· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (250)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (250)     
vanilla_baby

Copii
Lia: 10 ani, 6 luni

26.05.2010 5:28     citat 

----------
adelia a scris:
Personal merg pe 30. Nici sa nu blocheze chiar deloc, dar nici sa nu comentez ca nu le protejez....
----------

poate ma insel dar factorul de protectie nu se refera cumva la durata pe care pielea e protejta? adica NU gradul de blocare
adica, teoretic, daca pielea se arde in 2 minute, factorul 30 ii ofera protectie o ora, iar factorul 50, protectie timp de 100 de minute.

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 7 ani, 4 luni

26.05.2010 5:32     citat 

Da Adelia alaptez zambet si papa continuu...oare mai curge ceva???azi e a 3a zi de alaptat intensiv prostit
Rebeca inca nu poate deschiude ochii normal.Ii tine intredeschisi..imi vreau copilul inapoi plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist cel vesel cu ochii mari,vorbaret si fara stare !!!

Anca ficusul meu era inalt si i+am taiat varful cam 1 m.L+am pus in apa si a facut mustati si l+m pus in pamant...acum e in fata usii.Iar asta din casa e superb...a facut frunye tinere...E frumos ficusul tau

Alexxza ce frumoase sunteti sarut Si scaunul e superb...sa il folositi cu placere!!!Am vayut niste nisip foarte fericit vreau si eu..... zambet
Alexxza yi te rog de ce cand vreau sa pun cratima iese + si uite la numele taus+au inversat y cu z...cred ca e activat dict roman ca vad ca imi iese si Ş Ţ Ă Î ....nu stiu cum sa il deyactivey.

----------
crysy_m a scris:
E rau tare daca scoate bb mainile din Mei tai? ca as vrea si eu sa iau , dar nu stiu daca sta in el . daca e musai sa stea cu mainile inauntru , cam problema , ca el nu sta o clipa , tot timpul are treaba cu mainile , ba ma trage de fata, de haine , de par , sau se joaca cu urechile lui! rad
----------

Vand mei tai cu 200 lei dar il las si la 180...e maro cu flori pe o parte si verde pe cealalta.

Rebe vad ca sta cu 38.0....38.1. Face kk continuu dar si papa san o gramada.Acum doarme...la san

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 13 ani, 8 luni
Zuza: 10 ani, 4 luni

26.05.2010 5:39     citat 

----------
crysy_m a scris:

Ice ce i-ai luat tu e rezistent la apa? E spray? Eu vreau sa folosesc la piscina , deci imi trebuie ceva sa reziste si in apa , chiar daca stam mai mult. Si daca tot pui pachete , daca nu gasesc pampers pt. piscina la noi , ma ajuti si pe mine? Caut maine la targ , sa vad poate gasesc.
----------

Crysy zice ca se aplica inainte cu 30 min de expunerea la soare si apoi se reaplica dupa 2h sau dupa fiecare imbaiere. Eu am ales gama asta pt ca e fara parageni, fara parfum etc., am si sprei si lotiune.
Da-mi de stire in leg. cu scutecele sau de mai ai nevoie de ceva, scrie-mi pe privat de acum sarut

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 15 ani, 3 luni
Teodora Maria: 13 ani, 3 luni

26.05.2010 5:43     citat 

----------
vanilla_baby a scris:

poate ma insel dar factorul de protectie nu se refera cumva la durata pe care pielea e protejta? adica NU gradul de blocare
adica, teoretic, daca pielea se arde in 2 minute, factorul 30 ii ofera protectie o ora, iar factorul 50, protectie timp de 100 de minute.
----------

So, wearing a sunscreen with SPF 50, your skin will not burn until it has been exposed to 50 times the amount of solar energy that would normally cause it to burn.

http://en.wikipedia.org/wiki/Sun_Protec...ion_Factor

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 10 ani, 6 luni

26.05.2010 5:48     citat 

aaha stai ca am mai citit o data prostit
ok mersi

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 4 luni

26.05.2010 8:25     citat 

Buna seara!!!

Rebe fa-te bine mai papuso!!!! Lore nu poti incerca si parerea unui alt dr.? Sincer mie imi e asa frica de temperatura..... si chiar nu vreau sa te sperii dar e periculoasa!!! Poate daca ati merge pana la Iasi sau Suceava la o clinica privata ceva..ca de spitale sunt si eu patita!!!! TE rog nu e supara pe mine ca mi-am dat cu parerea dar tin mult la voi si dupa parerea mea nu e ok sa stea asa mult cu temperatura!!!!

Eu i-am luat azi crema ptr soare cu factor 50 de la Nivea, ptr ca nu am mai gasit Klorane. Am dat-o azi si vad ca e buna si e si rezistenta la apa!!!

Fimea doarme rad rad rad va dati seama ce m-a rupt in parc..m-a cocosat de nu a alegat dupa toate mingiile, dupa toti copii!!!! Rade la toti, se catara la toti in brate, e nevoie doar sa ii intinzi mainile si s-a lipit de tine. A devenit asa sociabila si lipiciasa si pupaciosa....am invatat-o sa ma pupe si ma baleste toata ziua rad rad rad rad

Alexa ai o printesa sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
smiri

Copii
eduard teodor: 10 ani, 3 luni

26.05.2010 8:48     citat 

Buna seara! IN primult rand sanatate bebelusilor cu febra trist trist ne gandim la ei. Apoi, alexxya ce mult a crescuuuut dia!! e frumoasa si vesela tare sarut
Ce m-as face eu fara voi? uite tocmai vroiam sa intreb de creme de soare scot limba eu caut in disperare papuci buni pt bebe si nuuu gasesc plang sau sunt foarte trist ..sunt extenuata trist e asa de greu sa faci papuci din piele cu talpa moale si deschisi pt vara confuz chiar nu pricep cine face papucii astia... trist

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 2 luni

26.05.2010 8:52     citat 

Multumim, fetele! sarut
Smiri, incearca la Leonardo ca am vazut ceva frumos acolo pt fetite. Poate au si pt baietei. Erau putin este 100 de lei.

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 3 luni

26.05.2010 9:21     citat 

Eu n-am gasit la Leonardo gram nervos

Alexxya sunteti minunate sarut

Anca nici eu nu cred ca e f ok compotul pt ca are f mult zahar trag cu ochiul

Yubi n-am fost niciunde inca, sper sa mergem in concediu ca altfel tampesc prostit .

In Romania nu merge nimeni in concediu ? oare este hotel all inclusive la noi confuz

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 5 luni

26.05.2010 9:35     citat 

----------
rome a scris:
oare este hotel all inclusive la noi confuz
----------

http://www.infotravelromania.ro/agentii...odern.html

Articolul asta are 2 ani vechime, poate intre timp sunt mai multe hoteluri decat cele de acolo:
http://www.evz.ro/detalii/stiri/all-inc...11722.html

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 10 ani, 2 luni
am nascut deja!

26.05.2010 9:36     citat 

buna seara
adelia mersi sarut
vanilla sarut nu e cu zahar, nu tin neaparat sa-i dau cirese, aveam mai multe borcane cu compot si e chiar bun si ma gandeam na daca are si el voie sa pape putin, cred ca o sa incerc sa vedem reactia scot limba
crysy sarut pampers de piscina am vazut si la noi la DM erau la 20 lei 5 buc, dca aveti si voi incearca pe acolo, daca nu poate te ajut eu, sunt mai aproape zambet
vanilla factorul de protectie eu stiu ca nu e pe tim ci pe putere, adica cu cel de 30 te bronzezi putin iar cu cel de 50 nu te bronzezi deloc, eu asa stiu
lore sarut as incerca si eu sa-i tai o creanga dar mi-e asa frica sa nu moara de tot confuz
wow elena ce par mare are alesia! pupam frumoasa mica sarut sarut
si raul ma pupa cu gura mare rad dar numai cand are el chef prostit si ma musca de naaas rad
rome nu are zahar compotul ca e facut in casa si si soacra e "zgarcita" cu zaharul, nu pune deloc
in concediu cred ca vom merge doar la baile felix cate un week-end, stie cineva daca apa termala poate dauna bebelusilor?
rome parca la mamaia am vazut la tv ca ar fi ceva oferte la all inclusive

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

26.05.2010 9:47     citat 

Eu i-am dat Alesiei compot facut in casa. Si cand e fructul prea dulce nu mai pun zahar, dar cand e mai acrisor pun putin. Depinde din ce il fac. CA fimea ar manca fructe si in somn daca se poate rad rad

Am luat azi nr. 3 de la revista Bucate ptr copii de la super bebe si are o reteta de briose ptr bebe de 10 luni. Poate o incerc zilele astea!

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

26.05.2010 9:59     citat 

Eu ii dau Alesiei urmatoarele fructe in diverse combinatii sau simple:
mar
banana
portocala
kiwi(doar partea fara seminte)
caisa
nectarina
cirese
pepene galben
pepene rosu
piersica (fara coaja)
papaya
avocado
mango
pere

La astea am primit verde de la dr. si ale le primeste bine, nu avut nici un fel de problema pana acum!

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
10 ani, 3 luni

26.05.2010 10:02     citat 

Mersi mult Christa, Anca...mi se pare f scump pt. Romania, nu stiu ce sa fac nervos

Anca atunci e bine daca nu e cu zahar... eu i-as da foarte fericit

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

26.05.2010 10:02     citat 

Si reteta asta i-am facut-o Alesiei si i-a lins cu putin gem de caise

Cantitatile necesare pentru 2 portii: 100 g branza de vaci, un ou, o lingurita de unt, o lingurita de gris, o lingura de smantana, o lingura de zahar pudra, putina sare.
Se amesteca bine branza de vaci cu galbenusul de ou si apoi se adauga grisul, frecand tot timpul. La urma se incorporeaza albusul, batut spuma. Din aceasta compozitie se toarna cu lingura, in apa clocotita cu sare, galusti de marime potrivita. Se fierb papanasii 5-10 minute, pana se ridica la suprafata, apoi se scurg si se servesc calzi, cu smantana, unt si zahar pudra. Pentru copiii incepand cu varsta de 8 luni pot constitui o masa de seara, alaturi de un pahar cu lapte. Celor mai mari li se servesc la desert.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: