· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (248)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (248)     
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 5 luni
Radu Stefan: 8 ani, 2 luni

21.05.2010 9:30     citat 

La multi ani tuturor Elenelor si Constantinilor!!!!!!!!!!!!!!!!!

sus

Denunta
lorellayy

Copii
bebe drag - Natalia Maria: 11 ani, 3 luni

21.05.2010 10:22     citat 

Neata!
LA MULTI ANI DARIA MARIA! Sa cresti mare si sanatoasa si sa aduci numai bucurii parintilor sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

LA multe lunite sarbatoritilor din ultimele zile! sarut sarut sarut

La multi ani celor cu numele Constantin si Elena!
sarut sarut sarut

Multumim si noi pt urarile primite sarut

----------
rome a scris:

Oare exista puseu la 9 luni, ca mi-a facut creierasii tandari de azi dimineata surprins , urla cat il tin plamanii, asa mila mi-a fost de el, nimic nu vroia, i-am dat tot ce stiam ca-i place, telecomanda, telefon, degeaba, le impingea si da-i cu tipatul, nici nu putea sa respire plang sau sunt foarte trist , intr-un final l-am adormit pe picioare, cred ca l-a extenuat plansul ca doar nu avea 2 ore de cand s-a trezit trist .
----------

la fel ma intrebam si eu? exact asa face si Natalia de cateva zile (asa de mult nu a plans de cand am nascut-o), plus ca mananca la greu. dar ma bucur ca si-a revenit cu mancatul pt ca sapt trecuta a fost jale.

Biencut felicitari pt. crestinare! sarut

ICE sanatate Zuzei sarut

Mario felicitari pt dintisori sarut

sus

Denunta
lorellayy

Copii

21.05.2010 10:27     citat 

boacane face si Natalia ....tot ce prinde in mana arunca dupa pat rad , mi-a spart un aranjament (un vas de lut ce statea pe un suport de fier), musca marginea tarcului de a si rupt o bucata scot limba

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

21.05.2010 10:47     citat 

Yubi... sarut

Lore, multumim... sarut La multe lunite cu intarziere si pupam frumoasa domnisoara poznasa foarte fericit rad . sarut

Maximilian Constantin, elena, La multi ani dragilor si tuturor pe care i-am sarit fara intentie... jenat sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 2 luni
am nascut deja!

21.05.2010 10:51     citat 

neata
la multi ani elena !! sarut
multumesc de urari, si eu sunt elena
la multi ani tuturor ce isi sarbatoresc azi ziua numelui
la multe lunite bebeilor de azi
urschu raul inca nu are stabilitate, dar de calcat in afara calca si el cu piciorul drept, inca nu am reusit sa ajung la dr trist
si eu tind sa cred ca va face multe lucruri cu stanga (cred ca il mosteneste pe tata care face lucrurile mai mult cu st si doar de scris scrie cu dr)
cand il pun pe jos sa dea cu piciorul in minge doar cu stangul da si cand are posibilitatea sa se catere tot cu stangul foarte fericit
roxy buna ideea de galbenus cu branzica trag cu ochiul chiar ma gandeam cu ce sa ii dau galbenusul ca sa il pape
am vrut sa va zic ca am reusit sa ii dau spanac pana la urma, doar l-am fiert si l-am amestecat cu galbenus, nu a fost prea incantat asa ca i-am pus iaurt in el si l-a papat tot zambet
mai natalia ce tort frumos ai avut, ai o mamica tare harnica de iti face tort in fiecare luna zambet sarut
am obs ca raul are gingiile foarte tari, i-am dat un os de la aripioare cu un pic de carne si capatul acela alb mai moale, a rupt capatul moale si l-a zdrobit in gurita, noroc ca am fost pe faza sa nu se innece, dar nu ma gandeam ca poate zdrobi cu gingiile surprins

sus

Denunta
lenamicu

Copii
ROXANA MELANIA: 11 ani, 1 luna

21.05.2010 11:56     citat 

Buna ziua si de la noi.
LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi atat pt ziua de nastere cat si de onomastica.
La multi ani Anca Elena.Si eu sunt Lenuta zambet . Eu atat galbenus de ou cat si spanac i-am dat Roxanei cu piure de cartofi. I-au placut ambele.

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

21.05.2010 12:18     citat 

la multi ani lena
fetelor voi ce pregatiti pt masa de pranz a copilasilor azi?

sus

Denunta
lorellayy

Copii

21.05.2010 1:04     citat 

La multi ani Elena! sarut

Anca eu azi ii dau morcov cu brocoli si galbenul. ieri i-am facut cartof dulce + brocoli + dovlecel + frunza de patrunjel + carnita de manzat ...si pt ca facea figuri i-am dat pireutul cu iaurt - i-a placut si a papat tot trag cu ochiul

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

21.05.2010 1:12     citat 

lorellay mersi sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 2 luni

21.05.2010 1:27     citat 

Anca...noi avem supita de legume si pui-ingredientul principal este dovlecelul, normal trag cu ochiul Cred ca-n viitor o sa-l manance si crud la cat ii place.
Ce fel de pasta de dinti pt bebe folositi? Dar periute se cumpara? Deja i-au mai crescut dintisorii cei doi si vreau sa ii curat desi nu sunt f convinsa ca e deja necesar.

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 3 luni

21.05.2010 2:00     citat 

Anca noi avem pireu cu carne de curcan, morcov, pastarnac si patrunjel

Oare fructe de padure de cand se dau? am congelate. As vrea sa-i pun in iaurt

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
11 ani, 1 luna
DARIA CATALINA - fata lui tata
7 ani, 9 luni

21.05.2010 2:23     citat 

La multi ani tuturor sarbatoritelor si sarbatoritilor zilei!

sus

Denunta
crysy_m

Copii
11 ani, 1 luna
7 ani, 9 luni

21.05.2010 2:27     citat 

Noi papam cam asa:
dimineata , pe la 10 , fructe , adica mar , para , mango si de azi si banana, simple sau cu branzica , dar nu prea mult , cam 100, 125 ml . Azi a papat chiar bine , cred ca-i place banana! scot limba
pe la 3 supa din diferite legume cu carne de pui, care ii place foarte mult si papa cam 200, 250.
seara cereale , dar putin , cam 3 lingurite de cereale la 100 ml apa, asta daca nu e prea obosit si nu are chef, ca el papa doar cu lingurita , nu suporta biberonul , il scuipa.
in rest , laptic la greu, inclusiv noaptea!
Oricum cantitatile sunt orientative , ca nu stau sa vad exact cat mananca in fiecare zi.
Eu sunt multumita de cum mananca si daca intr-o zi nu are chef sa manance dacat san , nu-mi fac probleme , ma gandesc ca poate nu are chef de altceva! scot limba rad

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 11 ani, 4 luni

21.05.2010 2:39     citat 

Multumesc mult ptr urari!!!! Va doresc si voua multa sanatate si niste super copii, pe care ii aveti deja dar mai super..cel mai super!!!!

ptr toata lumea..sa va faceti si mai dulci!!!

Noi mai avem putin putin cu casutza noastra...sper ca pana pe1 sa ne mutam ( ca oricum am primit data limita de la socramea sa pleca..asta e o alta poveste prostit )

Alesia e o terorista...debusilea e experta..in picioare se ridica daca o intereseaza ceva, de obicei sertare, in rest sunt mandra ca imi creste frumos si sanatos..cu mancarea la fel stam...cu foarte muuuulllllte fitze rad .

Va pup dulce si va iubesc mult!!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
crysy_m

Copii
11 ani, 1 luna
7 ani, 9 luni

21.05.2010 3:06     citat 

Elena , multumim ! ce de bunatati!!! sarut sarut
Si noi te iubim! sarut sarut
hai ca mai e putin si esti in casuta ta.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: