· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (457)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (457)     
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 10 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 8 ani, 11 luni

27.05.2010 3:14     citat 

Castravetii sunt grozavi , numai ca de o saptamana am fost la urgenta cu migrena din cauza lor, si de atunci nu mai pun gurita pe ei , se pare ca am ceva problemute la colecist.( De care nu stiam!) Pepene n-am vazut la noi in Zalau , merg in Kaufland sa vad daca nu cumva gasesc, ceaiul de menta nu-l pot bea, nu pot nici un fel de ceai decat de musetel. Am sa incerc din acela cu cuburi de gheata , am reusit sa beau un pahar de lapte , in sfarsit.
Pentru durerea de cap , am tras ieri doua tigari pe urechi dupa care am facut o baie calduta sa scot fumul din par ca nu suport fumul de tigari si am baut dimneata 2 gurite de cafea, azi a fost prima zi fara durere de cap, sunt un pic mai fericita.
Oricum merita orice efort pentru bebelusul meu scump :X , va pup si va multumesc ca existati si ca scrieti cu promtitudine.

sus

Denunta
Tania3

Copii
Matei-Daniel

27.05.2010 3:18     citat 

Maine sarbatorim 3 chestii diferite 1: Claudia implineste 2 ani ;
2:trec in saptamana 12 3. se implinesc 10 ani de cand am terminat liceul si ma vad cu colegii!
Asa ca ma duc sa imi caut ceva bunatati de pus pe tort zambet poze am sa fac ,dar nu le stiu posta trist

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 8 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 6 luni

27.05.2010 5:45     citat 

Tania3 La multi ani Claudiei, felicitari pentru o noua sapt si distractie placuta la intalnirea cu colegii.
Ma bucur ca azi nu te-a mai durut capul si ca iti este mai bine, sanatate in continuare.

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 10 luni

27.05.2010 6:41     citat 

tania la multi ani Claudiei....poate maine de ziua ei vei reusi sa te simti mult mai bine...felicitari pentru cei 10 ani de la terminarea liceului si pentru intrarea in saptamana 12. sarut sarut ....in ceea pce priveste pepenele, la cluj este in kaufland si vezi poate gasesti la ceva aprozare sau in piata, si aici este, doar ca e destul de scump....sau daca are cineva din familie drum la cluj, sa iti ia de aici
micky daca schimbi cumva lista si eu nu sunt pe faza te rog sa nu ma pui inca la nastere usoara.... scot limba scot limba mai vreau o saptamana asa fara...ca ma apuca prea repede emotiile apoi scot limba trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani, 3 luni
o mana de barbatel! : 10 ani, 3 luni

27.05.2010 7:01     citat 

----------
Tania3 a scris:
Apa minerala nu o pot bea ca sun operata la stomac si ma doare stomacelul rau daca o beau , de lamai nici nu poate fi vorba ca imi fac un acid groaznic, tot din cauza operatiei!
----------

incearca niste iaurt gras (vezi zuzu cu 4% grasime sau Cremoso) pentru reducerea aciditatii stomacale, eu asa mi-am potolit stomacul cu iaruturi...

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani, 3 luni
o mana de barbatel! : 10 ani, 3 luni

27.05.2010 7:03     citat 

----------
ralucutza15 a scris:

micky daca schimbi cumva lista si eu nu sunt pe faza te rog sa nu ma pui inca la nastere usoara.... scot limba scot limba mai vreau o saptamana asa fara...ca ma apuca prea repede emotiile apoi scot limba trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul
----------

aha vrei sa te sustragi foarte fericit rad

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 10 luni

27.05.2010 7:11     citat 

claudia e acuma....nu chiar....dar parca mai e mult pana la faza cu nastere usoara trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul prostit prostit prostit si m-am gandit ca macar o saptamana sa mai stau pe tusa... sarut

sus

Denunta
Tania3

Copii
Matei-Daniel

27.05.2010 7:28     citat 

Ms de urari, sper sa mearga mai bine.

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 3 luni
Victor Adrian: 10 ani, 10 luni

27.05.2010 8:34     citat 

laura..nici eu nu am facut secretia de col. din aceleasi motive. si acum 10 min tocmai ce am venit de la dr si nu mi-a zis nimic. asa ca...nu il mai fac.
m-a chemat din nou pe 9 jun ca sa vedem cum se prezinta bebe. are cica in jur de 2700 gr la saptamanile mele. acum vreau sa verific masuratorile sa vad cum se prezinta ca nu mi-a placut ca a intrebat-o pe asistenta care a fost masuratoarea biometrica de data trecuta si apoi pe mine la cate zile imi venea cm.
in final mi-a zis ca este ok. adica rinichiul la fel, cu hidronefroza vedem la nastere ce se intampla.
cand l-am intrebat daca este totul in regula, mi-a zis: eu zic ca da" .
dar tot intru sa vad cum e cu masuratorile alea.
in afara de asta eu ma simt ca de obicei. bine! cu miscari la greu, vb codrinei...dansuri irlandeze...si obosesc f rpd. in afara de asta, e ok.
asa ca va pup pe toate, va urez nb si ne auzim maine seara.

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 3 luni
Naty: 7 ani, 7 luni

27.05.2010 8:41     citat 

Tania.....ma bucur tare mult ca ai reusit sa bei macar o cana de lapte....mai incearca asa, poate o sa-ti mai revi un picutz.....sanatate multa exclamatie sarut sarut sarut sarut
Simona....ooofff, dr. astia te "omoara" cu explicatiile lor "ample"..... trag cu ochiul sarut sarut sarut sarut sarut
Lavinia....ce burticutza frumushica.....ca sa nu mai vorbesc de inscriptia de pe tricou....este super!!!.......sarcina usoara sa ai in continuare exclamatie sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

27.05.2010 8:50     citat 

simona te inteleg perfect la faza cu miscatul greu si cu dansurile bebeilor,si a mea e la fel,nu are stare neam sarut cat despre medici .... nu mai zic nimic trist

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 8 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 6 luni

27.05.2010 9:04     citat 

Multumesc Crispy! Asa sa fie si la tine!

Noapte buna fetelor, pe maine!

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 10 luni

27.05.2010 9:16     citat 

noapte buna si de la noi fetelor zambet sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 3 luni
Naty: 7 ani, 7 luni

27.05.2010 9:42     citat 

Lavinia.... sarut sarut sarut ....sa dea Dumnezeu la toate fetele exclamatie
O noapte buna si odihnitoare dragelor exclamatie sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

27.05.2010 9:53     citat 

Simona, sa vedem ce zice dr. meu luni. Sotul totusi insista sa fac analizele de pe col, el la mine e tare responsabil cu asta. Merge o data pe an si face toate analizele, inclusiv spermograma. O data pe an face acupunctura si reflexoterapie. Mananca dupa carte, face sport. Face terapie cu lipitori, etc. Dar eu i-am zis ca tot eu o sa traiesc mai mult ca el. rad rad rad
Dar daca e s-o luam serios, azi am fost sa fac ECG, ca asa mi-a dat dr. Cardiologul a zis ca sant ok si pot naste fara nici o problema. Chiar s-a bucurat ca am decis sa nasc natural. L-am intrebat de picioarele umflate. Mi-a spus ca e din cauza greutatii uterului care se lasa pe vasele sanguine care alimenteaza picioarele. M-a rugat sa mananc citrice, ca sa intaresc peretii vaselor sanguine sa nu fac tromboflebita. Si mi-a recomandat cura cu cirese, ca ajuta la sporirea functiilor rinichilor si asa mai scot din apa in plus din organism. Mie atat mi-a trebuit, ca eu oricum iubesc capsunile, ciresele si in general tot ce inseamna fructe.
Bebelina dupa ECG era tare activa, cred ca s-a bucurat ca mami e bine. Adevarul e ca am ajuns acasa si m-am intins si picioarele si-au mai revenit.

Am fost si la dr. de familie, care mi-a propus sa intru totusi in prenatal cu 1 mai, ca cica se poate retroactiv la prenatal, ca a zis ea cine stie ce le vine in cap astora sa nu schimbe ceva la calcul si sa pierd bani, ca concediul de odihna pot sa-l iau cand se termina postnatalul si nu pierd nimic, din contra, la serviciu am siguranta ca nu mi se schimba nimic la salariu. Asa ca oficial sant in prenatal. MAine o sa-mi zica contabila cat o sa iau, culmea e ca ieri mi-a bagat salariul, asa ca acum astept sa vad, raman datoare eu la firma sau firma mai are ceva sa-mi dea.

Mama ce epistola am scris. surprins

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: