· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (249)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (249)     
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

24.05.2010 8:19     citat 

Lore, imi pare rau ca nu merge dive precum spera sotul tau. scot limba Dar uite eu iti vorbesc din experienta mea si din ce am remarcat. Copiii alimentati exclusiv la san, care sunt f atasati de san accepta greu alt aliment, diversificarea in sine. Din acest motiv eu am zis ca incep dive la 6 luni dar daca pana la 8 luni va reusi sa manance o masa pe zi (nu-i voi da oricum mai mult de o masa decat sa doreasca el cu disperare) ma voi declara multumita dar daca nu, va fi vorba de cateva lingurite doar nu voi declara ca e o tragedie daca va lua in continuare bine in greutate.
Referitor la comentariile sotilor...Din pacate cei care se ocupa de ingrijirea copilului cel mai putin sunt cei mai buni la sfaturi si le dau fara masura! scot limba nervos rad Cred ca ii mustra constiinta si vor sa simta ca totusi s-au implicat cumva. prostit Adica cu vorba! prostit
Asa era si sotul la primul copil dar a invatat ca daca vrea ceva poate lua initiativa...ca atare prefera sa se mai abtina la a emite pareri! scot limba rad Nu-i iese mereu. Cel putin cand e vb de sanatatea lor atunci ies scantei caci intra repede in panica iar eu ii cunosc si stiu cand tb sa ma alarmez si ce pot face sa le fie bine.
Referitor la temperatura...Comprese reci. Daca era mai maricica iti recomandam un dus caliu scade cel mai sigur si rapid temperatura in 3-5 minute tinuta sub dusi cali, nu rece! Fiind asa mica poate e bine sa mergeti la urgente... trist

Gimi, multumim frumos. Referitor la delegatii...cand ma supara il mai intreb si eu cand pleca iar sau de ce n-a ramas pe acolo. trist jenat

Smiri, cu intarziere iti urez La multi ani! Sa fi fericita si iubita!

Elena ce bine arati...Sunteti 2 frumoase! sarut

[b]Vanilla
, ce norocoasa esti! trist Multa sanatate. sarut [/b]

Vai Yubi, ce frumosi sunteti... sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii
Antonia Maria : 11 ani, 6 luni

24.05.2010 8:33     citat 

Elena ,mami arati bine ,stiu ca tu ai avut o burtica maaree de tot ,dar se vede ca ai recuperat trag cu ochiul pupici Alesiei sarut

Antonia a papat un copanel mare fript ,inainte de culare ,acum am facut gratar ,am ramas cu gura cascata cand am vazut ca a papat tot copanelul ,ma tragea de maneca cand nu mai avea in gurita rad rad rad sa va zic ca si cu painica fripta ,bine putina painica dar a fost ,apoi a mai bagat si 100 ml lp dar fara cereale .

Voi ziceati ca folositi tetine pt cereale ,sunt acelea in forma de cruce ,nu ?? sau mai sunt altele ?? ca pe cea in cruce fimea nu o accepta prostit

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 11 ani, 5 luni
Erica-Teodora: 8 ani, 5 luni

24.05.2010 8:37     citat 

Da biencut,sunt buni la dat sfaturi.Nu am cum sa o las pe capul lui,ca ea e cu sanul si el nu are asa ceva...iar noaptea doarme bustean.
Acum 30 de minute avea 37.8,iar temp ei obisnuita e 37.6...acum papa in somn zambet

Uitati ce am gasit despre sare

Cateva cristale de sare in mancare pot creste temperatura copiilor, mai ales pentru ca sarea retine lichidul. De aceea, sarea fina nu este indicata pentru copiii mici, deoarece poate cauza grave probleme de sanatate. Este si acum actual proverbul rus din 1804 : « Dulciurile, muraturile si condimentele sunt otrava pentru copii. »
Atentie : Daca un copil foloseste multa sare, i se stopeaza cresterea. De copiii mici, nu trebuie ascunse doar chibriturile, ci si sarea.

Eu ieri i-am dat un pic din ciorba mea cu sare si din piure care la fel avea sare.O fi temp de la sare?

sus

Denunta
ankkka

Copii

24.05.2010 8:41     citat 

Lore ,nu cred ca e de la sare ,daca era facea ieri febra nu azi .
Eu i-am pus intodeauna sare la mancare ,si nu a facut febra deloc .
Posibil sa fie de la dintisori sau sa o ia raceala ,poti alterna la 4 ot\re eferalgan cu nurofen ,daca febra continua mergi la urgente !
Pupici dulci lui Rebe !

sus

Denunta
bianca_90

Copii
Denis,Florin zis Dedu : 11 ani, 9 luni

24.05.2010 8:43     citat 

poze de la noi foarte fericit
baieti mei

cu mama socat

si poza asta o dorim la colaj daca se poate multumim sarut

yubi ,elena bubu, aveti niste copilasi sarut

sus

Denunta
ankkka

Copii

24.05.2010 8:49     citat 

Hmmm ce baietei frumosi ,dar si mami tanara si sexy trag cu ochiul

sus

Denunta
Loredana023

Copii

24.05.2010 8:51     citat 

Elena ,m-am luaat cu temp rebecai si am uitat de tine...sunteti 2 superbe !!! Si tu ai slabit !!! Stiu ca erai cat mine si burta la fel.Cate kg ai avut maxim ?
Vai Ankka ce bine papa Antonia!!1 Sa nu o deochi zambet

Am salvat pozica,Bianca....sunteti frumosi toti trei sarut sarut Ai baieti mari trag cu ochiul Si tu ai fost insarcinata???nu se vede sarut

Sper sa nu mai faca temp....o sa o iau din nou imediat sa vad daca mai are....dar doarme

Ultima modificare efectuata de catre Loredana023 la 24.05.2010 8:55, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
bianca_90

Copii

24.05.2010 8:52     citat 

anca multumim sarut daaaa am slabil 5 kg foarte fericit am dat jos aripioarele mai un pic de burta si gata foarte fericit

sus

Denunta
ankkka

Copii

24.05.2010 8:58     citat 

Da mai Loredana ,ca de cate ori o laud ca papa bine ,a doua zi e jale rad rad daca maine nu mai papa jur ca nu o mai laud niciodata rad rad

sus

Denunta
bianca_90

Copii

24.05.2010 9:00     citat 

anca si noi la fel cand ne laudam a doua zi e jale rad

sus

Denunta
bianca_90

Copii

24.05.2010 9:05     citat 

lore multumim sarut iai luat temp la fundulet ? se vede mai bine bagai un supozitor de paracetamol noua de la 39,4 ne-a scazut la 37,8 in 10 min si ce conteaza cand e cu febra sa nu fie infofolita cat mai lejer cand am fost la urgenta cu Denis ne-a lasat in pampers si a zis asa sa-l tin si acasa sa nu-l imbrac gros ca urca febra

sus

Denunta
ankkka

Copii

24.05.2010 9:13     citat 

Sunt tare curioasa daca se mai trezeste peste noapte sa pape ,ca acum eu zic ca un copanel cu putina painica si 100ml lp ,e destul pt seara ,e mult dar fie nu papa mereu asa .
Va spun maine daca mai se trezeste .
Bianca voua v-au iesit caninii ??Antonia are gingiuta umflata in locul caninilor ,oare ii ies de acum ??

sus

Denunta
Loredana023

Copii

24.05.2010 9:27     citat 

Da de la fundulet...acum are 37.9.Nu as vrea sa ii mai iau rectal....cat trebuie sa aiba la axiluta?

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 7 luni
Radu Stefan: 8 ani, 4 luni

24.05.2010 9:55     citat 

Buna seara si de la noi.
Mario esti un frumos, Denis la fel zambet. Pupam baietii dragalasi.

sus

Denunta
bianca_90

Copii

24.05.2010 10:12     citat 

anca si noi avem umflat in 4 locuri trist mia zis cineva ca prima oara iasa maselele apoi canini noi masele avem caninii ii asteptam sper sa nu ne deranjeze prea tare zambet am facut baita un chin ia placut cat a fost bebe asa rau plange acum plang sau sunt foarte trist mie groaza de baie abea se linisteste ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: