· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2009 (251)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2009 (251)     
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 1 luna
Albert Stefan: 9 ani, 4 luni

29.05.2010 11:15     citat 

----------
anca_szabo a scris:
yubi sarut rad hai ma ca nu cred ca e chiar asa mare burta sa nu o vada
ce fain de voi ca o sa aveti piscina, noi nu am avea unde sa o punem trist
am mancat la dulciuri azi jenat
----------

mai anca ma referam cand sta intins sa-i schimb pampersul rad rad deci raul e supeeer tare cu pozitiile lui. rad ..nu lasa nici suzi deloc si tot timpul in pat la mami foarte fericit

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 2 luni

30.05.2010 4:05     citat 

Buna seara sau noapte buna! ...va las sa alegeti. E ora 4 si-mi pazesc mandra. A facut iar temperatura de aseara. A avut 38.5 la subrat (38.7 in fundulet), iar acum a crescut la 38.8, respectiv 39. Eu masor in ambele locuri cu acelasi termometru dar mereu diferenta e de 0.2 grade. Inca nu-i dau nimicpt scaderea febrei, o las pt ca nici nu stiu despre ce e vorba. A plans mult si s-a foit deci sigur o deranjeaza. A mancat tzitzi f mult, a baut apa, mi-am racit eu mana si i-am pus-o pe frunte si asa a adormit. Acum sa vedem. Ma duc in urma sa citesc ce s-a scris despre febra.
Raul, te-am vazut dormind. Esti frumos si cu ochii inchisi!
Pasunica, ce tare! La ni nu se tin astfel de concursuri, dar imi place f mult ideea. Unde a fost? Foarte frumos ca v-ati distrat si felicitari pt locul 2. Importanta e distractia. Bravo voua!

sus

Denunta
alexxya

Copii
Diana-Maria: 11 ani, 2 luni

30.05.2010 4:34     citat 

Am mai citit niste chestii si nu ma panichez desi se pare ca-i creste, asta mi se pare doar ca i-am pus mana pe frunte. Nu vreau sa o trezesc pt ca vad ca inca doarme si chiar profund. Oricum sunt convinsa ca nu e de la dinti. Ori ne asteptam la o boala a copilariei, ori vreo infectie ceva. Daca pana luni nu se amelioreaza merg la analize cu ea. Maine o sa o sun pe doctorita sa-i spun. Dar mari sperante nu-mi fac. Cand am fost la control i-am spus ca a avut febra si mi-a zis ca are gingiile inflamate si ca de la dintisori si sa-i dau panadol preventiv desi nu mai avea-asta o alta doctorita care-i tinea locul doctoritei noastre care nu stiu pe unde umbla. Eu i-am zis ca suspectez o boala a copilariei si a ras de mine si m-a intrebat de ce zic asta. I-am spus ca e anotimpul favorabil si mi-a zis ca nu e chiar asa de simolu de dat cu parerea. OK. Maine sa vad de unde o iau sa-si dea ea inca o data cu parerea. Ma duc sa vad cum mai e. Daca trece de 39 si nu poate dormi ii dau panadol cum a spus tanti si o sa-mi zica "tot la vorba mea ai ajuns". Poate totusi dam de doctorita noastra maine. Plus sosetute cu apa si otet in picioare desi nu toata lumea e de acord cu metoda asta. Eu mai mult as fi pt o baita mai la 36 de grade dar la ora asta nu merge.
Ceilalti bebei bolnaviori ce fac? Sunteti bine?

Cred ca am modificat mesajul asta de zece mii de ori. Acum am pus mana pe fruntea ei si e perfect normala si extremitatile calde. Cica daca are extremitatile reci e semn ca ar creste temperatura. Se pare ca-si revine pt moment asa ca ma duc la culcare ca e deja 6. Maine nu stiu cum o sa stau treaza. Care maine ca e deja maine. Baaaaai astia mi-au furat trandafirii nervos Si doar am fost treaza in noaptea asta cum de n-am auzit? Nu stiu cum s-au aliniat astrele azi dar nu-mi sunt favorabile deloc.
Noapte buna!

sus

Denunta
nisssa

Copii
Eric Sebastian: 15 ani, 7 luni
Selena Maria: 11 ani, 2 luni

30.05.2010 8:42     citat 

Multumesc pentru primire sarut

Ce as putea sa spun despre noi in cateva cuvinte rad ...ca sa mi las si datele pentru listuta ...am 31 de ani ...nascuta pe 12.03.1979 ...cu 2 copilasi ....Eric are cinci ani si merge la gradi este nazdravanul familiei cel mai curios ,ambitios si zgubilitic ...el este in clubul copiilor 2005...mai nou si a rupt piciorul (tibia)....si imi ocupa tot timpul ....iar Selena este nascuta pe 28.10.2009 (in aceiasi zi cu Diana pui de alexxya). sarut ....este foarte cuminte comparativ cu baiatul la aceiasi varsta .....are 4 dintisori ...2 sus si 2 jos...si coboara in forta altii ....si momentan face febra ca si Diana fara alte simptome si nu mai mult de 38,5 ....ii dau antitermice deocamdata .....iar despre mine nu prea am ce sa va spun ...doar ca sunt o umbra rad ...pentru ca nu am nici un ajutor si ma chinui singura cu amandoi cat este ziulica de lunga .....sotul pleaca dimineata si vine seara de la servici ....pwp mamici si puiuti minunati sarut si sanatate la piticii bolnaviori ....mai vb ....sunt solicitata trist

sus

Denunta
urschuletz

Copii
Melania: 11 ani, 4 luni

30.05.2010 8:59     citat 

Neata!

Alexya, trist imi pare rau trist Dar de unde d atata temperatura confuz Sa va faceti bine fara sa fiti nevoite sa luati ceva sarut sarut

Nati, i-am aratat si lui R poza cu tine si te admiram sarut sarut Ai si bratara sarut

Raul esti un scump cum poti sa dormi sarut Si tu ai bratara sarut

Roxy, impresionant colajul sarut Imi place! Ce trece timpul, ce mici erau in poza aia sarut

Lucassssssss, ce veselie la tineeeeeee sarut sarut sarut

Mai Yubi rad auzi nu vede de burta rad Ce tare sarut Pupam pe Mario sarut sarut

Lorelay, daca ai nevoie de ceva de la DM cu placere sarut

Pasunica, il faci sportiv de acum sarut Pupa-l de la noi sarut

Nissa, sa-ti traiasca frumuseii sarut si sanatate.

Eu sunt cam suparata cu scaunul asta de masina, toate bune dar transpira, am pus si bumbacel degeaba. E si f cald in masina.Ma tot gandesc daca sa-l vand si sa iau altul. ochi peste cap

Din pataniile noastre am descoperit ca in masina isi linge talpa de la sandale rad Am gasit si noi sandale in sf zambet din piele.

Am vazut la o mamica ca ii luase fetitzei crema cu factor 50 de la nivea, a gasit in sellgros cu 14 lei 50 gr, la tub mic.NU am citit ca nu am avut vreme..am vazut ca ati vb de creme.Pe asta era lipita hartie cu traducerea deci inca e originala

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 5 luni
Radu Stefan: 8 ani, 2 luni

30.05.2010 11:05     citat 

Salutare si de la noi. Ce bebei frumosi.
Multumim de aprecieri pentru colaj, ursh sarut sarut sarut sarut sarut , asa e, trece timpul de nu imi vine sa cred.
am vazut bebei frumosi, pupam premiantul, ca si locul 2 tot pe podium e.
Pupiceeeeeeeeee

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 2 luni
am nascut deja!

30.05.2010 12:42     citat 

neata
elena seamana alesia si cu tati, dar mai multu cu tine sarut
yubi rad mai lasa suzi de obicei dupa ce adoarme bine, numai ca eu m-am grabit sa-i prind pozitiile si tot cu ea l-am prins, si numai in pat la mami doarme ziua, nci nu am incercat sa il pun in patut ca n-am vrut sa il trezesc, noaptea sa doarma in patut la el, ziua unde vrea foarte fericit
alexya multumim, imi pare rau ca aveti temp, pupici sarut sarut sarut sa treaca repede
urschu multumim, da, me laudam si noi cu bratara
si raul trnspira in scaunul de masina, e si cald ca nu avem aer conditionat, avem scaun de la baby care
urschu arata-ne si noua sandalele
raul tocmai a descoperit sertarul cu sosete rad si le scoate afara
la noi asa ploua!!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist am vrut sa iesim azi in parc in familie

sus

Denunta
yubi

Copii
Mario Gabriel: 11 ani, 1 luna
Albert Stefan: 9 ani, 4 luni

30.05.2010 1:03     citat 

la noi e soare si prea cald, mario e foaret nervos si marait cred ca o sa-i sparga si gingia de sus...acum a adomit.. si el transpira tare in scaunul de masina trist cand mergem pe distante scurte in oras prefer sa-l tin eu sau sotul in brate decat in scaun...
crema cu protectie 50 i-am luat si eu de la DM si i-am luat si lotiune dupa plaja cu morcov..ambele de la Sun Dance, destul de scumpute...
o duminica placuta !!

sus

Denunta
ralus

Copii
anna: 14 ani, 2 luni
mara: 11 ani, 4 luni

30.05.2010 4:21     citat 

----------
vanilla_baby a scris:
ralus, la cata vreme ce?
----------

bubitele.
nu stiu de ce am inteles ca tocmai ai avut varicela intrebare jenat iar sunt... atenta!

sus

Denunta
ralus

Copii

30.05.2010 4:23     citat 

----------
alexxya a scris:
Vanilla, cred ca Ralus vroia sa stie la cata vreme dupa ce a luat de la tine s-a manifestat temperatura la ea. Nu-i mare pierdere cu turta aia. Noi nici n-o rupem si nici mot nu luam. Direct tava si aia mai mult de curiozitate.
----------

daaa asa si la noi
imi pare rau de Dia.
elena, seamana cu amandoi!
lucas, raul, tare dulci sunteti!
roxy, tu te ocupi de poze sau tati?
lorellay, tare dulce Natalia. si pare linistita.

sus

Denunta
ralus

Copii

30.05.2010 4:43     citat 

passunica sarut
nissa, bun venit!
meli, nu mai papa sandalele!
a mea mi-a prins pantofii si le-a ros tocul. si a doua zi? afte... bravooo! nervos
yubi, nu stiu ca si Maruta parca de 3 saptamani are gingia umflata, acum e tare, tare in 3 locuri.

sus

Denunta
vanilla_baby

Copii
Lia: 11 ani, 5 luni

30.05.2010 5:15     citat 

a inceput sa faca febra vineri dupa amiaza, cam la 8-9 zile dupa ce mi-au aparut mie primele simptome. faza ciudata e ca inca are febra (38-39) insa bubele inca nu au aparut.
are fata iritata, insa nu si bubele alea specifice pe corp

sus

Denunta
rome

Copii
Lucas Rafael - minunea mea
11 ani, 3 luni

30.05.2010 7:54     citat 

Multumim fetelor de complimente sarut sarut sarut

Cu ce program pot sa dau jos de pe net videoclipuri, de pe you tube sau trilulilu?
se pot face in format .dvd?

sus

Denunta
roxy_xyz

Copii
Vlad Andrei: 11 ani, 5 luni
Radu Stefan: 8 ani, 2 luni

30.05.2010 8:07     citat 

ralus tati mai mult si eu pe langa el zambet

sus

Denunta
anca_szabo

Copii
raul catalin: 11 ani, 2 luni
am nascut deja!

30.05.2010 9:10     citat 

ralus multumim sarut
rome nu stiu trist

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: