· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (250)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (250)     
adelia

Copii
Diana Ioana: 15 ani, 3 luni
Teodora Maria: 13 ani, 3 luni

26.05.2010 2:29     citat 

----------
gimiloasa a scris:
Adelia vad ca la teste sunt creme doar cu protectie 30 . Eu as vrea cu protectie 50 , oare au acelasi note confuz
----------

Nu au aceleasi note, cu siguranta.
In tabelul anterior, acel Nivea Sun notat cu "bun" avea factorul de protectie 50+. Insa parca mai era un Garnier cu 50 notat cu multumitor

Poate gaseste Christa tabelul cu factori mai mari, la o cautare rapida eu nu am gasit... sau testul poate e pe bani foarte fericit

Personal merg pe 30. Nici sa nu blocheze chiar deloc, dar nici sa nu comentez ca nu le protejez....

sus

Denunta
adelia

Copii

26.05.2010 2:30     citat 

Loredana, baga san cat mai mult. Am inteles ca alaptezi, nu?
Laptele de mama face minuni la flora. Si nu te stresa ca nu mananca, e normal. va recupera pe urma. Important e sa-si revina.

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 10 ani, 2 luni
am nascut deja!

26.05.2010 2:32     citat 

lore imi aduc aminte cand ai taiat ficusul rad n-a murit? ai taiat o crenga si ai pus-o in apa sa faca radacina? sau cum ai facut?; nu-mi incape nici pe palier trist
imi pare rau ca tot nu sunteti bine, pupici sarut sarut sarut
pasunica ce baiat mare ai sarut
yubi ce fain ca plecati, unde mergeti? sper sa aveti vreme buna sarut
deci s-au hotarat sigur pe 15 %?
lidia imi pare rau ca aveti probeme
si eu zic ca "gatul putin rosu" e general, asa l-a avut si raul la 6 luni si la 7 luni cand am fost la control

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 10 ani, 5 luni

26.05.2010 2:55     citat 

Da, am gasit in tabelul anterior de la Nivea . Bogdan are pielea alba si sensibila si eu sunt la fel . Mergem la mare peste o luna si nu vreau sa pateasca ceva ca eu intodeauna reusesc sa ma ard si apoi stau cu rosii si iaurt pe mine de aceea prefer SPF 50 , ca eu folosesc SPF 20 .
Ralus , multumesc sarut ma gandeam eu ca nu e ok si nu stiu cat de calma mai pot fi dupa atatea zile , acum ma gandesc daca bubitele aparute de dim. pot fi de la atatea antitermice , daca nu cumva oganismul nu le mai accepta si a reactionat .
Mamiyasmi noi avem temp. de 17 zile trist
Intr-un final am vb. cu dr. si merg cu copilul sa-l vada .

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

26.05.2010 3:12     citat 

asta e ficusul, de asta ziceam ca nu pot sa-i pun nimic in fata
http://img697.imageshack.us/i/dscn2555c.jpg/
nu merge tinypic trist

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 10 ani, 1 luna
Albert Stefan: 8 ani, 4 luni

26.05.2010 3:15     citat 

gimi succes sa ne zici ce ai facut la dr
anca plecam in 14 iunie in bulgaria.am ales iunie ca sa nu fie foarte cald dar cum anunta astia o sa avem o vara firbinte.data trecuta am fost in iulie in turcia si a fost extrem de cald,imi aparsuse si mie o iritatie pe piept si gat de la soare...sper sa nu mai am probl anul asta.
eu asa am auzit la realitatea ca se taie 15% dar acum parca e sedinta de guvern si vedem ce deecid
rome tu ai fost cu bebe undeva? adik unde ai testat crema de palaja/? foarte fericit

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 2 luni

26.05.2010 3:31     citat 

In sfarsit am mai pus si eu ordine in poze. Anca, parca tu spuneai ca vrei sa vezi tricicleta, am tot cautat o poza mai recenta pe tricicleta dar n-am gasit. O sa fac zilele astea. Pana atunci am alte poze.
In scaunul de masina Brimax Romer King Plus

Pe plaja acum vreo 3 saptamani cand inca era rece si vant

My sunshine trag cu ochiul

In cabinetul in care o vedeam la eco mereu sarut acum o aveam in brate si mi se parea un vis

Luni am fost la manastire in Techirghiol

O poza cu unul dintre puii motanului chior scot limba care au mai crescut intre timp

La plimbare in mei-tai (nu cred ca o mai pacalesc mult timp pt ca se impinge in jos, nu mai vrea sa stea, de aceea are si mana scoasa pe sus)

O mutrisoara portocalie

Si...bonus scot limba poate nu ajungeau restul jenat

sus

Denunta
alexxya

Copii

26.05.2010 3:46     citat 

Lore...imi pare rau ca nu sunteti bine. trist
Si eu vreau sa-i iau o crema de soare dar nu stiu de care sa aleg. Oricum vreau din Romania si cred ca iau si eu Bubchen ca avem gama asta la baita.

sus

Denunta
crysy_m

Copii
YANIS STEFAN - iubit si alintat
10 ani, 1 luna
DARIA CATALINA - fata lui tata
6 ani, 9 luni

26.05.2010 3:49     citat 

Alexya si Ice multumesc pt. raspunsuri! sarut sarut O sa incerc prima data cu morcov fiert , sa vad cum reactioneaza si apoi mai vedem.
Alexya sunteti minunate amandoua! sarut sarut
Multa sanatate puiutilor bolnaviori! trist sarut
Yubi ce fericita esti ca pleci in concediu! Si eu abia astept! Dar noi vrem sa plecam in septembrie in Turcia. Pana atunci insa poate ajungem la noi la mare macar vreo 2 We-uri.
Interesanta discutia despre creme . Eu cred ca am sa iau Klorane , ca asta folosesc si pt. baita si e buna , n-am avut probleme , chiar am scapat de cojite cu samponul Klorane.

Maine mergem la Baby Expo!!! Abia astept! Mai nasol e ca azi am platit si factura la celule , asa ca s-a diminuat bugetul , dar poate totusi reusesc sa iau tot ce vreau.

sus

Denunta
crysy_m

Copii
10 ani, 1 luna
6 ani, 9 luni

26.05.2010 3:52     citat 

E rau tare daca scoate bb mainile din Mei tai? ca as vrea si eu sa iau , dar nu stiu daca sta in el . daca e musai sa stea cu mainile inauntru , cam problema , ca el nu sta o clipa , tot timpul are treaba cu mainile , ba ma trage de fata, de haine , de par , sau se joaca cu urechile lui! rad

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
am nascut deja!

26.05.2010 4:00     citat 

alexya foarte frumoase pozele, sunteti superbe, scaunul arata super, sa-l foloseasca sanatoasa printesa, ce frumos zambeste, imi vine sa o mananc sarut
crysy spor la shopping sarut
pe mine chiar nu ma ajuta nimeni cu un raspuns la intrebarea: compot de cirese facut in casa cand au voie sa manance bebeii? sau chiar nu stie nimeni? mamicile care stiu tot help!! zambet

sus

Denunta
adelia

Copii

26.05.2010 4:16     citat 

----------
anca_szabo a scris:
g sarut
pe mine chiar nu ma ajuta nimeni cu un raspuns la intrebarea: compot de cirese facut in casa cand au voie sa manance bebeii? sau chiar nu stie nimeni? mamicile care stiu tot help!! zambet
----------

Nu stiu tot, dar daca tot insisti ... iti zic zambet

Piersicile si caisele (decojite) ar fi printre cele mai bine acceptate de catre organismul copiilor. Ciresele (ca si prunele de altfel) sunt acide si pot produce balonari. Se recomanda crude de la 10 luni, de la 8 luni putin fierte. Insa depinde, ca daca e compot cu zahar, in primul an de viata nu se recomanda nici sare si nici zahar.

Insa vorba aia.. de ce sa fierbi fructele?! Legumele nu le fierbi?! Avantajul cel mai mare de la fructe, vitamina C, se pierde prin incalzire chiar, darmite prin fierbere...

Avand in vedere ca diversificarea am inceput-o la 6 luni si am mers incet, la inceput cu cate o leguma pe saptamana, sincer eu nu am avut vreme sa le mai dau cirese (nascute amandoua la sfarsit de august) zambet . Am ´mers motzeste cu legume, apoi cate un fruct si uite-asa n-au murit daca in primul an de viata n-au mancat.

Vanilla a spus insa altceva si ea e adepta autodiversificarii, deci... alegi!

Ultima modificare efectuata de catre adelia la 26.05.2010 4:17, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 10 ani, 5 luni

26.05.2010 4:17     citat 

daca e cu zahar, nu mi se pare o idee buna.
de ce nu ii dai cirese de la piata?

alexxya chiar e e roz foarte fericit arata foarte bine! si dia e o bombonica sarut

adelia ai dreptate, unele fructe sunt mai indicate gatite, mai ales cele bogate in pectina - mere, prunte, piersici

sus

Denunta
alexxya

Copii

26.05.2010 4:48     citat 

Sa-l vezi ce roz e in realitate! scot limba
Anca, am vazut si eu in piata cirese si am stat pe ganduri daca sa-i iau. M-a convins pretul...deci mai ramanem la banane mere si pere vreo 2 saptamani. In schimb stiam ca dintre fructe cele mai bune sunt caisele coapte. Am vazut si caise dar nu pareau prea bine coapte. Cand se vor face bine abea astept sa-i dau. De zahar ma feresc f tare si eu.
Crysy, iti raspund doar din experienta. Dia in ultima vreme sta numai cu mainile afara asa cum ai vazut-o in poza. Nu cred ca e rau daca isi tine bine coloana, pt ca in fond materialul trebuie sa-i tina spatele si eu simt ca sta f bine si cu mainile afara (oricum altfel nu mai sta). Nu prea te-am lamurit. Vorbeste si cu fetele de aici http://www.parinti.com/modules.php?name...62#1115462 , chiar Cupilu zice ceva interesant in ultimul mesaj. Ele stiu mai multe.

sus

Denunta
crysy_m

Copii
10 ani, 1 luna
6 ani, 9 luni

26.05.2010 5:10     citat 

Alexya merci! sarut
Eu i-am dat cirese de la noi din curte si nu a avut probleme. Acum nu stiu ce sa zic ...

Ice ce i-ai luat tu e rezistent la apa? E spray? Eu vreau sa folosesc la piscina , deci imi trebuie ceva sa reziste si in apa , chiar daca stam mai mult. Si daca tot pui pachete , daca nu gasesc pampers pt. piscina la noi , ma ajuti si pe mine? Caut maine la targ , sa vad poate gasesc.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: