· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.20
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.20     
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 6 luni
Victor Adrian: 10 ani, 1 luna

04.06.2010 1:43     citat 

va pup pe toate fetelor.
danonino..avem copii nascuti in aceasi zi . mi-aduc aminte ca..chiar te-am intrebat la un mom dat ca ..e posibil sa nasc si eu pe 30? rad si nu ma gandeam ca asa se va intampla rad
deocamdata cu 2 e ok. ca e si bona lui Matei care sta pana la 3 cu el, pana il adoarme si seara e sotul meu. deocamdata e acasa 3 saptamani si ne descurcam. o sa fie mai greu peste aceste 3 sapt cand raman si fara bona, si fara sot in timpul zile, dar cu 2 copii pe cap
prostit
atunci sa vedem ce se va intampla.
pana atunci sper sa ma refac eu integral si sa fie mai usor.
Va pup pe toate ca ma duc sa alimentez zambet

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 2 luni

04.06.2010 2:37     citat 

Buna fetele..

Ieri am avut o zi grea dar o seara super....a dormit bebe de la 8 seara pana la 6 dimineata..cu trezirile de rigoare pt papa si schimbat...ce bine a fost zambet
Bine inteles ca eu sunt tot obosita ca m-am bagat in pat dupa 11 iar peste noapte cat bebe papa eu nu dorm ..il urmaresc socat
Dimineata as mai fi putut dormi ca s-a oferit sotul sa stea cu el..dar asa dragalas a fost cum rar se intampla ca nu am putut rata ocazia..Ne am jucat 2 ore continuu.. sarut apoi am f ost la gradina la bronzat si mi-a dormit si acolo o gramada...De ar fi mereu asa scot limba
Cristina ce seamana cu tine printesa sarut ..ce frumos doarme sarut
Ionelita cresteti frumos si voi sarut
Byu da..abia astept sa mai crestem.. zambet Tati zice ca bebe Matei seamana cu mami egoist si vrea toata atentia sarut
O sa mai insist si eu sa las lapte acasa data urmatoare cand plec desi ultima data nu a iesit prea mult cu pompa nici din sanul plin trist
Ce bine ca doarme bebe Iulian atat de mult sarut Meriti si tu sa fi rasplatita zambet ca si cat ai tras in ultimele saptamani de sarcina surprins
Bebeii vostri fac bubite pe fata de la caldura? Cu ce le tratati?

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 14 ani, 9 luni
D: 10 ani, 3 luni

04.06.2010 2:39     citat 

----------
biencut a scris:
----------
madalinacret a scris:
Codrina, lui Casian i-au trecut in 4-5 zile bubitele cu Baneocin crema.si apoi nu au mai aparut, decinoua ne-a facut bine.
----------

Eu stiu ca nu e indicat la bebelusi sa se dea cu crema ci doar pudra.
----------

Legat de baneocin...prospectul e cam ciudat, eu i-am dat de 2 ori, am citit, nu i-am mai dat....cre dac tot la fel de repede/incet i-au trecut; raman la parerea mea ca bubitele sunt normale si trec oricum de la sine.

sus

Denunta
andreea4oana

Copii
Andreea: 10 ani, 3 luni

04.06.2010 2:41     citat 

Noi va pupam plecam vreo sapt la tara.Nu stiu cat o sa ni se simta lipsa dar in tot acest timp va urez multa sanatate la bebei si voua.O sa venim si cu pozici noi trag cu ochiul trag cu ochiul trag cu ochiul sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 2 luni
Casian Radu: 10 ani, 5 luni

04.06.2010 2:57     citat 

Si mie initial mi-a zis pediatrul sa il dau cu pudra, dar aveam crema in casa -am mai folosit eu- si mi-a spus ca daca am , pot sa folosesc si crema. De la pudra i se poate usca fata sau sa ii intre vapori in ochi , asa ca eu am preferat crema, care pana la urma i-a facut bine. Si ma gandesc ca n-o fi foc ca l-am dat de 8-10 ori cu ea, oricum asta a fost acum 3 luni si de atunci nu a avut nimic, nu i-au mai aparut bubite.
La noi tot ploua si e urat, Casian doarme de 2 ore , dar e numai buna vremea asta de facut nani.

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 14 ani, 9 luni
D: 10 ani, 3 luni

04.06.2010 2:58     citat 

ionelita, nu stiu ce testam rad, a parca testam daca aapre butonul modifica...ca la alt subiect nu-mi aparea si m-am enervat

madalina, bebezola ...bebeii vostri mananca mult, a mea cred ca sub 100 la o masa. Azi am fost la o intalnire si a papat 2 biberoane de lapte de-al meu, 125ml si 100ml, intre alaptarile mele de la 9 si 3 (cat am lipsit). Mama zice ca pe primul i l-a dat cu greu, o tot trezea sa manance, ea tot adormea, al doilea bibe de 100 l-a mancat mai repede ochi peste cap

Acum trec iar pe la serv, apoi sa o iau pe maia, apoi mergem in mall sa cautam rochie pt maia, toate 3 , o sa fie o nebunie prostit ...Si pouch-ul ala de test nu merge, cade copilul la fund.

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 3 luni
Irina Maria: 8 ani, 2 luni

04.06.2010 3:00     citat 

ionelita si noi mergem tot pe cel gratuit. Momentan o sa facem in data de 9 iun, dupa ce facem 2 luni pe cel pt hepatita ca acela este iar celelalte gratuite a zis pediatra ca vin pe parcurs. Plimbare placuta.
Noi asteptam sa vina tati acasa sa mergem cu el la plimbare ca e prea cald afara acuma.
claudis ma bucur ca ai avut momente de ragaz ieri, sper sa-ti fie din ce in ce mai bine cu bebe.
Da si eu ma bucur ca doarme noaptea, la cat era de agitat noaptea in burtica n-ai fi zis foarte fericit
Va pupam, merg sa intind hainutele pe sarma si s aincalzesc papa ca vine tati. Pupam dulce!!!!!

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 3 luni

04.06.2010 7:01     citat 

ana nu stiu daca mananca prea mult confuz dar mananca la 3-4 ore 150 dar seara inainte de culcare mananc doar intre 60 si 90. cam asa stam noi se trezeste; pana la 8 la 11:30 la 15 la 18:30 la 22 si la 4 si la 4 dimi papa 120. ii dau cand imi cere si cat imi cere, se mai intampla sa scuipe afara bibe cand nu mai vrea adica dupa ce a papat 130-140
va pup pe toate sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

04.06.2010 7:31     citat 

buna seara sarut

am venit si noi de la plimbarica si sa va aratam niste pozici sarut sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 2 luni

04.06.2010 7:35     citat 

ce frumosi sunteti!!!!

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 4 luni

04.06.2010 8:05     citat 

Buna seara, intram si noi mai tarziu, ca am fost tot plecata.
Danonino, bine ati venit, sa cresteti mari si sanatosi.
Miriam , la multi ani!, sa cresti mare, sanatoasa si frumoasa.
Ionelita, super frumoase pozele, esti tare reusita, dar de Cosminel nici nu mai vorbesc, e frumusel foc, are cu cine semana, ce bine ca la voi e timp fain, la noi azi a fost frig si a plouat intruna.
Va doresc somn usor la toate.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

04.06.2010 8:07     citat 

codrina , alina sarut sarut multumim sarut

alina sarut imi dai o poza pt colaj?

sus

Denunta
GRASANA

04.06.2010 8:39     citat 

ultima poza e super faina sarut sarut ce neamuri frumoase am scot limba

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

04.06.2010 9:05     citat 

----------
GRASANA a scris:
ultima poza e super faina sarut sarut ce neamuri frumoase am scot limba
----------

rad rad rad daca nu ma lauda sor'mea..atunci cine rad rad

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 2 luni
Casian Radu: 10 ani, 5 luni

04.06.2010 9:58     citat 

Chiar ca sunt reusite pozele, Ionelita, sunteti frumosi amandoi. Si ce dezbracata erai, la noi a fost azi frig, vanmt si a plouat...probabil a fost ca la Arad, ca doar nu e departe, asa-i Alina ? Asa ca noi nu am ieist azi la plimbarica, doar 20 de min prin piata in portbebe, cand am prins o pauza intre 2 ploi.
Sa ma laud si eu cu micul meu cavaler :

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: