL LAURENTIU ANDREI: 11 ani

20.05.2010 10:38     citat 

Mie imi merg f bn cerealele cu lapte in bibe..ai pun 210 apa /7 masuri lp Milumil si 7 masuri cereale "vise Placute" tot de la milupa...avem bibe de sticla chico( mostenire de la nepotu') si tetina nuk pt cereale...si se amesteca f bn...se face ca o supa crema...chiar merge bn

sus

Denunta
lidia_new

Copii
murmu=Maximilian Constantin: 11 ani, 3 luni

20.05.2010 11:58     citat 

complectam gasca cu bb-i maraiti,posibil sa mai apara un dintisor
azi am prins pe la 11 cer senin si fuga la gradina,aer curat,minunat,ne-a placut la aman2,dupa ce am venit acasa,ploaie
dupa amiaza a inceput maraiala numai in brate,asa ca stop treaba
i-am facut zilele trecute la cuptor dovlecel cu putin unt,a papat tot
fetele multumim
ursu nu am tel tot timpul cu mine trag cu ochiul
acum ,cand scriu e deja 21 mai:
La multi ani celor cu numele Constantin si Elena!
!La multi ani ! Maximilian Constantin!

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 4 luni

21.05.2010 7:16     citat 

Neata!

La multi ani sarbatoritilor de azi si zilele trecute!

Sweet, sa-ti traiasca mandra sanatoasa si norocoasa! Sa va bucurati de ea!

[b]La multi Elena! Sa fii sanatoasa si sa se implineasca tot ce-ti doresti![/b]

Si la multi ani tuturor ce-si sarbatoresc ziua numelui!

Anka, nici Meli numai papa bine de vreo saptamana si ceva.Nu stiu ce are, papa dar nu ca inainte.Fructe mai deloc, legume max trei sferturi din cat papa, la iaurt cu branza ne mai scoatem, lp max 140...bine la lp e normal.
Obs ca e pasa de 10 luni asa ca las-o ca-si revine sarut

Anca, eu i-am facut pesele o data pe tigaia de la tefal fara nici un pic de ulei si fiert.I-au placut ambele variante.
Eu evit sa-i fac multe poze, mai ales seara.Dar daca e soare in casa sau facem afara...Si eu m-am gandit.
Somonul e gras dar din ce stiu e o grasime sanatoasa.Mie imi face rau mi se apleaca dupa ce mananc...Dar e bun.

Mario, felicitari pt dintisori! sarut

La copiii vostrii semimergatori ati obs ca partea stg e mai...instabila?Meli merge doar de manutza dreapta daca o iau de cea stg merge mai dezechilibrat, plus ca mergand...cu pic stg calca in afara.Si cand s-a intors de pe o parte pe alta a facut-o pe partea dr, cand a apucat prima oara tot cu mana dr a facut-o.
Dar va intreb si eu daca ati obs ceva de genul.

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 5 luni
Radu Stefan: 8 ani, 2 luni

21.05.2010 7:29     citat 

neata fetele,
imi pare rau ca nu va papa bebeii.
incercati galbenus de ou amestecat cu branzica proaspata sau cu Almette pentru cei mai maricei. Vlad este extrem de incantat, poate merge si la voi. Lui ii place mult almette
pupici si sanatate multa, sa aizim de copii papaciosi zambet

sus

Denunta
D3lia

Copii
Ayan Gabriel: 11 ani

21.05.2010 8:15     citat 

La multi ani celor ce isi serbeaza ziua de nastere azi! sarut sarut sarut

Pentru ca m-ati intrebat... Ayan avea 9200 g la fix 5 luni. surprins
Deja e la "dieta". Adica incerc sa evit unele alimente in favoarea altora.

Biencut, ma bucur ca Mihai e mai bine. sarut

urschu, al meu nu e semimergator, insa partea dreapta e mai instabila. Eu banuiesc ca devine stangaci dupa cum coordoneaza miscarile partilor corpului. ochi peste cap

Mama, Mario, cati dintoci ai! prostit Felicitari pentru ei! sarut sarut sarut

Pup fetele si buburuzele! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: