· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (457)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (457)     
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 10 ani - La Multi Ani!

26.05.2010 8:01     citat 

Scuze, n-am vrut sa supar pe nimeni, m-am bagat si eu ca musca in lapte scot limba
Dar recunosc ca va citesc mereu si abia astept vestile bune! sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 3 luni
Naty: 7 ani, 7 luni

26.05.2010 8:09     citat 

Raluuuuu.... sarut sarut sarut sarut sarut ....dar n-ai suparat pe nimeni....eu sunt doar nervos nervos pe masurile luate de guvernanti......mi se par aberante....dar nu ma obliga nimeni sa stau in tara asta, nu??? Asta este....suportam....noi sa fim sanatosi....si copilutzii nostri....eu sper sa revii cat de curand aici pe listutza cu un bb sanatos si o sarcina la termen.... sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 10 luni

26.05.2010 8:11     citat 

fetelor, eu din cate stiam indemnizatia de pre/postnatal e 85% din brut si cea de crestere a copilului e de 75% din net. corectati-ma daca gresesc.... confuz confuz
ralu-lidia noi te asteptam cu drag..... sarut

sus

Denunta
ralu_lidia

Copii
Alex, minunea noastra: 10 ani - La Multi Ani!

26.05.2010 8:12     citat 

E 85% din brut in pre/postnatal (cele 126 zile) si apoi pana la 2 ani e tot 85% dar din net. Eu asa stiu...

Ehee...pana vin eu aici multe dintre voi va dati bebeii la gradi! prostit sarut

sus

Denunta
Crispy

Copii
Aky: 10 ani, 3 luni
Naty: 7 ani, 7 luni

26.05.2010 8:18     citat 

ralucutza....eu asta stiam : " 85% din media veniturilor nete obtinute de solicictant (mama sau tata), in ultimele 12 luni anterioare nasterii copilului." sarut
ralu....eu sunt SIGURA ca va fi cu muuuult mai devreme.....dar te astept sa-mi spui ca am avut dreptate.... scot limba sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 11 luni

26.05.2010 8:37     citat 

Buna seara burticute!!

ce mai faceti voi?
Vreau sa o felicit pe anika. Sa fiti sanatoase si sa va bucurati una de cealalta! Multa sanatate si noroc!

Bun venit noilor burticute..sarcina usoara si nastere la termen!
Gonzo, multe pareri de rau.

Fug la baita! Fata mea e ca un mormoloc la baita. Am sa revin zilele astea cu poze, numai sa ma lase ea. In schimb toata ziua ne plimbam, ca parca plimbandu-ma am facut=o! zambet Numai in carut vrea toata ziua si tai tai:) Adevarul e ca indiferent de vreme (+ - grade, soare, vant,poaie ) eu zi de zi am facut plimbare.

Gata, o bagam la baita.
Va pup cu drag

sus

Denunta
Micky1307

Copii
Cristian Bogdan - iubitul meu!
13 ani, 2 luni
Diana Catalina: 10 ani, 7 luni

26.05.2010 8:44     citat 

Multumesc tare tare mult pentru urari, va pup pe toate, imi sunteti f dragi si va doresc tuturor multa sanatate si noroc sarut sarut sarut sarut
Noi ne-am sarbatorit impreuna cu parintii, mama ne-a pregatit chiar si un tort de inghetata cu lumanare cu cifra 3 scot limba in care a suflat Cristian, care a fost conceput imediat dupa nunta, in luna de miere, sunt f fericita ca am asa o familie frumoasa. Nici nu mai imi pasa de guvern si toate tampeniile lor, m-am hotarat sa ma bucur de toate lucrurile frumoase in loc sa ma tot gandesc la cele urate. Macar cand pot scot limba

Va imbratisez cu drag!

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani, 3 luni
o mana de barbatel! : 10 ani, 3 luni

26.05.2010 8:57     citat 

----------
Codrina a scris:

Bun venit noilor burticute..sarcina usoara si nastere la termen!

----------

foarte fericit codrina la mine o sa te rog sa nu spui nastere la termen,,,nu de alta dar chiar nu vreau sa stau in ziua de craciun in spital in loc sa fiu acasa mancad sarmale si cozonac facut de sotul meu , eu chiar m-as bucura sa nasc cu cateva zile inainte...asa nu stresez nici dr prostit

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani, 3 luni
o mana de barbatel! : 10 ani, 3 luni

26.05.2010 9:00     citat 

----------
Micky1307 a scris:
Cristian, care a fost conceput imediat dupa nunta, in luna de miere,
----------

micky, ce frumos.... sarut
jenat noi nu am fost cuminti...am conceput-o cu cateva luni inainte de nunta jenat la nunta aveam deja 4 luni...si la cateva zile dupa nunta am aflat ca o sa fie o fetita... scot limba

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 3 luni
Victor Adrian: 10 ani, 10 luni

26.05.2010 10:35     citat 

daciana...f frumos, te-ai grabit. foarte fericit
nu ca micky..... scot limba
rad
karina..hai ca numai azi nu suntem pe 27 mai zambet.
mai e putin putin. si mi-ai dat o idee cu calculul, ca si eu stiu si data..si ora jenat ...sa calculez si eu.. scot limba
bravo micky, in sfarsit o pers careia nu ii pasa de guvern. eu azi nici nu m-am uitat la tv asa ca am aflat de la voi ce se intampla.
ideea e ca din pacate se pare ca nu prea avem ce face in sit actuala.
si decat sa ne stresam si sa nu putem dormi noaptea...mergem inainte cu calm si optimism. ca de asta au nevoie bebeii nostri.
mai mirosim si noi panselutele din cand in cand nu?

pup toate fetele si sper sa auzim de noi bebei pana maine seara cand intru eu.
sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 7 luni
Ana Leia: 10 ani, 10 luni

26.05.2010 10:37     citat 

O sa ziceti ca-s nebuna, dar la ora asta eu fac iepure la cuptor in tocana de rosii si dovlecei. Nu stiu ce o sa iasa, dar asa mi-a venit mie sa fac.

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

26.05.2010 10:38     citat 

aaa gabriella...uite, apropo-s de zugravit camera lui bebe:
http://www.mami.ro/concursuri/mami-ro-i...ui-ro.html

cine stie? poate ai noroc trag cu ochiul

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

26.05.2010 10:40     citat 

lauraaaaaa
du-te in pat ca mai ai putin si nasti.
ce-ti veni cu iepurele?
si de unde il ai?
barbac-tu vaneaza? foarte fericit

ps: si eu mi-am facut o salata de pepene rosu cu capsuni si cu putin tiramisu facut azi rad

sus

Denunta
Tamy

Copii
Teea: 11 ani, 11 luni
David : 10 ani, 3 luni

27.05.2010 8:07     citat 

Multumim de primire!
Micky La multi ani fericiti!
Eu sunt in CIC si acum este 85% din media venitului net pe ultimele 12 luni.
La prima sarcina si eu am avut probleme cu retentia de lichide. Am fost si suspecta de preeclampsie. Imi luam tensiunea de doua ori pe zi, am facut analize de sange, proteine din urina... Pana la urma a fost totul ok. Dar e ceva foarte serios, tineam legatura cu dr mea foarte des, sa-i spun cum ma simt.
O zi frumoasa! sarut

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 8 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 6 luni

27.05.2010 8:21     citat 

Buna dimineata burticute!

Tamy am si eu o intrebare, la prima sarcina ai nascut natural sau prin cezariana intrebare Eu vreau sa nasc natural si vreau sa stiu dak ma influenteaza cu ceva retinerea asta de apa in organism, azi am fost sa imi ia sange si sa duc o proba de urina pt. analize, abia astept sa vad cum vor iesi.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: