· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor 456
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor 456     
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 10 luni

24.05.2010 9:06     citat 

ionelita il pupam pe bebe cosmin, parca e din reclame si e asa de mare....imi e asa de drag sa ma uit la bebeii vostri, parca ar fi parte din familia mea sarut sarut
gonzo sa te ajute doamne doamne sa treci peste experienta asta, si bucura-te ca macar nu aia vut nevoie de interventii medicale si a fost spontan....totusi poate ar fi bine sa iti faci ceva investigatii sa vezi de la ce a fost, am o prietena care a avut mai multe avorturi spontane si de-abia apoi s-a apucat de investigat

de noi ce sa va mai zic, am petrecut un week-end prelungit cu sotul acasa si la parinti, si de maine el incepe munca, la mine vine mama la curatenie, eu sunt cat de cat bine, durerile nu ma lasa nici cum, tot mai puternice si mai adanci, burtica e tot sus, si tot acolo se intareste....sa dea domnul sa fie bine bebe, ca de suportat dureri le suport eu de dragul lui...
sa aveti o noapte linistita

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 8 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 6 luni

24.05.2010 9:59     citat 

Noapte buna tuturor!

Ne auzim maine cu vesti proaspete de la echo.

Va sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralucutza15

Copii

25.05.2010 7:47     citat 

buna dimineata gravidute!!!!
rise and shine!
A binevoit sa iasa soarele in dimineata asta si la noi!
sa aveti o zi minunata!!

ionelita asteptam vesti despre anika, parca tie zicea ca iti trimite mesaj.

lavinia spor la eco, sa ne aduci vesti bune si noi!!!!!

azi ma simt si eu mai bine dispusa, si mai vesela daca tot mi-a zambit domnul soare....asa ca....sper sa am chef de facut treaba ca am o gramada...pupici

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

25.05.2010 8:26     citat 

multumesc ralucutza sarut sarut sarut

da, pe mine ma anunta anika sarut ..

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 3 luni
Naty: 7 ani, 7 luni

25.05.2010 8:41     citat 

Neatza la gravidutze si la mamicutze exclamatie sarut sarut sarut sarut

si la noi a iesit soarele si sper sa nu mai plece.....prea curand... zambet trag cu ochiul
Anika....nastere usoara mami sa ai si muuuuult laptic exclamatie sarut sarut sarut sarut
Ralucutza...ma bucur ca esti mai bine...asa si trebuie exclamatie sarut sarut sarut sarut

O zi frumoasa sa aveti fetelor exclamatie sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralucutza15

Copii

25.05.2010 8:57     citat 

crispy multumesc....

sus

Denunta
gabbriella

Copii
ALISIA ANDREEA: 14 ani
ALEXANDRU ANDREI: 10 ani, 8 luni

25.05.2010 9:04     citat 

Buna dimineata fetelor, noi am fost cam ocupati in ultimul timp si nu am avut timp sa scriem, dar v-am citit. mergem sa o inscriem pe Alisia la gradinita.
Va pupacim si va dorim o saptamana frumoasa, iar celor din varful listutei putine emotii si multa bafta.
Era sa uit ce de poze frumoasa am vazut cu burtici si tortul........ sarut
trag cu ochiul va pupacim foarte fericit foarte fericit foarte fericit

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

25.05.2010 9:12     citat 

neata fetelor sarut
ieri am tras chiulul si azi voi face la fel prostit ,am intrat sa-i urez NASTERE USOARA Anikai sarut sarut sarut abia astept pozeeeeee sarut
Ionelita bebe seamana pe zi ce trece mai mult cu mami sarut
Gonzo fi tare si ai incredere in Cel de Sus sarut
Va las,azi merg in vizita la niste prieteni si pana dis nu mai intru,vb maine,multi pupici pe burtici sarut sarut

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani, 5 luni
am nascut deja!

25.05.2010 9:15     citat 

buna dimineata zambet
mult noroc anika29 si asteptam sa vedem minunea zambet
lavinia asteptam vestile de la echo zambet

noi azi oficial am trecut in trim 2 , uraa zambet
de simtit ne simtim bine, cu exceptia a ceva muschi banuiesc eu in partea stanga asa ma doare, parca am intindere de muschi, ma gandesc ca e de cum se intind ligamentele.

noi avem mult de munca, va citim dar mai greu scriem sarut

pupici la toate burticutele sarut

sus

Denunta
gonzonica

Copii
Andreea Teodora: 12 ani, 9 luni
Denis Ciprian: 9 ani, 2 luni

25.05.2010 9:42     citat 

Va multumesc pentru gandurile bune. O sa va mai urmaresc din umbra si o sa ma bucur de fiecare bebelus sanatos care vine pe lume.
Lordy, la tine o sa urmaresc fiecare mesaj si o sa ma bucur de fiecare veste buna. Abia astept sa vad pozici cu printisorul sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani, 3 luni
o mana de barbatel! : 10 ani, 3 luni

25.05.2010 9:45     citat 

----------
cry_styna a scris:
neatza burtici!tare frumoase pozele...eu inca nu mi-am facut vreuna cu burtica...trebuie sa recuperez!
simona, te servesc eu cu o feliutza din tortul pe care tocmai l-am termiat de ornat:

cine vrea...poftim la mine! e asa frumos afara astazi! sarut
o duminica placuta! sarut
----------

cry_styna daca mai pui poze de genul eu avortez la munca rad rad rad ca is o pofticioasa jenat mama ce as manca..... cool ce bine arata ....

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii

25.05.2010 9:56     citat 

----------
rizibizi a scris:
, pt ca la cateva zile dupa ovulatie ne stiind ca voi ramane insarcinata , am facut radiografie la bazin si coloana, va dati seama cand am aflat apoi ca sunt insarcinata a picat cerul pe mine,
----------

rizi...pana sa aflu ca am ramas insarcinata ( am aflat pentru ca mi-a intarziat, ca desi lucrasem luna respecitva la bebe..eu am zis ca nu am ramas, dupa ovulatie am avut simptomul premenstrual destul de pregnant -sati tari, mari, durerosi, nervi cat cuprinde...chiar i-am spus sotului ca nu s-a intamplat) am luat vreo 2 sau 3 nurofen raceala si gripa pentru ca racisem prostit am un morcov un fund de numa-numa...sper doar sa fie bine ochi peste cap

m-am plans eu ca mi s-au atenuat simptonele....au revenit, zilele astea am stat in casa mai mult cu gandul sa ma odihnesc...bine atat cat m-a lasat gaza prostit ..asa ca am luat=o iar cu: greturi, varsaturi de 2-3 ori pe zi, ameteli, oboseala accentuata, dispozitie de a nu face nimic, si in plus ma chinuie si sciatica....doar sani ai ramas mai moi...insa de sensibili sunt sensibili confuz . Tati zice ca burtica a crescut...si la fel ca la prima sarcina ma tot dor ligamentele cum se intind...inca sup[ortabil nu am apelat la nospa...abia astept sa ajung la dr cat mai repede...

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii

25.05.2010 9:59     citat 

----------
Tania3 a scris:
Salutare , am o intrebare ( ca de obicei yo cu intrebarile cool ) ce patuturi aveti pt bebei, de lemn sau de material care sunt mai bune?
Eu am avut la Claudia de lemn , dar nu stiu .... stau pe ganduri daca il voi refolosi , patul are 60 de cm latime
----------

si eu tot partut din lemn am avut si cred ca tot la el o sa apelez...noi ne-am descurcat bine cu el. a mea era mofturoara sa doarma in alta parte, dar o tineam in brate pana adormea...si primul an am plecat mai rar cu ea de acasa...

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii

25.05.2010 10:02     citat 

----------
gonzonica a scris:
Va rog sa ma stergeti din listutza trist
M-am intors de la control. Diagnosticul:avort spontan.Se pare ca nu am nevoie nici de chiuretaj(deci raul cel mai putin rau).
BHCG azi a iesit 282,9, deci am scapat de extrauterina. Azi de dim am eliminat niste cheaguri mai mari si o membrana si parca scurgerile nu mai sunt asa amundente. Cred ca nu va fi nevoie nici de chiuretaj, mai repet vineri un BHCG sa fim siguri.
Asa ca astep primul cm si apoi o sa ma stradui sa va prind din urma.
Va doresc sarcini usoare si bebelusi sanatosi sarut sarut sarut
----------

trist offf gonzonica...imi pare rau, sa te refaci repede si sa ne ajungi din urma cat mai repede. multa sanatate. sarut sarut

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 10 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 8 ani, 11 luni

25.05.2010 10:41     citat 

De la cate saptamani se poate lua Centrum Materna ?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: