· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.27
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.27     
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 11 ani

28.06.2010 3:40     citat 

na am reusit sa modific dar am pus poza de 2 ori, fara suparare

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

28.06.2010 3:54     citat 

ralu sarut uf doamne,doamne ce mik e sarut sarut e o scumpete,sa-ti traiasca sarut
frumosa povestea si dureroasa socat .

bebe sarut chiar mananca mult rada sarut

fetelor,m-am uitat si eu la cuculetul lui Cosmin si i-am tras putin de pielicica..dar nu se decaloteaza deloc..nici nu stiu daca e bine sau rau
cert e ca nu o sa mai umblu eu dupa articolul citit...ma gandesc ca daca nu e deloc decalotat nu are cum sa faca infectie confuz zik si eu..off

sus

Denunta
andreea4oana

Copii
Andreea: 11 ani, 2 luni

28.06.2010 3:56     citat 

Citeam povestirea Ralucai si aproximativ asa a fost si la noi numai k la mine a venit dimineata doctorita(k eu ma internasem pt cezarian k Andreea nu avea nici un gand sa vina aveam 41 sapt) si mi a facut in ziua inernarii o injectie si seara mi s-a rupt apa si am stat pana a doua zi la 10 30 la perfuzie k nu am avut conractii atunci a venit si doctorita si apoi am nascut rpd(noroc cu ea) .Oricum a meritat efortul!
Multumim claudis!
corysha frumos foc stelistu';noi ceiut am mai baut baby calm dar cand e ff cal afara i am mai dat k Deut nu ia nici biberon si nici suzeta s-a inv numai cu titi.poate e mai bn asa.
ralucutza15 suparat la poza flacaul.Sa fie sanatos!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

28.06.2010 3:57     citat 

corysha sarut pupam stelistul sarut

narcisa sarut nici nu observasem ca e in ordine alfabetica rad rad in pc-ul meu fiecare poza e salvata cu numele vostru..si le-am luat la rand sa nu sar vre-una rad si da, sunt in ordine alfabetica rad

rox sarut am primit poza trag cu ochiul

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 17 ani, 1 luna
D: 11 ani, 4 luni

28.06.2010 4:40     citat 

Buna ziua si de la noi dupa citeva zile de hoinareala zambet
In weekend am fost la Sibiu si, desi ne-a plouat mai tot timpul, ne-am simtit f bine. Delia ca de obicei a dormit pe drum iar acolo am facut tot posibilul sa-i respect programul zilnic, mai putin baita de seara (am facut doar dush).

Zicem si noi LA MULTE LUNITE FERICITE (si ne cerem scuze pt intirziere): Vladimir (biank13), Brianna (0911), Rada (bebezola), Ilinca (22ra) sarut sarut sarut

Si de asemenea LA MULTI ANI mami Angelll, sa fii sanatoasa si iubita sarut

Pupam toti bebelusii frumosi, haiosi si dulci pe care i-am vazut sarut

Ana sper ca nu v-a plouat (mult) la botez, felicitari micutei crestine, sa-i dea Dumnezeu viata lunga si frumoasa sarut Si eu am plins la ambele botezuri ale copiilor mei, mi se pare ceva normal pt o mamica sarut

Ralucutza felicitari pt curaj, asa e, merita efortul sarut Cit despre al doilea bebe dupa un asemenea travaliu... vei uita durerile destul de repede, si eu m-am incumetat dupa 5,5 ani sa ramin iar gravida, dar vorba ta, a meritat, plus ca a 2a oara a fost incomparabil mai usor zambet

Intentionam ca la 4,5luni sa o cintaresc pe Delia dar eram la Sibiu si am ratat. Oricum mie mi se pare ca a luat bine, se lungeste parca in fiecare saptamina cite un pic, imi dau seama dupa haine, trebuie sa ne reinnoim garderoba de body-uri...

Sa va punem o poza cu noi doua, va pupam, seara buna sarut
[img][/img]

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

28.06.2010 4:53     citat 

rox sarut sunteti 2 mumusele sarut sarut sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 5 luni
Victor Adrian: 11 ani

28.06.2010 5:09     citat 

ralucutza, dulce foc mandretea.
roxanne..ptiu sa nu deochi ochisorii aia frumosi.
nu ai tai foarte fericit, ai galustei mici sarut
corysha..eu lui matei nu i-am dat niciodata ceai. a baut doar lapte de la mine si apa dupa 6 luni.
si nici acum nu bea ceai, decat dc raman fara lapte in casa, de ex..astazi zambet
si ceaiul de tei pt baieti nu e bun. cica in timp si in cantitati poate duce la impotenta. asta am auzit, nu am verificat dc e adevarat
ce stelist mumos ai tu acolo sarut
ione..stai linistita cu putulica lui iulian. eu zic ca tb spalati la baie atat cat permite. doar in unele cazuri cand se fac infectii sau exista riscul de infectii (ex: cazul lui victor, ca are problema la rinichi si e de evitat orice infectie, dar inca nu aam luat masuri) se pune problema decalotarii.
e interesant articolul hermine, dar vb lui geo_narcisa, subiectul e controversat si parerile sunt impartite.

La multe lunite pt bebelusi si scuze intarzierea foarte fericit
sarut sarut sarut

[/b]

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

28.06.2010 5:13     citat 

----------
dincamsimona a scris:

ione..stai linistita cu putulica lui iulian. eu zic ca tb spalati la baie atat cat permite. doar in unele cazuri cand se fac infectii sau exista riscul de infectii (ex: cazul lui victor, ca are problema la rinichi si e de evitat orice infectie, dar inca nu aam luat masuri) se pune problema decalotarii.
e interesant articolul hermine, dar vb lui geo_narcisa, subiectul e controversat si parerile sunt impartite.

[/b]
----------

"Cosmin" rad ..stau linistita sim sarut ms sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 13 ani, 5 luni
Victor Adrian: 11 ani

28.06.2010 5:15     citat 

doamne ione ce ochi are fi-tu in poza asta de la avatar.
m-a .."lovit" cand citeam mesajul tau si nu m-am putut abtine sa nu comentez zambet
e dulce foc sarutsarutsarut

sus

Denunta
corysha

Copii
Rares Daniel: 11 ani, 3 luni

28.06.2010 5:20     citat 

intr-adevar are niste ochi foarte mari si frumosi, pai eu ma intreb cum sa nu ii dau ceai? laptele praf nu ii provoaca si lui sete? cat l-am alaptat nu i-am dat dar de cand l-am trecut pe lapte praf mi s-a spus sa ii dau... apa pot sa ii dau acum? nu e prea mic?

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

28.06.2010 5:20     citat 

----------
dincamsimona a scris:
doamne ione ce ochi are fi-tu in poza asta de la avatar.
m-a .."lovit" cand citeam mesajul tau si nu m-am putut abtine sa nu comentez zambet
e dulce foc sarutsarutsarut
----------

e ochiosul lu mama scump sarut dragostea mea sarut sarut sarut

cand am ramas insarcinata recunosc ca imi doream mai mult fata scot limba ..dar, acum nu l-asi da pe 10 fete sarut sarut sarut

sus

Denunta
biank13

Copii
vladimir mihai: 11 ani, 4 luni

28.06.2010 5:21     citat 

ralucutza15 felicitari..ai fost curajoasa..eu am avut probl si nu am putut naste normal...sa-ti traiasca baietelul si sa fie sanatos...
ionelita un scump cosminel...
Roxanne o sa innebuneasca baietii Delia..este o super scumpa....si vladutz sta cu mine in fata monitorului si e de acord:)
urez o seara placuta la toate mamicile...printi si printese

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

28.06.2010 5:21     citat 

cory sarut mie Cosmin imi vomita de la ceai..si eu ii dau apa din cand in cand..nu foarte multa

ms biank sarut sarut

daca vreti alte poze in colaje..le astept pe mail sau mes

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 11 ani

28.06.2010 5:32     citat 

fetelor multumim de aprecieri.
ionelita e zici tu acuma ca e mic, comparabil cu Cosmin, dar cand imi amintesc ca asa era si el micutul acum doua luni sarut sarut sarut
roxanne sa dea domnul sa fie mai usor la al 2-lea bebe asa cum zici tu. sunteti foarte fotogenice....

vad ca a mai aparut un flacau pe lista de iunie..si noi care credeam ca va fi singurul barbat intre 3 gagici sarut foarte fericit rad acuma e bataie pe ele rad rad

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 11 ani, 3 luni

28.06.2010 5:49     citat 

buna seara fetele! multumim de aprecieri la toate si va pupam pe fiecare!

ce mult ati scris! amalia mea a facut azi kk de 4 ori! surprins nu mult...asa... cat sa nu-mi para rau ca am schimbat pampersul! rad rad rad i-am dat si ieri si azi ceai babycalm si ceai de musetel! cred ca de la asta! pe de alta parte...prima data a facut cu ajutorul unui sfert de supozitor apoi parca a fost scos un dop! a inceput ca, la 2 sau 3 ore sa faca! eu ma bucur ca nu mai facuse de vineri dimineata! sper ca nu s-a stricat la burtica! ce stiti de ceaiul de galbenele? e permis la sugari?!

fug... a inceput amalia o "serenada"! rad revin!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: