· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (457)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (457)     
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 11 luni

28.05.2010 10:26     citat 

Luara, pai cu picioarele am avut si eu probleme multe saptamani inainte de nastere. Cam de pe la 7 luni. Mai ales cand paseam, parca ma intepau de numa numa. Dar apoi au inceput si mainile, in ultimele 2-3 sapt. Sper sa nu fie si cazul tau, ca e nasol cand vrei sa prinzi ceva si nu poti ca simti discomfort. Sau cand strangi pumnul. dar trece, imediat dupa nastere nu mai ai nimic foarte fericit sarut

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
13 ani, 2 luni
Diana Catalina: 10 ani, 7 luni

28.05.2010 10:35     citat 

Buna sarut sarut sarut

Codrina ce dulce e Iris, sumpica foc si cumintica sarut sarut sarut doarme in patutul ei.
Tania - La multi ani! Claudiei, sarcina usoara in continuare tie sarut
Of Luara au inceput deja durerile dar nu te speria ca poate sa mai dureze, o contractie nu inseamna ca vine bebe sarut sarut sarut ai grija de tine si odihneste-te ca sa fii pregatita pentru ce urmeaza!
Ralucutza o sa fac o exceptie in cazul tau dar sa stii ca daca esti la Nastere Usoara nu inseamna ca si nasti repede, uite Karina ca e demult acolo si a mai prins inca o lista scot limba
Karina - mai ai putin sigur cand iese sotul in oras vine bebe rad
Adriana ai sa vezi ca o sa stea bebelina peste 38 saptamani, spor la amenajat camera
V-a pup pe toate, o zi usoara si frumoasa sa aveti![/b]

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 11 luni

28.05.2010 10:47     citat 

fetelor, eu nu am simtit nici o contractie inainte de ziua nasterii, cel putin nu a fost niciuna dureroasa. Mai simteam ca se intareste burtica, dar f rar si fara dureri. In schimb am avut dureri de bazin, unele chiar violente. Acum fiecare organism raspunde diferit.
Si repet ce am zis acum vreo saptamana, doua, odihniti-va cat puteti..ca apoi vba ceea : "ciuciu"!! Aseara abia la 12 mi-a adormit pitica, dupa cateva ore (vreo 6) de urlete si scanceli si stransaturi de picioruse. Simteam ca pic jos de oboseala, ameteam de epuizare cand stateam in picioare cu ea in brate. Dar apoi a dormit bine, si acum doarme, iar eu am dormit pana aproape de ora 9. Profitati de fiecare clipa de liniste si odihniti-va. Si nu e deloc o oboseala placuta...e epuizanta, mai ales cand vezi ca plange din cauza durerilor cauzate de colici, si nu ai ce sa faci, caci la urma urmei, nimic nu ajuta 100%. Incerci tot felul de preparate farmaceutice, chestii ce le aduni de pe la lume, metode de masaj, o gramada de chestii si fara nici un rezultat. Si asta te epuizeaza la maxim, ca nu poti face nimic pentru ati ajuta copilul. Si nu odata am plans langa ea ca mi se rupea sufletul in bucatele si nu stiam cum sa fac sa o ajut. Dar na.. trece si asta.. si cum ii spun la Iris : Lasa mami, crestem noi si batem pe colicii astia!! foarte fericit

sus

Denunta
adrianaBuc

28.05.2010 10:49     citat 

Codrina, sarut cum trece timpul. Ca ieri nasteai!

Da fetelor, si eu sper sa stea bebelina in burtica; si, exceptand unele momente cand chiar intru in panica din cauza miscarilor ei, sunt optimista. Marti merg si eu la eco sa vedem cum a crescut fata; abia astept.

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 11 luni

28.05.2010 10:50     citat 

da Adriana, si acum iacata-ne ca in 6 zile avem o lunita .

sus

Denunta
pui1

Copii
irina maria
alexandru matei

28.05.2010 10:55     citat 

adrianaBuc: "De azi rasuflam usurati. Am implinit 34 saptamani. Chiar daca vine mai devreme bebelina nu prea mai pot aparea surprize neplacute. Bine, eu o astept sa vina la 38+, dar nu depinde in totalitate de mine. Saptamana viitoare pregatim si noi camera fetei. "

Scuza-ma ca intrevin, dar eu stiu caci abia dupa 36 de saptamani nu mai sunt probleme daca bebele se naste mai repede. Eu am nascut la 35+2 zile si bebele meu a avut probleme cu respiratia, inca nu erau bine formati plamani. Dar dupa 4 sapt au trecut toate problemele si am putut pleca acasa din spital.

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 10 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 8 ani, 11 luni

28.05.2010 11:41     citat 

La mormantare merg numai sa duc un buchet de flori, e obligatie morala si nu are cine merege toata familia mi plecata din tara.

Si eu am nascut pe Claudia la 36 de saptamani + 4 zile si nu a avut probleme deloc. Tot 36 de saptamani stiu si eu ca e ok, inainte nici vorba.

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

28.05.2010 11:42     citat 

Adriana, pui1 are dreptate. Copilul se considera suficient de matur pentru nastere abia la 36 de saptamani. Asa ca mai ai rabdare. Las sa stea cat mai mult, cat mai aproape de 40 de saptamani.
Codrina, eu nu stiu daca aici in Ro exista asa ceva, dar in Rep. Moldova acolo la farmacii se prepara apa de marar. Foarte buna, nu se compara cu nici un preparat de genul Espumisan ori altul. Intreaba si tu, poate se prepara si aici in Ro.
Micky de dureri nu ma sperii, dar m-au luat asa din senin. Si eram culcata, cu greu am putut sa ma scol sa ajung la no-spa, ca sotul adormise greu, nu se simtea prea bine si nu vroiam sa-l trezesc. Stiu ca-s contractii false, dar nu-s deloc placute.

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
13 ani, 2 luni
Diana Catalina: 10 ani, 7 luni

28.05.2010 11:45     citat 

sageata sageata Va invit la lista noua: sageata Lista Gravidutelor (458) sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
giullia

Copii
Fabian-Gabriel: 10 ani, 10 luni

28.05.2010 12:00     citat 

Mutumim pentru lista !
te pupam!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: