· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (457)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (457)     
rizibizi

Copii
mara: 10 ani, 5 luni
am nascut deja!

26.05.2010 11:24     citat 

nu radem de tine claudia daciana si eu stiu trucul asta cu tigara in ureche, e util si e de preferat in locul pastilelor
mersi fetelor de raspuns cu acidul folic, o sa il iau in continuare, ca nu e vb de bani, ci ca am 4 tipuri de pastile care le iau, si speram sa scap de una macar scot limba , eu nu sunt adepta pastilelor decat daca arde, dar voi lua pana ajung la dr...........

lavinia nu stiu ce probleme ar fi de la retinerea apei, dar sa imi spui si mie cand afli, ca eu in mod obisnuit retin apa mai ales vara si ma umflu la picioare si maini, m-ai facut curioasa zambet

fetelor mie mi gandul numai la strand , concedii zambet numai la munca nu zambet

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
13 ani, 3 luni
Diana Catalina: 10 ani, 7 luni

26.05.2010 11:49     citat 

Fetelor va invit la un coctail fara alcool zambet pentru ca azi se implinesc 3 ani de la nunta mea sarut sarut sarut

Va pup, sa aveti o zi frumoasa!

sus

Denunta
Ramy_ra

Copii
Rebela - Alina Ioana
Haski - Maria Sofia
Foxy -Iris Ana

26.05.2010 12:04     citat 

Multi ani fericiti Micky1307 !

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
13 ani, 3 luni
Diana Catalina: 10 ani, 7 luni

26.05.2010 12:05     citat 

Mersi Ramy, dar de baut si la mamicile de stelute imediat, va imbratisez cu mare drag sarut sarut sarut

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani, 3 luni
o mana de barbatel! : 10 ani, 4 luni

26.05.2010 12:35     citat 

Micky, la cat mai multi impreuna cu intelegere si buna stare in casa. sarut sarut sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 4 luni
Naty: 7 ani, 8 luni

26.05.2010 12:41     citat 

Micky....La cat mai multi si fericitzi ani sa aveti impreuna...plini de iubire, intelegere si respect exclamatie sarut sarut sarut sarut

Claudia....stai linistita ca nu radem...eu am aprins un cornet de hartie si l-am bagat in ureche....apoi m-a mai lasat si cu vata si cu spirt....incercam toate leacurile babesti....numai sa nu-l deranjam pe bb.... foarte fericit sarut sarut sarut

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 9 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 7 luni

26.05.2010 1:26     citat 

La multi ani micky si cat mai multe impliniri alaturi de sot.

rizibizi am cautat si am gasit ceva. Din cauza retinerii apei in organism poti face preeclampsia: este o problema foarte comuna asociata cu sarcina. Preeclampsia se produce cand tensiunea sangvina a femeii creste – si afecteaza sapte procente din toate sarcinile din lume. Printre simptomele preeclampsiei se numara: durerea de cap (Cefalee), incetosarea vederii, umflarea fetei sau a mainilor, crestere rapida in greutate, durere in partea de sus-dreapta a abdomenului, urinare mai rara decat normal.
Cel mai adesea afecteaza mamele aflate la primul copil (primiparele) si femeile insarcinate cu gemeni sau cele care au sarcini multiple.
Multe dintre aceste simptome sunt asociate si cu sarcinile normale. Pentru a pune corect diagnosticul, medicul trebuie sa aiba in vedere toate datele despre pacienta, nu sa se bazeze doar pe aceste cateva simptome.
Daca medicul suspecteaza ca o pacienta are preeclampsie, recomanda o serie de teste de sange, printre care o hemoleucograma (inclusiv determinarea numarului de trombocite din sange) si analize ale ficatului si rinichilor. Daca numarul trombocitelor (celulele responsabile de coagularea sangelui) este mai mic sau rezultatele altor analize sunt anormale, aceste rezultate ajuta la stabilirea unui diagnostic. In plus, medicul recomanda analize de urina pentru a determina daca are urme de proteine. Acesta este un alt test rapid care ajuta la diagnosticarea bolii.
O femeie poate avea o cantitate semnificativa de proteine in urina si o tensiune sangvina ridicata la limita normalului. In diagnosticare sunt implicati multi factori, iar sarcina medicului este de a discerne semnele si simptomele pentru a determina ce se intampla cu mama si cu bebelusul.

Cam asta este ceea ce am gasit, medicul mi-a recomandat sa ma odihnesc cat mai mult, sa ma feresc pe cat posibil de caldura, sa nu mai mananc sarat si sa beau apa plata nu minerala si bine inteles sa imi fac analizele inclusiv un sumar de urina.

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

26.05.2010 1:29     citat 

Am uitat sa spun ca si eu am avut probleme cu umflatul mainilor si a picioarelor din cauza oboselii sau in timpul verii inainte de sarcina.

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 4 luni
AURA MARIA: 10 ani, 9 luni

26.05.2010 1:42     citat 

Inca o data LA MULTI ANI MICKY!!

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 11 luni

26.05.2010 2:08     citat 

La Multi Ani Fericiti Micky sarut

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 10 luni

26.05.2010 3:15     citat 

salutare tuturor!
in primul rand, felicitari anika sa iti traiasca pitica si sa fie la fel de frumoasa ca mamica ei.
multumim ionelita de veste, si multumim si tatalui de veste ca a aparut o postare in capitolul anterior chiar dupa ce a schimbar micky lista scot limba
micky multumim de listuta, intr-adevar ieri a fost aiurea formul.. ochi peste cap
luara ferice de tine ca ai o pitica cuminte de pe acuma, al meu nu ma lasa in pace nici ziua nici noaptea mai nou nu ii place sa stau in fund deloc si mai ales nu ii place pe masina zambet zambet cred ca stiu cu cine seamana rad rad rad
lavinia felicitari pentru bebe grasunel scot limba, se poate ca organismul tau sa fie de asa natura incat sa acumulezi apa, mi-a zis o tipa ca exista ceva teste care iti depisteaza aceasta problema, deci nu te ingrijora foarte tare ca poate nu e doar de la sarcina si asa e statura ta zambet
tamy bine ai venit cu forte proaspete la burticile mici scot limba , sarcina usoara si fara probleme iti doresc!
simona deja te dadeam disparuta foarte fericit foarte fericit . imi pare rau ca treci si tu prin stari nasoale si dureri, stiu cum e, eu sunt tot timpul "crizata", sotul meu imi zice ca nu stie ce e cu mine de tot urlu in continuu, bine ca nu mai am alt copil acasa ca ar fi vai si amar de capul lui foarte fericit . hai ca odihna iti face bine, eu nu prea ma pot odihni din cauza ca asta micu face show oricum as sta, dragul de el sarut sarut sarut
karina tinem pumnii stransi stransi, doamne ajuta sa fie totul bine si sa te vedem si pe tine cat mai repede cu puiul in brate
corina lipsa de pofta de viata nu o fi de la vreme?? ca la mine asa e de saptamana trecuta de cand tot a plouat, acuma daca a mai rasarit soarele si la noi parca e ceva mai bine. si cu durerea de cap..mai ai putin si te odihnesti si tu.....pupici
claudia chiar ca nu avem de ce sa radem, si eu stiam de mult metoda cu tigarile.nu am incercat-o ca eu nu iau curent de felul meu, dar lumea zicea ca functioneaza. trag cu ochiul
micky felicitari si la cat mai multi ani fericiti impreuna cu cei doi copii minunati pe care ii aveti....ca sunt doi acuma, nu? trag cu ochiul

[/b]

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii

26.05.2010 3:59     citat 

Multumesc ralucutza pentru incurajare, momentan nu ma ingrijorez, iau lucrurile cu calm de dragul lui BB mai ales ca nu am motive asa intemeiate, insa am vrut sa ma documentez sa vad ce se poate intampla in cazul in care se acumuleaza foarte multa apa in organism.

sus

Denunta
gabbriella

Copii
ALISIA ANDREEA: 14 ani
ALEXANDRU ANDREI: 10 ani, 8 luni

26.05.2010 4:06     citat 

Micky la multi ani fericiti impreuna
Anika felicitari si sa ai parte numai de bucurii alaturi de bebe
Noi va pupacim scot limba scot limba scot limba

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 13 ani, 9 luni
Ida Maria: 10 ani, 4 luni

26.05.2010 5:23     citat 

Micky multi ani inainte!

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 11 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 9 ani

26.05.2010 5:54     citat 

Multumesc de info! Si fratele meu serbeaza azi 3 ani de casatorie zambet!
Ma duc sa caut tzigari la fir ,yo nu rad ca imi crapa capu` de durere!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: