· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.34
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.34     
angelll

Copii
Annamaria: 10 ani, 8 luni

15.07.2010 12:27     citat 

buna
bebe,e f frumoasa Rada.in a 2a poza e copia tatalui foarte fericit
biencut,insanatosire grabnica puiului sarut
am citit si eu articolul despre AC.stiu ca nu face bine insa daca nu l as lasa deschis s ar muri in casa de cald.daca il tin dupa amiaza si seara inchis se ajunge la 32° in casa iar fata se agita f tare si plangeeeee asa ca il tin deschis si imi mentine o temp de 29°
fata mea ii maraita pt ca astazi nu am iesit la plimbare,ne-am trezit amandoua la ora 10.45

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 9 luni
Victor Adrian: 10 ani, 4 luni

15.07.2010 12:48     citat 

anca...bineinteles, panselutele sunt si pt ce iti zboara tie prin cap. ca de fapt ele...asa au aparut zambet
dar zi-mi si mie..ce traducere ar fi trebuit sa le fac? poate reusesti tu una buna. trag cu ochiul

adriana....rad)))
si eu o sa miros panselute diseara rad

bebe..ce dulce e rada. si cat de frumusica e cand zambeste

raliu....sa iti dau niste miere? merge cu lamaie rad))
dar esti la ai tai nu? fii atenta..
dimi, te trezeste, ii dai sa pape si o pasezi. si tu te duci mai departe si dormi.
ai incercat si infacol? la mine cu asta a mers.

va pup si ne auzim pe maine cred ca acum mai am treaba si apoi fug la dr.

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 7 luni

15.07.2010 2:29     citat 

simo rad rad rad rad sa nu rupi vreo panseluta diseara ca prea le-ai asteptat si tu si el! rad rad rad

iar a plouat aici!! oricum dupa ce ieri toata ziu ane-au prins nu mai mult nici mai putin de 3 ploi...acum... ne riscam si iesim iar din casa cu umbrela si husa de ploi dupa noi!

va pupam si ..pe diseara! sarut

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 10 ani, 6 luni

15.07.2010 2:38     citat 

salutare fetelor

revenim dupa oarece lipsa...si dupa vaccinul BCG pe care tocmai l-am facut azi... plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist Nu am putut sa o tin eu, l-am lasat pe sot sa o tina iar eu eram cu degetele in urechi pe holul clinicii si plangeam ca proasta trist. Si Ilinca mea tipa de parca o taia cineva cu drujba:(. A fost urat urat. Acum a adormit... Stiu ca trebuia facut dar tare greu imi e s-o vad ca o doare ceva si mai ales cand i-am vazut sange de la intzepatura si nu am avut voie sa osterg si nici sa pun gheata ceva acasa...
Nu stiu, azi am voie sa-i fac baitza?
Voi ce stiti?
Doamne tare mila mai mi-a fost...trist trist
In rest...creste fetitza mea, are vreo 7 kg 200 cam asa... Am avut botez duminica a iesit frumos, voi incerca sa pun poze.. zambet zambet Si ea a plns inainte si dupa scaldatul in cristelnitza dar apoi a descoperit candelabrul si s-a uitat fascinata la el tot restul procesiunii iar vinul i-a placut tare zambet zambet

A mers si ea la restaurant dar pentru cateva ore doar apoi a luat-o acasa strabunica zambet

revin mai tarziu sau zilele urmatoare,,, Ce usurare ca am scapat de vaccin... Ma tot gandeam la biata fetitza de ceva vreme cum va plange ea...trist
Va rog daca aveti idee despre cum sa-i ingrijesc mai bine bubitza spuneti-mi

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 9 luni
Victor Adrian: 10 ani, 4 luni

15.07.2010 2:42     citat 

22ra...lasa ca trece si asta.
in seara asta nu ii faci baie
iar in urmatoarele saptamani ar trebui sa ii iasa semn. de fapt inainte o sa "coaca" ceva gen furuncul. si apoi ramane semnul
ideea e sa nu storci, sa nu stergi, sa il lasi sa faca treaba zambet
nu doare

anca rad

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 6 luni

15.07.2010 2:46     citat 

----------
Christa a scris:
----------
claudis a scris:
tinand cont de spusele medicul pediatru cum ca seara este mai putin lapte decat ziua am inceput sa ii dau supliment de aseara.
----------

Asta e inceputul cercului vicios: tu ii dai supliment, corpul "crede" ca e nevoie de mai putin lapte, produce si mai putin, si asa ajungi sa dai tot mai mult supliment.
----------

christa cred ca ai inteles gresit cum procedez zambet cum corpul meu deja produce lapte mai putin seara ( pe verificate) dupa ce papa bebe cat vrea de la ambii sani ( il pun chiar si de 2 ori la fiecare san ca sa fiu sigura ca a scos cat a vrut)...eu scot lapte pe care il dau supliment la urmatoarea masa...deci din contra..ar trebui sa se produca mai mult pentru ca ii fortez la maxim...

Fetele am avut o dimineata....probleme cu burtica.. plang sau sunt foarte trist am mancat niste rosii ( cred ca erau de tara si au fermentat)
Vai saracutul copil manca dimineata din 2 in 2 minute ca eu tb sa fug la baie ,..nu a inteles nimik din mancare..mai atipea..eu iar il trezeam ...i-am stricat si somn si nici de mancare nu i-a mai ars in conditiile alea..
Noroc ca nu a plans...s-a jucat in patut singurel si intr-un final a adormit...nu imi venea sa cred..nu imi vine nici acum... rad
Nu am apucat sa citesc tot ..revin scot limba

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 10 ani, 7 luni

15.07.2010 2:48     citat 

ionelita ancutza adriana multumim mult
raliu sarut sarut sarut sarut chiar este asa de cumintica
angell da asa e cum creste tot mai mult seamana cu tati sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
simo multumim
noi toata dimi am fost afara pana la ora 14 am venit am papat si acuma Rada cu tati dorm................. ce frumosi sunt sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut sarut
va pup pe toate ne auzim mai tarziu merg sa ma intind si eu

sus

Denunta
corysha

Copii
Rares Daniel: 10 ani, 7 luni

15.07.2010 2:58     citat 

si noi am fost la bcg azi, a plans mititelul, l-am tinut cu greu, dar s-a linistit repede apoi. In schimb sunt foarte suparata ca nu mi-a luat in greutate, doar 300 gr, am intrebat dc de familie si mi-a zis sa ii incep diversificarea, dar nu stiu. Maine ma duc cu el la dc pediatru ( am pe strada la mine un cabinet particular de pediatrie) si sa vad ce imi zice si pediatra...

ma intorc sa va citesc si revin.

pup

sus

Denunta
corysha

Copii
Rares Daniel: 10 ani, 7 luni

15.07.2010 2:59     citat 

am uitat sa intreb fetele care au facut bcg acum 2-3 zile au avut reactii adverse? nu stiu temperatura?

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 1 luna
D: 10 ani, 7 luni

15.07.2010 3:06     citat 

Uploaded with ImageShack.us

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 1 luna
D: 10 ani, 7 luni

15.07.2010 3:10     citat 

deci da:D
pozele de la botez
pana la iarna vin si cu cele de la mare rad
eu de bcg nu stiu ca nu l-am facut.

la 5 plecam la eco de sold trist Si maine vaccinelul plang sau sunt foarte trist

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 6 luni

15.07.2010 3:46     citat 

Codrina sarut ce frumos vb cu galusca ta si ce frumos gangureste ea acolo pe limba ei sarut
]Alina sarut asa e..fiecare situatie e diferita si trebuie sa treaca ceva timp pana sa afli unde te incadrezi...Off daca din spital ni s-ar da mai multe informatii ce bine ar fi..
Biencut si Mada sarut sarut ati inteles bine..deci nu m-am exprimat eu gresit scot limba
off Biencut multa sanatate si tie si lui Mihaita sarut sarut
Christa eu cred ca conteaza foarte mult daca dupa ce se satura bebe eu mai mulg..indif cat iese eu sunt multumita sperand ca data viitoare sanii poate vor produce cu 40-5o ml mai mult seara ca asa ii invat eu zambet
Si chiar daca nu ar fi fost o solutie..decat sa stau asa si sa astept pana nu se mai poate..macar sa stiu ca am facut tot ce am putut...sa fiu eu impacata..daca e sa ajung la supliment de lapte praf o sa ajung oricum...
ana se pare ca avem aceeasi problema cu lapticul seara..norocul meu este ca al meu nu se lasa si probabil suge si in gol pana ce vine alt jet si tot asa pret de jumatate de ora.....a ta renunta mai usor trage se ineaca ,trage in gol..apoi iar vine jet iar se ineaca ..si se satura si ea micuta de acest" tratament" prostit ..ce bine ca te-ai hotarat sa o saturi daca nu ai avut incotro...Eu nu sunt mancacioasa dar sunt rea de foame..mai ales seara...daca nu mananc nu pot sa adorm...si ei saracutii ar tb sa simta la fel...ca sunt si ei niste omuleti mici cu aceleasi nevoi ca ale noastre sarut
simona sarut ma bucur ca ai laptic suficient intr-un san pentru masa lui Victor...Totusi te sfatuiesc o data la 2 saptamani sa tot verifici...Ca si mie mi l-a refuzat la o luna pe al doilea si nu am mai incercat ca toanta ..el intre timp a crescut si a vrut mai mult iar eu nu mai am verificat
bebe ce frumos se joaca micuta ta printesa... sarut de cand a iceput sa se joace asa? al meu doar se uita la jucarii..inca nu pune mana pe ele...
offf Raliu hai ca mai aveti putin..intr-o sapt. doua osa fie mai bine..si tot mai bine sarut
22ra sarut felicitari pt crestina si pt vaccinel sarut
corysha felicitari si voua pt vaccinel sarut
vai ana ce fericiti si frumosi sunteti toti sarut sarut sarut sarut ..mandretile tale asa fotogenice sunt sarut sarut
La 3 luni ai facut botezul dianei?asa arata al meu dezbracat..i se vad costitele prostit

sus

Denunta
angy29

am nascut deja!

15.07.2010 4:33     citat 

Buna fetele eu sunt o viitoare mamica zambet .........fac parte acum din listuta gravidutelor si o prietena de acolo ma indrumat la voi ............:eu vreau sa nasc la spitalul particular ISIS si am inteles ca una din voi a nascut acolo ,imi puteti da ceva detali ,cum este ,eu sunt inscrisa la dr PELIN.

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

15.07.2010 5:08     citat 

ana sarut ce poze superbe,sunteti foarte frumosi toti..o familie fericita si implinita sarut sarut tortul..minunattt sarut sarut

22ra sarut nu are reactii BCG-ul..eu i-am facut si baitza in ziua vaccinului
coace dupa cateva saptamani

angy sarut pupam burtik..anca a nascut la o clinica privata..dar nu stiu exact daca la ISIS..o sa-ti de-a ea detalii sarut

sus

Denunta
RELA

Copii
VLAD CRISTIAN: 14 ani, 11 luni

15.07.2010 5:13     citat 

----------
angy29 a scris:
Buna fetele eu sunt o viitoare mamica zambet .........fac parte acum din listuta gravidutelor si o prietena de acolo ma indrumat la voi ............:eu vreau sa nasc la spitalul particular ISIS si am inteles ca una din voi a nascut acolo ,imi puteti da ceva detali ,cum este ,eu sunt inscrisa la dr PELIN.
----------

Scuze ca ma"bag"unde nu ii e locul, dar pana iti raspunde alcineva uite un link
http://www.parinti.com/nasterealuidenis...35110.html
Aici povesteste o mamica, Ramona79 nasterea la Isis si da suficiente amanunte.
Sarcina usoara si un bebelus sanatos iti doresc sarut

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: