· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (248)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (248)     
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 2 luni
am nascut deja!

21.05.2010 10:40     citat 

da pai am gasit sa platim direct la constructor si avem 500 de euro pe luna, dar jumaate platesc parintii mei, ca altfel nu ne-am fi descurcat

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 11 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 8 ani, 3 luni

21.05.2010 10:59     citat 

Buna seara,

La multi ani sarbatoritilor!!!La multi ani Elena !!!Multumesc de tratatie sarut sarut

Biencut,ce frumos a fost imbracat Mihaita sarut sarut Felicitari pt crestinare frumos mic sarut

Ankkka,ce frumos ai povestit de Antonia cum merge sarut sarut Bravo,felicitari!!!

Lidia,ce mandru e Maxim in scaunelul lui sarut

Rome imi pare rau de Lucas ca e asa agitat trist Si rebeca se trezeste noaptea,de 3 zile si plange cu suspine cu mucisori...se vede ca sufera dar de ce sufera plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Eu stiu ca fructele de adure,murele,capsunile se dau dupa 1 an...parca din cauza ca dau alergii...

Ice ,multa sanatate Zuzei sarut Nu reveniti in colaj?

Anca_sz bine ca a fost ok la ginecolog.Cand iei rezultatul pt papanicolau?
Pai ce ai tu se numesc rate???Eu platesc 20 aniiiiiiii !!!!!!!!!!!!!ca 3 au trecut deja si noi platim 300 euro.
Am fost si eu azi ginecolog...in sfarsit si cu mari emotii.Dar dr a fost ft ft ft finut si grijuliu si abia am simtit....si am scapat de o grija.Colul e curat,ovarele sunt ok,uterul e retras perfect.

Si daca va mai povestesc ce am ppatit....inainte sa merg la dr am fost in market si am ramas doar cu 70 lei...cand ajung la dr vad ca consult+eco,80 lei.Ce sa fac,am intrat si i-am explicat cati bani am si i-am zis fara ecografie.Ok....imi face si eco si ii dau banii la care el imi zice "luati 10 lei inapoi sa aveti cum ajunge acasa(afara ploua cu galeata).I-am zic ca suntem veniti eu sotu si copilul cu masina si nu e problema de drum.
Asa,ajung acasa si ma trezesc cu o soseata rupta in talpa....cum naiba???din 40 per de sosete tocmai una rupta am nimerit??Ce-o fi zis dr..."saraca nu are bani nici de sosete....macar sa ii dau inapoi 10 lei ca sa aiba cu ce sa ajunga acasa rad rad rad rad rad rad

Yubi si Rebe a smuls o tasta de la laptop...tasta "x" voi ce tasta ati rupt??? sarut sarut

Lidia cum faci dovlecelul la cuptor...vrei sa dai detalii?? sarut

Vai vai vai natalia ce tort delicios ai !!! SI ce scumpa esti !!! Oare Rebe o sa mearga si ea in 4 labute? Felicitari pentru mutare la 3 camere,dar pacat ca nu e ap vostru trist
Nati deja te-ai apucat de nazbatii??? sarut sarut
Lorellayy sa stii ca ne gandim serios sa plecam din Ro...mai intai sotul si pe urma noi.DAr el pleaca doar daca e platit cu minim1500 euro...ca e pretntios si nu stie sa faca nimic,,,dar poate vine cu picioarele pe pamant...Sincer ca nu se mai poate trai ...

Alexxya eu am periuta care se pune pe deget...sper sa fie buna.De pasta nu stiu...Am auzit ca trebuie curatati cu bicarbonat cu tifon.Tu cum ii faci dovlecelul Dianei?

Crysy....pai daca \yanis papa putin 100 -120 gr fructe...pai rebe ca papa vreo 20-30gr
:twisted ce sa mai zic de ea? Si YAnis are 7 luni,rebe are 9.\bravo...papa ft bine

Mamiyasmi,multa sanatate iti doresc.Sa fie operatia usoara si sa te refaci repede ca sa nu ii lipsesti mult Arianei. Am salvat pozele si colajele sunt deja facute..ce harnica sunt,nu?
Felicitari pt statul in fundulet sarut sarut Ce bine seamana cu tatal ei....

\tamy cum merge sarcina??? foarte fericit

sus

Denunta
Loredana023

Copii

21.05.2010 11:04     citat 

De 2 zile nu am mai intrat...gata pomelnicul,eu ma duc la somn ca \rebe deja doarme si parca vad ca pe la 3-4 dimi iar se apuca de urlat.Oricum dorm aiurea ca se tot foieste...
Noapte bunaaaaa sarut sarut sarut

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

22.05.2010 5:49     citat 

Buna dimineata!
jenat jenat
Va aduceti aminte de noi.Am lipsit cam mult ,fara motiv anume.Dar eu sper sa recuperez.
De dimineata m-am uitat la fotografiile micutilor ,wow ce-au crescut ,ce frumosi sunt.Mi-a fost dor de voi.
Ieri a fost si ziua Teodorei asa ca va servim cu ceva dulce :

sus

Denunta
bubu_stefi

Copii
nico
elena-teodora

22.05.2010 5:51     citat 

Si cateva poze cu Teo :

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 6 luni
David : 9 ani, 11 luni

22.05.2010 5:55     citat 

Lore merci de intrebare, merge bine pana acum. zambet Am fost acum 2 zile la eco si s-a vazut embrionul, dr a zis ca vede si ceva batai. In rest ma simt binisor, doar o vaga senzatie de greata. O iau pe Teea in brate ca n-am cum sa fac, nu am niciun ajutor. De cand sunt insarcinata alaptez la greu, nu stiu care e fenomentul dar e disperata dupa titi. Singura parte rea e cu scaderea indemnizatiilor dar ne-om descurca noi.
Parca Pasunica ma intrebase daca a fost planificat, imi cer scuze ca am uitat sa raspund. Da, era planificat. Sa vina peste vreo juma de an macar foarte fericit si probabil il mai amanam cu scaderea indemnizatiei. Dar a venit cand a vrut, sanatos/sanatoasa sa fie. zambet
Cele care va incumetati la bebe 2, o sa vedeti ca nu mai aveti aceleasi emotii, stres la fiecare intepatura de burtica. E mai usor.
Pupici si weekend placut! sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 4 luni

22.05.2010 7:56     citat 

Neata!

Lorelay, ce frumoasa e Nati! sarut Iar tortutul arata prostit Vreau si eu!

Anca, Meli are la pranz ficatel cu legume si eu i-am dat ou cu branzica si cu iaurt.Stiam de spanac ca ar fi bine sa nu fie dat in combinatie cu iaurt.S-ar bate cap in cap vit Fe cu Ca cica se anuleaza una pe alata.Vezi tu sarut

Lenamicu, La multi ani, pt ieri! sarut

Alexya, imi zicea prietena dintoloaga ca niste fasa sterila in bicarbonat data peste dintisori dupa fiecare masa ar fi de ajuns.Eu nu am facut nimic deocamdata, ar fi alt scandal ca sigur nu m-ar lasa.Dar daca esxista o pasta de dinti as vrea sa stiu si eu, macar pe viitor.

Rome, exista borcanele cu fructe de padure, Meli a papat, cica sunt bune la constipatie trag cu ochiul

Crysy, dar papa super Yanis sarut

Elena asteptam invitatia la petrecere de casa noua sarut

Mamiyasmi, dar ce boala e?Nu am auzit, ce nasol cu temperatura asta. Fina noastra a facut si recuperarea a fost f buna.Dar e greu ca stai fara mandre trist Sanatate multa sarut
Ce ochiiiiiiiiiii frumosi areeeeeeeeeeee! sarut

Lore, 25% din sal sau din ce luam acum?

Loredana, dar dragutz dr oricum/ Mai rar.Si cum a fost la control.?TReb sa merg si eu odata ochi peste cap

Bubuuuuuuuuuuuuuuuu, am tot intrebat de tine sarut sarut sarut sarut Ce faceti?Ce mare s-a facut Teo sarut sarut sarut sarut Cum esti?

Tamy, ma bucur ca esti bine sarut sarut Intra mai des si spune-ne ce faci, mai pune o poza. sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 4 luni

22.05.2010 8:04     citat 

La multi ani, Teodor! sarut sarut

sus

Denunta
Loredana023

Copii

22.05.2010 9:24     citat 

Neata !

Eu am visat asta-noapte ca eram insarcinata in 22 sapt si plecam cu G la mare...si asa frumos era rad rad DAr pe Rebe nu am avut-o in vis trist

Urschu controlul nu a durut pt ca a avut grija si chiar nu ma asteptam sa reactioneze asa cu banii prostit A folosit cele mai mici ustensile...Dar ciudat a fost sa nu vad nimic la eco scot limba Tamy esti o norocoasa....tu o sa vezi ceva acolo la eco foarte fericit

Bubuuuuuu Ce frumoasa e bubulina ta cea mica....si mie mi-a fost dor de voi sarut Pune poze si cu stefi foarte fericit

Parca s-a mai vorbit despre combinatia de fe ca si ramasese ca fac casa buna.SAu poate nu am inteles bine si fac gresit.Spre exemplu cand ii dau ficatel i-l amestec cu unt.VAnilla stia !

M-am saturat de vremea asta...stau de o saptamana cu hainele in balcon...nu se mai usuca.Se adunasera aseara 2 masini cu hainele fetei nervos le-am spalat aseara pe la 11 ,le-am pus pe calorifer si am dat drumul la centrala...dar nu se mai poate plang sau sunt foarte trist Vreau soareeeeeeeee ochi peste cap

sus

Denunta
D3lia

Copii
Ayan Gabriel: 11 ani

22.05.2010 9:59     citat 

Eu stiu ca fierul se da cu vitamina C, asa cum calciul se administreaza cu vitamina D.

Bubu, foarte frumos tortul dar mult mai frumoasa e sarbatorita! sarut

Si eu vreau soareeee!

Pupici la fete si la pitici! sarut sarut sarut

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 2 luni

22.05.2010 1:04     citat 

Lore rad tare faza cu dr. Asta e sora cu ce mi s-a intamplat mie la primul control de graviduta: am intrat in cab dr-lui goala pusca de la brau in jos pt ca asa intelesesem, desi asistenta mi-a zis ce dulap sa deschid ca sa-mi procur un halat. Dar mie imi ramasese in cap doar faza ca ma dezbrac de la brau in jos si intru in cabinet. Desigur ca ma asteptam ca acolo sa fie o asistenta nicidecum dr care a intors imediat capul si mi-a strigat sa ies si sa-mi iau halat jenat rad jenat jenat Asta din ciclul "Traznaile mele de zi cu zi "
Dovlecelul i-l fac doar fiert.Il fierb cu alte legume in supita si ii dau supita cu legumele putin pasate. Jumatate ajunge in gurita ei cu lingurita, iar cealalta jumatate pe jos, dupa incercari nereusite ale ei de a o duce la gura cu pumnisorii.
Cu spalatul asta pe dinti nu mai inteleg nimic. Am vorbit in dimineata asta cu vecina noastra dintoloaga si pensionara si mi-a zis ca nu trebuie deocamdata deranjati cu nimic pt ca sunt in crestere, iar o tipa studenta in anul 3 la stomato a zis ca trebuie curatati neaparat cu pasta de dinti pusa pe degetul meu, nu cu periuta. Dar cu pasta, desi Adelia mi-a recomandat unele bune, mi-e teama. Nu prea am incredere pt ca oricat de putina pasta pun oricum e plina de prostii si chimicale, ar fi culmea sa fie si pasta de dinti naturala. Deocamdata inca sunt in cercetari, asa cate 5 minute pe zi, ca mai mult nu ma mai lasa fata. E foarte nervoasa si agitata. Ori imi vine iar CM nervos , ori ii iese vreun dintisor, ori e cica acea criza de la 8 luni despre care unii spun ca e o inchipuire iar altii ca ea chiar exista. Nu pot spune ce fel de criza e...dar urla fata mea si in casa si afara. Chestia e ca o zi e copilul model, iar in cealalta imi scoate peri albi. Azi e ziua cu perii albi.
Nu stim daca avem bani sa renovam casa anul asta si arata groaznic! Dar daca raman fara toti banii nu mai am cu ce. Banii sotului au o alta destinatie, deci nu prea vad cale de iesire. Bine ca nu e ceva mai grav. O sa incerc sa dau de unii care sa ia mai putin.
Bubu...ce barbie superba are pustoaica ta! sarut E frumoasa toata, dar barbia m-a dat gata. Actrita o faci!

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 2 luni

22.05.2010 2:39     citat 

Fac perisoare acum. Oare pot sa-i fac si fetei? Contin albus de ou, dar un albus la atatea perisoare ii poate dauna? Mai sunt si bine fierte.

Gata cu tot cu albus. Nu cred ca face rau la atata cantitate de ciorba.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 11 ani, 4 luni

22.05.2010 5:03     citat 

Bubu superbe fete mai ai!!!!

Lore ma bucur enorm ca va mutati la 3 camere!!! Bravo!!!

Anca ce sa mai zic de socrela mea...ne-a zis ca pana pe 1 sa ne mutam ca ii consumam apa si lumina!!!!! Ptr ca luna mai ne-am trecut cu intretinerea acolo, tot ptr ea sa-i facem un bine, ca ne-am gandit ca nu mai avem mult si na cand putem consuma va dati seama. Dar uite ca putinul asta pe care-l consumam, ptr ca de fel suntem economici, pe soacra mea o deranjeaza ca nu ii mai dam bani.Si ca vrea sa stea linistita, sa nune mai vada surprins surprins am ramas masca ca era si Ovi de fata!!! surprins

Ce sa va mai zic, si noi ne-am hotarat sa mai facem un bebe, dar nu acum prostit , dar sa vedem cum o sa mai fie si poate in 2-3 ani!!! Deja aseara am visat ca aveam 2 fetite, pe Alesia si inca una mai mica pe care o chema Deia, ceva de genul asta...si Ale era asa gelosa si eu plangeam ca nu stiam cum sa fac sa ii arat ca o iubesc la fel!!! rad Cred ca e greu si in realitate cand ai un copil asa nu?

Acum fac o macare cu ciuperci si vinete, dovlecii, ardei, usturoi...si pui la gratar..ca am zis stop prajelilor!!!

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

22.05.2010 5:57     citat 

lore foarte fericit pai sti si tu fiecare cu greul lui scot limba
intr-o saptamana iau rezultatul
ma bucur ca esti bine si a ost ok la control
tare patania dde la DR
revin mai tarziu

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

22.05.2010 10:56     citat 

bubu ce frumoasa e teo si ce tort yamii
tamy ma bucur ca esti bine, chiar mai intra si mai zi-ne de voi
urschu mersi sarut acuma eu cand ii dau sa manance uit sa ma mai gandesc la ce contine mancarea, nici pt mine nu ma gandesc, cand mancam mancam, cand gandim gandim scot limba
lore frumos foarte fericit si eu am vrut sa merg gravida la mare dar... poate la bb 2
mie nu mi-a facut eco! trebuie neaparat? surprins
si eu m-am saturat de vremea asta, sper maine sa fie frumos daca mergem la nunta; de aia rasp la ora asta, ca abea acum m-am terminat si eu de "aranjat" pt maine
alexya rad ce criza de 8 luni? surprins eu nu am auzit; si raul e intr-o continua schimbare, azi e bine maine maraie, azi ne da desteptarea la 6.30 maine la 10 (azi a fost ziua in care am dormit pana la 10 sarut cu trezire la 3 si 6 scot limba )
zeama de la supa de perisoare i-am dat si eu dar perisoare nu ca sunt cu carne de porc si mai asteptam cu ea (cu tot cu albus- la fel i-am dat si galuste de gris o sg data si a papat dar putin)
elena surprins surprins m-ai lasat masca, asta da soacra, dar ma rog mai vorbisem noi candva de soacre deci cunoastem, las ca mai aveti putin si va mutati si scapi
legat de bebe 2 la fel si noi, ne dorim, eui as vrea pana in 2 ani ca sa merg din cic in cic dar acum sa vedem cum ramane cu indemnizatiile, daca e de rau mai asteptam si noi 2-3 ani

noapte buna va doresc si "ne auzim" maine dupa nunta

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: