· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Clubul viitoarelor burtoase (305)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Clubul viitoarelor burtoase (305)     
Alexa-Maria

Copii
Patrick-Nicolas: 8 ani, 3 luni

24.05.2010 5:41     citat 

Neatza fetelor ce mai faceti ? Imi cer scuze daca v-am tinut pe jar insa vineri dis de dimineata am plecat la Constanta (o urgenta de serviciu ) si am ajuns acum 40 de minute....sunt super obosita si cand te gandesti ca la 13:00 trebuie sa ma intorc la serviciu pur si simplu simt ca numai pot , ma simt stresata si nu am chef de nimic ! Mi-a venit si CM dar ffff greu si vineri seara am avut niste intepaturi in zona abdominala de am zis ca mor ...intr-un final mi-a venit deci UM 23.05.2010 Asta e... ma simt atat de dezamagita eram aproape sigura ca de data asta sunt gravida...nu aveam nici un semn de menstra ...in sfarsit asta e , speram pe viitor pentru ca imediat cum termin CM merg la medic pt primele investigatii ! Yasminutza iubita mea , eu am trecut prin situatia asta anul trecut ...la mine chiar s-a infaptuit "inselatul" initial mi-a fost jena sa povestesc fetelor ce si cum s-a intamplat insa pana la urma s-a facut voia Domnului si tot impreuna suntem noi ... Mi-a fost greu sa il iert dar am zis ca daca asa vrea Dumnezeu asa sa fie , si acum suntem mai fericiti ca niciodata si mai linistiti si am trecut peste acel incident foarte neplacut , am stat despartiti vreo saptamana in care eu am avut puterea sa nu IL CAUT ceea ce este cel mai dureros chiar si pentru cei mai orgoliosi dintre barbati INDIFERENTA .... si in cele din urma el si-a dat seama ca nu merita sa punem capat unei relatii de 4 ani de iubire reciproca ...bune si rele...pentru o relatie de o noapte .. Asa ca sfatul meu este sa il lasi putin sa se gandesca si sa isi dea seama ce insemni tu cu adevarat pentru el si vei vedea ca ii vei lipsi si imi place tare mult sa spun vorba asta "Nimic nu este mai dulce decat impacarea" foarte fericit Asa ca data viitoare cand vei scrie sa incepi cu fraza asta foarte fericit
Adece tu ce mai faci scumpo ? Iti trimit o mie de pupici si doua mii de imbratisari !!! Angy pup dulce si am senzatia ca tu vei fi urmatoarea care pleci la gravidutze foarte fericit Crispy tu cum te simti ? Hai ca am scris un roman aici rad sa aveti ce citi dar merit ca am fost absenta atatea zile rad rad Va pup dulce fetelor si va doresc un inceput de saptamana senzational scot limba scot limba Mwahhh

Asta e pt voi ca eu fac un dush si bag somn pana pe la 12 scot limba sa o savurati cu placere exclamatie sarut sarut sarut

sus

Denunta
Yasmina

Copii
G: 7 ani, 7 luni
M: 7 ani, 7 luni

24.05.2010 6:29     citat 

Fetelor va pup mult si va multumesc din suflet pt ganduri. sarut

Sambata seara am fost acasa, a plecat mai devreme de la munca, m-a luat acasa, a fost totul frumos, dar ieri mi-a zis ca a facut-o pt mine, ca din punctul lui de vedere s-a terminat. Deci nu, nu mai merge. Si nu imi mai fac eu sange rau pt o situatie in care nu pot face nimic. Am facut o alegere gresita din pacate, dar viata merge inainte Daca o sa isi dea seama ca ceea ce face nu e bine si o sa se intoarca la mine, ma rog la DD sa o faca doar daca e perfect convins ca nu ma va mai face sa trec prin asta niciodata. Altfel, mai bine ma lipsesc.

Sambata au venit si uratii.

Deci, in urma acestor intamplari, v-as ruga sa ma scoateti din listuta, pentru ca nu cred ca o sa ma viziteze Sf. Duh rad Si singura n-am cum sa fac bebe. zambet

Oricum va pup, si abia astept sa ma intorc la voi

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 9 ani, 8 luni

24.05.2010 8:18     citat 

Yasmina, lasa-i timp. In maxim 6 luni vei sti exact daca despartirea devine oficiala sau va impacati. Lasa-i timp, nu-l mai cauta, incearca sa fii cat mai draguta si plina de viata cand il vezi chiar si intamplator. Orice barbat isi va pune semne de intrebare cand va vedea ca in lipsa lui o femeie "renaste". Traieste fiecare clipa pe bune, iesi cu fetele, pune-ti ordine in ganduri, fa ceva pentru tine. In niciun caz nu te muta la mama ta, e cea mai mare prostie pe care poti sa o faci. Oricat ar fi de greu, incearca sa ramai acasa, chiar daca locuiesti cu el. Puteti dormi in paturi separate, puteti avea vieti separate. Si poate ajunge acasa cand tu ai uitat sa pui prosopul pe tine, iesind de la dus. Barbatii au nevoie sa fie recuceriti mereu. Ti-o spun din experienta. Fa-l sa creada ca vrei sa ramaneti doar "buni amici" si zapaceste-l. Dar nu-l cauta, nu-i pune intrebari, nu-i da detalii despre ce faci tu cat el nu te vede. Fa-te frumoasa mereu, incearca sa pari in culmea fericirii si da-i de inteles clar ca-ti pretuiesti viata mai mult decat pe el, si ca te poti iubi indeajuns incat sa o ieie de la capat. Daca in timp nici asta nu merge, atunci e clar ca nu mai exista dragoste si chiar trebuie sa va separati. Intre timp, nu fa prostia de a vorbi cu ceilalti despre asta, nu spune nimanui. Si nu pleca de acasa. Iti va reprosa mereu ca tu ai renuntat la casnicie si l-ai parasit. Ramai acolo, pana in ultima clipa si vezi-ti de viata ta.

Curaj!

sus

Denunta
Yasmina

Copii
G: 7 ani, 7 luni
M: 7 ani, 7 luni

24.05.2010 8:57     citat 

Ralu, exact asta o sa fac. Ma rog, nu am in plan sa fac pe Penelopa 6 luni, mi se pare un termen prea lung de frustrari pentru mine.

Oricum, sunt intr-o stare ciudata de calm si ma simt impacata cu mine. Simt ca am facut tot ce era omeneste posibil in relatia asta si nu am motive de regret. Momentan si el e linistit ca i-am zis ca sunt ok, chiar sunt de acord cu decizia lui. I-am spus ca nu vreau o relatie in care sa nu am incredere in cel de langa mine, asa ca mai bine ca am pus punct. A fost un pic socat cand a auzit, dar si-a revenit singur si mi-a spus ca se bucura. Mi se pare dubios ca ma tot suna sa vada cum ma simt, iar eu de fiecare data rad si glumesc la telefon. Nu ma recunosc, de fiecare data cand ne certam mai serios, eram terminata. Acum sunt... chiar optimista.

Mi-am pus pe lista PRO si CONTRA chiar si faptul ca e prea dificil sa facem un bebe si poate imi trebuie un tatic fara problemute in pat. Cand am citit chiar m-am simtit prost, dar nah, o fi socul de moment din care nu am iesit.

Astazi avem stabilita o iesire in parc, in Herastrau. Vroiam de cateva zile sa mergem, ca e lesinat sa isi cumpere bicicleta, iar in parc se inchiriaza gratuit pt 2 ore. I-am zis doar ca vreau in parc si aseara mi-a spus ca ma duce azi dupa-masa, nu stie despre ce e vorba, a zis ca ii e frica rad I-am spus sa se imbrace in haine lejere. Sambata avem bilete la concert. Tot am impresia ca ma incurc aiurea, ca-n proverbul "boala lunga, moarte sigura".

Acum am apucat sa citesc si despre voi, ca eram prinsa in problemele mele si ma simt prost, avand in vedere ca nici macar nu sunt ontopic.

adece, o imbratisare mare mare sa iti dea putere sarut
gonzo, in astfel de momente, orice as zice stiu ca nu te-ar incalzi. Insa hcg-ul arata bine, pastreaza increderea pana in ultima clipa. Daca se intampla intr-adevar ce e mai, capul sus sus de tot pt fetita ta
alexa, daca au venit uratii nu inseamna decat o noua sansa la bebe pt luna asta. ma bucur ca exista si finaluri fericite. In cazul meu, viata mi-a demonstrat ca nu prea o sa am parte.
cry_stina, stiu ca e o situatie dificila, dar intr-un fel te invidiez, mi-as fi dorit si eu sa raman cu o bucatica din omul caruia i-am jurat iubire.

Va pup pe toate sarut nu ma mai lungesc, ca simt o mare nevoie sa vorbesc si sa vorbesc si sa vorbesc si sa nu mai tac. Noaptea stau cu laptopul in brate pe tot felul de site-uri pana mi se inchid efectiv ochii, sa adorm sa nu am timp sa gandesc. Ma rog in fiecare seara sa nu visez, ca il visez pe EL ca ma iubeste, ca ma tine in brate si dimineata e deprimanta. Pana acum am reusit. Evit radio-ul, ma uit in alta parte cand vad cupluri pe strada, incerc sa stau pe traiectorie cat mai... lina

sus

Denunta
cry_styna

Copii
Miruna Maria: 10 ani, 2 luni
Karina-Ioana: 7 ani, 11 luni

24.05.2010 10:39     citat 

----------
Yasmina a scris:

cry_stina, stiu ca e o situatie dificila, dar intr-un fel te invidiez, mi-as fi dorit si eu sa raman cu o bucatica din omul caruia i-am jurat iubire.

----------
... cred ca la adriana te referai, asa-i?

neatza fetele!
ce sa zic...yasmina, iti doresc ca lucrurile sa fie asa cum ti le doresti tu! sarut oricum eu zic ca pana acum te-ai descurcat foarte bine! aaa....si poti ramane in listuta de asteptare trag cu ochiul
alexa...luna viitoare poate va fi cu mai mult noroc! trag cu ochiul multumim de cafelutze! sarut
gonzo, eu cred ca totul va fi bine...asteptam vesti de la tine! sarut

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 9 ani, 8 luni

24.05.2010 10:54     citat 

Cris, ce mai faci? sarut
Mie iar imi intarzie uratzii, mama lor! Si luna asta am luat si BU, ce-i drept numai 14 zile. Acu doua zile trebuia sa-mi vina cm, data trecuta cand am luat BU a venit la fix 28 de zile, acum nu stiu ce spanac mai asteapta. Poate fac zilele viitoare un test si apoi bag duphaston. As face un test nu pentru ca as crede ca am vreo sansa, ci mai mai mult ca sa nu ma invinovatesc iar ca l-am facut prea tarziu si de aceea au mers lucrurile prost.

Mi-e o leneeee...am facut cartofi noi cu marar si usturoi si salata de varza si am mancat amandoi ca porcii.... nervos A fost tare bun, recomand.

O saptamana usoara va doresc, eu maine dau disertatia, pana pe 31 trebuie sa inchid un proiect mare la munca si dupa aceea sper sa fiu un pic mai libera.

V-am pupat! sarut

sus

Denunta
cry_styna

Copii

24.05.2010 11:10     citat 

Ralu sarut sarut facem bine...multumim...doar ca visez fel de fel de prostii si-mi mai vin ganduri negre pe care le alung cu o rugaciune
bafta multa pentru maine...si eu zic sa faci un test pentru linistea ta sarut
vreau si eu cartofi noi! am luat saptamana trecuta...si numai noi nu erau... nervos nervos
dar saptamana asta fac eu altii! trag cu ochiul
e o liniste aici...si la gravidute la fel...cred ca e o stare generala de... nici nu stiu cum sa o numesc!

sus

Denunta
mihaela_ct

Copii
bubulina: 9 ani, 11 luni

24.05.2010 11:30     citat 

Buna, fetele!
Adece si Gonzo, imi pare asa de rau!... Adece, am citit undeva ca dupa o perioada prelungita de infertilitate prima sarcina poate fi cu ceva problemute, insa urmatoarea sarcina se obtine mai usor si e fara probleme. Se facuse nu-stiu-ce statistica si asta era concluzia.
Asa ca si tu, si Ralu_Lidia, trebuie sa fiti optimiste, a doua sarcina sigur va veni repede si va fi ok! Am o prietena care a ramas prima data dupa vreo doi ani de umblat pe la medici, analize, stress etc, a pierdut sarcina la 6 saptamani si la urmatorul ciclu a ramas din nou, acum are o fetita sanatoasa, frumoasa si grasunica zambet.
Yasmina, e trist ce s-a intamplat, dar poate ca tot raul e spre bine. E foarte greu sa treci printr-o despartire, dar timpul are o putere de vindecare cum poate nici nu iti inchipui... Eu sunt mai rezervata fata de incercarea de a afisa disponibilitatea si fericirea atunci cand nu simti asta, de a te face placuta lui apeland la diverse strategii... Nu spun ca ar trebui sa ii arati acum toata tristetea pe care o simti, dar ti-as sugera sa fii echilibrata si sa nu faci lucruri pe care nu te simti confortabil sa le faci. Daca acele eforturi ale tale il vor determina sa vrea sa continuati mariajul, cand nu le va mai regasi in comportamentul tau va interveni frustrarea lui iar daca tu vei continua sa le faci ca sa il tii langa tine, vei obosi si va interveni frustrarea ta. Cred ca sinceritatea neexagerata, lipsita de brutalitate, este esentiala pentru o relatie reusita. Altfel, cand lucrurile vor reintra in normal, va veti confrunta cu exact aceleasi probleme care v-au adus acum pe marginea prapastiei.

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 6 luni
Denis Ciprian: 8 ani, 11 luni

24.05.2010 4:26     citat 

M-am intors de la control. Diagnosticul:avort spontan.Se pare ca nu am nevoie nici de chiuretaj(deci raul cel mai putin rau).
BHCG azi a iesit 282,9, deci am scapat de extrauterina. Azi de dim am eliminat niste cheaguri mai mari si o membrana si parca scurgerile nu mai sunt asa amundente. Cred ca nu va fi nevoie nici de chiuretaj, mai repet vineri un BHCG sa fim siguri.
Asa ca astep primul cm si apoi o sa va rog sa ma primiti din nou in listutza. Un pupic dulce si va multumesc din suflet ca mi-ati fost alaturi. sarut

sus

Denunta
cry_styna

Copii

24.05.2010 5:26     citat 

gonzo sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
angy29

am nascut deja!

24.05.2010 6:40     citat 

GONZONICA sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Vai dar ce liniste este aici..............! surprins trist

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani
Naty: 7 ani, 4 luni

24.05.2010 7:54     citat 

Gonzo....ma bucur ca pana la urma a fost asa si nu a trebuit sa treci prin altele mai rele.... sarut sarut sarut sarut sarut ....dar imi pare tare raaaauuuuuu ca s-a intamplat..... trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Angy....probabil pt. ca a fost inca sarbatoare....si fetele au profitat din plin.... trag cu ochiul sarut sarut sarut sarut ....noi am dat o fuga azi in padure si am cules muguri de brad....a fost atat de relaxant....super...pacat ca ploaia nu ne-a dat pace..... trist nervos

sus

Denunta
adece

24.05.2010 9:01     citat 

Hello la ceas de seara!
Fetelor....si eu va imbratisez strans....nu v-as mai da drumul. sarut Maine la 12 am programata intreruperea de sarcina...va rog sa imi trimiteti un gand bun! sarut Am mari emotii....insa ma rog ca Dumnezeu sa fie alaturi de mine si sa decurga totul bine.
Daca am putere maine seara am sa intru! Va pup si va imbratisez!

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani
Naty: 7 ani, 4 luni

24.05.2010 9:13     citat 

Adece.... sarut sarut sarut sarut sarut ...Dumnezeu sa fie alaturi de tine si sa te intareasca....capul sus.....sa fie totul bine exclamatie sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
iva

25.05.2010 7:39     citat 

Buna dimineata

Yasimina si Adriana...imi pare rau nu stiu ce sfaturi sa va dau...eu ma rog pentru voi ca si pentru celelalte fete sa se termine totul cu bine.. sarut sarut sarut

Ce vesti rele...gonzo draga de tine... sarut sarut sarut sarut

Adece ma rog pentru tine ca totul sa decurga bine si iti urez multa multa sanatate...daca vrei sa povestim scrie-mi pm...eu am un frate bolnav de 35 ani si poate te mai incurajez sarut sarut sarut sarut sarut

Am mai vrut sa scriu ceva ...am uitat insa ...va urez multa multa sanatate sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: