· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (457)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (457)     
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 8 luni
Luca Daniel: 10 ani, 10 luni

27.05.2010 10:21     citat 

Fetelor eu sunt tare suparata, am reusit sa racesc tocmai acum, ma doare in gat, tusesc, si a inceput si nasul sa fie infundat. Maine sun dr sa vad ce fac nasc duminica sau nu trist

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 3 luni
Victor Adrian: 10 ani, 10 luni

27.05.2010 10:34     citat 

laura..nu stiam ca se poate lua concediul de odihna si dupa ce termini postnatalul...
dc esti bine si iti face bine, go for it. oricum sa stai acasa e f bine, mai ales ca nici tu nu mai ai mult.
eu vreau sa mai stau 2 spat sa creasca bb mai mare ...
si sincera sa fiu nici nu sunt pregatita inca de nastere rad
danonino...offf acum te-a luat si pe tine.
iti tin pumnii pt maine.
va pup pe toate si sa ne auzim cu bine
o noapte usoara si fara multe drumuri la Wecinul Costica
trag cu ochiul

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

27.05.2010 10:55     citat 

Simona, mie mi-au explicat ca concediu de maternitate nu inseamna oprirea raporturilor de munca, adica eu am aceleasi drepturi de concediu ca si toti ceilalti. Asa ca asta e. Nici eu nu-s gata sa nasc. vreau s-o mai duc macar pana pe 24-25 iunie. Ar fi bine sa fie cat mai aproape de 1 iulie, ca atunci vine mamica mea. As vrea sa fie aici cand nasc, stiu ca o sa ma ajute mult.
Danonino, curaj mamico, ne tii la curent. Of, acum mi-am dat seama ca n-am nici un numar de teleon in caz de ceva. Nici n-am pe cine anunta.

sus

Denunta
adrianaBuc

28.05.2010 7:57     citat 

neatza burticute

luara, simona, e bine sa faci analizele de col pentru a verifica daca nu cumva ai vreo infectie care il poate afecta pe bebe. Eu le-am facut deja; in cazul in care bebelina vrea sa vina mai devreme sa stim cum stam . Nu am avut nici o problema dupa recoltare.

De azi rasuflam usurati. Am implinit 34 saptamani. Chiar daca vine mai devreme bebelina nu prea mai pot aparea surprize neplacute. Bine, eu o astept sa vina la 38+, dar nu depinde in totalitate de mine. Saptamana viitoare pregatim si noi camera fetei.

Va pup

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 13 ani, 8 luni
Ida Maria: 10 ani, 4 luni

28.05.2010 8:33     citat 

Danonino imi pare rau. Eu parca numai in raceli o tin de cand e bebe 2 pe drum (sunt pe trecute cu a 3-a raceala) si nu am luat decat homeopate si paracetamol. Noroc ca e Horia in program homeopat si deja sunt si eu in tema...

sus

Denunta
karina_swe

Copii
Layla Maria: 10 ani, 10 luni

28.05.2010 9:09     citat 

Buna dimineata dragele mele , de la mine inca nici o noutate astept de la minut la minut de la ora la ora dar nimic se pare ca ii place mult suspansul zambet zambet zambet
Tati vrea sa iasa miine seara cu prieteni in oras si la-m lasat sa mearga si aspus ca el e sigur ca atunci o sa ma prinda durerile ca sa se intoarca el din oras zambet zambet zambet ca nu e prima data , a mai fost de 2 ori la oras si la-m chemat ca naste catelusa noastra adica iese si el o data la an singur si atunci nu ajunge bine ca eu il sun ca naste careva rad rad rad

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani, 3 luni
o mana de barbatel! : 10 ani, 3 luni

28.05.2010 9:23     citat 

----------
Tania3 a scris:
Maine sarbatorim 3 chestii diferite 1: Claudia implineste 2 ani ;
2:trec in saptamana 12 3. se implinesc 10 ani de cand am terminat liceul si ma vad cu colegii!
Asa ca ma duc sa imi caut ceva bunatati de pus pe tort zambet poze am sa fac ,dar nu le stiu posta trist
----------

tania: La multi ani, Claudia!
la cat mai multe saptamani inainte cu sanatate!
oau 10 ani de cand ai terminat!

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii

28.05.2010 9:24     citat 

----------
DANONINO a scris:
Fetelor eu sunt tare suparata, am reusit sa racesc tocmai acum, ma doare in gat, tusesc, si a inceput si nasul sa fie infundat. Maine sun dr sa vad ce fac nasc duminica sau nu trist
----------

tot raul prea bine, ,multa sanatate si sa te insanatosesti cat mai rapid

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 10 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 8 ani, 11 luni

28.05.2010 9:24     citat 

Salutare tocmai am sosit de juma de ora de la dentist, peste noapte m-au apucat niste dureri groazanice , mno har Domnului ca s-a indurat dentistu de mine si mi-a plombat 3 carii ascunse la 2 masele lipite, blatul e la cuptor, faza nasoala e ca la 14,00 avem o mormantare la o nanasa de-a mamei mai invarsta si cam ploua la noi!

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii

28.05.2010 9:25     citat 

----------
karina_swe a scris:
Buna dimineata dragele mele , de la mine inca nici o noutate astept de la minut la minut de la ora la ora dar nimic se pare ca ii place mult suspansul zambet zambet zambet
Tati vrea sa iasa miine seara cu prieteni in oras si la-m lasat sa mearga si aspus ca el e sigur ca atunci o sa ma prinda durerile ca sa se intoarca el din oras zambet zambet zambet ca nu e prima data , a mai fost de 2 ori la oras si la-m chemat ca naste catelusa noastra adica iese si el o data la an singur si atunci nu ajunge bine ca eu il sun ca naste careva rad rad rad
----------

karina! nastere usoara! tinem pumnii sa vii cu vesti bune...stiu cum e sa tot astepti si sa tot astepti...

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii

28.05.2010 9:27     citat 

----------
Tania3 a scris:
Salutare tocmai am sosit de juma de ora de la dentist, peste noapte m-au apucat niste dureri groazanice , mno har Domnului ca s-a indurat dentistu de mine si mi-a plombat 3 carii ascunse la 2 masele lipite, blatul e la cuptor, faza nasoala e ca la 14,00 avem o mormantare la o nanasa de-a mamei mai invarsta si cam ploua la noi!
----------

bine ca ai rezolvat cu maselele ca e tare nasol... prostit

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 3 luni
AURA MARIA: 10 ani, 8 luni

28.05.2010 9:36     citat 

karina....poate e mai bine asa...macar iesirile sotului provoaca cate un mare eveniment! trag cu ochiul
Tania sa-ti traiasca fetitza!Si eu am implinit anul trecut 10 ani de la terminarea liceului dar...fara petrecere,nu s-a complicat nimeni sa organizeze asa ceva..asa ca : distractie placuta!Si sanatate multa! sarut

sus

Denunta
luara

Copii

28.05.2010 9:38     citat 

TAnia, nu stiu daca e idee buna idea sa mergi la inmormantare acum, mai ales ca esti la inceput de sarcina. Dar pana la urma e decizia ta.

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 11 luni

28.05.2010 9:51     citat 

Neata dragelor!
Simona , ti-am lasat mesaj pe mess, vezi tu cand intri!
Karina.. ufff, hai ca in cateva zile esti mamica! Nastere usoara iti doresc!
Tania, felicitari pentru saptamanile implinite, La MUlti Ani Claudiei! Si petrecere frumoasa cu colegii ...Si eu am avut intalnirea de 10 ani(acum 2 ani) si a fost foarte emotionant!! Cu maselele si eu am avut probleme i sarcina. Dar au trecut.
Danonino!! Ce putin mai ai!! sarut Sper sa te refaci repede din raceala
Luara, mainile nu s-au umflat inca? La mine ultima zi a fost groaznica in privinta lichidului din maini si picioare.. Nu puteam strange nimic in mana, caci ma durea ingrozitor! Picioarele, parca mergeam pe cuie foarte fericit Dar hai ca nu mai ai mult!
AdrianaBuc..ce bine ca ai scapat de griji si probleme odata cu intrarea in sapt 35. Dar o sa stea bebe pana la 38+ zambet sarut
Fata imi doarme in patut la ea!!!!! premiera !! zambet
Va pupam

sus

Denunta
luara

Copii

28.05.2010 10:22     citat 

Codrina, pup mama si fata.
MAinile nu-s tare umflate, in schimb picioarele mi se umfla imediat. Am stat 30 min la calculator si deja e jale. Si ma dor talpile de-abia pasesc pe ele. Aseara am avut si o contractie buna. S-a potolit numai cu no-spa. Cred ca sant pe aproape, desi burta e inca sus. Luni merg la medic, sa vedem ce spune.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: