· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.33
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.33     
corysha

Copii
Rares Daniel: 10 ani, 7 luni

12.07.2010 8:21     citat 

baiatul meu doarme , a fost cam scancit in seara asta,
adriana ms o sa incerc sa i-o dau putin calduta sa vad poate vrea.
ancutza spor la treaba sarut

si noi ne ducem joi la vaccin, offff.....

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 10 ani, 7 luni
am nascut deja!

12.07.2010 9:07     citat 

anca ti-am raspuns!!!!! sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
corysha

Copii
Rares Daniel: 10 ani, 7 luni

12.07.2010 9:21     citat 

noapte buna fetele, sa aveti o noapte linistita alaturi de bebelusii vostri

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 7 luni

12.07.2010 10:04     citat 

adriana ma gandeam eu ca-ti place! scot limba eu , una, ma topesc dupa ea, ca-mi place laptele si e numa lapte! yamiii zambet

corysha multumesc! am un spor...acu ma uit pe net sa vad de-un tipar pt ce vreau eu dar ca de obicei n-o sa gasesc si ma apuc de desenat! rad rad rad rad o iesi ceva...macar ochii mei din cap si tot o sa iasa! rad rad rad

am mancat....o graamada!!! am facut paste cu sos rosu! o minune! am pus rosii intregi..ceapa, masline...oregano...o minune! dar ..cat am dat azi jos prin cat am mers (5 ore si ceva surprins ) ... am pus acu la loc! jenat

noapte linistita va doresc! sarut

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

12.07.2010 10:22     citat 

Buna fetelor!
Noi suntem un pic bolnaviori. Biancai ii curge nasul, pe mine ma doare in gat iar Mihai cam tuseste asa gros, incarcat. Am fost la medic si mi-a zis ca n-au rosu in gat, la plamani nimic...Deci o raceala.
Mihai e si cam marait de cateva zile incoace. M-a capiat. Cu toate ca n-are gingia inflamata si nu roade orice eu tot cred ca ii cresc dintisorii pe dedesubt caci imi pare ca am vazut mici proemiente in gingie. Oricum nu cred ca ies curand asta daca intr-adevar maraiala e datorata dintucilor...

Referitor la burtica...Si mie mi-e dor. De fapt am burtica rad nervos dar pe-asta o urasc ca e doar slana. nervos
Poza de mai jos e facuta cu 5 zile inainte sa nasc cand deja incepusem sa pierd din dop dar m-am riscat sa merg la Sinaia cu toate ca dr mi-a zis sa stau cumintica si sa-i dau raportul zilnic despre felul cum ma simt. foarte fericit

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 6 luni
Casian Radu: 10 ani, 9 luni

12.07.2010 10:33     citat 

AdrianaBuc, bine ai venit in randul mamicilor de 2010 !
Simo, care e faza cu panselutele ? dar ce ai, draga, cu sotiorul tau ? Noi tot nu ne-am impacat , azi am incercat eu , dar s-a lasat cu strigate ,a sa ca am renuntat ! trist
Apropos, sa va spun si de unde conflictul... joi , dupa ce ma fost in parc cu kinderii, am ajuns acasa , am dusulit copchilu' mare, care bineinteles ca ajunge de fiecare data fleasca de transpirat -la cat alearga!- , am saturat galusca mica si repejordau sa ma apuc sa fac papica -ca deja era ora 14 , ca noi la ora 13 am plecat din parc! bebe era in scoica, in bucatarie...eu imi ptegatesc materialul pt. chiftelute , asta mic incepe sa maraie...dau sa ma apuc de modelat la ele, asta mic tot mai tare...ii bag suzi, o scuipa -asta de shpe ori-, nu reusesc sa il calmez, eu cu mainile in maglavais...offf, ma enervez, il duc in camera lui si il adorm . Apoi fuga iar la bucatarie, baga chiftelele la cuptor, fierbe rapid cartofi pt. piureu, mai fa si un sos de rosii, mai pune si de paine -noi facem la masina -...pe la 3 si ceva reusesc sa chem juniorul la masa ! Pe la 4 fara un sfert apare manul , noi mancam.... in bucatarie normal ca erau vase murdare , intra si primul lucru pe care il zice "Vai, ce-i aici !!!!" -pe un ton din ala ! la care mie imi sare tandara -ca eram deja capsata- si ma apuc " Dar ce iti pasa tie, ca eu le spal si le pun la loc..." etc. Deci asta da motiv de cearta , nu ?
A, si de joi nu mai mananca nimik din ce fac eu, isi face el cate ceva separat -pacat ca e Bogdan acasa, ca pt. mine nu m-as stresa sa fac mancare !- si azi am indraznit sa ii zic sa nu se mai prosteasca si sa manance , ca e destul, si iar s-a ratoit la mine !!! Naiba sa il ia !
Off, hai ca m-am intins cat o zi de post !

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

12.07.2010 10:54     citat 

biencut mi-aduc aminte de poza ta !!! eu eram cu burta maare si cuseam la perdele si draperii...si speram sa ninga iar pe 15 a dat o zapada!!!! de ne-a bagat din cod in cod pana a venit amalia pe lume, in martie! rad rad rad

madalina trist uoofff... e copilaros rau al tau barbat! tine muult supararea la el! la noi nu e asa lunga niciodata! cand ne-am luat ne-am promis sa nu ne culcam seara niciodata suparati! si cam am respecat ...in fine cu mici exceptii! foarte fericit mai ales de cand dormim in camere separate! foarte fericit sper sa va impacati cat mai curand si sa ai o zi a ta asa cum ti-ai dorit-o!

e tarziu si eu ma holbez pe net dupa rochite! nu am facut altceva! acum ma cam ustura ochii... cred ca ma mai uit la o masina (vrem sa ne vindem masinile si sa luam una mai buna, anul sa fie mai bun adica si sa fie maaare de familie!) pe care vrea mihai sa mi-o arate..si chiar ma culc! mai vad, stiti cum e...socoteala de-acasa cu cea din targ! rad rad rad rad rad

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 6 luni
Casian Radu: 10 ani, 9 luni

12.07.2010 11:24     citat 

O poza cu bebe Casian in burtik rad , la ai mei, la Tg.Mures, de Craciun...
Da, ancutza, e copilaros, sau poate mai degraba orgolios 1 Ca sa fac, stiam ca e asa cand l-am luat !!! Acu' tre' sa-i suport toanele, dar momentan nici nu i il mai bag in seama ! Pup micutza ochioasa !
Biencut, imi pare rau ca sunteti bolnaviori. Sanatate multa tuturor, de la mic la mare !
Ionelita, da , 4 bibi folosesc pe zi. Bebe Casian se trezeste pe la ora 8, la 8 jumate fix papam bibi nr. 1, pe la 10 jumate-11 isi face prima tura de somn de fumusete de juma de ora -45 de minute. Apoi, daca nu suntem pe afara, pe la 11 jumate -12 ii dau masa de fructe (sau legume de 3 zile !) , pe la ora 14 papa bibi nr.2 , facem nani 2 -azi chiar 3- ore . Pe la 18.30 -19 papam bibi nr. 3 si dupa baita, adik pe la 21.30 papam bibi nr. 4. Varianta a doua, adik daca stam afara ca si azi, de la 10 la 13 : bibi nr.1 -la fel, bibi nr. 2 pe la ora 13 , papica cu lingurita pe la ora 16.30-17, bibi nr.3 si 4 la fel.lamurita ? Hai, ca vad ca am chef sa butonez si sa va plictisesc cu prostioarele mele....
Angell, felicitari pt. micuta crestina ! Eu pe amandoi i-ambotezat la ortodocsi, chiar daca sotul e catolic, dar la amandoi popa a procedar ca si la voi, adik nu i-a bagat de tot in apa, i-a udat doar pe "chelie" ! Ffffffffff dulcica papusik ta ! sarut
Fetelor, dar ce e cu ana ? Nu a mai aparut de cam mult timp pe aici...de fapt, cred ca ea mai e la mare, la soare...Oare cum ii merge cu alaptatul ?
Claudis, macar ai cat de cat ajutor...dar eu, singura cu 2 ! Simo, nu mi-o imprumuti pe matusa ? rad Ca in liosa de altceva...
No va las, ca maine tre' sa fiu fresh...nu stiu pt. ce, asa, pur si simplu...pt. copii si pt. mine , ca ar trebui sa fac o tara de curatenie :aspirat, spalat pe jos, sters praf.... ca daca vine cineva la noi...
Good night !

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

13.07.2010 7:00     citat 

neata, neata!

prima!

madalina la multi ani!!!!!!!!!!! sa fii fericita alaturi de cei dragi! si sa nu va lipseasca ce e mai important: sanatatea!!!!!!!!!!!! la multi ani!!!!!!!!!!!!!!

noi suntem amandoua matinale, si eu si amalia! e in carut langa mine! fiecare cu scaunelul ei! rad amj facut ceaiul, cafeaua fiecare cum poate: fetele cu ceaiul si tati cu cafeaua! am fiert bibe, suzete... acu se pare ca i s-a facut mandrei somnic dar nu se lasa! rad rad rad

da chiar! ana pe unde umbli?!

suntem pe-aici! sarut

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

13.07.2010 7:44     citat 

buna dimi fetelor sarut

felicitari pt mada aici sageata
La multi ani, madalinacret!! sarut

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 7 luni

13.07.2010 7:51     citat 

buna dimi si de la noi
ufffffffffff cat am de recuperat, mult ati scris in 3 zile noi untem bine am avut un weekend plin si agitat care a tinut 3 zile foarte fericit
merg sa va citesc si revin daca ma lasa bebelina sarut sarut sarut sarut
va pup sarut sarut sarut

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani
Dominic Nicholas: 10 ani, 8 luni

13.07.2010 7:53     citat 

madalina La multi ani !!! multa sanatate , fericire alaturi de baietii tai frumosi!

La multe lunite Nicolas Alexandru pui de Bria

Suntem si noi pe aici , cu niste zile grele, cu Alex care saracul inca mai sufera --- s-a simtit abandonat in perioda in care am fost cu Dominc la spital --- si se manifesta prin tristete , apatie , respingere ,plans - timpul liber il petrec doar cu el asa ca, calculatorul nu mai e o prioritate . Va citesc seara , dar nu mai am timp si de raspuns . Sper sa trecem peste acesta perioada , ca ma doare sufletul sa il vad asa .

Mada ....si eu am masina de facut paine , dar inca nu am gasit o reteta care sa ma satisfaca 100% . Tu ce retete ai ?

Va pupacim , cu mare drag !

P.S. ...M.am apucat sa cos pentru Dominic un Mei-tai... abia astept sa il termin ....dar acum prioritatea e Alex

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii

13.07.2010 8:08     citat 

hermine ce rau imi pare sa aud astfel de vesti! sigur va tece repede perioada asta! ai fost cu dominic la spital/ a fost ceva asa de grav?! sper sa fie mult mai bine acum! te asteptam cu vesti bune! spor la cusut!

daca madalina ne da o reteta buna...cred ca-mi iau si eu masina de paine! zambet

amalia a adormit...eu inca fac un brain storming pt tiparul de rochita! e un material care poate fi purtat in toate anotimpurile si vreau un model (il am in cap deja) care sa il pot purta si cu niste botine si o maletuta ceva!

sus

Denunta
tania_ristea

Copii
Codrin Mihai: 15 ani, 2 luni
Radu Gabriel: 10 ani, 8 luni

13.07.2010 8:14     citat 

Madalina - La multi ani!

sus

Denunta
hermine

Copii
Alexandru Ionut: 14 ani
Dominic Nicholas: 10 ani, 8 luni

13.07.2010 8:16     citat 

anca e vorba de perioada in care am stat cu Dominic in spital pentru operatie .
Eu si cu Alex nu am fost despartiti niciodata inainte sa se nasca Dominic... si am tot lipsit ...8 zile cat am stat in maternitate, apoi o saptamana la Szeged pentru investigatii ..iar apoi 10 zile tot la Szeged pentru operatie ..... desii a stiut unde sunt , a fost si la noi in vizitia in weekend, am vorbit zilnic la telefon ... el s-a simtiti abandonat ...si na schimbarile din viata lui ...il iubeste pe Dominic mult , dar e greu sa inteleaga ca trebuie sa ma imparta cu el .

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: