· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Lista Gravidutelor (457)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Lista Gravidutelor (457)     
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 9 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 7 luni

27.05.2010 8:37     citat 

Va pun si eu cateva pozici cu burticutza mea:
Asta este cea mai recenta:

Si inca doua de acum doua sapt., cea cu izoprenul este facuta la Vulcanii Noroiosi, sotul meu este parapantist si pe acolo mai zboara.

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 11 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 9 ani

27.05.2010 9:09     citat 

Tare tricoul cu BURICU` PAMANTULUI, ionela_lavinia de unde il ai si eu vreau unul! prostit
Poze foarte dragute !
Din pacate eu continui sa slabesc , -3kg trist e drept ca am de unde insa nu cred ca e ok pt bebe sa mearga treaba in halul asta, declar ca mi rau de la orice bag in gura! Chiar si cand ma spal pe dinti mi greatzaaaaaaaaa!

sus

Denunta
Tania3

Copii
Claudia -Teodora: 12 ani, 11 luni
Matei-Daniel
Filip-Andrei: 9 ani

27.05.2010 9:13     citat 

Sa ma duc la spital sau ..... oare ce e de facut , nu pot bea apa nici de la fantana nici din comert, is disperata , ma bate gandu sa ma hidratez cu niste perfuzabile , banalu` ser fiziologic, oricum nu vreau sa fac asta de capu` meu ... cred ca o sa il sun pe dr ginecolog, ca la dr de fam , nu mai calc dupa cate mi-o facut!

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 10 luni

27.05.2010 9:30     citat 

neata gagici si burtici!!!
lavinia frumoasa burtica ta, nu stiu cum erai inainte dar asa nu imi pare ca arati ca si cum ai retine multa apa.... sarut sarut sarut sarut
tania dar nu reusesti sa mananci nici macar orice fruct sau leguma???? si eu 2 luni mancam doar salata verde...lumea zicea ca pasc...si eventual ceva mere, fructe, de astea....in rest mancare...nimic...imi era rau doar cand ma gandeam la mancare....cei din jur m-au linistit si mi-au zis ca are bebe de unde sa ia tot ce ii trebe din mine trag cu ochiul

eu am dormit muuulttt, ca azi noapte m-am trezit de multe ori sa merg la baie si tot ma durea tare tare burta in partea de jos, pe bebica nici nu l-am simtit daca se misca sau nu peste noapte ca ma trezeam doar cu dureri si cu ele adormeam cu greu la loc, si spre dimineata, dupa ce am deschis geamul m-am mai linistit si am adormit mai bine, dar iar m-a trezit mersul la baie....offfff.....vorba aia.....oare cat va mai dura pana voi avea o noapte intreaga dormita, ca asta e doar inceputul ochi peste cap ochi peste cap
fetelor, la cluj se anunta din nou o zi cu soare, yuppiiiiii prostit prostit , cred ca voi sta in balcon sa bronzez burtica si pe bebica scot limba scot limba , pupici

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
11 ani

27.05.2010 9:36     citat 

salut!!!!
va punem niste poze in timp ce fata mea papa la "fast food"

Claudia-Daciana zambet atunci sa nasti cand vrei tu!!!! sarut

pupam burticile frumoase

sus

Denunta
lavinia_ionela

Copii
Octavian-Ioan: 10 ani, 9 luni
Sofia-Maria: 7 ani, 7 luni

27.05.2010 9:48     citat 

Tania3 tricoul nu l-am cumparat asa, am imprimat doar scrisul pe tricou, l-am facut intr-un mall aici la mine.

ralucutza15 intradevar retin apa, marti am fost la medic si mi-a dat de facut injectii cu sulfat de magneziu ca sa elimin apa si mi-am facut azi si analizele la sange si urina, sa vedem exact despre ce este vb. Mie mi se umflau picioarele si inainte de sarcina mai ales cand era foarte cald sau cand aveam nopti nedormite, eu am zis ca este din cauza circulatiei sangelui dar acum numai stiu astept si eu rezultatele analizelor.

Codrina vad ca tare mult ii mai place la baita, parca ar fi in largul ei, sa iti traiasca si sa iti aduca numai bucurii.

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 4 luni
AURA MARIA: 10 ani, 9 luni

27.05.2010 9:57     citat 

Tania..stiu cum e.La prima sarcina mancam in sila numai supa(doar zeama,fara carne,fara zarzavat in farfurie altfel vomitam) si iaurtele de fructe sau simple.
Pe mine la greata m-a mai ajutat si apa minerala cu o feliutza-2 de lamaie.Inceaca,poate te ajuta!

sus

Denunta
luara

Copii
Lucas Daniel: 9 ani, 8 luni
Ana Leia: 10 ani, 11 luni

27.05.2010 9:58     citat 

Simona, nu vaneaza barbat-mio, e departe el de asa hobby-uri. Nici macar nu pescuieste. Are mama grija sa-mi trimita sau cumpar de la Metro, ca sant iepuri in vanzare. Dar vreau sa spun ca a iesit foarte bun. L-a gustat sotul de dimineata si era tare tare bun. Eu probabil o sa gatesc si la primele contractii. Mie imi place la nebunie sa fac experimente in bucatarie, dar ultimii 10 ani de cafriera, m-au indepartat de bucatarie. De fapt, m-au invatat sa gatesc chestii rapide si bune. Asa ca acum, pana vine bebelina sa-mi mai rasfat sotul, sa ma simt gospodina casei.

Tania e normal in primul trimestru sa pierzi in kg. Nu te panica. Mananca si bea ce simti ca cere organismul, el iti va spune exact ce-ti trebuie. Eu sant o carnivora, dar in prima parte a sarcinii nu puteam suporta carnea de pasare, nici macar mirosul ei. Pentru hidratare e foarte bun pepenele sau castravetii. Eu am problema cu bautul apei si compensez cu castravetii. Ii am mereu in frigider. Eu zic sa nu te panichezi inainte de timp. In trim 2 si 3 o sa compensezi pierderea de greutate din primul trimestru.

sus

Denunta
Claudia-Daciana

Copii
mica balerina: 13 ani, 3 luni
o mana de barbatel! : 10 ani, 4 luni

27.05.2010 10:00     citat 

----------
Tania3 a scris:
Sa ma duc la spital sau ..... oare ce e de facut , nu pot bea apa nici de la fantana nici din comert, is disperata , ma bate gandu sa ma hidratez cu niste perfuzabile , banalu` ser fiziologic, oricum nu vreau sa fac asta de capu` meu ... cred ca o sa il sun pe dr ginecolog, ca la dr de fam , nu mai calc dupa cate mi-o facut!
----------

tania sunt sarcini in care in primul rand salbesti si abia dupa incepi sa pui pe tine...si daca spui ca iti este rau de la tot ce bagi in gura e normal sa slabesti.

incearca apa minerala foarte fericit eu doar din aia pot suporta...alta apa ma cert cu wc-ul imediat... jenat

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 13 ani, 4 luni
AURA MARIA: 10 ani, 9 luni

27.05.2010 10:01     citat 

Daaaa,Luara are deptate!Castravetii si pepenele sunt ideali pt hidratare!

sus

Denunta
ralucutza15

Copii

27.05.2010 10:20     citat 

codrina ce mandrete de fetita ai tu acolo....draga de ea, nici nu se vede ca ar avea colici, desi stiu ca te chinuie cu durerile si plansul....cum mai e cu rinichiul? ce vesti mai ai?

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 11 luni

27.05.2010 10:29     citat 

neata fetelor,azi am dormit un pic mai mult,am si facut carare la baie azi noapte ....
Codrina ce frumusica e Iris sarut sa-ti traiasca
Lavinia frumoasa burtica si frumoasa viitoare mami sarut
Karina hai k poate azi se hotaraste bebelina si vine sarut nu te-au chemat la spital in ziua in care faci 40 de sapt ?? mie mi-au zis ca daca nu nasc pana pe 11 iunie in ziua in care fac 40 de sapt sa ma prezint la spital...
Va pup si o zi buna tuturor,astept in cont vesti bune zambet

sus

Denunta
luara

Copii

27.05.2010 10:37     citat 

RAliu, nu cred ca o s-o cheme la 40 de saptamani. Teoretic, pana la 42 de saptamani nici un medic nu-si face probleme, daca la eco arata bine fatul si nu intra in suferinta fetala.

sus

Denunta
ralucutza15

Copii

27.05.2010 10:40     citat 

pe mine ma cheama saptamanal la spital sa ma vada....si incepand de maine merg la nu stiu ce monitorizare nu doar la eco

sus

Denunta
luara

Copii

27.05.2010 10:45     citat 

Probabil la testul ala de anti-stres. Luni ma duc si eu la al meu, sa vedem ce face bebelina si ce zice doctorul. Dar cred ca o sa ma certe. Mi-a dat sa fac culturile de col, dar am o frica sa merg la analize, ma tem sa nu-mi provoace asta nasterea. Am eu asa o presimtire si de aia mi-e frica sa dau analize. De obicei, intuitia nu ma induce in eroare. Pur si simplu am simtit ca nu e bine sa se bage la p..... mea altcineva decat doctorul.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: