· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Probleme psihologice > comportament indecent
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor comportament indecent     
pingy

Copii
Natalia: 12 ani, 11 luni

24.06.2010 2:44     citat 

eu ca eu....dar ce ziceti de doamna teodora29 care isi lasa explorate zonele intime, si ea si barbatu-su de baietel... ochi peste cap mie una mi-a trecut orice urma de indoiala de pedofilie cand am citit ce a scris ea. sunt altii mai libertini si n-au nici o jena, nici macar ca chilotii strang prea tare
mi-am revenit....

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

24.06.2010 2:58     citat 

rad pe Doamna Teodora ne pregatim s-o linsam public scot limba
nu pentru toate nuditatea sau sexualitatea sunt asa un mare tabu...sa fim seriosi...mi se pare mai firesc ce scrie teodora decat extrema cealalta.

Ultima modificare efectuata de catre ana_348 la 24.06.2010 2:58, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
AdrianaSimion

Copii
pui de pupexa: 15 ani, 1 luna

24.06.2010 2:58     citat 

----------
pingy a scris:
eu ca eu....dar ce ziceti de doamna teodora29 care isi lasa explorate zonele intime, si ea si barbatu-su de baietel... ochi peste cap mie una mi-a trecut orice urma de indoiala de pedofilie cand am citit ce a scris ea. sunt altii mai libertini si n-au nici o jena, nici macar ca chilotii strang prea tare
mi-am revenit....
----------

in primul rand doamna teodora nu te-a judecat pe tine, a dat exemplul personal
in al doilea rand, a explora nu e tot una cu a pipai/atinge
in al treilea rand, nu-i vb de jena
si in al patrulea rand, tu esti intiatoarea subiectului, tu ai cerut ajutorul, n-o da pe ea exemplu

succes!

sus

Denunta
pingy

Copii

24.06.2010 3:30     citat 

draga "pupaza"...
nu acuz, nu judec, si nu critic pe nimeni! cu atat mai putin pe teodora, o cunosc demult pe site-ul asta, e o femeie inteligenta, chiar daca nu o cunosc personal, am vazut cum gandeste si ce scrie. si, in particular, mi-a dat niste sfaturi pentru care ii multumesc( asa cum va multumesc tuturor care mi-ati raspuns, indiferent ce) , si m-a facut sa meditez mai mult la mine si la ce in sufletul meu chinuit.
am vrut doar sa subliniez, cat e de interpretabila notiunea de pudoare, limitele si intensitatea ei sunt diferite de la om la om.

sus

Denunta
duke_meadows

24.06.2010 7:22     citat 

----------
pingy a scris:
mi-am revenit....
----------

fata draga io zic sa-ti faci un control la cap. cat mai curand .
nici macar nu poti da vina pe insolatie parol!
bietu' barbata'tu !!!

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani, 1 luna

24.06.2010 9:26     citat 

----------
pingy a scris:
mi-am revenit....
----------

no si daca tot am ajuns sa fiu "chemata" rad
n-am vorbit de explorarea zonelor intime, draga mea socat nu in sensul pe care il dai tu
no, eu am un prunc indraznet si curios, care pina sa se invete cu toaleta, ne pindea, deschidea usa.... ar fi trebuit sa-i trintesc usa in nas si pe el sa-l trintesc pe olita, ca asa-s copiii? nah, am ales "libertinajul" rad si l-am lasat sa se uite, sa vada ce facem, sa se chinuie sa inteleaga

am un prunc care dimineata mai gaseste cite ceva de facut, o soseta de pus, o jucarie de cautat taman cind eu sau taxo ne imbracam....dap, ar trebnui sa ma inchid in camera cu cheia si sa las pruncu' sa urle? socat no, am ales lejeritatea, adica c-o mina imi inchid fusta si cu alta ii dau ursuletul, mai sar prin casa in fusta si-n sutien in cautare de biscuitele mult dorit
pentru ca eu ma imbrac dimineata si chiar n-am vreme sa ma inchid in camera

si nu, nu ne atinge pe nici unul, i-am explicat pe intelesul lui ce si cum
asa cum i-am cerut si lui sa nu isi atinga zonele genitale in prezenta noastra, pentru ca asta-i o treaba intima care nu-l priveste decit pe el

baie, da, spuneam, facem impreuna, dupa "capriciile" domnisorului, care azi vrea singur, miine cu mine, in alta zi cu taica-sau....asa, si? cita vreme el o cere, care-i baiul?

à propos, nemora, discursul tau nu ma convinge, pentru ca ei nu sint inca la stadiul de sexualitate
si cind s-o naste pudoarea, nevoia de intimitate, stiu sigur ca o sa mi-o arate el foarte clar, si da, in acel moment voi inchide usile
dar tot n-o sa ma impiedic sa stau in costum de baie in vacanta cind mor de caldura rad

cit despre chilotii mei, nu cred ca te intereseaza asa tare, pingy socat decit daca ai facut o adevarata obsesie deja (sau poate exista deja?)
no, ce sa mai zici? asta e, eu macar imi asum "indecenta" trag cu ochiul

sus

Denunta
flish

Copii
Ben: 13 ani

24.06.2010 9:55     citat 

Discursul nemorei nu convinge pentru ca sunt oameni care umbla dezbracati toata viata de cand se nasc si pana cand mor.
La varsta despre care vorbim noi aici copiii nostri nu sunt diferiti de copiii bastinasilor din Amazonia sa zicem - abia acum muncim din greu sa le sadim complexele care o sa le dea de lucru toata viata. (Si aici ma includ si pe mine ca nu sunt inca mama pe care mi-am dorit-o eu pentru baiatul meu.)

Tatal meu si bunicul meu patern aveau un fix sa umble in chiloti prin casa. Si nu aratau chiar extraordinar de bine erau si foarte burtosi si foarte parosi.
Maica-mea cand era cald umbla cu sutienul de la un costum de baie vechi si pantaloni scurti.

Cu toate astea nu am nici o amintire clara de dezgust sau de respingere pentru ca maica-mea era prea grasa sau tata si bunicul prea parosi si burtosi.
Iar de cand m-am facut mare si pana acum toti iubitii mei au fost foarte parosi. Nu m-am gandit la chestia asta pana nu am citit ce-a scris nemora, dar sigur nu-i o coincidenta.

sus

Denunta
Teodora29

Copii

24.06.2010 10:00     citat 

mai , eu nu vorbeam de umblat dezbracatiu la pielea goala, in permanenta sau mai stiu eu ce socat
vorbeam de faptul ca "intra peste mine" in permanenta, cind ma schimb, si nu-i inchid usa in nas ca nu pot, singurele momente despuiate sint la baie, si inca

sus

Denunta
danniela

Copii
sandra nicoleta: 27 ani, 5 luni
alexandru ioan: 20 ani, 2 luni

25.06.2010 7:10     citat 

Mai, voi vorbiti de copii mici, as vrea sa reinviati subiectul asta dupa vreo cativa ani buni, si atunci o sa vedem daca ce a spus Teodora o sa vi se para asa .... ca nici nu stiu cum sa spun. Eu cred ca imaginatia parintilor uneori trece peste niste limite. Daca unele dintr-o noi au amintiri nu tocmai frumoase asta nu inseamna ca si copii le vor avea. Parintii mei au fost foarte pudici, eu nu sunt deloc. De fapt traim si in timpuri diferite. Hai sa nu mai exageram!

sus

Denunta
pingy

Copii

25.06.2010 7:56     citat 

s-au cam incis spiritele aici.... foarte fericit
hai sa recunoastem un lucru. toti ne dorim sa le dam o educatie buna copiilor nostri. ca suntem in chiloti ( apropos teodora, n-am nici o obsesie legata de lenjeria intima rad ) sau sutien, sau mai stiu eu cum.
eu , personal am avut o temere atata tot.
nu ma asteptam sa primesc asemenea replici, de "fata draga fa-ti control la cap" sau "iti lipseste o doaga..." dar ma rog , fiecare intelege ce vrea.
va multumesc

sus

Denunta
pingy

Copii

25.06.2010 8:06     citat 

una dintre noi, m-a pus pe ganduri....oare cum o fin amazonia, guatemala, la tropice? acolo unde tata in loc de boxeri are frunza de palmier, si mama nu a purtat niciodata sutien?
ideea este ca intentia da tonul. si cum asa ceva nu este, la cei care nu este, pare a fi ok sa stai si in pielea goala.
men sano in corpore sano, asta-i o vorba inteleapta
bye!

sus

Denunta
danniela

Copii
sandra nicoleta: 27 ani, 5 luni
alexandru ioan: 20 ani, 2 luni

25.06.2010 8:18     citat 

Daca vrei, iti spun eu! Asta is filme, lumea mai evouloeaza intre timp. Sa nu iti imaginezi ca o sa vezi pe malul Amazonului un card de oameni cu frunze de palmieri . Daca ai noroc s-ar putea sa mai vezi "rataciti "...

sus

Denunta
mamistef

Copii
Tudor: 15 ani, 7 luni
Maria: 12 ani, 1 luna

25.06.2010 8:19     citat 

Mai degraba mens sana in corpore sano,daca tot ai ales sa folosesti vorba inteleapta.
Nu prea inteleg insistenta asta pe ideea existentei unei intentii anume.Parerea mea e ca indecenta,in acest caz, este in ochii celui care vrea neaparat sa o vada
Faptul ca ai primit pareri sincere si dure ar trebui sa-ti dea de gindit,indiferent de modul cum au fost formulate parerile.

sus

Denunta
pingy

Copii

25.06.2010 8:48     citat 

----------
kimm a scris:
Adriana, sunt de acord cu tine

Pingy, zic sa te gandesti bine ce ai discutat cu mama ta in ultimele ..sa zicem 5-6 saptamani..si daca nu a fost pomenit cuvantul pedofil si in ce context (c-o fi fost vreo stire, sau la vreo emisiune de aia cu 'senzationale) ..si dupa aia ..sa tragi concluziile singura

in alta ordine de idei, copiii trebuie sa-si vada parintii si mai dezgoliti un pic..nu de alta dar sunt primele notiuni despre corpul omenesc pe care le capata...

nu zic neaparat in fundu'gol cu toate ca noi nu avem nicio jena..da nu-s eu neaparat un model

Si tot ca o opinie..o bunica, daca se gandeste la binele nepoatei, si al fiicei (ca sa nu ma mai duc la celalalt subiect) face tot posibilul ca pruncul sa petreaca cat mai mult timp cu ambii parinti, si sa nu bage zazanie (chiar si indirect) intre soti.
----------

da....mama a pronuntat prima cuvantul, cu ceva timp in urma. eu, am fost revolata. am negat de fiecare data, m-am ciufulit de nervi cand o auzeam. eram intrigata, si siderata, pana unde poate merge. hai ca nu il suporta, ma resemnasem. nu sunt nici prima nici ultima. dar sa-l acuzi de pedofilie???? imi venea sa mor cand o auzeam. niciodata nu i-a spus lui personal. doar mie. si eu niciodata nu i-am spus lui, ca si asa o suduie destul. eu sunt tampon intre ei. si urlu aici pe forum. si zilele trec, si asa cum ii spun unui negru ca-i alb, la inceput rade, apoi daca tot ii spui se enerveaza, si unii la urma hipnotizati, mai ajung sa si creada. asa si eu. inainte sa cred, am vrut sa mai ma consult cu voi. acum imi pare rau. mai tare ca fetita a fost martora acest shou penibil. asta e.

sus

Denunta
Teodora29

Copii

25.06.2010 8:59   Re: comportament indecent  citat 

----------
pingy a scris:
va rog sa ma lamuriti intr-o problema. mi-e frica de ce e mai rau. sotul meu este de firea lui foarte afectuos, pupacios, cere si daruieste afectiune in exces , uneori. acum cateva zile, s-a intamplat ceva foarte neplacut. nu stiu cum sa interpretez. e firesc sa sa infatiseze in fata fetitei noastre, de 2 ani jumate, in chiloti, macar de era intors cu spatele...la nici un metru de ea. dormitorul nostru e f mic, el dorea sa-si ia pantalonii pe el. fetita a intins mana, ca nu a stiut ce e cu umflatura din chiloti, eu vazand ce vrea, repede i-am luat manuta si am tras-o de acolo, evident ca a plans ca nu a inteles reactia mea asa ferma. ulterior [b]l-am facut pedofil pe barbatu-mea,[/b] fapt ce l-a infuriat asa de tare ca a sarit de gatul meu (pentru prima data in 4 ani de convietuire) si fetita iar a plans de abia am potolit-o ca nu a inteles ce s-a intamplat. am linistit-o, si de atunci evit si la telefon sa-i raspund. sunt socata. ce mediu familial ii ofer eu la fetita mea? plang sau sunt foarte trist
va rog da-ti un sfat
----------

eu una m-am convins, problemele sint suficient de mari si nu mai stii cum sa le invirti, ba ca mama ta l-a facut pedofil, dupa ce initial, in primul mesaj iti asumai tu rolul de aruncator cu piatra, ba ca una, ba ca alta
pingy, pune cap la cap toate si vezi ce nu tine
ce anume ne povestesti tu pe forum? unde-i realitatea? ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: