· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (457)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (457)     
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 11 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 9 ani

25.05.2010 9:13     citat 

Tamy maine la prima ora is la farmacie dupa acid folic! CLAR!

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
13 ani, 3 luni
Diana Catalina: 10 ani, 8 luni

25.05.2010 10:06     citat 

Tania asa este eu am luat acid folic cu 4 luni inainte de conceptie si 4 luni dupa, apoi am intrerupt orice supliment vitaminic dar am un regim alimentar extrem de echilibrat si de strict si voi relua cu Elevit incepand cu luna a 6 a dupa ce fac un set de analize daca este cazul, daca nu abia in trimestrul 3. Acidul folic este esential mai ales in primul trimestru pana se formeaza si se inchide tubul neural, dupa aceea se poate lua doar din vitaminele prenatale sau din alimentatie.

Am facut la fel si la prima sarcina si a fost f bine, bebe a fost sanatos, eu m-am simtit bine si nu m-am ingrasat mai mult de 13 kg pana la final din care 8 am dat jos in prima saptamana dupa nastere.

Ionelita multumim pentru vesti sarut sarut

Anika felicitari mami, sa fiti sanatosi!!!

Tamy bine ai venit sarut

Fetelor noapte buna sarut sarut sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 4 luni
Naty: 7 ani, 8 luni

25.05.2010 10:07     citat 

----------
anika29 a scris:
Ana a nascut azi dupa amiaza o fetita de 3.25 kg, fata e bine, ea e bine - sta la reanimare in seara asta. Maine merge la rezerva. E pe maine bune. Despre spital si sistemul medical sudui alta-data.
Pe la sfarsitul saptamanii cred ca o sa ia legatura cu voi.
Poze am facut pe fuga, tati e prea rupt sa le mai descarce, a ajuns acasa la 11 noaptea , plecat de la 7 dimineata.
Sanatate la toate,

Tati cel mandru de fetele lui
----------

sus

Denunta
karina_swe

Copii
Layla Maria: 10 ani, 11 luni

25.05.2010 10:31     citat 

Anika multe felicitari iti urez si un bebe sanatos sper din suflet ca urmatoarea sa fiu eu cea pe care o felicitati sarut sarut sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 4 luni
Victor Adrian: 10 ani, 11 luni

25.05.2010 11:10     citat 

sa dea DD Karina. Eu iti tin pumnii si iti urez de pe acum nastere usoara si refacere grabnica. asa ca...tb sa ne dai doar vestea zambet
sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 4 luni
Victor Adrian: 10 ani, 11 luni

25.05.2010 11:35     citat 

ancamonica, florycica..voi ce faceti?

sus

Denunta
rizibizi

Copii
mara: 10 ani, 6 luni
am nascut deja!

26.05.2010 8:42     citat 

buna dimineata zambet
felicitari mami anika sarut
fetelor la mine dr de familie joaca mai mult rol de dr de dat trimitere, eu in rest in ceea ce priveste sarcina discut cu ginecolugul, tot el mi-a dat si vitaminele si acidul folic ,
vream sa va intreb voi cat ati luat acid folic? ca mie mi se termina maine cutia si sapt viitoare sunt programata la control, mai are rost sa imi cumpar alta? eu staim ca se ia in primul trimestru nu?

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 9 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 7 luni

26.05.2010 8:51     citat 

Buna dimineata!

dincamsimona sarut sarut

Felicitari anika si mult laptic.

Bine ai venit Tamy si sarcina usoara.

rizibizi eu am luat acid folic primele patru luni ca asa mi-a spus med ginecolog si eu tot de primul trimestru stiam dar med mi-a spus ca nu strica dak mai iau ink o luna.

Fetelor stiti cumva ce probleme pot aparea din cauza retinerii de apa in organism pe timpul sarcinii intrebare

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 8 luni
Ana Leia: 10 ani, 11 luni

26.05.2010 8:53     citat 

Rizibitzi, mie mi-a dat acid foloc pana pe la 16 saptamani parca. O sa-ti spuna doctorul cand sa te opresti. Daca zici ca mergi la medic saptamana viitoare nu cred ca e o problema daca nu iei acid folic cateva zile.

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 17 ani
D: 11 ani, 3 luni

26.05.2010 9:29     citat 

Luara mai ai putin si nasti, parca ieri te vedeam printre nou-venitele de pe lista... Sa ai parte de nastere usoara (naturala/ceza?) si de bebe sanatos, mincacios si cuminte sarut

Tuturor gravidutelor sarcina usoara sarut sarut sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 4 luni
Naty: 7 ani, 8 luni

26.05.2010 9:41     citat 

Ziua buna la fete exclamatie sarut sarut sarut

Tamy....bine ai venit ! Sarcina usoara sa ai si un bb sanatos si la termen exclamatie sarut sarut sarut

O zi frumoasa va doresc exclamatie sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 11 luni

26.05.2010 9:46     citat 

Buna dimineata gagicutelor sarut
Anikaaa multe felicitari si multaaaa sanatate tie si bebelinei sarut
Tamy bine ai venit,sarcina usoara si bb sanatos sarut
Simona am vaz k si tu ai inceput sa te simti nashpa...si eu sunt km la fel,cred k emotiile si nerabdarea incep sa-si spuna cuv,bebelina mea e super activa,zici k nu mai are nici ea rabdare mitititca,se misca toata ziua,imi misca burta in toate directiile,noptile deja au devenit enervante,abia astept sa nasc sarut iar mi-am visat bebelina sarut abia astept sa o cunosc sarut
Va pup pe toate si o zi buna va doresc sarut

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 4 luni
AURA MARIA: 10 ani, 9 luni

26.05.2010 10:03     citat 

Buna dimineata!
Anika felicitari!
Eu am o durere de cap si o lipsa de chef de viatza....pe 31 intru in prenatal si va spun sincer ca abia astept,poate in felul asta ma voi odihnii mai mult,nu stiu de ce ma simt asa de obosita....

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 11 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 9 ani

26.05.2010 10:36     citat 

Durerea de cap o am si eu deja permanenta, nu stiu daca e ok, ma tem sa nu fi primit curent ca ma doare juma de cap si pe partea aia ma doare si nasul si dintii si ochiul trist , daca e curent cum il scot? HELP ME!!!!!!!!

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani, 4 luni
o mana de barbatel! : 10 ani, 4 luni

26.05.2010 11:17     citat 

Felicitari anika, recuperare grabnica si mult laptic...

tania, eu iti spun cum am scos eu curentul din capul meu insacintata fiind dar sa nu rada nimeni de mine jenat . am fumat cateva tigari pe urechi...am referat asa in locul: algocalmin, atinevralgic si alte calmante de genul...la mine a functionat teribil...

prostit da sa nu radeti de mine, da? prostit stiu is dusa cu pluta pe dunare... prostit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: