· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (250)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (250)     
Christa

Copii
Mona Julia: 13 ani, 5 luni

26.05.2010 10:04     citat 

----------
elena_raluca a scris:
Eu ii dau Alesiei urmatoarele fructe in diverse combinatii sau simple:
----------

wow, fiica-mea nici acum la aproape 4 ani nu le mananca pe toate.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii
Alesia - Alexandra : 10 ani, 4 luni

26.05.2010 10:04     citat 

Rome asa e fff scump ptr Ro. Eu tocmai am vazut o reclma la TV cu Malta si am intrat repede pe net..superb poate la anul mergem acolo ca am innebunit!! Sa vad cum faca cu Ovi ca vrea cu masina..ca are frica de avion!!!! foarte fericit

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

26.05.2010 10:05     citat 

Christa trimite-o pe la noi si ii explica Ale cum foarte fericit

sus

Denunta
Christa

Copii

26.05.2010 10:08     citat 

----------
elena_raluca a scris:
Pentru copiii incepand cu varsta de 8 luni pot constitui o masa de seara, alaturi de un pahar cu lapte.
----------

Zahar, sare, albus de ou, lapte probabil de vaca ... cine recomanda asa ceva? plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 10 ani, 6 luni

26.05.2010 10:10     citat 

----------
elena_raluca a scris:

Cantitatile necesare pentru 2 portii: 100 g branza de vaci, un ou, o lingurita de unt, o lingurita de gris, o lingura de smantana, o lingura de zahar pudra, putina sare.
----------

gris? zahar pudra? sare? albus? + gem?!
wow
elena esti sigura?

christa eu nu as trimite-o foarte fericit

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

o am de la un dr. pediatru, dar eu nu am pus albus de ou si foarte putina sare si au iesit la fel de buni!!!

sus

Denunta
Christa

Copii

----------
vanilla_baby a scris:
christa eu nu as trimite-o rad
----------

Nici eu. rad

Edit: nici pe la pediatrul ala n-as mai calca!

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii

26.05.2010 10:12     citat 

aaaa daca e de la un doctor pediatru atunci scuza-ma
imi retrag comentariul

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

26.05.2010 10:12     citat 

si nici gris, in schimb vecina noastra cu bebe de un am i-a dat cu de toate sa zic asa si e ok fata!!!! Acum fiecare pune ce crede!!!

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

26.05.2010 10:13     citat 

vanilla_baby unde sa o trimita? ca nu am inteles?

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii

26.05.2010 10:27     citat 

----------
elena_raluca a scris:
Christa trimite-o pe la noi si ii explica Ale cum foarte fericit
----------

zambet
glumim si noi, nu te supara

dar cu sau fara sare, albus si gris, eu zic ca tot zaharul ala chiar nu e ok pentru un bebe. dar tu faci cum crezi

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

26.05.2010 10:29     citat 

Nu ma supar Doamne fereste. dar chiar nu intelegeam!!! Stiu ca asa sunteti voi!!!

VAd ca Lia are aproape un an, tu ce ii faci ca desert? Inafara de fructe

Ultima modificare efectuata de catre elena_raluca la 26.05.2010 10:30, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 10 ani, 6 luni
Radu Stefan: 7 ani, 2 luni

26.05.2010 10:30     citat 

salutare si de la noi, ma chiniu sa raspund de dimineata si abia acum am reusit.
Vreau sa multumesc fetelor care s-au gandit la mine, foarte dragut din partea voastra sa va amintiti de o fotografie facuta acum 1 an. zambet Pentru toate sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
Noi suntem bine, a inceput sa mearga Vlad mai bine ca se puturosise rau, megea 2 pasi si apoi se aseza pe burta si incepea in 4 labe rad.
Alexxia ce mare s-a facut, nu imi vine sa cred, e o dulce.
Sanatate multa bebeilor bolnaviori si tie vanilasi poate nu ia si Lia.
\o seara faina si o noapte linistita.

sus

Denunta
elena_raluca

Copii

26.05.2010 10:31     citat 

Roxy te pupam!!!!

sus

Denunta
gimiloasa

Copii
Bogdan-Gabriel: 10 ani, 6 luni

26.05.2010 10:37     citat 

Alexxia sunteti doua frumoase sarut
Eu i-am dat compot din gutuie si nu am pus nici un pic de zahar . Bogdan mananca bine fara zahar si fara sare ca asa s-a obisnuit . I-am dat ieri putin chec facut in casa si nu i-a placut l-a scuipat . Nu ai place dulce .

Bubitele noastre sunt de la capsune . A facut alergie urata rau de la capsuni , ca eram sigura ca e varicela la cum arata . I-am facut sotului o morala sa ma tina minte toata viata si la tel. si cand a venit acasa . Motivul pt. care i-a dat fara sa ma intrebe a fost ca vecina de la parter ai da fetitei de un an si 3 zile , parjitura barni ,pufuleti, mancare gatita ptr. ei , cola , capsuni , cirese etc. ''de toate' ' intr-un cuvant si nu are nimic iar eu inca ai gatesc separat si tin copilul nemancat . Acum s-a linistit , a promis ca nu ai mai da nimic fara sa ma intrebe si la cat de vinovat am vazut ca s-a simtit ca nu a scos un cuvant 20 min cat am vorbit eu si nu pe un ton calm , il cred ca va tine cont .
Analizele la sang au iesit ok , le asteptam pe cele de la urina . Dr. a zis ca ai ies 2 maselute jos ,una in stanga si una in dr, gingiile sunt umflate rau , una mai are putin si sparge ca se vede gingia taiata ( pe asta o vazusem si eu ) iar cu a doua mai avem de tras cel putin o sapt. daca nu doua a zis ea . Temp. tot are 37,8-38. dar mi-a zis sa nu ai mai dau nimic daca nu depaseste 38,3 dar sa-l urmaresc si sa incerc cu otet in prima faza si apoi cu antitermice . .Acum ca stiu de la ce e pot sa-l mai ajut si eu cu gel ptr. dintisori si poate nu mai face nici asa temp.
Voi cum luati temp. la bb ? Eu iau rectal cu term. electronic si stiu ca se scad 2 grade , adica daca imi arata 38,2 inseamna ca are 38 . E corect ?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: