· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.33
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.33     
ionelita

am nascut deja!

12.07.2010 8:28     citat 

Buna dimi sarut

mada sarut 10 bibi am ..sau 11 confuz socat ..cum folosesti tu numai 4 pe zi? ca a-l meu deja a papat 2 foarte fericit unu la 6 unul la 9 zambet

La multe lunite Alexandra si Marius Adrian!!! sarut sarut sarut sarut

ancutza sarut la multi multi ani fericiti in continuare sarut sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 5 luni

12.07.2010 8:42     citat 

La multe lunite Alexandra, pui de alexuca! sarut sarut sarut
La multe lunite Marius, pui de Alina25! sarut sarut sarut
Sa ne traiti si sa cresteti mari si frumosi! Multa sanatate!

ancutza, la multi ani si multa fericire. Sa traiti fericiti pana la adanci batraneti. Felicitari pentru garderoba!
Ai facut test?
Azi se poate vota? In caz ca imi activeaza contul. sarut

Simona, da, stiam. Suntem de-o seama, eu si Claudis. Ar fi fost tare de tot sa si nastem in aceeasi zi..eh?? asta da nimereala. Dar Matei e putintel mai mare. sarut Si da..vreau forme.. asa, clepsidra rad rad mai tuguiata putin clepsidra aia

Claudis, si eu fierb biberoanele, sticlutele,,etc. Le las sa clocoteasca vreo 5 min. (dar eu folosesc doar pentru ceiut) sarut

Angelll si Annamaria, frumoaselor! PUP sarut

Mada, imi pare rau de neintelegeri. sarut

Narcisa..ce frumos ii sade la fii-tu pe plaja. Si ce da el din picioruse acolo in scoica sarut

Ionelita sarut
Adriana..durmiti?? sarut sarut

restul mamicilor sarut sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 9 luni
Victor Adrian: 10 ani, 4 luni

12.07.2010 9:01     citat 

La muuuuuulte luniteeeeee Alexandra si Marius !!!!
Si tie Ancuta..dar tot nu ne-ai zis. Ce iti place suspansul asta...

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 7 luni

12.07.2010 9:05     citat 

ionelita, codrina multumesc!!!! sarut

ionelita cosmin al tau cu amalia mea au acelasi program de papa! la 6 si un si la 9 si un pic! rad

codrina din cate am inteles azi se inchide! nu am aqpucat sa citesc prea mult azi pe celaalt forum dar cred ca deja s-a stabilit cine si cum! oricum ati fost niste dulci toate ca ati intrat si v-ati facut cont doar ca sa ma votati! sarut multumesc inca o data! test ar fi prea devreme de facut abia e a 3-a zi azi...chia doua zile au trecut intregi foarte fericit iar eu daca-s la 4 luni duipa nastere...ma gandesc ca hormonii sunt cam r4avasiti si nu stiu cat de precis va fi rezultatul testului! foarte fericit

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

12.07.2010 9:06     citat 

simo am venit si eu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! foarte fericit rad rad rad multumesc!
am explicat ce si cum e cu testul...nu ramane decat sa astept(am) foarte fericit

a adormit si amalia somnul ei de jumatate de ora sau maxim trei sfarturi de ora, somn de dimineata! azi iesim in parc !!!! e un soare afara!!! ieri am fost la lacu sarat si amalia a dormit ca niciodata tot timpul cat am stat acolo la plimbare!!! cand a inceput ploaia (si ce ploaie) a trebuit sa ne refugiem la masina si s-o trezim...altfel cred ca ar fi dormit inca vreo ora macar! probabil pt ca stia ca e ziua lu' mami si lu' tati sau ...ca nu mai iesise afara decat cu doua zile in urma din cauze de vreme! rad

si acum sa va arat niste poze de ieri din masina, cnd era o maare ploaie afara!

iar in poza asta au iesit numai ochisorii ei frumosi!!!!!!!!!!!!!

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 5 luni

12.07.2010 11:00     citat 

ptiu ptiu!! sa nu fie cu deochi!

sus

Denunta
corysha

Copii
Rares Daniel: 10 ani, 7 luni

12.07.2010 11:11     citat 

buna ziua si de la noi.
la multe lunite Alexandra, Marius, sa cresteti mari si frumosi.
ancutza in primul rand la multi ani in casnicie, felicitari pt garderoba, si ai o fata scumpa foc. Sa manance mama ochisorii ei. pupici

sus

Denunta
corysha

Copii

12.07.2010 11:12     citat 

fetelor nu stiu ce sa ii fac, baiatul meu nu vrea sa bea apa. nnu ii place, se stramba cand ii dau...

sus

Denunta
Codrina

Copii
10 ani, 5 luni

12.07.2010 11:18     citat 

poate nu ii place ca nu are gust! Eu din cauza asta detest apa!!

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

12.07.2010 12:09     citat 

corisha multumim! are timp sa-i placa si apa! poate mai tarziu, incet-incet, o sa-l inveti cu ea! cu toate ca...asa cum zice codrina e posibil sa nu-i placa niciodata! nici amalia nu a vrut din prima apa dar... apoi s-a razgandit! nu stiu ce a facut-o sa-si schimbe opinia! eu nu am facut decat sa mai incerc din cand in cand sa-i dau si cum au fost caldurile alea mari...simtea si ea nevoia! acum nu mai bea apa ca nici cald nu e si-si acopera necesarul de lichide in plus fata de san cu ceai de musetel, vreun biberon si jumatate pe zi; in felul asta se hidrateaza, mai schimba si ea gustul si face si kk cum trebuie!

codrina jenat sarut

ne pregatim de iesit la plimbare! azi e super afara! speram sa nu vina iar ploaia! scot limba

sus

Denunta
corysha

Copii

12.07.2010 12:20     citat 

sper sa se razgandeasca . Si el bea ceai , baby drink dar as fi vrut sa bea si apa eee incet incet ne obisnuim noi

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

12.07.2010 12:22     citat 

corisha baby drink...zice lumea ca nu-i f bun ca are zahar! si amalia numai asa ceva accepta dar dupa 2 luni cand nu i-am dat din asta instant.. a vrut si altceva! foarte fericit

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 9 luni
Victor Adrian: 10 ani, 4 luni

12.07.2010 12:23     citat 

ancutza..pupa ochisorii aia frumosi
corysha..stai linistita, nu mai insista. eu nu mai stiu... tu il alaptezi sau nu? ca dc da, at mai poti astepta. dc nu, mai poti incerca putin mai incolo.

si la noi e frumos, dar
eu am o zi de tot rahatul...
am iesit afara dis de dimineata ca sa fac si cumparaturi ca nu am nimic in frigider.
si am intrat in magazin; eram la raionul de iaurturi. si era un nene mai batran care se tot codea. si eu m-am aplecat si am intins mana si am luat iaurtul dorit, ca nu mai puteam astepta.
Doamne ce mi-a facut trist Ca ce trec mana prin fata lui ca sa imi miroasa el transpiratia, ca sunt prost crescuta, ba chiar nesimtita. Am ramas cu gura cascata. Asta in conditiile in care eram cu Victor in carut si cu Matei de mana surprins
Si nu m-am putut abtine si i-am zis si eu ca...lasa-ti ca nu ati mai simtit miros de tanara de mult timp. Poate va prieste. Nu m-am putut abtine...
Si m-am dus la casa , la rand
Acolo o tanti draguta mi-a zis sa trec in fatza. Nu am vrut tot pe principiul..am bun simt, chiar dc sunt cu puradeii dupa mine, astept!!!
Ca nu am avut eu prioritate cand eram gravida daramite acum !!!
Si a insistat atat de mult incat nu am avut ce face si am trecut prima. A fost ok, nu a comentat nimeni
Dar cand am iesit afara din magazin..m-a bufnit plansul. plang sau sunt foarte trist Nu imi venea sa cred.
In primul rand ce toanta sunt, si in al 2-lea rand,...in 5 min am dat de 2 specii de oameni.
Asa ca oricum am o zi de rahat..
Si ma duc la culcare. Macar sa o dorm dc tot nu stiu de ea. Ca am culcat copii. Si asa poate trece mai rpd ziua asta
Mancare..o face barbati-miu care ma scoate din sarite si el.
Va pup pe toate

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 10 ani, 8 luni

12.07.2010 12:35     citat 

Buna
am terminat si noi cu botezul,totul a fost ok,fata in biserica a dormit jumatate din slujba iar restul a ras la preot si a gangurit.in schimb la petrecere a fost maraita vreo 10min apoi somn in brate la mine
si acum cateva poze
aici eram in fata bisericii,aaa nu va speriati de priveliste rad am botezat o la o biserica la tara pt ca era singurul preot care a acceptat sa fie nasa sora mea(ceilalti nu au vrut pt ca sora mea e ortodoxa iar fata catolica)

ce somn linistit avea papusica mea sarut

paparazzi rad

eu si sotul in mijloc iar in laterale nasii.am avut 2 nasi si o nasa

ce atenta era ea la preot rad

aici a udat fetitza putin pe cap,nu a zis nici macar a

sora mea,mama si noi foarte fericit

o printesa botezata

Ionelita,daca vrei pune poza asta la colajul cu mamicile

sper ca nu v am plictisit cu atatea poze jenat

sus

Denunta
adrianaBuc

12.07.2010 12:39     citat 

Salutari mamici

Ne alaturam si noi grupului vostru. Am vazut ca Ionelita ne-a trecut deja in listuta (multumin Ionelita). O pozica cu noi dormind:

Am si eu o intrebare: e posibil sa faca deja colici? de vreo 2 zile a inceput sa se matzaie, nu mai doarme linistit, se stramba ca si cum s-ar screme. Peste noapte ne-a omorat; trei ore ne-a tinut drepti.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: