· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Casnicie, familie > exagerez sau nu?
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2
subiect nou  raspunde
autor exagerez sau nu?     
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 9 luni
Denis Costin: 10 ani, 1 luna

30.08.2010 9:25     citat 

Ma bucur pentru curajul tau. Au trecut deja 2 luni, ce mai faci? ai luat custodia copilului?
Imi salta inima de bucurie cand vad femei care au curajul sa infrunte greutatile singure decat sa se lase calcate in picioare de dragul de a avea un partener cu numele doar. Bravo.
Sper ca esti bine si fericita. Meritati sa fiti fericiti nu exploatati si calcati in picioare. Ca si bautura nici gelozia nu are leac. sarut

sus

Denunta
cristali2010

Copii
Albert Patrick Andrei: 12 ani, 11 luni

30.08.2010 11:37     citat 

Draga lord_lesy..as vrea sa pot spune ca a fost atat de usor, dar nu e asa. de abia la inceputul lunii august ne-am vazut fiecare de drumurile noastre...au fost mai multe complicatii cu ap in care stateam si cu asta-i a mea, asta-i a ta, esti incapabil sa fii tata, esti o mama denaturata, etc. Eu singurica n-am prea putut sa ma descurc si mama (mama, intotdeauna mama, fara ea...)a trebuit sa se intoarca in tara, eu n-am mai avut cu cine sa-l las pe Albertutz de la 5-6 dim pana la 2-3 si a trebuit sa se duca cu mama in tara pana in octombrie (tocmai incepuse in iulie sa mearga, sa se joace, sa vb putin mai clar si eu pierd toate aceste lucruri din cauza unui om care nu e matur la 30 ani) cand ma duc sa-l iau si pana rezolc cu o noua locuinta, eu stau cu alte pers in casa pt moment ca platesc chiria mai mica si reusesc sa strang bani pt chirie la un ap si pt cresa..de abia astept, m-am saturat sa plang cand ii aud vocea la tel si cand imi spune mama ca-l intreaba unde-i mama si el arata spre usa (obisnuit ca rebuie sa vin de la serviciu) sau spre poza mea si de fiecare data cand zice mama o zice cu un glascior de dor...toate astea ma termina si nu sunt buna de nimic, iar tatalui nici nu-i pasa si o suna pe mama o data pe sapt sa vada ce face copilul lui, fara sa intrebe ce a mancat, daca e bine, daca i-a mai dat vreo maseluta, daca e bolnavior, daca a mai alergat vreo ratusca sau a mai batut vreo pisica cu nuiaiua. De abia astept sa vina octombrie ca nu mai pot sa ma stiu singura, fara puisorul meu, dar totusi ma gandesc si-mi pare rau ca n-am facut acest pas mai demult, imi pare rau ca am asteptat pana acum ca sa reincep sa traiesc, sa ma simt iar om, femeie normala, fara sa fiu deprimata si cazuta tot timpul si sa ma intrebe seful si colegii daca lucurile sunt tot atat de grave. Prefer sa sufar pana in octombrie decat s-o facem, eu si Albert, toata viata.

sus

Denunta
lord_lesy

Copii
B. A. E.: 16 ani, 9 luni
Denis Costin: 10 ani, 1 luna

31.08.2010 7:28     citat 

Imi pare rau ca a trebuit sa stai fara puiul tau, e greu dar mai e putin. sarut sarut multa sanatate si te asteptam in Romania sa iti iei puiul. sa ne arati poze. Acum acum trece timpul si va fi bine. sarut

sus

Denunta
toteupenet

Copii
Lucia Nicole: 13 ani, 3 luni

31.08.2010 2:07     citat 

Ai luat cea mai buna decizie posibila pt tine si pt cel mic in acest moment.
Sa nu-ti para rau nici o secunda!

sus

Denunta
adry2010

03.09.2010 5:34     citat 

sper ca sotului sa nu-i vina prin minte ceva ca tu tii copilul la mama ta o perioada. In Romania stiu ca foarte greu se da custodia unui tata, mai ales in cazul unui minor sub 10 ani. Multa bafta si tarie trag cu ochiul

sus

Denunta
Alissya

25.09.2010 7:17   bUNa Cristali  citat 

E o situatie foarte dificila,ma bucur ca ai incceput sa fii curajoasa.Eu nu am fost si nici nu am fost in asa situatie...e greu.DAR ca orice pereche ne mai certam,din prostii sau lucruri care nu ne punem amandoi de acord...Avem o fetita de 5 luni,cand am nascut prima luna nu prea ne mai certam..,dar acum am inceput iar sa ne cam ciondanim dar intr-un sfarsit unul din noi o lasa mai moale,de dat in mine nu a dat niciodata.Dar cateodata cand ne certam un pic mai rau,mereu imi vine in minte si ma gandesc cam ce as putea sa fac dak as pleca k fetita cu toate ca nu as fii in stare,(cred).Nu e nimic rau sa fii mamica singura cu bebelu',problema e ca nu ppoti face fata singura numai dak ai pe cineva in cazul tau mama ta...dar dak nu ar fii nimeni de ajutor eu nu stiu ce as face...Si eu ma simt cateodata prea stresata ,cu fetita in sus in jos,du-te la cumpraturi una alta,dar pe alta parte el iese cu noi doua afara in fiecare seara la o mica plimbarica,dar momentele astea mici de cearta ma face sa ajung isterica.cateodata ma gandesc,eu as putea sa zic ca sunt o femeie tinuta in puf fatza de alte femei... trist Ma doare sa aud situatii de astea ptr ca sunt si eu tot FEMEIE SI am si un copl.sper sa aud vesti noi si bune despre tine si puiul tau.NUMAI bine .. zambet sarut pupiceiiiiiiiiiiiii

sus

Denunta
cristali2010

Copii
Albert Patrick Andrei: 12 ani, 11 luni

26.09.2010 12:56     citat 

Buna Alissya, trebuie sa recunosc ca sunt alte cazuri mult mai grave decat al meu, dar eu nu am putut sa stau fiindca nu asta e viata de familie pe care o doresc ca baiatul meu s-o stie, certuri, scandaluri, plansete, urlete si practic o competitie care ajunsese sa fie intre noi, frustrati iesite la suprafata, etc. Orica cuplu se mai cearta mai ales cand apare un bebe, din cauza neajunsurilor, sau a atentiei sau diferite motive, dar mereu ai puterea sa treci mai departe, eu nu m-am putut multumi cu putinul primit, adica mai nimic, Mai am 2 sapt jumate si ma duc in tara sa-mi iau printisorul, regret enorm ca n-am fost langa el cand i-a aparut prima maseluta, cand a avut febra si ma striga, cand nu putea sa pape nimic de durere, dar in 2 sapt va fi iar langa mine cu toate ca aceste clipe le-am pierdut. Multa rabdare, iubire si intelegere iti doresc sa ai parte ca sa poti trece peste micile sau marile probleme in viata de familie. Multi pupici si tie si fetitei tale sarut sarut

sus

Denunta
Alissya

26.09.2010 8:54     citat 

[quote="cristali2010"]Buna Alissya, trebuie sa recunosc ca sunt alte cazuri mult mai grave decat al meu, dar eu nu am putut sa stau fiindca nu asta e viata de familie pe care o doresc ca baiatul meu s-o stie, certuri, scandaluri, plansete, urlete si practic o competitie care ajunsese sa fie intre noi, frustrati iesite la suprafata, etc. Orica cuplu se mai cearta mai ales cand apare un bebe, din cauza neajunsurilor, sau a atentiei sau diferite motive, dar mereu ai puterea sa treci mai departe, eu nu m-am putut multumi cu putinul primit, adica mai nimic, Mai am 2 sapt jumate si ma duc in tara sa-mi iau printisorul, regret enorm ca n-am fost langa el cand i-a aparut prima maseluta, cand a avut febra si ma striga, cand nu putea sa pape nimic de durere, dar in 2 sapt va fi iar langa mine cu toate ca aceste clipe le-am pierdut. Multa rabdare, iubire si intelegere iti doresc sa ai parte ca sa poti trece peste micile sau marile probleme in viata de familie. Multi pupici si tie si fetitei tale sarut sarut[/quote]

Ma bucur ca vei fii curand langa printisoru tau.Si asa e e mai bine pentru un copil sa isi vada parintii despartiti ,decat sa ii vada in certuri scandaluri etc.sper sa ma i vb.pupiceiiiiiiiiiiiiiiii

sus

Denunta
vyronis

30.07.2021 8:40     citat 

Sing21.6BettBettSterVincXXIIJeweBrotCorpLuxeCreaGhos
HinaMcBaEmilXVIITescWindPaulNighMaryPensAtlaWestNell
ArtuSheeHumiLacaAlisWhenNaziSichJorgErotPlanDecoKhaz
NiveGreeGillKenyPengKaskByrePaulSkieChanCeceLateHans
KittELEGRudyAdioRichLoviAlisELEGSelaCircJeweLouiNiki
RoxyPushBachErebKlinOscaJaanDeprVashGlobNeriZoneCafe
FlemHeinRondDumbSonyZonecottZoneDeadYorkRusiParaASAS
LionbodhZoneSwarZoneMiyoJoseDigiApplZoneMPEGZoneZone
ZoneRaymStorZoneIrisFranSchoSamsCopaLondGiorZoneRoya
MEYESennCameChinbeveIndeBookComeRecoScreCincOlivPowe
MegaArtoVeniCadiHEYNXXIILookFLACJumbAeroCanaMarcBatu
ForeHummWindWindWindLEGODeLoChouSalvPediWindInduLaur
monoCitiWingRameJavaXVIIPeteXXVIFrieJameXXXISPORHand
FiguMicrLeonJeffHipnPiecwwwmTantWaynTindStevIlluTire
WindJohnFIFACharFranPaulAdamSEGANeilWindEricMaxiHaut
GoldPaulErnsKeviMichmassPaulRolaGoddGeldSennSennSenn
SuitPresDigiBabyAlbeDolbWindCapoTeenLymaLouiFiontuchkas
JeffJohn

sus

Denunta
vyronis

29.11.2021 10:07     citat 

John69.4BettBettFirsPariRaouCamdttleDeadBanjExtrJewe
ValeWillOverMacDChelStouWindJoseJohnTropMoreDickMaur
BarbBrilPetePenhAlanStomElizMaryDiscLIVESkinXVIIIsaa
PaleSergShamCindStriSafeCredConcWateLycrKarlConnXVII
XVIIElegBriaSelaGentVoluChasEmilDarkRoxySomeIntrNiki
AlamBeniAndamuelJohnWhatJohnSamsJameCircBoleSwarMPEG
MichHabiArthGameLeedZoneRusiZonePostMcBaJohaLicyNaso
SideKnitZonediamMiyoChetLymaMichLottZoneColiZoneZone
MichLifeAuguZoneScotPatcDolbSympBegiInstFranZoneImpe
MarqKOSSMConSamsKronCataDiscSambDennWherDolbBeflSQui
SandWoodRoxyLanzFantIslaRosakbpsValiEditMersBookClam
ReadMumiWindWindWindNeilSonysupeFranRoyaKaisColuHenr
OZONWindHeavSTOPTrasXVIIAndrXIIIARISHausAdmiVIIILope
SadoGameJespStarJohnFareDonaSupeSpitXVIISharDomiBake
XVIIForewwwnWillPainMartEnidJuliUriaEricRobeFionVIII
BuilIFRSthisMichFrieAmadXVIIDaviManfnharKOSSKOSSKOSS
UnhoSugaBradCokiCharPeteCaffhaveCummStevCharChartuchkas
ApooJewe

sus

Denunta
vyronis

19.01.2022 12:35     citat 

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforeman
gangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiametergeartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisions
geophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringe
halfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephonehangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteraction
hartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonment
jobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterialjournallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglory
kerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatom
knowledgestatekondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingload
laissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratiolanguagelaboratorylargeheart
lasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfield
mailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3listshttp://nameresolution.runaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctor
navelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoid
onesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberrypapercoatinghttp://paraconvexgroup.ruparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualitybooster
quasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchain
recessionconerecordedassignmentrectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenhttp://regeneratedprotein.rureinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrology
scarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysalestungun
tacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkas
ultramaficrockultraviolettesting

sus

Denunta
vyronis

27.03.2022 11:43     citat 

XVII431.9BettBettMichDiamGaleFeliMPEGRACEBillZyliChar
EnnsHenrwwwmscreSvetSantiMPAAlexPlayDekoEcliMarlFyod
FostCredRepaANNECardMusiPaidDonnCamoKuesNiveMartMart
CleaDovePumaDynaTescMeinBinoJohnPunkGoodManhXVIICoto
PennCollbrowBernEricHundLinkFallFavrPlacQueeGianPALI
NikiCaprOscaDiscSockJazzJeanCircXVIIHenrDichFranXVII
GeraVidadiamEricMiyoZoneRHINZoneSailPETEZonePeteSony