· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (305)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul viitoarelor burtoase (305)     
Dixy2010

Copii
Andrei Petru: 10 ani

20.05.2010 8:17     citat 

Mda... Mă refeream pur si simplu la faptul ca trebuie sa meargă înainte in sensul de a o lua de la zero. Nu ştiu dacă m-am exprimat eu neclar, dar nu cred ca poate fi nimeni atât de inconştient încât sa nu o ia de la zero. E si motivul pentru care am spus ca e mai bine ca a aflat acum. Îmi pare atât de rău ca îmi sunt rastalmacite cuvintele...
Cu toate cred ca ne luam o doza de curaj din ce vorbim pe aici sau din ce vorbesc celelalte fete pe aici... Si uneori odată cu drama unei fete... imi pierd si eu din curaj, din speranţa.
Dar trebuie totuşi mers înainte, nu? Scuzati-mă, nu vreau sa filozofez! Sunt totuşi plecata din tara de ceva vreme si am multe speranţe....
Mergem înainte si o luam de la capăt, da Adece?

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 1 luna
Naty: 7 ani, 4 luni

20.05.2010 9:06     citat 

Nici nu stiu ce sa spun....oricum nimic nu ajuta in astfel de momente...poate doar credinta in Dumnezeu si speranta ca va veni si acea ZI.... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist .....ooofffff, Adece.....sa-ti dea Dumnezeu putere ca sa poti trece peste toate astea....nu-mi vine sa cred..... trist trist trist trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Cry....sa va traiasca, Miruna....sa fie sanatoasa si sa va bucurati de ea.... sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
cristina_ro

Copii
Vlad - Minunea vieti
9 ani, 2 luni
Tudor: 7 ani, 2 luni

20.05.2010 11:18     citat 

Buna dimineata,
De trecut de 12 asa ca..
Adece am citit mesajul tau si din partea cealalta si da aici,vreau sa ti spun ca stiu ca toate fetele de aici iti sunt alaturi si desi nu ne cunoastem personal,ma doare sufletul.Te inteleg prin ce treci. Dumenzeu iti da putere sa poti invinge aceasta durere.Cuvintele aceste pe care ti le spunem noi toate,te ajuta.E bine sa stii ca ai pe cineva care te intelege si iti este alaturi.Durerea este mare,dar o sa ai tu minunea ta si o sa fie bine,o sa vezi (am eu grua aurita asa imi spune lumea).
Ai grija de tine si sa stii ca Dumnezeu nu ne uita, atunci cand avem nevoie de el ne este alaturi.
Fetelor eu din umbra si cu scuzele de rigoare,va urez La multi ani celor care si-au sarbatorit ziua pana acum Cryspy si Alexa ,Simoop multi ani fericiti de acum inainte.
NICKSS La multi ani pt ziua de azi,toate cele bune!!
Cyc,ingeras,Krystine,Angy,Ralu-lidia,BlackCat,Cryspy,Gonzo,lordy,Georgette,Yasmina,Alexa,Iva va pup pe toate si va doresc o zi buna

sus

Denunta
iva

21.05.2010 7:05     citat 

Buna dimineata

Adece...nu stiu ce sa-ti spun...parca ti-au spus ca bebele e bine...oricum sunt alaturi de tine si o sa vezi ca DD nu te paraseste...imi pare rau ca ai trecut prin atatea...esti o luptatoare si o sa vina si ziua in care o sa ai o sarcina fara probleme si un bebe sanatos...mult curaj si multa putere...sa treci cu bine peste acest necaz mare si sa ai putere sa o iei de la capat... sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

La multi ani! de Constantin si Elena! sarut sarut sarut

La multi ani! draga noastra Nickss sa fi sanatoasa si fericita toata viata sarut sarut sarut sarut

Cry felicitari pentru Miruna... sarut sarut sarut

sus

Denunta
ingeras24

21.05.2010 7:14     citat 

Buna dimi!
La multi ani Nickks! Sanatate si fericire-ti doresc!
Sunt incontinuare fara cuvinte pentru intepata mea Adece plang sau sunt foarte trist
Dixy2010, iubita, nu ti-a restalmacit nimeni cuvintele, ai inteles gresit, CYC a vrut sa spuna altceva, nu te supara te rog si chiar vreau sa intrii mai des asa cum o faceai pe vremuri...pupicei
Simona, cum e viata cu Santos?

sus

Denunta
andra_b

am nascut deja!

21.05.2010 7:23     citat 

Pe cand citeam sa vad ce mai faceti..... se pare ca dimineata asta a inceput cu o veste tare neplacuta......... si sincer nu am cuvinte nici eu trist
Adece... Doamne ajuta!
Chiar nu stiu ce sa zic in momentele astea, sa te ajute Bunul Dumnezeu sa treci peste momentele astea...
Dar de ce nu s-a vazut si la ecografia anterioara? In fine, eu nu pricep, insa imi pare extrem de rau......
Pupici sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 1 luna
Naty: 7 ani, 4 luni

21.05.2010 7:56     citat 

Neatza dragelor exclamatie sarut sarut sarut sarut

La Multi Ani, Nickss exclamatie

La Multi Ani exclamatie celor care isi serbeaza azi ziua de nume..... sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Nu am chef de nimic...sunt trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist si ma rog pt. Adece....sa-ti dea Dumnezeu multa putere sa treaca cu bine peste aceasta incercare exclamatie sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
andra_b

am nascut deja!

21.05.2010 8:08     citat 

La multi ani Nickss! sarut
La multi ani celor ce poarta numele Sfintilor Imparati Constantin si Elena! sarut
Crispy si eu sunt cu fata lungita........ dar sa nadajduim ca o sa vina pentru toata lumea zilele cele bune pe care ni le dorim cu totii!!!
Hai ca azi iti vezi odrasla! Pup sarut

sus

Denunta
adece

21.05.2010 8:10     citat 

Neata dragele mele
Ce sa va zic....nici nu va puteti inchipui cat ma ajuta cuvintele voastre si faptul ca stiu ca sunteti cu gandul si cu sufletul alaturi de mine....imi mangaie sufletul. Eu sunt bine, nu va faceti griji....m-am resemnat...incerc sa vad partea plina a paharului...ca am aflat din timp ca bebita are probleme. O prietena de-a mea ieri mi-a spus, insarcinata fiind in 6 luni ca au descoperit acum ca fetita ei nu se mai dezvolta de o luna din cauza cordonului ombilical care nu s-a format calumea si nu asigura un flux sangvin bun catre bebe....si trebuie sa ii provoace nasterea...este cumplit. Din pacate deabia marti m-a programat pentru chiuretaj....asa ca pana atunci sper sa nu ma apuce vreun avort spontan...bag no spa si stau cuminte. Probabil organismul meu asa cum mi-a zis si doctorita, stia el ce stia, poate de asta am inceput cu sangerari, poate de asta am avut dureri in ultima saptamana...cred ca vroia sa elimine sarcina...dar cum eu m-am indopat cu hormoni si antispastice...dar na!cine sa stie!
Alte pareri nu mai vreau sa cer, este deajuns pentru mine, este evident si pe echografii edemul subcutanat de 3 mm. Nu vreau sa sper, sa ma imbat cu apa rece, mai rau imi fac. Sunt bine, resemnata. Singura teama pe care o am este ca nu stiu cand voi mai indrazni sa incerc iar. Am nevoie sa ma vindec....perioada asta a fost f grea pentru mine, au venit toate asa una dupa alta, un soc dupa altul, muuult stres, multa teama, multa tristete, n-am apucat sa ma bucur si eu o zi ca sunt insarcinata.
Dixi....dau un pup dulce sa nu fii suparata...pls...am nevoie de voi toate aici...vesele cum va stiu eu sarut sarut sarut sarut
Pe toate va pup....si gata cu tristetea.....mergem mai departe! sarut

sus

Denunta
simoop

21.05.2010 8:13     citat 

vreau sa ii scriu cateva cuvinte lui adece dar nu reusesc sa leg nimic coerent sau nimic din ce nu s-a spus, oricum cuvintele acum nu pot exprima nici pe departe ce simtim. Doamne da-le putere! imi pare atat de rau plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
raluca trista veste, imi pare rau pentru amicul tau trist Dumnezeu sa il Odihneasca!
ce vesti grele trist trist

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

21.05.2010 8:20     citat 

Adece, suntem alaturi de tine si sunt convinsa ca o sa treci cu bine peste asta sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Colac peste pupaza, am si eu de aseara niste scurgeri maronii, azi am avut si un mic cheac de sange, sunt ingrijorata, dar cum sunt in deplasare, nu am ce face pana maine. In noaptea asta ajung si o sa ma duc la un control maine.

sus

Denunta
simoop

21.05.2010 8:25     citat 

adeciul sarut sarut sarut pentru putere!
sunt momente prin care din pacate trecem si ne este cumplit , dar Dumnezeu ne intareste si ne face sa mergem inainte! sunt sigura ca intr-o zi vei reusi sa iti tii puiul sanatos in brate si vei fi fericita sarut sarut sarut
Oana cu santino e mai greu la inceput , mai ales ca nu am voie inca o saptamana sa il scot din casa si e greu, deoarece simte nevoia sa isi consume energia si face numai nebunii, dar ne este drag zambet sarut
alexa eu sper ca ceea ce banuieesc si probabil intuiesti si tu sa fie adevarat si sa ne arati testul pozitiv, iti tin pumnii zambet

sus

Denunta
iva

21.05.2010 8:37     citat 

Gonzo in primul rand nu intra in panica pentru ca e mai rau...si eu am avut sangerari peste sarcina din cauza a doua desprinderi de placenta si pana la urma a fost bine si Ana e bine...ma rog pentru tine sa nu fie nimic rau...te pup si Doamne ajuta sarut sarut sarut

Adece sarut sarut sarut

Alexa tin pumnii sarut sarut sarut

Angy si Ingeras ...luna viitoare trist sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

21.05.2010 8:41     citat 

Iva sarut sarut sarut sarut
Nu intru in panica, las in voia Domnului. Maine o sa ma duc la un control sa vad ce e. Va pup dulce sarut sarut sarut

sus

Denunta
simoop

21.05.2010 8:46     citat 

Gonzo asa cum a spus iva , poate nu sunt motive de ingrijorare, se poate ca in primele saptamani de sarcina sa ai scurgeri maronii . Stai linistita si incearca sa te menajezi cat de mult poti, iar maine cand ajungi la dr, nu ar strica daca ti-ar da concediu de risc macar o perioada, pana se fixeaza bine sarcina. te pup si sanatate multa sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: