· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.33
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.33     
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 6 luni
Irina Maria: 8 ani, 6 luni

12.07.2010 12:41     citat 

La multe lunite Alexandra, pui de alexuca!
La multe lunite Marius, pui de Alina25!
Simo dar ai uitat de panselute ce frumos miros???? Hai lasa nu mai baga in seama toti bosorogii, cat de idioti pot fi unii. Imi pare rau ca ti-a stricat ziua, da-l incolo de prost!
Fetelor imi pare tare rau ca nu prea mai am timp sa scriu dar sunt extrem de ocupata insa reusesc sa va citesc!
Umblu ca nebuna cu proiectul asta plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist si tot ma cheama si ma tine pe drumuri proful, numai nervi am, azi am stat 3 ori la faculta si cand a venit in sfarsit a zis sa mai asteptam si a plecat plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist si am plecat ca al meu ma astepta deja afara cu cel mic deja ii era fomita de cand fusesem plecata de acasa.
Si nu va spun ca sapt viitoare am licenta si nu am terminat mai am mult la ea, nu stiu cum o scot la capat.
ancutza sper sa nu fi gravida inca, ca ti-ar fi tare greu cu mandra asa mica. Sa mai treaca macar putin timp pana la al doilea bebe.
adriana multumim te pupacim.
narcisa vai de mine, deja are doi dintisori, la varsta asta?si cu colici? Mititelul de el!
corysha foarte frumoase pozicile de graviduta.
AM vazut si multe poze frumoase cu mamici gravide si mirese!!
ancutza ai o dulceata de fetita.
Nici Iulian nu mai doarme mult decat daca dupa amiaza ma pun si eu langa el si-i dau sanul si adoarme asa.
Iulian a devenit foarteeeee activ, agitat, isi suge intruna degetelele, scoate zgomote mai puternice, uneori chiar tipa asa in joaca, da din maini si din picioare de ametesti numai privindu-l.
Eu sunt rupta de somn, sunt treaza de la 7, merg in pat langa el poate il adorm sa dorm si eu putin.
Fetelor voi cum va adormiti bebeii?????

sus

Denunta
angelll

Copii
Annamaria: 10 ani, 8 luni

12.07.2010 12:45     citat 

adriana buc,e posibil.la a mea au aparut pe la 2-3 sapt dar sunt si bebei la care apar colicile imediat dupa nastere.ce frumos doarme draga de ea sarut

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 7 luni
Natalia Maria: 8 ani

12.07.2010 12:58     citat 

Buna ziua la toata lumea!
Am fost ceva timp plecati in parc azi, de la 8 la 13 surprins , ne-a permis si vremea, nici f cald nici rece!
Da, tati nu a mai fost la mare de 13 ani, doar la munte. A facut 4 ani de liceu de marina militara si cred ca i-a ajuns! rad Sau nu cumva sa ne intalnim cu vreo gagica din tinerete rad E tot in zodia pesti ca Iuri, ii place apa dar nu-i place plaja, soarele.
Pupam ochisorii frumosi ai Amaliei!La Multi Ani impreuna Ancutza! sarut
Simonasarut super aiurea, asta e civilizatia din tara noastra si ne mai vaitam ca suntem mai prejos decat cei din afara, dar pana nu invatam sa fim civilizati nu o sa reusim sa evoluam trist Si eu eram insarcinata si am stat la o coada intr-o macelarie(nu stiu pe unde era plecat sotul) si va dati seama ce mirosuri acolo, dar absolut nimeni nu a zis sa inaintez macar un metru in fata si aveam ditamai burta!Dar tu cu 2 copii trist si mai era si batran, cica ei au fost crescuti mai cu bun simt....dar se pare ca nu toti!
Coryshasarut incet-incet o sa bea el, nu-i nici o graba , al meu nu bea mai mult de 50ml ceai(inca mai are colici) sau apa, cateodata nici atat, doar cand e f cald daca bea 100ml, si daca ar fi sa ne mosteneasca trag cu ochiul pe noi ,amandoi bem cel putin 2-3 l pe zi.
Ceva cat de cat despre sterilizare:
http://www.babycafe.ro/index.php?option...Itemid=123
Pupici, o zi buna, vad ca s-a incalzit afara, cred ca toata lumea e la plimbare

sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 7 luni
Natalia Maria: 8 ani

12.07.2010 1:04     citat 

Angelll Annamaria are vreun dintisor, parca tu spuneai ca erau ceva semne? Noi suntem primii confuz surprins

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 7 luni

12.07.2010 1:07     citat 

angell pupam mica crestina! sarut ce frumoasa e! si ce mama tanara ai! trag cu ochiul

narcisa, byu multumim!

auu...as mai scrie dar e asa de nerabdatoare..

plecam in parc!

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 9 luni
Victor Adrian: 10 ani, 4 luni

12.07.2010 1:20     citat 

angell..pupam mica bitezata. e dulcica foc printesica. Iar tu, arati super bine. ptiu ptiu
narci..lasa ca de-acum inainte o sa va tot duceti la mare pt pitic. cel putin 13 ani de acum inainte foarte fericit
adrianaBuc..bine ai venit in sfarsit. pupa dulceata mica, ce frumos doarme ea.
E posibil sa aiba colici. Sau poate sa fie si tranziul intestinal si sa o doara cand faca k. La Vic asa a fost pana s-a reglat putin. Am folosit Debridat si apoi putin infacol. Si acum e f bine.
Mai mananc eu din cand in cand prostii si se mai chinuie el saracu'.
si tu..codrule? nu iti place apa? nici s ainoti in ea? trag cu ochiul
adi..dormi?
byu..imi pare rau ca esti numai pe drumuri. Dar cum ne-ai demonstrat pana acum, esti o mamica si o studenta super tare. Asa ca eu una nu imi fac grija pt tine pt licenta. Dar iti tin si pumnii sarut
si..., uitasem astazi sa miros panselutele foarte fericit Ai perfecta dreptate.

Dar tot ramane o zi de kk, mai ales ca nu am putut nici sa dorm.
Asa ca...diseara ma duc sa ma tund zambet
Nu stiu cum, dar ma tund.
Cred ca de fapt eu-ul meu vrea o schimbare....
prostit

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 9 luni
Victor Adrian: 10 ani, 4 luni

12.07.2010 1:22     citat 

auzi ce zice sora-mea (ca i-am zis ca nu pot sa dorm).:
dar ce...nu ai timp doi ani cat stai acasa sa te odihnesti?!?!
prostit surprins surprins

sus

Denunta
angelll

Copii

12.07.2010 1:23     citat 

geo,erau alarme false rad

sus

Denunta
angelll

Copii

12.07.2010 1:25     citat 

multumim mamici sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 5 luni

12.07.2010 2:09     citat 

Simo...nu imi place apa (plata, carbogazoasa) ca nu are gust.
La baie, fac mai degraba dus, mai rar baita, acum din lipsa de timp, dar in general nu imi place sa ma "inmoi".
Si nu imi place sa ma spal pe fata. Nu suport apa pe ochi mai ales, pe frunte.. surprins surprins surprins Fata mi-o curat cu lapte demachiant. Asa ca nu sunt prietena cu apa. O folosesc pentru igiena strict. trag cu ochiul

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 4 luni

12.07.2010 2:14     citat 

salut tuturor!!!!

La multi ani sarbatoritilor de azi!!!!!!

Ce mare a crescut Annamaria....imi amintesc de Angell cum zicea ca nu mai apuca capitolul 200 (parca) si naste...si uite ce repede are o mandrete de domnisoara. si va traiasca!!!

Adrianabuc bine ati venit acasa!!!! da se poate sa aiba colici. Dragos cam de la 1-2 saptamani s-a tot strans de burta si inca mai face si acuma, atunci mai rar, acuma mai des si uneori si plange de durere.
e o scumpica Rebeca Stefania.

simo vb lui byu, dar panselutele? hai ca te odihnesti tu azi, lasa-i incolo de romani! mai vreau poze cu Victor sa vedem cat de mare a cresscut!!!! si gandeste-te pozitiv, cat e AMR-ul????

Byu spor la proiect. imi pare rau ca patesti dintr-astea, eu din fericire nu am avut nici o problema in facultate

ionelita, claudis ce va admir ca aveti timp si putere sa scrieti un raspuns tot timpul al toata lumea. eu ori nu am chef sa scris, ori imi e somn, ori ma cheama datoria..... trist dar eu va tot citesc si din urma, am ajuns la cap.5.

deci eu citesc din urma, ca sa nu mai pun intrebari la care ati raspuns deja, mai ales ca multe dintre voi deja ati trecut de perioadele astea cu colici si adaptare la viata in 3 (sau mai multi).
noi am implinit ieri o luna, l-a cantarit are 4,83 kg si 60 cm, e mare puiul lui mama, am facut si poze dar nu le-am descarcat. da pe rand va pun si cateva poze zilele astea. maine mergem la spital sa facem vaccin BCG. sper sa nu aiba ceva reactii secundare de la el.

va pup ca ma striga!!! o zi minunata!!!!

sus

Denunta
ralucutza15

Copii
Dragos Andrei: 10 ani, 4 luni

12.07.2010 2:15     citat 

uitasem sa salut restul mamicilor!!!! si sa ii pup pe toti bebeii!!!

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 5 luni

12.07.2010 2:16     citat 

AdrianaBuc, sa iti traiasca minunea! Ce dulce e!! Iris a facut colici de la o saptamana si o zi! trebuie sa te innarmezi cu tarie si mult calm.

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 6 luni

12.07.2010 2:34     citat 

Buna mamicute dragute....
Multam pt.raspunsuri...Mada am sterilizator chicco..am fost azi de urgenta la ei si mi-au schimbat recipientul spart ..deci am scapat de fiert biberoane de azi...in orice caz e bine de stiut si pt viitor..poate plec undeva si nu am sterilizatorul cu mine prostit
simona da, am sesizat la inceput de pe cand eram la gravidute ca eu si codrina suntem nascute in aceeasi zi.. jenat Asteptam sa vedem noua coafura...bafta.. sarut
Bine ai venit adrianaBuc sarut De cand te asteptam...Sa iti traiasca minunea...sa creasca mare si frumoasa..ce scumpa eeee sarut si ce frumos doarme sarut
Byu dar proful asta al tau e dus cu capul... plang sau sunt foarte trist
Eu il adorm pe al meu in brate pe o perna in fata televizorului pe mtv sau in fata calculatorului pe melodia lui preferata ryhanna cu rude boy rad ..se uita la ecran pana face ochii mici...daca e seara in duc in patut daca e zi il las pe perna in mijlocul patului prostit
Felicitari tuturor prichindeilor nostri care au o lunita in plus..Alexandra,Marius.La mai multe lunite sarut sarut
angelll felicitam micuta crestina sarut O scumpete
Anca frumoasa si fotogenica Amalia asa cum o stim ...o pupam si pe ea si pe mami
( am primit un mesaj de pe site..m-am uitat si o fata este foarte placuta acolo...desi mie nu mi se pare cine stie ce...rochia facuta de tine e sg pe care as purta-o...este o conspiratie acolo... se pare ca noi nu ne-am mobilizat suficient si din cate stiu azi se incheie concursul...offf) Poate data viitoare sarut
ralucutza15 tocmai acum m-ai laudat cand am lipsit tot weekendul si nu stiu daca apuc sa scriu la fiecare cate ceva prostit Ce mari sunteti .. La mai multe lunite asteptam pozite sarut Bafta maine la vaccin sarut
narcisa multumim pentru articolul despre sterilizare. sarut
Ma duc sa pap si revin ca sa mai citesc din urma..daca ma mai lasa bebe care acum doarme zambet

sus

Denunta
corysha

Copii
Rares Daniel: 10 ani, 7 luni

12.07.2010 2:36     citat 

adriana buc, bine ai venit, pupam printesa mica.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: