· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (305)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul viitoarelor burtoase (305)     
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 1 luna
Naty: 7 ani, 4 luni

25.05.2010 8:06     citat 

Iva....multumim de cafelutza.... sarut sarut sarut sarut
Adriana....sper ca lucrurile sa reintre pe fagasul normal dupa nasterea bebelinei si totul sa fie ceva trecator.....oricum esti de admirat... sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

25.05.2010 9:41     citat 

Va multmesc din suflet pentru gandurile bune, te auta tare mult sa stii ca cineva se gandeste la tine. Pana acum imi imaginam doar ce cumplit e sa treci prin asta, dar va spun ca e mai rau decat iti imaginezi. Eu nu am avut nici o durere, deci fizic nici un chin, dar psihic nu intelegeam ce se intampla si tot speram ca nu e adevarat, ca ma trezesc dintr-un vis urat.
Eu sunt convinsa ca DD are in plan un bb2 pentru mine si mi-l va da cand va fi momentul potrivit si ii multumesc din suflet ca m-a ferit de urmari mai grave. Ma bucur ca nu a fost extrauterina si ca raman cu trompele intacte. Sper sa iasa ok si Bhcg de vineri si apoi o sa stau cumintica sa astept cm. Sper ca pana atunci sa va pot face galerie voua si sa vad cat mai multe liniutze rosii. sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Kurai_Lucy

Copii
cea mare: 13 ani, 5 luni
cea mica: 9 ani, 9 luni

25.05.2010 9:57     citat 

neata fetelor
am citit multe lucruri triste si dureroase pe aici..
vreau sa va imbratisez pe toate sarut sarut sarut
fiti tari sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii

25.05.2010 12:45     citat 

Lucy..... sarut sarut sarut sarut la tine si la frumushica de Cata exclamatie trag cu ochiul zambet sarut sarut sarut

sus

Denunta
mena_sj

25.05.2010 3:19     citat 

Salutari cu intarzaiere fetelor.
Curand o sa pot sa va povestesc de ce am intarzaiat atata si nu am mai luat parte la discutii.
Dar pana atunci va spun doart atat: U.M. 17.05.2010 plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 9 ani, 9 luni

25.05.2010 6:56     citat 

Adece, sper ca esti ok. sarut
Gonzo, imi pare rau ca tot mai multe dintre noi pierdem sarcinile. trist sarut
Eu am pierdut si luna asta, test negativ, lipsa cm...sunt suparata, am luat si BU si tot degeaba. Am inceput sa iau duphaston ca luna trecuta, sa vedem ce se intampla.

Am luat 10 la disertatie. Dar nici nu mai conteaza atata timp cat eu tot invat si salariul tot scade, nu mai am nicio motivatie...sunt suparata si dezamagita. Am muncit atatia ani si nu stiu de ce acum trebuie sa platesc pentru incompetenta altora. nervos

Am citit pe un site o poezie a unui copil in clasa a III-a:

Dacă m-ai certat, te-am înţeles.
Dacă m-ai iubit, te-am înţeles

Dar eu nu pot să înţeleg
Cum doi oameni se despart
Şi merg fiecare pe drumul lui.

M-a impresionat cat sufera un copil al carui parinti se despart...

trist

sus

Denunta
Crispy

Copii

25.05.2010 9:19     citat 

Adece.... sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Mena.... trist ...banuiesc eu ceva....dar te asteptam pe tine sa ne povestesti, atunci cand vei putea.... sarut sarut sarut ....capul sus si cu Dumnezeu inainte exclamatie sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Ralu....felicitari pt. rezultat...bravo exclamatie sarut sarut sarut Nu trebuie sa fi dezamagita....sunt sigura ca munca itzi este apreciata....chiar daca nu ti se arata...faptic... sarut sarut sarut sarut ...cat despre uratzi.... trist ....nici nu stiu ce sa spun.... sarut sarut sarut sarut
Trista poezioara....nici un copil nu ar trebui sa treaca prin asa ceva.... trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
adece

25.05.2010 9:24     citat 

Iva, Crispi, Gonzo, Ralu sarut

Fetelor, gata, am trecut si prin asta trist . Aseara nu reuseam sa adorm, B. se frasuia si el prin pat de numa....la un moment dat am aprins lumina si am recunoscut amandoi ca nu putem adormi de atatea ganduri..offff. Dimineata cand m-am trezit simteam ca imi explodeaza capul de stres, si numai bine ca atunci cand eram pe picior de plecare ma suna de la clinica sa imi spuna ca trebuie sa amane cu doua ore interventia. Pune-te nene si fa-ti de lucru prin casa....eram ca arcu....nu puteam sta locului. In fine....am ajuns la 2 la clinica....m-au dus intr-un salon sa ma schimb in halat. A venit ginecoloaga mea....mi-a explicat toate cele, mi-a aratat intrumentul cu care se face interventia.....phuiiiii ochi peste cap , apoi stai nene si asteapta anestezista. Bogdan ramasese pe sus...eu singura in salon...ma uitam pe pereti. Ma pun sa imi dau acceptul pentru interventie...un fel de consimtamant. Cand l-am citit am simtit ca mi se face rau.... prostit risc de deces...transfuzii de sange....bla bla. Zic aoleu Doamne...poate mor pe aici. Nu stiu cum am reusit sa ma linistesc.. Mi-am pus mana pe burtica si mi-am cerut iertare lui bebe...m-am abtinut sa plang...dureros, groaznic. M-au bagat in sala, ultimul lucru pe care il tin minte este acela ca anestezista mi-a zis sa inchid ochii si sa ma gandesc ca ma aflu intr-un loc frumos. Mi s-a rupt filmul instant. M-am trezit in salon...nu stiu cum ajuns acolo...nu tin minte nimic. Nu stiu cat a durat interventia...la 3 m-au bagat, la 4 jumate m-am trezit. Imi piuia in cap aparatul care iti monitorizeaza activitatea cardiaca. L-au adus pe B. in salon...in 10 min eram imbracata si pe picioarele mele. Fizic sunt bine, sufleteste...numai eu stiu. Sper ca Dumnezeu sa ma ajute sa trec peste asta, sa imi vindec sufletul si temerile pe care le car in spate si cand va vrea El sa imi dea un bebe sanatos. Si sper sa ma ierte pentru ceea ce am facut! trist

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

25.05.2010 9:27     citat 

Adece sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Intradevar trista poezioara ... este foarte adevarat ca acei care sufera cel mai mult sunt copiii, ei au foarte mare nevoie de ambii parinti in mare masura. E foarte important chiar daca se ajunge la un astfel de moment, sa dea amandoi dovada de maturitate si sa nu priveze copilul de dragostea si afectiunea lor.

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

25.05.2010 9:32     citat 

of, Adece!
trebuie sa crezi, ca si Ralu, ca bebe se va intoarce in burtica ta, sanatos si-ti va bucura sufletul atat de devastat acum! orice cuvant e de prisos...
si eu am fost cu gandul la tine... sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 9 ani, 9 luni

25.05.2010 9:56     citat 

Adece, te inteleg perfect.... ma rog sa iti fie alinat sufletul cat mai repede si mai ales sa te poti bucura de un copil pe care sa-l ai langa tine toata viata. Sanatos , frumos, destept si norocos! sarut

sus

Denunta
iva

26.05.2010 6:34     citat 

Buna dimineata

Adece...m-au prins lacrimile...de ce trebuie sa treaca o mama prin atatea? trist te imbratisez cu drag...nu exista emoticoane pentru ceea ce simt acum fata de tine si toate mamicite care si-au pierdut copiii...

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

26.05.2010 9:50     citat 

Adece imi pare rau..mi-au dat lacrimile pt ca stiu cum e...ma trecut prin asa ceva si stiu cat de devstat te simti...citind ce ai scris mi-a revenit totul in minte si parca ma "auzeam" pe mine acum...
MUlta putere iti doresc si sa ai mare grija de tine!Si sa revii rapid pe listutza gravidutelor!
Fetelor prea multe vesti triste s-au postat aici in ultima perioada...va pooop pe toate si va doresc sa va intredeti ca bunul D-zeu le va rezolva pe toate si pt toata lumea! sarut sarut

sus

Denunta
angy29

am nascut deja!

26.05.2010 11:17     citat 

Adece,imi pare atit de rau...........nici nu vreau sa ma gindesc ce este in sufletul tau .......stiu ca este greu ..dar ai incredere ca DUMNEZEU nu ne-a uitat si ne va darui si noua un puiut mic si sanatos ,te imbratisez cu drag iubita mea sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
13 ani, 3 luni
: 7 ani, 3 luni

26.05.2010 11:47     citat 

ne mai tineti minte trist
imi cer scuze ca nu am mai intervenit in discutii dar am probleme si eu legate de sanatate mi sa descoperit un firbrom plus o rana urata pe col care trebuie cauterizata , amai am un pufos nazdrvan din cale-afara care imi ocupa mai toot timpul, sper sa imi fac timp sa intru tot mai des si sa particip la discutii
kris, ms iubita ca nu mai scos din listuta desi am absentat mult timp , esti o draguta sarut sarut sarut
adece, off iubita plang sau sunt foarte trist plang alaturi de durerea ta dar ma rog ptr tine la bunul d-zeu sa iti aline durerea si sa te ajute sa tii la pueptul tau bb mult visat, suntem alturi de tine scumpo sa fii tare sarut
va urez o zi frumoasa ca sufletele voastre, va imbratisez strans si va pup

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: