· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (305)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul viitoarelor burtoase (305)     
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

20.05.2010 4:46     citat 

Adece, iubita mea, du-te pentru confirmare in mai multe locuri sa fii 100% sigura ca asa e. Offfff, nu pot sa cred plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
adece

20.05.2010 4:49     citat 

Gonzo, nu mai are sens....am fost la 2 medici f buni.....de cum s-au uitat pe monitor au zic din prima ca bebe e malformat....are translucenta nucala foarte mare.... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist a facut un edem in ceafa....ma rog....nu mai dau detalii

sus

Denunta
angy29

am nascut deja!

20.05.2010 5:04     citat 

Adece surprins ...........nici nu imi gasesc cuvintele trist trist trist trist trist trist trist ..................imi pare fffff rau si ...........nu stiu ce sa iti spun ,sincer,daca vrei sa vb cu cineva ..sunt aici....... trist

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

20.05.2010 5:05     citat 

Adece, chiar nu am cuvinte decat un NOD mare in gat plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Cuvintele sunt de prisos in astfel de momente, nu pot decat sa ma rog sa iei deciza cea mai buna pentru tine si bb si sa te intareasca Bunul DUmnezeu sa treci peste asta sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

20.05.2010 5:16     citat 

Adece plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Dumnezeu sa va intareasca...imi pare tare rau...tare greu e acest pahar... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
ingeras24

20.05.2010 5:19     citat 

Cry_styna pupe pentru Miruna!
Adece plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist nu mai zic nimic...ca nu am cuvinte - nu-mi vine sa cred, sunt alaturi de tine intepata noastra, sa va dea Dumnezeu putere sa trecti peste!

sus

Denunta
georgette

Copii
Jessica Maria: 9 ani, 3 luni
Eric Andrei: 6 ani, 2 luni

20.05.2010 6:09     citat 

ADECE plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist scumpa mea imi pare nespus de rau,nu amcuvinte sa ma exprim ce simt plang sau sunt foarte trist iti inteleg durerea de aceea stiu ca nimic nu te poate consola deci nu mai zic nimic,am inima cat un purice trist

sus

Denunta
lordy80

Copii
Nectarie Ioan: 10 ani, 2 luni

20.05.2010 6:14     citat 

-cry_stina-..felicitari pt. Miruna.. sarut
-acdece- trist trist trist sincer nu am cuvinte.. trist trist trist iti sunt alaturi... exclamatie Dumnezeu sa iti dea putere sa treci prin tot cu bine!

sus

Denunta
Yasmina

Copii
G: 7 ani, 7 luni
M: 7 ani, 7 luni

20.05.2010 6:15     citat 

adece, scumpo trist nu stiu ce sa zic, ne gasesti aici, stii si tu asta plang sau sunt foarte trist

eu intrasem sa va spun ca astept uratii maine-poimaine si ca abia astept sa vina ca azi am avut o stare naspa rau, am plans din orice. Asa patesc in fiecare luna, dar parca e si mai rau luna asta. oricum nu mai conteaza acum trist

offf

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

20.05.2010 6:57     citat 

plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Am intrat special pentru tine Adece draga mamica caci toate suntem in suflet si in fapt de cand se concepe bebele! Rolurile s-au inversat si acum incerc sa-mi gasesc cuvintele cele mai potrivite sa te consolez, sa-ti spun sa fi tare si sanatoasa, caci copii sigur ne da Dumnezeu sanatosi si puternici pana la sfarsitul odiseei de 40 de saptamani. Nu pot sa cred si inca sunt in socul vestii date de tie, acest defect apare in lipsa de acid folic, totusi eu cred ca tu ai luat e bine sa luati fetelor, va rog, e foarte important primele 3 luni, oricand luat, cu minim 3 luni inainte de o dorita sarcina se ia, caci este bun in multe altele. Am un nod in gat si nu am crezut ca e asa greu sa sustii pe cineva care trece prin ce am trecut eu, cristina_ro si ralu_lidia, cat si toate pe care nu le-am enumerat cu bebelusi pierduti acolo sus in cer, acum eu ma rog Bunului DUmnezeu sa va dea forta sa treceti peste acest socant verdict, dar nu incetez sa ma rog pentru noi toate sa ne binecuvanteze si pe noi cu mult doritii copilasi. Te imbratisez cu dragoste de mama, caci ai sa treci si peste asta, nu stii cu cat drag intram macar sa citesc ca sunteti bine, tu si bebe si voi toate normal,... chiar nu stiu cum fetele au gasit cuvinte sa ma consoleze pe mine la momentul respectiv, eu sunt puternica doar cu mine pentru altcineva mi se rupe inima. O rugaciune Fecioarei Maria o ai din partea mea, sa fi tare si credinta sa nu te paraseasca. Ma rog sa fie cat mai repede bebe iar sa-ti stearga lacrimile care acum iti sfasie inima, ca apoi sa uiti sa consideri ca totul a fost ca un vis urat. Te pup cu ochii umeziti de durerea noastra de mame cu copilasii ingerasi. Eu stiu cum este sa stii ca vrei copilul atat de mult si primit in familie cu atata bucurie, normal de toti, dar totusi sa nu vrea acum Dumnezeu sa ti-l lase sa-l tii in brate, ma rog sa ai forta sa treci peste aceasta groaznica durere a pierderii unui bebelus cat se poate de repede. Te pup si te rog sa nu-ti pierzi credinta si speranta sarut sarut
Cat de ocupata am fost si sunt eu tot intram sa va citesc sa nu pierd noutatile, va pupam in gand pe toate, imi pare rau ca ti-a venit ingeras, angy si pe tine te pup, iva, georgette, crispy merci de urari, ai grija de tine si bebe si tu gonzo, cry_styna, lordy pup mamica de flacau, Krystyne la fel va pup pe toate fara exceptii. sarut sarut sarut sarut

Ultima modificare efectuata de catre CYC la 20.05.2010 7:06, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 9 ani, 9 luni

20.05.2010 7:04     citat 

Crys, am fost singura care a zis din prima clipa ca e fata, sa-ti traiasca bebe Miruna si sa va bucurati de ea!

Adece, Doamne ce am citit....eam cu inima cat un purice de cand ai spus ca sangerezi si ai probleme si m-am tot rugat ca presimtirile mele sa nu se adevereasca, am tot incercat sa-mi spun ca totul va fi bine si voi afla numai vesti bune. Imi pare tare rau desi stiu ca nimic nu te poate consola. Dr minune te-a vazut? Off, de ce e asa cruda soarta asta? Asteptam atat un copil si cand ramanem insarcinate il pierdem...

Eu sunt mai mult decat trista, ma simt putin prabusita astazi si nu prea mai am chef de nimic...m-a sunat mama sa-mi spuna ca fostul meu prieten a murit aseara, stop cardiac la nici 31 de ani. Nu l-am vazut de cativa ani, insa a fost un bun prieten, am tinut mult unul la celalalt candva si acum e atat de greu cum nici nu mi-as fi imaginat ca poate fi. Sunt socata...ii doream tot binele din lume chiar daca ce a fost intre noi nu a fost dragoste, ci o relatie copilaroasa plina de certuri. Ma ingrozeste faptul ca daca nu as fi fost cu Cip poate ca eram cu el si acum ce as fi facut? As fi innebunit cu siguranta...era atat de plin de viata si atat de insetat sa traiasca la maxim fiecare secunda. Mereu imi spunea ca viata e prea scurta si el nu ajunge ziua in care sa se bucure de o familie....il certam si-i spuneam sa se ocupe de lucruri serioase ca are toata viata inainte si uite ca el a stiut mai bine. Dumnezeu sa-l ierte!

Va las, sunt trista...anul acesta deja am pierdut 3 oameni la care am tinut : bunicul meu, pe bebe Alex si acum pe E...vreau liniste. trist

sus

Denunta
Alexa-Maria

Copii
Patrick-Nicolas: 8 ani, 4 luni

20.05.2010 7:29     citat 

Buna fetele , in primul rand Adece scumpa mea toate gandurile buna altri de tine si fie ca Bunul Dumnezeu sa te binecuvanteze si faca-se voia Lui ! Orice s-ar intampla capul sus si poarta in suflet speranta ca o sa fie bine data viitoare , sau totusi poate mai sunt sanse . Iti trimit o sincera imbratisare prieteneasca si daca ai nevoie de ceva ma ofer sa te ajut ...stiu ca cuvintele sunt de prisos dar...fii tare TE ROG exclamatie Eu sunt la fel , fetelor .... nu am nici un semn de CM , doar aseara m-a intepat foarte tare in partea dreapta a abdomenului nu stiu ce sa mai zic...o sa astept pana sambata si daca nu vine o sa fac si un test... inca o data Adeciule te rog fii tare si capul sus . Te pup dulce dulce si pe voi toate fetele mwahh

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

20.05.2010 7:32     citat 

Ralu scumpo, ce trista veste, asa este.. e greu sa accepti ca pleaca oameni dragi si bebelusi de langa noi,.. e crud si trist, dar suntem nimic in fata vointei lui Dumnezeu! trist
Crys_tyna draga mamica de bebe cu fundul in sus sa va traiasca si sa fie sanatoasa Maria Miruna... doamne ajuta sa nu intoarca fundul si sa fie Marin! rad rad Va pupam si felicit din inima pentru fetita, si eu mi-as dori o fetita sunt gingase si ca niste papusi vii, dar ca sa impacam si capra si varza, ma rog Bunului Dumnezeu si Fecioarei Maria: sa fie o fetita mie si un baiat sotului meu, asta asa ca sa ne multumeasca pe amandoi sa fie gemeni,.. doamne cred ca daca asa va fi,.. sper sa rezist,.. cica sa avem grija de ce ne dorim! La toate va doresc ce vreti voi sa fie, pa o seara buna si sa ne rugam pentru Adece caci trece prin momente groaznice. Of cat te-ai luptat pentru bebele asta, sa plangi sa urli, sa te descarci te rog, de toata durerea, ca apoi sa fi cat de curand pregatita pentru un bebe care va veni la fel de repede ai sa veiz, important e sa crezi.

Ultima modificare efectuata de catre CYC la 20.05.2010 7:35, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Dixy2010

Copii
Andrei Petru: 10 ani

20.05.2010 7:34   Adece!!!!  citat 

Adece, sa-ţi dea Dumnezeu putere!!! Si pe mine m-a luat ameteala si nu pot sa îmi revin. Poate suna prostesc dar totuşi, mai fa un eco la un alt medic...
Stau in fata mesajului acestuia...blocată.
Gândeşte-te doar asa: dacă au dreptate medicii, e mai bine ca ai aflat acum. Apoi trebuie sa iei o gura de aer si sa mergi mai departe. Gândeşte-te ca nu eşti singura: îl ai pe sot, familia care te iubesc cu toţii si pe fetele de aici...
Nu eşti singura!!!

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

20.05.2010 7:38     citat 

Dixy2010 draga si scumpa toate suntem socate de veste, la eco pentru masurarea translucalei sunt calcule exacte, asta se verifica in primul rand, normal ca noi toate vrem sa stea bebele acolo a lui Adece, dar cu acest defect nu se joaca nimeni, fereasca Dumnezeu, malformatii sunt diverse, nu poate sa-si tina coloana, nu poate sa mearga, depinde de la copil la copil, cel mai mult da malformatii cum ar fi Sindromul Down, e socant dar cu asa ceva nu te risti sa mergi inainte. E greu, dar se chinuie si parintii si copii.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: