· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Probleme psihologice > comportament indecent
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor comportament indecent     
pingy

Copii
Natalia: 12 ani, 1 luna

25.06.2010 9:03     citat 

teodora, citesti mesajele mele si poate ai sa intelegi. mai inainte am citat-o pe kimm, si cred am pus punctul pe i.
oricum, nu mai vreau sa insist cu problemele mele. incepe sa se denatureze tot ce incerc sa spun. si par penibila, nebuna si ridicola. am destule probleme , mai si aici sa fiu pusa la colt, si jignita, nu mai am putere.

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 13 ani, 4 luni

25.06.2010 9:14     citat 

tocmai aia e, ca le-am citit mesajele tale, ca nu ma apuc sa scriu din ce-am visat azi-noapte socat
spui ca ai destule probleme, incerci sa le rezolvi? cum poti sa le rezolvi daca te pierzi in vorbe si nu mai stii nici tu cine pe cine facu pedofil, cu cine vrei sa traiesti, ce faci cu viata ta (si a copilei implicit)?
dar ma rog, "fiecare face cum vrea", nu-i asa? de indata ce cineva va scutura nitel, va simtiti ofensate? va place amorteala, viata calduta? cu placere, ramineti acolo unde sinteti

sus

Denunta
danniela

Copii
sandra nicoleta: 26 ani, 8 luni
alexandru ioan: 19 ani, 5 luni

25.06.2010 9:35     citat 

citat:
"da....mama a pronuntat prima cuvantul, cu ceva timp in urma. eu, am fost revolata. am negat de fiecare data, m-am ciufulit de nervi cand o auzeam."

Eu am inteles asa: ca mama ta a spus prima data acest cuvant si tu i-ai spus sotului tau exact ce mama ta iti sugera, right??
Cred ca fetele ti-au sugerat ideea. Sa pui capt acestei lupte de a fi intre sotul tau si mama ta. Cum?? Intreaba-te singura ce vrei sa faci si CU CINE. De pe forum iti culegiidei si sfaturi care crezi tu ca ti se potrivesc. Nu e musai sa verific daca ai o doaga lipsa sau nu daca tu crezi ca nu ai! Nu e musai sa faci intocmai cum ti se spune pe aici.

sus

Denunta
nemora

Copii
KAROLINA: 12 ani, 8 luni
MAIA ESZTER: 10 ani, 9 luni
am nascut deja!

25.06.2010 9:45     citat 

mai, din partea mea cine doreste, cine pofetste, sa faca ce vrea in fata copilului. eu am descris convingerile mele, eu ma duc la wc sau la dus si incui usa, ma imbrac in baie sau in camera cu usa inchisa. vara pun un maieu si pantaloni scurti, sotul mai umbla in boxeri prin casa, dar oricum, nu ne fatzaim in putza goala relaxati prin fata copilului. ca sa ce?!?! sa invete anatomie? pai hai sa-i chemam si cand facem practica.
ai mei nu au umblat in fundul gol prin casa si zau ca n-am pierdut nimic. pana cand mama si tata au fost niste zei pe piedestal, a fost mai bine ca s-au acoperit. adica acum, matura, daca i-as vedea pe parintii mei umbland la curu gol prin casa, mi-ar parea indecent si lipsit de respect. am 34 de ani. daca as avea 4, care ar fi diferenta? daca ati avea copii de 25, 30 de ani, ati umbla tot asa dezbracati, relaxati? si atunci, daca raspunsul e nu, copilul fiind mic, cam cum ar da rezultatul? in amazonia, organele genitale nu se vad, sunt si aia la un minim de decenta, isi pun cate ceva pe acolo...

pingy, fa sex mai des si mai de calitate! foarte fericit

sus

Denunta
pingy

Copii

25.06.2010 10:11     citat 

----------
nemora a scris:
mai, din partea mea cine doreste, cine pofetste, sa faca ce vrea in fata copilului. eu am descris convingerile mele, eu ma duc la wc sau la dus si incui usa, ma imbrac in baie sau in camera cu usa inchisa. vara pun un maieu si pantaloni scurti, sotul mai umbla in boxeri prin casa, dar oricum, nu ne fatzaim in putza goala relaxati prin fata copilului. ca sa ce?!?! sa invete anatomie? pai hai sa-i chemam si cand facem practica.
ai mei nu au umblat in fundul gol prin casa si zau ca n-am pierdut nimic. pana cand mama si tata au fost niste zei pe piedestal, a fost mai bine ca s-au acoperit. adica acum, matura, daca i-as vedea pe parintii mei umbland la curu gol prin casa, mi-ar parea indecent si lipsit de respect. am 34 de ani. daca as avea 4, care ar fi diferenta? daca ati avea copii de 25, 30 de ani, ati umbla tot asa dezbracati, relaxati? si atunci, daca raspunsul e nu, copilul fiind mic, cam cum ar da rezultatul? in amazonia, organele genitale nu se vad, sunt si aia la un minim de decenta, isi pun cate ceva pe acolo...

pingy, fa sex mai des si mai de calitate! foarte fericit
----------

prostit ce recomandari...ma pun pe tava aici pe forum, plang public, cer un sfat, un ajutor, si ce primesc? injuraturi, si recomandari de sex. tocmai am facut azi dimineata, doamna sexolog, si culmea problemele mele tot alea sunt....ce oameni....trist

sus

Denunta
Teodora29

Copii

25.06.2010 10:13     citat 

nemora, eu am precizat ca nu ne "fitiim"nici eu, nici sotul, dezbracati prin casa
usa n-o inchid pentru ca pur si simplu se lasa cu urlete; poate ca tu nu ai "probleme" de genul acesta cu fetele, noi o avem: Elouan nu suporta pur si simplu sa ne stie dincolo de o usa inchisa, asta dintotdeauna
nici la mine in casa nu s-a umblat dezbracat, la V nici atit; e o "libertate" pe care ne-o argam avind in vedere circumstantele (prunc care ne lasa sa facem orice in alta incapere atita vreme cit stie ca poate conta in orice moment pe noi si nu i se impune sa stepte dincolo de o usa inchisa), deci prefer sa nu dramatizez

sus

Denunta
pingy

Copii

25.06.2010 10:19     citat 

----------
danniela a scris:
citat:
"da....mama a pronuntat prima cuvantul, cu ceva timp in urma. eu, am fost revolata. am negat de fiecare data, m-am ciufulit de nervi cand o auzeam."

Eu am inteles asa: ca mama ta a spus prima data acest cuvant si tu i-ai spus sotului tau exact ce mama ta iti sugera, right??
Cred ca fetele ti-au sugerat ideea. Sa pui capt acestei lupte de a fi intre sotul tau si mama ta. Cum?? Intreaba-te singura ce vrei sa faci si CU CINE. De pe forum iti culegiidei si sfaturi care crezi tu ca ti se potrivesc. Nu e musai sa verific daca ai o doaga lipsa sau nu daca tu crezi ca nu ai! Nu e musai sa faci intocmai cum ti se spune pe aici.
----------

...right

sus

Denunta
pingy

Copii

25.06.2010 10:21     citat 

----------
Teodora29 a scris:
nemora, eu am precizat ca nu ne "fitiim"nici eu, nici sotul, dezbracati prin casa
usa n-o inchid pentru ca pur si simplu se lasa cu urlete; poate ca tu nu ai "probleme" de genul acesta cu fetele, noi o avem: Elouan nu suporta pur si simplu sa ne stie dincolo de o usa inchisa, asta dintotdeauna
nici la mine in casa nu s-a umblat dezbracat, la V nici atit; e o "libertate" pe care ne-o argam avind in vedere circumstantele (prunc care ne lasa sa facem orice in alta incapere atita vreme cit stie ca poate conta in orice moment pe noi si nu i se impune sa stepte dincolo de o usa inchisa), deci prefer sa nu dramatizez
----------

sa stii ca asta am observat si la fiica-mea. nu suporta usile inchise! si nu e claustofobie. poate ca, cu timpul se vor obisnui

sus

Denunta
Teodora29

Copii

25.06.2010 10:26     citat 

nu e nici o claustrofobie la Elouan
caci cind se duce la culcare, inchide singur usa camerei lui
nu le suporta pe ale noastre inchise, nu cu cheia in orice caz
iar eu nu am de gind sa astept sa se obisnuiasca, e destul de frustrat de altele ca s-o adaug si pe asta

sus

Denunta
nemora

Copii
am nascut deja!

25.06.2010 10:49     citat 

Teodora, drept e ca eu nu am fost niciodata singura cu copiii, decat cu Karo pana la 1 an si 2 luni, si da, pana atunci, am stat cu ea in brate pe wc...ca altfel urla. Apoi, i-am explicat: merg la baie si vin imediat inapoi; cu "vin inapoi" eu am salvat multe urlete...

Pingy, atunci fa yoga. Sau na, ceva de relaxat...

sus

Denunta
pingy

Copii

25.06.2010 11:15     citat 

nemora, mi-ai dat o idee...pun jos ce am pe birou, si ma urc eu pe el, in fund cu ochii inchisi. maine ma concediaza ca-s tulburata psihic...
oricum merci pt amabilitate

sus

Denunta
corina2007

Copii
ADRIANA-IOANA: 12 ani, 1 luna
AURA MARIA: 9 ani, 6 luni

25.06.2010 11:15     citat 

Problema ta e mama ta.Scurt si la obiect.Am citit pe forum si alte postari de-ale tale si ma mir ca tu inca n-ai ajuns la aceiasi concluzie.Urmarile vor fi astea:la un moment dat sotul se va satura sa pice pe ultimul loc ,mult in urma mamei tale si atunci nu va trebuii sa alegi,va alege el pt tine.Poate asta vrei si ti-e teama sa recunosti,poate a reusit mama ta sa te influenteze suficient incat sa nu-ti mai doresti sotul aproape si te deranjeaza nimicuri la el.Creca ar fi cazul sa te "intarci" singurica,sa te intorci la sot si sa formati familia care ar fi trebuit deja sa fiti.Si asa mama ta nu pare prea fericita ca stati la ea iar copilul are nevoie de o mama dar si de un tata.Mama ta gaseste motive sa nu vina acasa la tine(cartier de tigani,drum lung,nu-ti sufera sotul) dar si tu gasesti motive sa nu mergi acasa...
De ce te-ai maritat daca tot cu mama ta formezi o familie??
Si ca sa-ti intre odata in cap : comportamentul sotului nu a fost si nici nu pare a fi unul indecent!Comportamentul tau vizavi de el este unul nelalocul lui fiind influentata enorma de mama ta...si culmea e ca si recunosti treaba asta!
Creca inainte de ati analiza sotul ar trebuii sa-ti acozi ceva timp si sa-ti pui in ordine ideile si sa te gandesti bine ce vrei de la viata.Daca nu...ti-am mai zis..va alege sotul...sau chiar mama pt tine(oricum mama momentan te dirijeaza fara probleme!).
Poate te critic dar te-ai gandit ca ai nevoie de criticile astea ca sa te trezesti?Sa te maturizezi si sa realizezi ca ti-ai format o familie la care i-ai dat repede cu picioarul pt ca....ce?Ai primit si o groaza de sfaturi dar....nu te vad convinsa de ele,nu pari ca vrei sa le accepti...

sus

Denunta
pingy

Copii

25.06.2010 11:22     citat 

----------
corina2007 a scris:
Problema ta e mama ta.Scurt si la obiect.Am citit pe forum si alte postari de-ale tale si ma mir ca tu inca n-ai ajuns la aceiasi concluzie.Urmarile vor fi astea:la un moment dat sotul se va satura sa pice pe ultimul loc ,mult in urma mamei tale si atunci nu va trebuii sa alegi,va alege el pt tine.Poate asta vrei si ti-e teama sa recunosti,poate a reusit mama ta sa te influenteze suficient incat sa nu-ti mai doresti sotul aproape si te deranjeaza nimicuri la el.Creca ar fi cazul sa te "intarci" singurica,sa te intorci la sot si sa formati familia care ar fi trebuit deja sa fiti.Si asa mama ta nu pare prea fericita ca stati la ea iar copilul are nevoie de o mama dar si de un tata.Mama ta gaseste motive sa nu vina acasa la tine(cartier de tigani,drum lung,nu-ti sufera sotul) dar si tu gasesti motive sa nu mergi acasa...
De ce te-ai maritat daca tot cu mama ta formezi o familie??
Si ca sa-ti intre odata in cap : comportamentul sotului nu a fost si nici nu pare a fi unul indecent!Comportamentul tau vizavi de el este unul nelalocul lui fiind influentata enorma de mama ta...si culmea e ca si recunosti treaba asta!
Creca inainte de ati analiza sotul ar trebuii sa-ti acozi ceva timp si sa-ti pui in ordine ideile si sa te gandesti bine ce vrei de la viata.Daca nu...ti-am mai zis..va alege sotul...sau chiar mama pt tine(oricum mama momentan te dirijeaza fara probleme!).
Poate te critic dar te-ai gandit ca ai nevoie de criticile astea ca sa te trezesti?Sa te maturizezi si sa realizezi ca ti-ai format o familie la care i-ai dat repede cu picioarul pt ca....ce?Ai primit si o groaza de sfaturi dar....nu te vad convinsa de ele,nu pari ca vrei sa le accepti...
----------

multumesc corina. nimeni nu a reusit sa ma faca sa vad mai bine ca tine, situatia in care ma aflu . ...sunt secatuita de tot. ma simt vinovata ca stau la mama. ma simt vinovata ca nu ii ofer o familie normala fice-mi, ma simt vinovata ca nici un job sigur nu am...etc
am sa las tot deoparte, pe mama cu ale ei, si am sa iau taurul de coarne, si ma mut inapoi cu sotul si fetita noastra. am hotarat dupa cate mesaje am primit in 2 zile, ca asta e solutia, si asta cat mai repede.
corina, inca o data multumesc.

sus

Denunta
nemora

Copii
am nascut deja!

25.06.2010 12:38     citat 

stati asa ca eu n-am vazut. mama lui Pingy s-a legat de umflatura cu pricina?

sus

Denunta
Teodora29

Copii

25.06.2010 1:15     citat 

nemora:

----------
pingy a scris:

da....mama a pronuntat prima cuvantul, cu ceva timp in urma. eu, am fost revolata. am negat de fiecare data, m-am ciufulit de nervi cand o auzeam. eram intrigata, si siderata, pana unde poate merge. hai ca nu il suporta, ma resemnasem. nu sunt nici prima nici ultima. dar sa-l acuzi de pedofilie???? imi venea sa mor cand o auzeam. niciodata nu i-a spus lui personal. doar mie. si eu niciodata nu i-am spus lui, ca si asa o suduie destul. eu sunt tampon intre ei. si urlu aici pe forum. si zilele trec, si asa cum ii spun unui negru ca-i alb, la inceput rade, apoi daca tot ii spui se enerveaza, si unii la urma hipnotizati, mai ajung sa si creada. asa si eu. inainte sa cred, am vrut sa mai ma consult cu voi. acum imi pare rau. mai tare ca fetita a fost martora acest shou penibil. asta e.
----------

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: