· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (305)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul viitoarelor burtoase (305)     
Crispy

Copii
Aky: 10 ani
Naty: 7 ani, 4 luni

26.05.2010 11:54     citat 

Eleonida.... sarut sarut sarut sarut sarut ...cum sa va uitam ???? Imi pare rau ca ai probleme....sanatate multa si ai grija de tine....nu le neglija exclamatie sarut sarut sarut sarut pufosul exclamatie sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
13 ani, 3 luni
: 7 ani, 3 luni

26.05.2010 11:57     citat 

crispy iubita ms , nu le neglizez ptr fibrom fac tratament cepand cu data de 3 iun , la testul papa nicolau mi sa descoperit o usoara inflamtie ptr care fac tratament cu ovule poligynax si ptr rana cred ca o cauterizez ca nu vreau s astau cu stres in caz de raman gravida ptr ca voi avea tot timpul iminenta de avort trist
ms de griji iubita oricum, te pup dulceee sarut

sus

Denunta
adece

26.05.2010 1:47     citat 

Hello, hello
Azi am avut o zi buna...acum sa va povestesc intre timp ce am patit acum 2 saptamani...am mers la o policlinica sa imi fac o injectie si asistenta mi-a bagat seringa pe mijlocul fesei. Iar de atunci am probleme cu piciorul...e mai amortit...il simt mai greu...mai altfel decat celalalt. Nu va spun prin ce stres am trecut, frici, plansete.....atacuri de panica. Azi am fost la medicul meu la acupunctura (e medic cu diploma foarte fericit ) m-a consultat....concluzie...dobitoaca mi-a ciupit din nerv. Am toata increderea ca o sa imi revin..oricum de mers merg perfect, imi controlez f bine piciorul. Cu tratamentul dat de el am sa fiu ok. Nu stiu...saptamanile astea cu atatea probleme am clacat, efectiv simteam ca nu mai am puterea sa imi revin. Acum sunt mai optimista. Oricum faptul ca stau cu gandul tot timpul la picior cred ca imi amplifica muuult din simptome.
Azi m-am plimbat, am intrat intr-un magazin si m-am chiorat la haine, am incercat sa ma bucur de vremea frumoasa si i-am multumit lui Dumnezeu ca totusi sunt bine si uite ca mai sunt si zile bune.

Fetelor, va multumesc tuturor pentru gandurile bune....ma ajuta enorm!
sarut

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

26.05.2010 4:17     citat 

Dragele mele toate si scumpele Adece si Gonzo, eu ma rog Bunului Dumnezeu sa treceti cat mai repede si usor peste durerea pierderii bebelusilor vostri nu am cuvinte si mi-e foarte greu sa gasesc cuvinte de alinare, caci stiu cum este si toate care am trecut prin aceasta parte urata a vietii noastre. Eu te pup Adece si iti doresc sanatate multa cu injectiile nu e de joaca la cate am facut si eu observ ca am avut noroc si nu am patit asa ceva, doamne ajuta sa nu ai probleme, dar un nerv doar putin lezat se recupereaza in timp, numai daca il rupea total era o problema, apoi ma rog tare mult ca dupa toate astea si cand sufletul tau se va linisti si vei fi impacata cu tine, cu suportul luiBogdan, veti fi curand fericiti iar sa aveti buna vestire in casa voastra.
Gonzo ai papusica ta de fetita si iti da putere sa nu te mai gandesti la vesnicul "dar de ce?" Acelasi lucru ma rog si pentru tine draga Gonzo sa aveti buna vestire cat de curand, atunci bucuria va fi pe masura.
Va pup pe toate eu sunt tot grabita, ocupata si pe fuga. maine e ziua si a tatalui meu, deci umblu mult, mai ales ca sotul meu drag a avut chef sa-si ia bicicleta,.. ce m-a mai fatait si plimbat prin toate magazinele in Ploiesti, alaltaieri avea o bicicleta, ieri m-am ambitionat eu si am facut retur la o tampenie luata din Real, apoi i-am zis sa-si ia una nemteasca, e superba... cred ca-mi iau si eu,.. radeam cu vanzatorii eu ma uitam la pret si bineinteles ca am pus ochii pe una de copii, ei,.. i-am spus eu ca ce are, pot sa merg pe una de copii eu sunt mica de inaltime, unde mai puneti ca si pe una de aceea petru copii de 6 ani am mers cand era nepoata mea mica. rad rad Deci scuze va pup cu drag, eu am sotul cu mine in Ploiesti (saptamana asta lucreaza aici) deci suntem cam prinsi in drumuri si probleme de rezolvat.
Pupici multi sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

26.05.2010 5:16     citat 

CYC sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Cu incredere in Bunul Dumnezeu si cu credinta o sa reusim sa trecem peste momentele astea. Trebuie sa fim optimiste si sa luptam pentru ceea ce ne dorim.
Iti doresc si tie cat mai repede un ET cu rezultat pozitiv, sa chefuim aici pentru gemelasi sarut sarut sarut

sus

Denunta
iva

27.05.2010 6:52     citat 

Buna dimineata

Adece ma bucur ca te simti mai bine...sper sa treaca si amorteala din picior...de asistenta nu vreau sa scriu ce gandesc acum... sarut sarut sarut sarut

Gonzo pup puisorul tau scump si pe tine sarut sarut sarut

Cyc, crispy sarut sarut sarut sarut sarut

Ele bine ai revenit printre noi...sper sa-ti treaca cat mai repede problemele de sanatate... sarut sarut sarut

sus

Denunta
adece

27.05.2010 8:41     citat 

Neata gagicutelor!
Cyc...ma credeam tare ..dar aseara dintr-un nimic am inceput sa plang.Ne uitam la un film si eu vroiam pupiceala iar B. imi tot zicea insa razand sa il las sa se uite la film....eeee...m-am intors cu spatele si am inceput sa plang cu sughituri...Mi-am adus aminte de tot....offf..B. nu stia ce sa imi mai faca. Dar a trecut... zambet foarte fericit . Cycule....La multi ani pentru tatal tau, sa ii dea Dzeu multi ani de acum incolo si muuulta sanatate.
Iva...te pup....da...si pe mine ma apuca nervi cand ma gandesc la asistenta nervos

INTREBARE....fetele care au mai trecut printr-o intrerupere....nu-mi place celalalt cuvant.....va rog ajutati-ma cu un raspuns....doctorita mea mi-a zis ca o sa am sangerari 4-5 zile. Eu am avut in prima zi mai multicel....ma rog....am schimbat 2 tampoane, iar ieri (a doua zi) 2 picaturi si vad ca acum doar o pata mica rozalie. E normal? ma asteptam sa imi curga mai mult sau asta inseamna ca m-a curatat bine si ca e ok sa fie asa?

sus

Denunta
simoop

27.05.2010 9:43     citat 

adece sarut imi pare atat de rau ca a trebuit sa treci prin asemenea cosmar trist
este normal sa ai ceva sangerari ,la fel de normal este sa nu sangerezi, eu nu am avut aproape deloc, iar menstra a venit la 40 zile.
multa sanatate! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani
Naty: 7 ani, 4 luni

27.05.2010 9:52     citat 

Neatza la fete exclamatie sarut sarut sarut

Iva....iiimmmm, ce cafelutze ne-ai servit tu...excelente.... sarut sarut sarut sarut sarut
CYC....La Multi Ani pt. tatal tau, sa fie sanatos si voios multi ani de acum inainte exclamatie sarut sarut sarut
Adece....sarut sarut sarut sarut

sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut pe toate si o zi minunata sa aveti exclamatie

Ultima modificare efectuata de catre Crispy la 27.05.2010 9:55, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani
AURA MARIA: 10 ani, 5 luni

27.05.2010 9:52     citat 

E normal sa nu sangerezi prea mult,eu ma avut 2 zile si apoi inca cateva picaturi 2-3 zile si gata!Ti-a dat si ceva tratament?Trebuia sa-ti dea vre-o 2 feluri de pastilutze care sa te ajute sa elimini tot si sa nu risti vre-o infectie..
IMi pare rau ca treci prin asta,dar plangi ori de cate ori simti nevoia si apoi ridica capul sus si mergi mai departe cu speranta in suflet.

sus

Denunta
loris

27.05.2010 10:00     citat 

am fost plecata cateva zile.....si stand la o cafea.....am inceput sa va citesc... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist nu am cuvinte......s-au scris multe.....
am ramas socata ptr fiecare dintre voi....cuvintele de incurajare s-au spus.....eu nu spun decat atat....daca pot sa va ajut cu ceva sunt aici....desi nu apar in fata....sunt in umbra....fetelor.....curaj.....

sus

Denunta
NICKSS

Copii
Kostas-Teo: 8 ani, 4 luni

27.05.2010 10:15     citat 

Buna iubitele!!! sarut sarut
Va multumesc din suflet pentru urari si sper ca acestea sa se intoarca inzecit la voi!!! sarut
Am citit multe lucruri dureroase si am inceput sa plang plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist ....imi pare nespus de rau pentru voi Gonzo si Adece ....toate gandurile mele de bine se indreapta spre voi....sper sa va reveniti cat mai repede...oricum ma bucur ca la tine Gonzo nu a fost nevoie de chiuretaj si ca Adece se simte mai bine!!! zambet
Yasmina sper sa fie totul in regula pana la urma....sa stii ca si finii mei au vrut sa divorteze si pana la urma s-au impacat si acum fina e gravida!!! Un pup mare pentru tine sarut sarut sarut
Va pupic pe toate si de acum o sa scriu mai des!!! sarut sarut sarut

sus

Denunta
cristina_ro

Copii
Vlad - Minunea vieti
9 ani, 2 luni
Tudor: 7 ani, 1 luna

27.05.2010 11:29     citat 

Buna,

Adece este normal sa sangerezi prima zi mai mult si apoi mai putin,depinde de organism.eu una nu am fost cumnite am facut efort si m-a tinut mai mult.Incearca sa nu faci nici un fel de efort si se va opri sangerarea mai repede.
Fetelor va pup pe toate sarut sarut sarut

sus

Denunta
eleonida

Copii
david - pufosul
13 ani, 3 luni
: 7 ani, 3 luni

27.05.2010 11:36     citat 

iva ms de primire iubita, ce cafelute sclipitoare, ms , pup razacioasele sarut
adece asculta sfaturile fetelor, odihneste-te cat poti si cu d-zeu inainte sarut
hai sa va arat si eu un pufosel

nepotelul meu vladut si sora mea sarut

o zi frumoasa tuturor, va pup sarut sarut sarut

sus

Denunta
adece

27.05.2010 2:44     citat 

Deci sunt ok...de stat cuminte nu prea am stat, am vrut sa fac tot ce n-am putut face in ultimele doua luni..sa spal, sa calc, sa fac ordine prin dulapuri. Azi am calcat o serie de rufe si m-a luat burta asa ca m-am calmat. scot limba
Corina...da, mi-a dat tratament...antibiotic, Ketonal si Ergomed pentru uter.
Eu deja lesin de cald....dar imi place...stau ca o broasca.. foarte fericit
Nicks, Loris, Eleonida si restul fetelor sarut sarut sarut sarut Crispy, Cristina_ro si Simoop
Si multam pt raspunsuri sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: