· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Copiii >Pana la 1 an > balansoar
< subiectul anterior :: subiectul urmator >
subiect nou  raspunde
autor balansoar     
Zibelina

07.11.2012 4:44   balansoar  citat 

Am si eu o intrebare. Mai foloseste cineva balansoar pentru bebelusi mici de 2 luni? Eu am unul de la Fisher Price si este singurul loc in care bebelusul adoarme fara probleme. In rest, in brate ii place dar nu sa doarma plus ca dupa o vreme se plictiseste si nu mai vrea. Nici plimbat in brate, nici stat pe pat in brate nici in niciun fel in brate.
Cateodata ii place sa stam pe patul meu unul langa altul si eu ii vorbesc si el rade dar de adormit in niciun caz.
La el in patut e jale, parca are scaieti si maracini. In patut il pun numai noaptea cand e mai obosit si a adormit deja in balansoar. Ca daca nu doarme profund se trezeste in patut de zici ca l-am stropit cu apa rece.
Deci.... spuneti-mi si mie cum faceti voi. Ceva sfaturi ca m-a inebunit cu balansoarul.

sus

Denunta
andrellina

11.11.2012 12:47     citat 

noi am avut un sezlong cred ca e tot un fel de balansoar, de la Peg Perego, l-am primit cadou; l-a iubit la fel de mult; ii placea sa stea langa noi, in sufragerie, in el; daca il mutam in patutul lui, era vai si amar! Cu timpul insa, va descoperi alte lucruri: caruciorul, premergatorul, etc; din pacate, patutul lui nu i-a placut niciodata. rad

sus

Denunta
Zibelina

12.11.2012 7:23     citat 

Da... si noi avem 2 patuturi unul mai inutil decat celalalt. Unul este de voiaj. Acum imi pare rau ca balansoarul nu este de voiaj. zambet
Cateodata il las sa adoarma in balansoar si dupa aceea il mut in patut. Dar mai sunt si zile cand ma fenteaza si se trezeste de cum a atins patutul.

sus

Denunta
AdiTDR

08.10.2018 1:57     citat 

Noi am folosit un balansoar / leagan electric. Intr-adevar, cred ca pe la doua luni am inceput sa il folosim. Si a durat pana la 5-6 luni. Apoi bebe nu a mai vrut sa stea in el...

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> 
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: