· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor 456
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor 456     
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani, 3 luni
o mana de barbatel! : 10 ani, 3 luni

25.05.2010 10:47     citat 

----------
Tania3 a scris:
De la cate saptamani se poate lua Centrum Materna ?
----------

cred ca depinde de fiecare dr si de analizele tale la sange.

eu am luat doar din luna a 7-a parca, pentru ca la prima sarcina am prins prinele 2 semestre in vara..deci sa tot mananc legume si fructe...asa ca dr mi le-a prescris doar in toamna-iarna...

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 3 luni
AURA MARIA: 10 ani, 8 luni

25.05.2010 10:53     citat 

Gonzo imi pare rau..dar daca tu zici ca a ales raul cel mai mic asa...tu stii mai bine in sufletul tau!Te astept de luna viitoare sa ne surprinzi cu o veste buna!

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 10 luni

25.05.2010 11:15     citat 

rizibizi felicitari pentru intrarea in sem 2, de acum, repede trece timpul
tania eu nu am luat deloc vitamine ca mi-a zis medicul ca nu e necesar sa iau, asa ca nu prea am cum sa te ajut
claudia ma bucur ca esti mai increzatoare, eu la nr. tau de saptamani nici nu prea aveam simptome, si toata lumea zice ca fiecare sarcina e diferita, asa ca daca medicul zice ca e ok bebe, bucura-te ca nu ai simptome si vei trece usor peste primul trim.
ionelita inca nimic nimic despre anika??????
simona pe unde umblii????? sper ca nu ne faci vrei surpiza?
raliu, karina, danonino, ancamonica ????? voi?????
luara sper ca nu te apuci de nascut ca eu ma panichez atunci..... prostit

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 3 luni
Naty: 7 ani, 7 luni

25.05.2010 11:26     citat 

Tania....mie mi-au iesit slabe analizele la Ca si Mg si atunci am inceput sa iau Prenatal si Mg pulbere separat...iar dr. mi-a zis ca este bine asa. Mananc si in paralel fructe si legume si lactate, dar cred ca bb meu este mai "mancacios" ca papa el tot.....sper sa mai ramana si la mine cate ceva..... scot limba sarut sarut sarut sarut
Claudia....la simptome, eu stau ok deocamdata....doar ceva stari de greata, rare, dar le calmez repede cu o cana de apa cu lamaie stoarsa....si cam atat.... sarut sarut sarut sarut
Chiar asa...ceva vesti de la anika ??? confuz sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani, 5 luni
am nascut deja!

25.05.2010 11:34     citat 

tania3 mie dr mi-a dat centrum materna de la 4 sapt sa le iau, poate si din cauza ca am avut o sarcina pierduta si eu sunt anemica de felul meu
mie imi fac bine, deorece eu la inceput aveam probleme ca nu aveam pofta de mancare si acum mananc destul de putin, bine macar ca iau vitamine......

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 10 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 8 ani, 11 luni

25.05.2010 11:38     citat 

Am intrebat pentru ca la mine Mg e un picut mai mic si Ca la limita inferioara si Hemoglobina la minita inferioara, problema e ca sunt operata la stomac si nu pot manca mai nimic , si vars foarte mult, plus ca am greturile aferente sarcinii.
Azinoapte am inceput sa am dureri si crampe musculare la nivelul gambelor si mi-am luat Centrum Materna... acum intrebarea e sa le beau sau .... doctorita mea de fam. mi-a zis ca nu e nevoie sa iau nimic decat sa manac 2 mere pe zi , dar eu nu pot sa manac nici o bucatica de mar......asa ca... stau pe ganduri! Tot doctorita de fam mi-a zis ca nu e nevoie sa iau acid folic socat ..... pana acum eu stiam ca trebe luat acum dintr-o data nu mai trebe....... hmmm

sus

Denunta
Tania3

Copii
Matei-Daniel

25.05.2010 11:43     citat 

rizibizi mersi de raspuns, eu nici apa nu pot bea .Mi-e greata si de apa , stiu ca suna foarte aiurea , dar asta e , poate de la asta mi se trag si migrenele astea insuportabile de care nu mai scap, inca nu stiu cate zile au trecut de cand nu am mai avut o zi fara durere de cap: trist !!

sus

Denunta
Crispy

Copii

25.05.2010 11:46     citat 

Tania....pt. asta am luat si eu Mg pulbere de la Adittiva....mi-a recomandat o prietena insarcinata in 17 s....care si ea avea aceleasi probleme.....carcei durerosi la gambe....si am luat 2 plicuri/zi si intr-o saptamana mi-au trecut si am reusit sa pun si eu piciorul in pamant....asa ca eu itzi recomand....face si f.bine la bb...magneziul....ai grija de tine!!! sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Tania3

Copii
Matei-Daniel

25.05.2010 11:50     citat 

Crispy mersi mult de sfat !!!

sus

Denunta
Flory24

Copii
Amalia Gabriela: 15 ani, 5 luni

25.05.2010 11:55     citat 

Ma bag si eu in seama pentru ca mi se pare ciudat ca dr. ti-a spus ca nu e nevoie sa iei acid folic surprins ,tania,cand asta se ia toata sarcina si chiar si inainte de a ramane. Subscriu la ce a zis crispy, Mg cat si Ca de la Aditiva sunt foarte bune, o saptamana pe luna daca iei,sunt excelente si au si gust acrisor ,poate iti va mai taia din greturi sau iti va face pofta de mancare trag cu ochiul Sarcina usoara si ai grija de tine. sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii

25.05.2010 11:56     citat 

Nu ai pt. ce, Tania....sper doar sa-ti fie de folos si sa te mai lase starile astea....ai incercat cu "acrituri"....citrice sau alte cele.....nici nu stiu ce sa-ti spun ..... sarut sarut sarut sarut ....pt. carcei poti incerca sa tii piciorul mai sus, inclinat la 45 grade si sa incerci sa tragi laba piciorului spre genunchi....daca reusesti sa-ti inchipui cum fac dr. la fotbalisti cand au crampe musculare....le imping laba piciorului spre genunchi....iar noaptea incearca sa pui o perna sub picioare...la mine a functionat.....sanatate multa!!! sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani, 3 luni
o mana de barbatel! : 10 ani, 3 luni

25.05.2010 12:11     citat 

----------
Tania3 a scris:
rizibizi mersi de raspuns, eu nici apa nu pot bea .Mi-e greata si de apa , stiu ca suna foarte aiurea , dar asta e , poate de la asta mi se trag si migrenele astea insuportabile de care nu mai scap, inca nu stiu cate zile au trecut de cand nu am mai avut o zi fara durere de cap: trist !!
----------

acum cu apa si eu sunt certata...cu apa de la ghiuveta ma refer...pot bea doar apa minerala...si puteti sa ma si bateti...dar prefer sa ma hidratez asa decat sa dau afata orice picatura de apa beau...si la prima sarcina tot asa am fost...dupa 4 luni DOAR apa minerala am baut... prostit

aaaa sa nu va spun ca sunt in stare sa manac de 3 ori mai sarat decat mananc in mod obisnuit.... prostit a ajuns sotul sa imi ascunda sarea jenat ..bine eu nu am probleme cu tensiunea...am de obicei tensiunea micuta...undeva in jur de 9-10 cu 6-7 maxim...

sus

Denunta
adrianaBuc

25.05.2010 1:23     citat 

salutari burtici

anika, nastere usoara! Cred ca pana la ora asta ai deja bebe in brate.

gonzo, of! E bine ca s-a terminat fara interventii; asta inseamna ca nu trebuie sa faci pauza. Asa ca luna viitoare sa revi langa noi.

luara, karina, pe unde sunteti fetelor? De acum da-ti si voi raportul zilnic.

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 8 luni
Luca Daniel: 10 ani, 10 luni

25.05.2010 1:26     citat 

Am fost pt ultima data la dr sa il vad pe bb, este bine grasunel are 3500 gr, iar duminica la 8.30 ma internez pentru cezariana.

sus

Denunta
alina25

Copii
miruna alexandra: 15 ani, 8 luni
Marius Adrian: 10 ani, 11 luni

25.05.2010 1:41     citat 

Anika nastere usoara sarut sarut Danonino nastere usoara si tie de pe-acum fetelor scuze ca nu mai intru asa des dar bb nu ma lasa deloc ziua ,nu mai pot sunt asa de obosita noroc ca doarme noaptea ca altfel nu stiu ce ma faceam trist trist offfffffff ca tare greu e uitasem cum este cu bb mic trist trist va pup pe toate fara exceptii sarut sarut sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: