· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.27
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.27     
ana_348

Copii
M: 15 ani, 9 luni
D: 11 ani, 3 luni

29.06.2010 1:03     citat 

ralucuta sa stii ca eu am mancat ciocolata, chiar cam multa, de la inceput jenat Adica nu multa dar oricum mananc zilnic dulciuri, acum tocmai rontaiam un baton cu rom...

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 17 ani, 1 luna
D: 11 ani, 4 luni

29.06.2010 1:45     citat 

Pentru voi, mamici frumoase si puternice sarut
http://www.coffeechat.ro/2010/06/de-ce-...ii-femeie/

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 5 luni
Victor Adrian: 11 ani

29.06.2010 1:50     citat 

"neata" si de la mine zambet acum m-am linistit si eu ca..dorm ambii baieti. a venit o matusa de-a mea sa ma ajute, si acum...am de crescut 3 copii nu 2. parca era mai bine si mai usor doar eu cu , copii foarte fericit
dar asta e, eu am chemat-o sa ma ajute acum..rabd. 2 saptamani !!!!!! surprins

raliu..incearca si tu sa o pui in carut si sa te plimbi cu ea. e posibil sa planga putin, dar dupa cateva min ar tb sa se obisnuiasca.
tu unde stai in buc? dr taberei cumva? ca poate ne intalnim in parc ca...pari cam dispe.. rad, si sa te aduc pe drumul cel bun scot limba
cand erai gravida erai mai haioasa. hai fruntea sus ca o sa treaca si nebunia asta si o sa vrei sa mai fie asa micuta trag cu ochiul
pup

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 11 ani

29.06.2010 1:51     citat 

ana si eu mananc dulce, dar m-am ferit de ciocolata si cacao, am mancat prajituri, si tot felul de produse din lapte dulci...simt tot timpul nevoia de ceva dulce scot limba

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

29.06.2010 1:55     citat 

eu am mancat de toate. inclusiv ciocolata. chiar acum am baut 2 guri de pepsi ca nu mai puteam de pofta. am mancat si tiramisu, si ciocolata, si fructe (mere, piersici, capsuni, cirese, pepene. Nu portocale), si ciorbe, si supe. Nu am mancat si o sa evit : varza, fasole, mazare.
Nu prea am tinut regim pt Victor. Vad ca saracutul s-a obisnuit.
A avut acum cateva zile vreo 2-3 nopti de distractie maxima pt mine, cu adormit in chinuri pe la 4 dimineata, dar ast-noapte de ex a adormit la 12 si apoi din 3 in 3 ore a papat. Fara urlete, fara comentarii. Azi e la fel, adica super ok.
Ptiu ptiu..
Cred ca depinde si de organism, nu stiu ce sa zic

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 11 ani

29.06.2010 2:02     citat 

simona poate ca depinde de organism, nu stiu ce sa zic, dar mie imi e asa de mila de el cand il vad cum se chinuie, Dragos nu plange cand are crampe dar asa se roseste tot, de e aproape vanat, si de aia ma feresc, macar sa stau linistita ca nu i le-am provocat eu... mai astept vreo 2 saptamani si incep si eu treptat sa mai bag in alimentatia mea cate un fruct ceva,o leguma proaspata, pana atunci doar fierturi rad

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

29.06.2010 2:06     citat 

ralucutza..stiu cum e, asa am fost eu la matei. doar fierturi si supe. acum, nu am facut-o intentionat, dar nu mi-am dat seama ca ar tb sa mananc altceva. mancam ca..mi-era pofta. ma credeam inca gravida rad.
si acum cateva zile cand a inceput el sa planga m-am gandit ca poate o fi din cauza mea. dar nu, ca regimul meu alimentar e la fel si a avut el doar un..."comentariu". ca dovada ieri si alaltaieri a stat super linistit.

sus

Denunta
corysha

Copii
Rares Daniel: 11 ani, 3 luni

29.06.2010 2:29     citat 

ralucutza si eu eram la fel ca tine, " nu manac deaia ca daca nu ii face bine, nici deaia, uite am mancat capsuni daca a plans ca ia facut rau?'' si tot asa ma saturasem nu mai stiam ce sa mai mananc.
La noi s-a inseninat afara in sfarsit, o sa iesim un pic la plimbare poate nu mai ploua, va pop vb la intoarcere.

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 17 ani, 1 luna
Casian Radu: 11 ani, 5 luni

29.06.2010 2:36     citat 

----------
alina25 a scris:
madalinacret iai dat inainte de aptamil milumil nu?te întreb pt ca si eu ai dau milumil si spuneai ca aptamilul este mai bun,baiatul meu plange rau cind mananca am auzit ca face rau colici da la milumil, las schimba si eu dar mi-e teama ca o sa vomite sau sa nu-i placa gustul trist
Decand ai dau milumil nu mi-a vomitat niciodata a luat an greutate foarte bina are 5kl nu stiu ce sa fac confuz
----------

Da, i-am dat Milumil o perioada, apoi am vazut Aptamil si ma tot batea gandul sa ii dau din ala, l-am sunat pe pediatrul copiilor si mi-a zis ca au aceeasi compozitie, dar Aptamil cica are Imunofortis, de aia e mai scump. Si mi-a mai spus ca toate au cam aceeasi compozitie, dar la unele platesti firma... trebuie sa va spun ca eu mi-am luat lunar si laptele praf care se da gratuit -la noi Vitalact- si o sa i-l dau si pe ala dupa ce incepe sa pape mai multe chestii -adica peste vreo 2 luni- , ca si lui Bogdan i-am dat si nu a patit nimik. Doar si alea sunt pt. sugari, contin aceleasi chestii ca si altele, dar na,, sunt romanesti si cica de aia nu sunt asa bune. Deocamdata nu i-am dat decat Aptamil -si Milumil- .
Noi am fost afara in parc, am stat vreo 2 ore, am facut cumparaturi si am gatit o ciorbita de pui si papa chinezeasca -tot cu pui, asta e...- . O sa mai iesim afara, ca e foarte placut si soare, deocamdata piciul isi face somnul -doarme de o ora si jumatate-.
Biencut, e bun avocado ? Nu am mancat niciodata , spune-mi si mie,te rog, cum i-l faci, poate o sa incercam si noi . Asa ca pe mar ?
Vorbeati despre olita. Eu i-am cumparat lui Bogdan la 8 luni si de atunci l-am si pus , nu a protestat niciodata, s-a invatat repede cu ea, dar de Pampers am scapat de abia la 2 ani si vreo 3-4 luni. Nu stiu, a fost devreme sau tarziu, probabil ca totusi ne-am incadrat in medie. Si pe Casian o sa il pun dupa ce o sa stea bine in fundulet -probabil spre 7 luni-, dar nepotelul meu are 9 luni si cumnata mea zicea ca inca nu are rost sa ii ia olita, ca oricum nu intelege si nu stie ce sa faca cu ea. surprins Fiecare parinte face cum crede... Mama imi povestea ca si eu eram constipata si de la 6 luni m-a pus la olita dimineata -pe vremea aia nici nu erau Pampers- , cateva zile mi-a pus supozitor si apoi mi-am facut reflex si faceam kk in olita fara ajutor in fiecare zi.
waw, eu chiarsunt pagana...nu mi-am dus copilul la biserica decat la molivda si la botez. Cat de des ii duceti voi ?

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

29.06.2010 3:06     citat 

gata...am facut 21 borcane de compot zambet zambet si dovleceii..mai stau cu voi putin si apoi fac si o salata de boeuf foarte fericit

mada sarut nici eu nu l-am mai dus de la botez trist jenat

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

29.06.2010 3:11     citat 

wow ione , dar chiar esti gospodina
apropo-s de olita, pe matei am inceput sa il pun acum o luna
si de o max 2 saptamani am renuntat la pampers, ii mai pun doar noaptea. si acum cere singur cand ii vine. ideea e sa si inteleaga ce vrem noi.
oricum la 6 luni face din reflex si din obisnuinta. dar e bine ca se obisnuieste si stie in viitor ce e aia olita si la ce e "buna"
matei nu a vrut si nici nu am insistat
probabil ca acum o sa incep si eu mai devreme

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

29.06.2010 3:19     citat 

putin asa simona...cand ma apuca rad

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 10 luni
Luca Daniel: 11 ani

29.06.2010 3:41     citat 

eu pe Sara am inceput sa o pun la olita de la 1 an si 9 luni, in 2 saptamani a invatat si am scapat de pampers, iar noaptea cere singura olita fara sa o pun eu, asa ca nici noaptea nu mai are pampers. Cand iese cu tatri afara ii pun pampers ca tati nu poate sa o tina sa faca, sau cand plecam la drum mai lung.

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 11 ani, 2 luni

29.06.2010 4:03     citat 

Buna dragelor,
Tocmai ce am sosit si noi acasica ...Am fost la doctorul pediatru pentru vaccinul de 2 luni, sa ne masoare ,sa ne cantareasca,sa ne verifice gatul,plamanii si putzica scot limba
Am reactionat bine la vaccin..multa energie consumata in doar 2 minute de plans si niste lacrimi de crocodil prostit acum dormim si recuperam energia consumata..deja stau in stres sa nu doarma prea mult pe zi si sa ma tina diseara planton prostit
In rest suntem bine..mai putin cu kg ceea ce stiam..fara pampers avem doar 4950 plang sau sunt foarte trist ..
Am stabilit cu doctora ca ma apuc serios de baut apa,de luat vitamine si poate poate reusim sa recuperam in urmatoarele 2-3 saptamani..Daca nu.;.va trebui sa ii dau un pic de supliment dar nu noaptea cand se stimuleaza lactatia ca nu cumva sa pierd lapticul...nici dimineata cand cica organismul e odihnit si ofera ce e mai bun..ci dupa amiaza spre seara cand sunt mai obosita si cand el saracutul mananca tot mai des ca nu se satura....
Lapticul cica nu se poate verifica decat in fct de cum ia bebe in greutate..mi-am facut sperante false...
Adevarul ca ma cam mustra constiinta pentru ca nu am fost consecventa ..Am luat vitamine cand mi-am adus aminte...am baut apa mai mult nu...parca nici de mancat nu mananc suficient...adica a treia masa,cea de seara e mai saraca..
Acum ma apuc sa citesc sa vad ce mai e nou cu voi.,,,,poate mai vad ceva bebei frumosi sarut
pup

sus

Denunta
Sweety_Karina

Copii
David: 12 ani, 10 luni
Eduard: 11 ani, 1 luna

29.06.2010 4:15     citat 

Claudis....chiar nu stiu daca e de la alimentatia saraca...e chiar o curiozitate pt mine de la ce se produce lactatia, de fapt. Zic asta pentru ca la David abia aveam timp sa mananc si slabisem f mult si lapte tot aveam din plin, alaptandu-l exclusiv pana la 5 luni si o sapt cand am inceput diversificarea si intarcandu-l la 11 luni, hotarandu-ma sa fac bebe 2 zambet . mancam tare tare rau si totusi aveam f mult lapte si faceam macar o data pe luna febra laptelui prostit . Dar un lucru recunosc si s-ar putea sa fie de la asta, si anume, beam foarte multa apa. trag cu ochiul

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: