· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Comunitate >Parinti din Romania > Mamici din Piatra Neamt - 6
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
subiect nou  raspunde
autor Mamici din Piatra Neamt - 6     
oanaig

Copii
Codrut: 15 ani, 4 luni
Ema: 11 ani, 5 luni

19.10.2011 11:49     citat 

Ce prietenie frumoasa. Eu nu o cunosc inca pe Irina. Are si o Codrut o prietena tot asa, de cand era in burtica. Nu stiu, e o legatura intre ei foarte speciala. E drept ca e si fetita nasilor sai, dar as putea spune ca e prietena lui cea mai buna in adevaratul sens al cuvantului. Tare as vrea sa se pastreze, in timp, asa!
Ce planuri de vacanta aveti?

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

22.10.2011 12:46     citat 

Nu avem planuri de vacanta, ca e doar el in vacanta. trist Mi-as fi dorit si eu sa stau acasa, ca nu ma simt prea bine la debutul sarcinii. Ma gandeam sa mergem we viitor in Bucuresti, la Antipa, ca asteptam de foarte multa vreme deschiderea muzeului, dar nu am stabilit nimic. Voi?

sus

Denunta
oanaig

Copii

24.10.2011 6:39     citat 

Buna dimineata,

Si eu ma gandeam ca ar trebui sa vedem Antipa dar sigur nu ajungem saptamana asta. Cu vremea asta oribila chiar nu am nici o idee! Codrut avea ceva de lucru pentru vacanta dar ieri se cam plictisea si e aproape gata tema. In rest.... ieri am lenevit in pat la TV (m-am uitat pana si la "Vocea Romaniei").

sus

Denunta
Loredana023

Copii
Rebeca-Alecsandra: 10 ani, 1 luna
Erica-Teodora: 7 ani, 2 luni

02.11.2011 12:53     citat 

Buna,

Slaba tare activitatea aici...
Felicitari pentru sarcina Somnorici!!!

MA puteti ajuta si pe mine cu niste sfaturi? De la anul trebuie sa o dau la gradi pe Rebe si nu stiu ce si cum si unde e mai bine.
As vrea o gradinita unde sa fie educatori blanzi si sa stie sa ineractioneze cu copiii...nu vreau o gradinita unde copilul meu sa stea cuminte cu mainile la spate ....Vreau sa respecte copiii ,sa le respecte personaliatea.

Eu am fost foarte timida din cauza eduatoarelor care ma fortau sa ies in fata copiilor ca sa demonstrez nu stiu ce ,iar cand vedeau ca trebuia sa imi respecte decizia de a nu vrea sa ies in fata copiilor ma injoseau sau asa simteam eu,spunandu-mi ca x poate si e ascultator si eu nu asa ca sa ma duc in colt pe scaun sa stau cu spatele.....
Si la scoala am avut traume din cauza asta...ca daca un profesor ma intreba si a doua oara acelasi lucru pentru ca nu avea rabdare sa ma lase sa ma gandesc la raspuns...lasam capul in jos si deveneam mutulica si uite asa luam 4.
Am fost la Ciupercuta...in rest cand era de jucat cu jucarii era ok,sau la dansuri sau limba franceza...

Greu de gasit ceva ok,asa ca astept sugestii...voi unde i-ati dat?

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

02.11.2011 8:15     citat 

Loredana, de ce spui ca e slaba activitatea pe aici daca n-ai contribuit cu nimic la aceasta activitate, chiar asa slaba cum e?
Cat despre gradinita, nu cred ca se mai practica pe undeva cea ce spui, s-au mai modernizat lucrurile. Sa stii ca e greu sa gasesti gradinita, locurile sunt limitate, iar copiii multi. Depinde si de zona in care locuiti. Copilul meu a fost la camin in zona garii, am fost relativ multumita.

sus

Denunta
Loredana023

Copii

02.11.2011 5:46     citat 

Eu nu activam pe acest topic..hai poate am postat aici de vreo 5 ori,zic doar ca anul trecut poate,era mult mai multa activitate aici decat este acum.
Inainte era activitate fara sa contribui eu,asta voiam sa spun.
Noi locuim langa sc nr2 vis-a-vis de spital.DAr eu caut o gradinita buna,nu una in zona mea neaparat.

sus

Denunta
Loredana023

Copii

02.11.2011 5:47     citat 

Eu nu activam pe acest topic..hai poate am postat aici de vreo 5 ori,zic doar ca anul trecut poate,era mult mai multa activitate aici decat este acum.
Inainte era activitate fara sa contribui eu,asta voiam sa spun.
Noi locuim langa sc nr2 vis-a-vis de spital.DAr eu caut o gradinita buna,nu una in zona mea neaparat.

LA ce ginecolog mergi?

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

02.11.2011 7:11     citat 

Deocamdata la dr. Denciu, insa va naste si dumneaei in decembrie, asa ca va trebui sa ma orientez pe Bacau pentru o perioada de timp, nu am incredere in nimeni altcineva de aici. Esti si tu insarcinata?

sus

Denunta
Loredana023

Copii

02.11.2011 9:33     citat 

Da,azi am aflat...sunt inca in stare de soc ....nu ma simt pregatita,dar am timp sa ma pregatesc prostit
Sunt in plop ca nici eu nu stiu daca sa ma duc la alt dr sau tot la asta la care am fost....

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

03.11.2011 9:42     citat 

Felicitari! In PN nu ti-as recomanda pe nimeni. Dr Denciu imi place si-mi pare tare rau ca s-a nimerit si sarcina dumneaei acum...

sus

Denunta
oanaig

Copii

09.11.2011 7:42     citat 

Buna dimineata,

Loredana, si eu consider ca educatoarele din ziua de azi sunt altfel decat erau acum 30 de ani! Eu mi-am inscris copii la Veronica Filip in Precista desi stam langa BCR in Maratei. Cred ca am facut o alegere buna. E timpul sa te hotaresti si tu si sa incepi demersurile, pentru ca asa cum spune si Somnorici e "bataie mare".
Va pup pe burtici pe amandoua gravidutele!

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

09.11.2011 8:14     citat 

Loredana, ai pierdut sarcina? trist

sus

Denunta
Loredana023

Copii

17.03.2012 12:04     citat 

Bunaaa,
Somnorici,am avut o sarcina pierduta chiar inainte de asta. trist
Ma intereseaza un medic oftalmolog bun pentru mine in Piatra Neamt !!!!!Am un chalazion si se vede si in exterior,e inestetic..vreau sa vad ce potsa fac...dar vreau un medic bun "bun pt orasul nostru"

sus

Denunta
somnorici

Copii
maimutza bengaleza
bolfosica

17.03.2012 7:27     citat 

Dr Cucos Dana, la Opticlass.
Mai e si dr. Caileanu Denisa, dar nu stiu unde o gasesti.
Bune amandoua, surprinzator s-ar zice, pentru orasul nostru, sa avem doi oftalmologi buni. zambet
Ti-am scris la gravidute de dr Denciu, ca s-a intors la cabinet. Am fost deja la ea, eu personal ma simt mult mai confortabil cu ea decat cu dr Salavastru.

sus

Denunta
Loredana023

Copii

18.03.2012 2:08     citat 

Multumesc pt recomandari zambet

De ce e mai ok la DR.Denciu?Convinge-ma si pe mine...poate ma schimb.
Pe la gravidute nu am mai intrat....
Ai aflat ce ai,fetita sau baietel? foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: