· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (250)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (250)     
Tamy

Copii
Teea: 10 ani, 7 luni
David : 8 ani, 11 luni

27.05.2010 1:18     citat 

Alexxya mi-aduc aminte ca am fost acum cativa ani cu nepotelul meu la mare. Pe atunci avea 1 an jumate si a mancat la nisip, o gramada prostit Bineinteles ca nu-l lasam, manca pe furis rad N-a patit nimic, evident!
Am de anul trecut 2 lotiuni de plaja: Mustela si Nivea. Amandoua incepute si pastrate la temp camerei, sub 25 grade. Le mai pot folosi daca sunt inca in termen?

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 10 ani, 6 luni

27.05.2010 1:26     citat 

alexxya daca as analiza fiecare chestie pe care o baga Lia in gura cred ca m-ar apuca strechea rad stai linistita sarut
si sanatate soltului in continuare trag cu ochiul

cat despre statu la calculator.. as vrea eu sa pot iesi afara plang sau sunt foarte trist fetele sunt la plimbare, eu in casa cu bubele

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 3 luni
Erica-Teodora: 7 ani, 3 luni

27.05.2010 1:46     citat 

Ce comici ...auzi sa manance nisip pe furis rad rad sarut
Rebe are iar 38.5 si surpriza, ceva roseata pe piept pe costite.pe gatut si parca ies si pe spate Sunt inca in piele ,nu se simt la mana si para fi bubite marunte marunte...mergem la ped ala bun ca azi a venit din concediu medical.Sa vad ce are????!!! Daca a luat degeaba antib explodez !!!

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 2 luni

27.05.2010 2:06     citat 

Am comandat sa-mi trimita cineva crema de soare din Germania dupa tabelul dat de Adelia. Il pun si aici poate se mai foloseste si altcineva de el. E super ca nemtii au teste pt toate.
http://www.test.de/themen/gesundheit-ko...4-1407007/
A! Si am mai comandat si scaun de bicicleta asa ca al ei. Cred ca ar trebui sa-mi ceara taxa pt consultatiile on-line scot limba

Ultima modificare efectuata de catre alexxya la 27.05.2010 2:08, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
adelia

Copii
Diana Ioana: 15 ani, 3 luni
Teodora Maria: 13 ani, 3 luni

27.05.2010 2:08     citat 

Loredana023, bine ai venit in clubul parintilor care si-au prelungit agonia pruncilor folosind antibiotice!!!! nervos

Iconasul albastru nu-ti e adresat zambet, ma gandeam la medici!

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 10 ani, 2 luni

27.05.2010 2:28     citat 

Asaaa...si dupa lungi sapaturi intre semnele mele de carte care oricum nu-mi folosesc la nimic am primit si o adresa pt pasta de dinti de unde am comandat tot aseara. De fapt incep sa ma ingrijorez. Nu-mi mai amintesc exact daca am comandat pasta de dinti sau lotiune solara rad prostit Sper ca Dia sa nu mosteneasca si capul in nori al mamicutei ei.
Deci asta e un tabel mai nou cu pasta de dinti.
http://www.scribd.com/doc/23870780/kinderzahnpasta2009
Ce-am comandat eu, sincer nu stiu. Cand ajunge o sa aflu, daca vrea cineva sa stie mai devreme dau un tel in Germ si se rezolva.

Am aflat ce-am comandat: nenedent, dontodent si weleda toate cu fluor. Voi folositi pasta cu sau fara fluor?

sus

Denunta
Loredana023

Copii

27.05.2010 2:58     citat 

Ok...dr nu ne poate vedea decat maine dimineata la spitalul din orasul alaturat....intrerup antibioticul ?Acum la 4 trebuie sa dau din nou...nush ce sa fac.
Inca o intrebare...e posibil sa aiba alergie la antib si sa ii iasa pe piele?Nush ce sa fac,ca dr nu raspunde la tel.

sus

Denunta
adelia

Copii

27.05.2010 3:08     citat 

De alergie ma indoiesc... ar fi iesit ma repede. Are deja 2 zile pline de antibiotic, nu?
Si 5 zile de febra? rad

Insa sa-l opresti de la tine putere eu nu recomand. Antibioticul se ia minim 5 zile. Nu poti suna macar la medicul de familie macar? La asistenta care se ocupa de programari?

PS. Poti scrie si la rubrica de sanatate, poate e un medic pe forum, desi bine ar fi sa fie vazuta pe viu inainte de a lua o hotarare...

Ultima modificare efectuata de catre adelia la 27.05.2010 3:16, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
Loredana023

Copii

27.05.2010 3:16     citat 

Azi la 10 a facut 72 ore de cand e cu temp de luni a inceput-o. Si antibiotic luam de 2 zile....de marti de la ora 14. Acum ar fi a 5a doza.

sus

Denunta
adelia

Copii

27.05.2010 3:18     citat 

Aha, deci 3 zile de febra... tare-mi suna a roseola infantum... sau na, o boala a copilariei. E primavara, e sezonul, copiii sunt cei mai predispusi...
Dar na, fara avizul unui cadru medical eu nu as opri, sincer....

sus

Denunta
Loredana023

Copii

27.05.2010 3:33     citat 

Deci inca 2 doze .... O sa sun si medicul de fam...Vad ca mai dispar din bubite confuz

sus

Denunta
adelia

Copii

27.05.2010 3:41     citat 

La roseola dispar repede. E posibil nici macar sa nu apara roseata, de multe ori petele nu sunt observate de catre parinti. Insa se caracterizeaza prin febra care tine de regul 3 zile. Asa se mai si numeste: "Febra de 3 zile"

http://www.parinti.com/modules.php?name...=129<r=E
http://en.wikipedia.org/wiki/Exanthema_subitum

sus

Denunta
Loredana023

Copii

27.05.2010 3:53     citat 

Sper sa se mai vada si maine bubitele...sa le vada si dr. Vad ca dr de fam nu raspunde.Mai incerc in 5 min

Febra de 3 zile e aceeasi cu roseola?

sus

Denunta
Loredana023

Copii

27.05.2010 4:14     citat 

http://www.parinti.com/modules.php?name...highlight= Oare ce o fi cu ea?

sus

Denunta
adelia

Copii

27.05.2010 4:36     citat 

----------
Loredana023 a scris:

Febra de 3 zile e aceeasi cu roseola?
----------

Da

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: