· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (305)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul viitoarelor burtoase (305)     
lordy80

Copii
Nectarie Ioan: 10 ani, 2 luni

21.05.2010 10:07     citat 

-[color=blue]cry_stina, nickss,top...La Multi Aniiiiiiiiiii!..ceea ce va lipseste sa va aduca Dumnezeu in dar! sarut sarut sarut
-adece- trist te strang in brate tare..tare..nu am cuvinte..sa nu te superi ca nu zic mare lucru,dar stiu prin ce am trecut in primele saptamanii de sarcina.. trist la un moment dat vroiam sa fac o eco ca parcanu eram linistita.. trist pana ce am zis ca sa fie ,,voia Domnului,,..si am last-o mai moale..dar si acum sunt sincer cu un dram de stres..si cred ca asa e orice graviduta.. exclamatie pt. ca avem o viata noua in noi..si normal ca ne gandim daca e ok..dar sa speram ca o sa fie bine!..iti doresc sa ai parte de liniste..sanatate..si bebeii buni si sanatosi cat mai repede! sarut sarut sarut
-gonzo-te tzuk si pe tine si sper sa nu fie nimik grav sarut astept vesti sarut bune sarut
-La Multi Aniiii! celor ce isi serbeaza azi ziua de nume! sarut sarut sarut
-cry_stina-cuscra.. rad esti grozava.. trag cu ochiul Doamne ajuta sa fie bine pana la final si sa ne vedem pozele la strumfi! sarut sarut sarut

sus

Denunta
ingeras24

21.05.2010 11:37     citat 

trist trist trist trist trist trist trist

sus

Denunta
angy29

am nascut deja!

21.05.2010 1:03     citat 

INGERAS DE CE ESTI trist trist trist trist intrebare

sus

Denunta
adrianaBuc

21.05.2010 1:50     citat 

Vreau sa urez si eu La Multi Ani Elenelor si Constantinilor din preajma voastra!

Va tzuc

sus

Denunta
Dixy2010

Copii
Andrei Petru: 9 ani, 11 luni

21.05.2010 1:58     citat 

Adece, sarut sarut, tot tu mă impaci pe mine? Oooofff, iarta-mă ca nu mi-au ieşit incurajarile ASA cum mi-am dorit! Sa ştii ca eu cred cu multa convingere ca după ce îţi vei repara sufletul, vei dori din nou sa lupti si atunci va fi bine!!! Si Cyc si Raluca au făcut la fel! Mi-a fost asa de teama sa îţi scriu, pentru ca îmi dau seama ca orice ţi-ar spune cineva acum, tot nu e prea nimerit si potrivit.
Cyc.... sarut Mi-as dori sa te întreb atâtea lucruri...
Ingeras, de ce eşti suparata?
Va pup pe toate!

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 9 ani, 8 luni

21.05.2010 2:33     citat 

Adece, sunt cu sufletul langa tine.
Va imbratisez pe toate si va multumesc pentru gandurile bune.

Draga mea Ely, un sincer La Multi Ani! sarut
La Multi Ani si pentru Nickks si tuturor care au sarbatoriti astazi! sarut

Eu va privesc din umbra si nu mai am puterea sa mai spun nimic, de ieri imi vine sa plang incontinuu, mi-au revenit in minte lucruri pe care credeam ca le-am uitat complet, E foarte greu, e imposibil sa uit complet o persoana atat de apropiata....maine la ora asta va fi la 2 m adancime si nici macar nu am apucat sa-mi iau ramas bun, nici la inmormantare nu am cum sa ajung...Ma rog sa nu mai pierd pe nimeni atat de drag...E a fost un prieten special, in afara faptului ca atunci chiar l-am iubit, eram foarte apropiati. Mi se rupe sufletul cand ma gandesc ca nu mai e si va rog sa ma iertati daca o vreme nu mai intru. Trebuie sa-mi revin din mai multe cauze.

O zi buna va doresc!

sus

Denunta
ingeras24

21.05.2010 3:32     citat 

De situatie...de ceea ce i se intampla lui Adece ! Nu sunt supi pe nimeni...

sus

Denunta
simoop

21.05.2010 3:54     citat 

off, dragele mele prietene,
sunt alaturi de toate cele care au primit vesti triste, ma rog pentru adece, stiu ca draga de ea, se lupta sa fie tare, am trecut din pacate multe de aici prin aceasta incercare, dar ne-am ridicat si incercam sa speram si sa mergem mai departe sarut sarut sarut
raluca inteleg ca esti atat de tulburata, nu poti sa treci usor peste astfel de momente, cand vei simti ca ai rezolvat din treburile care te apasa, te astept cu mare drag sa ne spui despre tine sarut sarut sarut
black Dumnezeu sa o ajute pe colega mamei tale sa isi revina din coma si sa fie sanatoasa! sarut sarut sarut
gonzonica ma gandesc si la tine, sper sa ai vesti bune maine la doctor si sa fiti sanatosi sarut multa bafta , mami sarut
eu va doresc sa aveti un weekend linistit, sa primiti vesti minunate si sa aveti taria sa treceti peste greutati sarut
nu stiu daca mai intru pana duminica, sper ca atunci cand intru sa gasesc macar o pereche de liniute rosii trag cu ochiul
sarut

sus

Denunta
CYC

am nascut deja!

21.05.2010 9:23     citat 

La Multi Ani de Sfintii Constantin si Elena, cu sanatate fericire si impliniri in ceea ce va doriti, scuze ca intru asa tarziu dar nu puteam sa nu intru sa va fac si eu urarile bine meritate, si tie Nickks la Multi Ani!!! Sa-ti dea domnul multa sanatate si realizari in toate, cu bucurii si fericire.
Draga gonzonica, ma rog Bunului Dumnezeu sa fie bine bebele tau (stiu ca dupa saptamana 5 -6 incepe sa se formeze dopul gelatinos, apoi prin saptamana 7-8 placenta si cordonul, in aceste cazuri apar sangerari cat si la fixarea de uter a embrionului, la unele femei, deci nu te speria doamne ajuta la doctor maine, dar eu nu cred ca trebuie sa-ti faci griji). Sper sa nu mai citim vesti de-astea asa de dureroase, ca ce e in sufletul lui Adece, cristina_ro, eu, Ralu si toate care au pierdut un bebe stiu cel mai bine, dar e foarte important sa nu ne pierdem credinta si speranta ca vom fi mame in realitate caci in suflet suntem, eu ma rog sa va dea tarie daca as putea sa va o dau pe a mea toata si tot ar mai ramane un pic si pentru mine, caci nimic nu e fara Dumnezeu! Va rog sa nu va lasati doborate asa de toate caci nu ii e dat omului cat poate duce! Dixy sa ma intrebi ce vrei tu (imi pare foarte rau daca m-ai inteles gresit, dar eu pe tine nu, sa stii ca incerc sa raspund telegrafic,.. daca se poate spune, fiecareia, insa tot imi iese o poveste lunga,.. poate cu inteles), sper sa pot sa-ti raspund, eu eram pe masa de chiuretaj si intrebam cand pot face iar, ca si-asa sotul vroia gemeni, doctorului ii venea sa se inchine cred.... deci va rog PRIVITI INAINTE nu in trecut, te rog mult ralu nu mai lasa sa-ti intunece viata cate un eveniment asa de neasteptat si dureros, gandeste-te la prezentul si viitorul si viata pe care ti-o traiesti cu omul pe care il iubesti, care iti da viata lui neconditionat si te face fericita si implinita, stiu ca e socant, e greu... dar remonteaza-te, caci si pshihicul si puterea noastra interioara ne ajuta mult! Hai revino curand sarut sarut
angy draga eu revin oricand ma solicitati, nu plec nicaieri ma tin ca raia de om rad rad Te pup mult, doar daca cineva m-ar calca rau pe coada, nu e cazul stai linistita, insa de felul meu am rabdare si sunt toleranta, inteleapta, gandesc logic si nu cred ca as avea momentan de ca sa plec sau sa nu fiu aici, poate aveti nevoie de mine de vreun sfat de vreun raspuns la intrebari ca va macina,.. caci prin cate am trecut sper ca nu am fost ca si gasca prin apa rad rad Ma car experienta si tot am capatat in anii astia, deci sa-i dam inainte cu stoicism si perseverenta... of voi daca ati fi avut varsta mea ce faceati? Inebuneati? Ia ca vin eu cu maturoiul si o ia la fuga pe ingeras!!!! Ia sus, hai iesi din butoiul cu melancolie, e greu stiu, de aceea suntem aici sa o sustinem pe Adece, e tanara frumoasa, iubita, fericita, e o incercare de la Dumnezeu si o va trece sustinuta de noi si familie, apoi cand va veni merea bucurie iar cat de curand, ne rugam toate sa fie, ce frumos o sa fie! sarut sarut
BlackCat La Multi Ani cu sanatate si bucurii, de asemenea sanatate si colegei mamei tale ii doresc.
Simoop esti o scumpa cu al tau mini catel, doamne daca nu mi-ar placea mie canii de talie mare, ce mi-as lua si eu un bondoc de asta! E dulce foc, te pup.
Cry_styna stirea s-a preluat Happy Anniversary! cu sanatate si fericire, va doresc La Multi Ani inainte! sarut sarut
Lordy80 te pup pe tine+baiat drag ... e tare faza cu incuscritul, de nasi nu aveti nevoie? rad rad
Week-end placut fetelor dragi sa dea Domnul sa auzim de bine, sa fie cu ochisori la toate cat de curand. sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Yasmina

Copii
G: 7 ani, 7 luni
M: 7 ani, 7 luni

22.05.2010 7:46     citat 

Fetelor, sunt terminata plang sau sunt foarte trist am dormit doua ore plang sau sunt foarte trist Sotul meu mi-a zis aseara ca se intreaba prea des daca sa ma insele sau nu, ca nu face nimic, ca oricum n-are cu cine, dar ca s-a plictisit.

Eu sunt la mama, am plecat de aseara. Nu stie nimic, doar i-am zis ca a fost el plecat si nu vroiam sa dorm singura. Se vede clar ca am plans toata noaptea plang sau sunt foarte trist

El mi-a zis sa iau o pauza pana luni, sa nu il caut. E la servici acum pana diseara. Logic ca l-am sunat trist mi-a vorbit ok, nici rece, dar nici o urma de parere de rau pt aseara plang sau sunt foarte trist Vreau sa il sun sa il rog sa vina sa ma ia diseara, ca nu pot dorm, nu pot sa ma opresc din plans plang sau sunt foarte trist Mi-e frica sa nu imi spuna nu, mi-e frica de tot plang sau sunt foarte trist .

Mi-a zis ca nu mai vrea sa isi faca planuri cu mine, nici pt concediu, nici pt nimic. Si intr-adevar, de cate ori am adus vorba de concediu, s-a eschivat plang sau sunt foarte trist Am crezut ca motivul sunt banii, nu ca nu mai vrea el plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist

Deci nu stiu ce sa fac, cum sa fac, da-ti o idee de unde sa plec. Mi se pare ca s-a prabusit universul pe capul meu. Nici macar nu ne-am certat, a fost o simpla discutie care a plecat de la un lucru banal plang sau sunt foarte trist Mi-a zis ca nu vrea sa sufar, dar ca el asa simte trist Dupa nici 2 ani de casnicie trist Ma simt ca o proasta, ca nu am anticipat asa ceva, ca nu eram pregatita, ca aveam impresia ca suntem bine plang sau sunt foarte trist

Aseara inainte sa plec mi-a zis sa imi imaginez ca nu am purtat discutia, doar sa iau o pauza, nu stiu ce sa fac. I-as face pe plac si as accepta sa ne despartim, daca el chiar isi doreste asta, dar imi spunea ca nu mai stie daca ma iubeste, ca tine la mine, dar ca daca nu am mai fi impreuna nu l-ar mai interesa. Totusi eu il iubesc trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist I-am zis ca nu e normal sa incercam pt bebe si el sa gandeasca asta. Offf, nu mai stiu nici eu ce sa mai cred trist

Eram convinsa ca nu o sa il sun. Si cand m-am trezit m-am dus teleghidata spre telefon trist Mi se pare ca sunt o fraiera trist

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani
Naty: 7 ani, 4 luni

22.05.2010 7:47     citat 

Neatza la fete exclamatie sarut sarut sarut

CYC.....esti de milioane.... sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Simo....distractie placuta sa aveti si drum bun exclamatie sarut sarut sarut sarut sarut
La noi iarasi ploua.... trist trist ...ce dor imi era de o ploicicaaaa.... nervos nervos ...asta este....poate iese si soarele.... trag cu ochiul foarte fericit
Cel putin, pt. mine a iesit ieri, cand l-am vazut pe bb....este f.bine...are 2 cm si i-am auzit si ininioara...169 b/min....mi-a zis dr. ca este un grasunel...la 2 cm... rad rad rad ....asta chiar m-a distrat....dar ii multumesc lui Dumnezeu ca este bine....parca m-am mai linistit un picutz.... zambet
Yasmina.....nervos nervos nervos nervos ....imi pare rau, dar asta a fost primul "gand" care mi-a venit si se refera la sotul tau....imi inchipui doar prin ce poti trece tu, dar daca pt. el a fost atat de usor...la prima vedere....va trebui sa incerci sa ii arati ca si tu poti fi la fel...sti cum se spune...."Dragostea cu sila, nu se poate"...zic ca trebuie sa te gandesti bine la ce ai de facut....sa discuti cu el...daca mai sunt lucruri de lamurit.....dar, NU incerca sa te "agati" de ceva ce nu mai este, din partea lui.....pt. ca tu vei fi cea care sufera....si intr-un caz si in celalalalt...."se gandeste tot mai des daca sa te insele sau nu"....dar TU... ce esti in fata lui ??? Adica, te poti intreba daca nu cumva a facut-o deja...daca nu cumva are pe altcineva deja....etc.....incearca sa vb. si cu mama ta...sa ii explici situatia....poate vei gasi un sprijin in ea....pt. ca vei avea nevoie de tot suportul moral pe care cineva ti-l poate oferi.....iar la final va trebui sa te gandesti ....ca NU te merita! NU se poate sa itzi vb. asa cel pe care tu il vrei ca tata al copilului vostru exclamatie exclamatie
Sper sa nu te superi pe mine, dar asta este parerea mea....din pacate tot greul unei decizii va pica pe umerii tai....si va trebui sa te gandesti la tine...sa te pui pe primul plan exclamatie Ai grija de tine exclamatie sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

Va sarut sarut sarut sarut sarut sarut pe toate si va doresc un weekend minunat....cu mult soare exclamatie

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

22.05.2010 8:36     citat 

neatza si de la mine!
of, yasmina, nu stiu ce sa zic...e un soc pentru tine...un soc pe care va trebui sa-l treci cu toata suferinta care va urma... cred ca-ti cunosti cat de cat sotul ca sa-ti dai seama daca merita sa lupti pentru dragostea lui ...nu prea le am cu sfaturile...pot doar sa ma rog pentru tine...ca bunul Dumnezeu sa te indrume sa faci ce e mai bine pentru tine! sarut
crispy, pup la grasunel sarut ...sa creasca mare si sa bucure inimile lui mami si tati cu inimioara lui de 169b/min sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
cyc, multumesc draga mea...stii, tu esti ca un balsam pentru toate inimile noastre! sarut

sus

Denunta
Yasmina

Copii

22.05.2010 8:45     citat 

Pff, cum sa ma supar sarut Stiu sigur ca nu si-a gasit pe cineva anume, stiu doar ca momentan vrea pe altcineva, oricare altcineva, numai nu pe mine. S-o fi plictisit, e dreptul lui la liberul arbitru. Macar a avut bunul simt sa ma anunte si sa nu isi bata joc de mine.

Sunt ok, am stari contradictorii, acum plang, dupa ma intreb da' de ce drq plang, ca n-are nimeni nicio vina. Vorba ta, dragoste cu sila nu se poate si decat sa ajungem sa ne uram, mai bine o lasam asa, dar cu moralitatea si respectul intact, macar fata de ce am avut.

La naiba, ce naspa e prostit

Insa, la urma urmei, daca e sa isi dea seama ca nu vrea sa ne despartim, o sa vina singur inapoi. Daca il stresez eu si o face pt mine, va fi nefericit si ma va face si pe mine. Cred ca meritam sa ne oferim unul altuia sansa de a fi fericit.

Va pup sarut

Nu o sa va parasesc, fiindca am nevoie de voi, nu prea am cu cine vorbi, decat prieteni comuni si nu vreau sa ii bag la mijloc. O sa mai am caderi sigur ochi peste cap nici macar 24 de ore n-au trecut, dar cu Dzeu inainte sper sa fie bine, pt amandoi

La naiba in puii mei, acum am vazut ca apare 4 saptamani la mine prostit Doamne, doar nu ne-o lua destinul in halul asta la misto prostit Cu toate ca ieri am avut crampe, nici urma de urati. Ma ia cu leasin. Azi trebuie sa vina.

sus

Denunta
adrianaBuc

22.05.2010 9:13     citat 

Yasmina, o sa sune rau ce urmeaza sa iti spun: mai bine ca s-a intamplat acum si nu mai tarziu. Iti dau un exemplu cat se poate de real: eu si al meu sot. In ultimii ani am tot avut probleme; le-am pus pe seama faptului ca el era stresat cu munca, eu cu facutul de copilasi. In fine, am ramas gravida; si ce sa vezi?! in loc sa ne apropie, bebelina ne-a indepartat tot mai mult.Si acum suntem in prag de despartire - cel putin asta va fi finalul dupa ce nasc, asta daca nu se schimba ceva.

Acum, stiu cat de greu iti e, pentru ca stiu cum e sa iubesti fara sa ti se raspunda cu aceeasi moneda, dar trebuie sa te gandesti la ce e mai bun pentru tine. sarut Ai grija de tine si incearca sa gandesti putin la rece; vezi ce esti dispusa sa sacrifici. Daca esti dispunsa sa mergi mai departe alaturi de el, chiar daca el nu te mai vrea, dupa un timp te vei simti mizerabil, nu te vei mai simti femeie (cel putin asa simt eu).

sus

Denunta
Yasmina

Copii

22.05.2010 9:42     citat 

Adriana, ii doresc sotului tau multa minte. Si tie, multa intelepciune si liniste pt bebelina ta sarut

Va multumesc mult, mult de tot pt sfaturi.

Dumnezeu a ales asta, l-am rugat acum doua zile cu lacrimi sa ma ajute, sa faca ceva sa nu ma mai simt atat de nefericita, cand aparent totul era ok, dar aveam senzatia ca lipsesc multe din ce vroiam eu in relatie, cu toate ca nu stiam care e problema, ca nu ne certam, pur si simplu ma simteam eu ... neimplinita, ignorata, pur si simplu cantitate neglijabila. Aparent, mi-a aratat si motivul si solutia ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: