· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.34
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.34     
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 9 luni
Victor Adrian: 10 ani, 4 luni

13.07.2010 5:30     citat 

of Doamne Byu...prin ce treci. Dar nesimtit rau e profu' asta al tau.
Chiar nu intelege ca nu ai ce sa faci cu bebe????
Auzi sa te ascunzi in spatele copilului...mama denaturata ce esti. Folosesti copilul pt asta....
Glumesc, stii da?
Bine macar ca intri maine in examen.
Succes si spor la invatat si iti tinem pumnii toate. Sa ne anunti cand scapi

mada...vezi ce frumos din partea lui?

narcisa..chestiunea aia se numeste...hatza hatza rad
si nu stau eu atat fara voi...o sa imi iau cartele din aia la care fac reclama sa vad si eu cum merge

claudis...la cat mai multe de acum inainte trag cu ochiul
si Doamne, cand vorbesti de ..stiu eu cine, parca sunt vorbele mele zambet

si iar fug ca a terminat masina de spalat. ce bine ca am fata in casa prostit prostit

sus

Denunta
Byu

Copii
Iulian Gabriel: 10 ani, 6 luni
Irina Maria: 8 ani, 6 luni

13.07.2010 5:53     citat 

bebe, narcisa,simo va multumesc din suflet sarut sarut sarut sarut sarut Sa dea Domnul sa fie bine.
narcisa ti-am raspuns pe privat. Ms tare mult.
simo da stiu ca glumesti, uff asta e viata, zile mai bune, mai rele, oameni mai buni, mai rai. Important e sa stim sa facem fata si sa nu lasam sa ne "atinga" prea mult.
Merg langa pui sa ma odihnesc ca l-am adormit, sunt rupta de somn.
Iulian adoarme leganat daca nu ii e prea foame, iar daca ii e foame si somn adoarme mancand la san.
claudis mie mi-a adormit Iulian de vreo 3 ori singurel si nu mi-a venit sa cred. Ce bine ar fi sa fie asa tot timpul.

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 5 luni

13.07.2010 6:06     citat 

Buna seara! Parca parca se arata soarele pe la ...burtica mea. Sper sa nu ma ia iarasi la noapte.
Mada! Bravo, ma bucur ca s-au calmat spiritele.
Narcisa, Simona.. eh, vedeti cum v-am pacalit cu mingea?? De era si usoara ca o minge era minunat!! Si Narcisa, da, imi dau ochii peste cap..dar doar pt ca imi doream kg in plus!! Eu nu ma plac deloc asa cum sunt! Vreau forme!! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Byu, draguta, imi pare rau de ce ai patit idiotul ala care iti e prof! Ce oameni rai mai sunt pe lumea asta!! Te cred ca abia astepti sa mergi la Timi.. ai sa vezi ce bine e la mama acasa!!
Claudis! Felicitari!!
La noi , din pacate, s-a lasat doar cu batutul la usa, pentru ca nu a raspuns nimeni!! rad rad rad :
Alina, sa ne faci poza cu rochita!
Adriana., cat timp trebuie sa stea Ioana asa, ca broscuta? Uff ce nasol trist trist plang sau sunt foarte trist O pupiceste Iris dulce!

Biencut, da , am cautat pe net despre menta. Se foloseste la intarcat doar pt ca schimba gustul laptelui. Dar probabil ceai de menta curat, fara alte adaosuri.

Va pupam

va pupam

sus

Denunta
claudis

Copii
M: 10 ani, 6 luni

13.07.2010 6:44     citat 

anca bafta la croitorit zambet
Alina te asteptam cu vesti bune de la eco zambet
si noi am inceput sa bagam pumnisorul in gurita si sa salivam ..sper sa nu fie dintisorii..este mult prea devreme
Mada mmm..se anunta o noapte fierbinte... sarut
Byu offf..saracuta de tine..uff ,...bine ca ai scapat...spor la invatat..bafta la examen si la vaccinel sarut
Ce bine ca Iulian a inceput sa adoarma singurel...mi se pare atat de departe momentul asta pentru mine...dar am mai vorbit noi si de alte greutati de care am scapat si noi la un moment dat...o sa scapam si de asta cu bataitul in bratica...deocamdata ma bucur cu noptile linistite zambet
narcisa,simona,mada...off..si noi vom fi soacre..sper ca altfel de soacre scot limba
codrina sarut
Narcisa bafta maine la vaccinel... sarut

sus

Denunta
0911

Copii
Brianna: 10 ani, 8 luni

13.07.2010 8:54     citat 

buna seara fetelor, vai cat spor aveti la scris, eu nu prea apuc ca toata ziulica suntem pe afara.
M-am distrat de minune de conversatiile lui Simo si Ancutza, asa da...., mai schimbati atmosfera...., si mai puneti pe unii oameni la punct, stiti la cine ma refer...
mai intai doresc Multe multe lunite tuturor bebeilor care au mai implinit o luna, cu intarziere, e drept, sa fiti sanatosi si sa cresteti mari.
Byu, ne bucuram ca Iulian e bine cu asa zisa raceala si ne pare rau pt. ce ai patit cu idiotul acela de prof, unii oameni cu toata inteligenta lor sunt zero ca si caracter, asta e, bine ca ai scapat si iti tinem pumnii la examen.
Noi am facut eco de sold azi, e ok, nu avem nimic.
Doar eu am ceva la genunchi , legat de cartilagiu, de aceea am schiopatat in timpul sarcinii, vi-am mai povestit eu cu nici nu mai puteam umbla, cica e din cauza greutatii puse in sarcina (18 kg), nu mi s-a parut enorm de mult, trebuie sa iau tratament 3 luni de zile , iar apoi ma trimite la radiografie, si trebuie sa ma apuc de inot, ..., asta imi place.Acum nu ma mai doare genunchiul doar, e foarte putin umflat.
Adriana , speram sa fie bine Ioana, nu ti-a zis sa-i faci masaj, gimnastica.
Anuctza, da sora mea a ramas gravida la 4 luni dupa prima sarcina cu ceza, dar nu era voie decat dupa un an, fetele sunt bine amandoua, sunt amandoua din acelasi an, una e in 31 dec, iar cealalta e din 7 ian., acum sunt mari, au 7, respectiv 8 ani.problema a fost la sora mea, ca neavand voie 2 ceza asa de repede, a trebuit sa-i scoata uterul, a fost prastie, asa ca a ramas la 28 ani fara uter, si a pierdut mult sange, dar si-a revenit repede.ea alapta si asa a ramas gravida, nici nu stiuse pana la 4 luni, din cate stiu eu ei cred ca nici nu ii venise CM.dar nu te speria ca poate nu e cazul tau, si mie mi-a venit cm prima data pe 28 mai si nu a mai venit decat acum pe 9 iulie, noi am folosit prezer, dar tot ma-m speriat ca nu stiu cum sunt si astea facute, acum ramai cel mai usor. o prietena mi-a zis ca ei ii venea si o data la 2 luni cat timp a alaptat.
Narcisa, super faine pozele de la mare, ce-i mai placea lui Iuri, dar el si acum mai are colici, saracutul.
Biencut, dorim sanatate tuturor, speram sa va reveniti cat mai repede, sti cum se zice,ca acela e om sanatos care raceste vara.
zambet zambet
Claudis, vezi ca a doua oara a fost mai bine cu iubi, iubi, a treia foarte bine si asa incet ca la inceput.
Ma bucur Mada ca v-ati impacat, ti-a zis simo ca iti va face o surpriza, frumos di partea lui, dar prea incapatanat sa te tina asa trista chiar de ziua ta,trandafirii compenseaza totul foarte fericit
Bebe, super filmuletul, ce se mai distra ea cu jucaria.
cred ca am scris destul, nu reusesc sa scriu la toate ca uit,dar va pup pe toate si pe bebicii frumosi.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

13.07.2010 9:35     citat 

Codrina eu beai ceai d ementa curat. Inseamna ca pe Mihai nu-l deranjeaza... prostit

Eu sunt tare necajita ca Mihai se pare ca nu e doar racit! plang sau sunt foarte trist Azi am avut asa un feeling cu toate ca fusesem ieri la medicul de familie si ma asigurase ca e doar o viroza...Ca atare mi-am sunat medicul de la spital sa vad cand putem merge pe la ea. Norocul a facut ca chiar azi era de garda asa ca ne-am dus sa-l vada.
L-a consultat cu atentie si mi-a zis ca nu se aude nimic la plamani... prostit Am insistat ca noi vom pleca din localitate si nu vreau surprize...I-a bagat pe gat chestia aia ca sa-i tina limba ca sa-l faca sa tuseasca nitel sa vada cum tuseste. Cand l-a auzit s-a ingrijorat si ne-a trimis sa facem o radiografie...Ei bine avem pneumonie! plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Vroia sa ne interneze dar i-a fost mila ca stia ca o am si pe Bianca si cu toate ca nu au voie sa faca asta a vb cu asistenta sa ne puna o branula si ne-a dat tratament: antibiotic, aerosoli, panadol si ketof...Saracul, cand sa-i puna branula parca l-au crosetat caci nu nimereau vena caci le are subtirele dar mitittelul nu a zis nici pas chiar suradea! surprins S-au minunat asistentele caci nu s-a speriat de loc si n-a plans si nici macar n-a scancit o secunda cat i-au pus branula si i-au facut antibioticul! surprins Cand am iesit sotul era mirat. Credea ca n-am facut tratamentul caci si el se astepta sa planga macar putin dar nu el era preocupat sa se uite la tv de deasupra, sa ii ia ceasul aistentei, sa le surada...
Asa dar tot ma bucuram ca luna asta suntem stabili financiar tocmai am scos si voi scoate di buzunar 300 ron pt tratament, spaga, sa platesc sa-i faca la o clinica de langa noi antibioticul (cu toate ca ei au zis ca ni-l fac gratis dar mi-e aiurea sa nu dau cate ceva la fiecare care ii va face...).

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 7 luni

13.07.2010 10:04     citat 

buna seara!

am fost si noi la plimbare si a dormit legat de cate 2 ori cate 20 minute! surprins tare maraita a mai fost azi! uuoof! cred ca a durut-o burtica ca a facut de doua ori kk dar a doua oara a fost cam tare... acum a adormit dup[a ce nu a avut rabdarea necesara sa suga la san ci a baut ceai de musetel si apoi ceai baby calm! cred ca al doilea i-a facut mult bine ca a si calmat-o si a adormit repede!

byu ce prf nebun! dar ...pana la urma bine ca termini! iti tin pumnii sa faci maine la exam! sarut

narcisa, claudis, simo rochita nu e pt concurs! cione stie daca voi mai participa la vreunul cu amalia care nu prea ma lasa sa fac multe?! rad dar acum..bine ca are toata lumea conturi! jenat inca o data va multumesc tuturor pt efortul care l-ati depus si m-ati votat! sper ca in seara asta sa incep sa fac (pana la urma il fac eu singura ca n-am gasit nimic pe net) tiparul si in curand sa si tai materialul! mi-e cam teama sa nu-l stric!

biencut ce rau imi pare de faza cu mihaita bolnavior! trist sper sa se faca repede bine! sarut

alina multumesc ca mi-ai imparatsit experienta surorii tale! eu sper sa nu fie cazul la mine...

maine mergem la ai mei, la galati si nu cred ca voi mai avea cand sa intru dar poimaine sunt pe baricade! va urez o noapte linistita!

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

13.07.2010 10:31     citat 

buna seara sarut

noi am fost la plimbarica si ne-a prins ploaia foarte fericit nervos

anca sarut drum bun si distractie placuta la parinti sarut

biencut trist off mititelul..pneumonie surprins imi pare tare rau trist multa sanatate sarut

0911(alina) sarut ma bucur ca sunteti ok sarut va pupam sarut

claudis sarut felicitari mami scot limba

codrina sarut ma bucur ca esti ceva mai bine sarut

byu,am ramas fara cuvinte trist ce prof cretin nervos bafta maine la examen trag cu ochiul

narcisa sarut bafta maine la vaccin trag cu ochiul

pupam mamicile si micile minuni sarut

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 6 luni
Casian Radu: 10 ani, 9 luni

13.07.2010 10:51     citat 

[quote="claudis"
narcisa,simona,mada...off..si noi vom fi soacre..sper ca altfel de soacre scot limba
codrina sarut
Narcisa bafta maine la vaccinel... sarut[/quote]

Claudis, ce vrei sa zici ? Eu nici nu ma prea bazam pe soacra mea sa ma ajute cu bebe, ca e fff stresata si stresanta si mai bine ma lipsesc, dar pot sa spun ca am niste socride milioane, nu i-as schimba cu altii ! Daca poti sa crezi, ea a fost de partea mea acum cand am fost certati -ceea ce mi se pare normal, ca eu nu am avut nicio vina -, dar sunt soacre care nu pot sa ii dea dreptate nurorii indiferent e situatie, ca doar numai baiatul lor poate sa aiba dreptate, nu ? rad Dar ei saracii se tot ofera sa ma ajute si de vreo 2-3 ori chiar s-au suparat ca nu ii solicit mai mult ! Din ianuarie e si socru in pensie, soacra mea nu mai lucreaza de vreo 2 ani jumate , din care 1 an jumate a stat mai mult prin spital -a avut leucemie, a fost f.nasol, nu stiam daca scapa- . Acum e la ei Bogdan, de aseara, ca oar cu el e mult mai usor, e cuminte si ascultator, ii place si lui acolo, asa ca nu sunt probleme de niciun fel. Dimineata a fost socru cu el la strand . Deci eu acum ma simt chiar super, e floare la ureche doar cu bebe acasa ! Maine mergem doar noi 2 la shopping -ca am primit cadou 300 de lei de la ai mei, 300 de la socri (v-am spus ca-s de treaba...) si 200 de la sot , ca el prefera sa imi iau eu ce imi place, asta de cand suntem casatoriti...ca am mai comentat eu ca e prea dulce parfumul, prea albastra bluza rad cand imi facea cadouri !!!
Clau, oricum eu nu beau whisky, nu il suport, si nu se pune problema de hatza hatza , ca e prea proaspata cearta si nu am nici un chef de asa ceva , nici nu ar merita ! Si desi as putea sa dorm cu el, in dormitor -v-am zis ca locul e liber, Bogdan e in deplasare- , prefer sa dorm cu Casian in camera, desi pana la 8 dimineata nu am treaba cu el ! oricum , felicitari ca tie -ma rog, voua- ti-a iesit cm trebuie !
Biencut, ce rau imi pare sa aud ca bebe are pneumonie ! Cum a reusit, saracutul ? Sa mai zici ca alaptatul ii ajuta sa nu se imbolnaveasca pe bebei ! Ca daca e sa se imbolnaveasca, saracutii, atunci nu scapa ! Si cat de cumintel poate sa fie el , sa nu planga deloc, dragul de el ! Va doresc sanatate cat incape, sa va reveniti cat mai repede ! Are pofta de mancare daca e bolnavior ? Pupici sa treaca !
Off, Byu, cate probleme ti-a creat nesimtitul ala de prof ! Cred ca a avut ceva cu tine, ca sunt profi carora pur si simplu nu le place mutra sau aerul unui student si atunci le cauta nod in papura ! Cred ca de abia astepti sa scapi de el ! Baftaaaaaaaaaaaa multaaaaaaaaaaaaa la examen ! Si tata e prof universitar, dar nu cred ca a facut asa ceva vreodata... e chiar de gasca . Bine, el e de mate-info, unde totul se bazeaza pe logica si ori iti iese ori nu. La examene le da numai probleme si ii lasa cu carti, cursuri, tot ce vor ei pe masa, si totusi nu iau toti examenul. ca la teorie -zice el- sunt destui care copiaza sau invata pe dinafara si nu se mai streseaza sa le dea subiecte de teorie !
vad ca iar ma intiiiiiiiiiiiiind ...ma scuzati, va rog !
Da, ancutza, ti-am zis ca si eu prefer trandafirii galbeni...a, si lacramioarele ! Imi place la nebunie parfumul lor, asa ca poate o sa adaptez vorba lui Simo cu panselutele...o sa va spun sa mirositi lacramioarele ! rad
vai, Simo, chiar asa, cum sa rezisit fara noi atata timp, draguta ? ce-ti face si netul asta, e ca un drog ! Dar eu ma bucur ca nu vrei sa ne parasesti ! Bine ca te lasa piticii s mai dai cate un ochi si cate o barfa si pe la noi !
Multumesc inca o data tuturor pt. felicitarile adresate cu ocazia implinirii a 25 de ani !!! Mi-ar place mie...dar zilele trecute ma intreba Bogdan "mami, tu cati ani o sa implinesti, 23 ?" A avut dreptate, daca cititi de la dreapta la stanga ! rad

Ultima modificare efectuata de catre madalinacret la 13.07.2010 10:53, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 1 luna
D: 10 ani, 7 luni

13.07.2010 10:53     citat 

hello-hello!
am aterizat si noi de la mare foarte fericit

am citit doar capitolul asta

biencut imi pare raaau, mititelul de el trist Si Maia a avut un inceput de pneumonie cand era mica-mica si stiu ce m-am speriat...dar pana la urma nu a facut chiar penumonie. Sanatate multa sarut
codrina, si eu vroiam sa zic de menta, cae in ceaiurile de lactatie, de fapt eu de-aia am si putut sa le beau ca altfel nu cred ca suportam gustul.
bebe, vroiam sa-ti raspund ceva dar am uitat jenat Aaa, port-bebe, da, eu folosesc pt ca n um-am descurcat cu slingul/wrapul desi ar fi fost mana cereasca la mare, ca am carat de nu-mi mai simt mainile foarte fericit
mada, nu stiu ce s-a intamplat, dar ma bucur ca e ok acum sarut

byu, bine ca ai scapaaat!!!! Nu-mi vine sa cred ce prof ai nimerit iar, bine ca pana la final s-a sucit si a fost dragutz.

Anca, materialul imi place, dar tot n-am inteles, pana la urma e sau nu e bb 2?? Ai facut testul? Ca pana citesc eu din urma... prostit

ce sa va mai zic, de mare, a fost super, mult mai bine decat m-am asteptat, diana s-a purtat exemplar sarut , f cuminitca si dulce a fost, toata lumea vroia sa o tina sa o plimbe, ieri chiar ne-a luat-o o doamna in restaurant, ca sa putem manca si noi, a plimbat-o vreo 15 minute, era mama lui Dan Bordeianu care a venti si el si ne-a admirat comoara foarte fericit
Ultimele 3 zile a fost soare si frumos, ieri si azi am stat pana pe la 12 la plaja, la umbra, nu era chiar canicula, tati a bagat-o si pe diana in apa pana la funduletz...Maia si-a facut o prietena noua de cand am ramas singrui (utlimele 3 zile) si a fost mult mai cuminte. Cat am fost in gasca mare cu rudele a fost ok, ca ne mai ajutau sa o tina pe diana sau la bagaje, dar a fost si mai naspa ca aveam program cum hotarau ei, se certau fetele pe jucarii, ba chiar a trebuit sa cumpar 2 perechi de sandale plang sau sunt foarte trist, ii gasisem maiei (nu avea deloc), dar mi-au placut, cam scumpe, 90 lei, si a doua pereche ti-o dadea lua juma de pret, a trebuit sa ii iau tot eu si verisoarei ca se lasase cu scandal mare prostit
Mi-am luat si eu azi niste super sandale foarte fericit, prin urmare cu banii suntem varza.
Ne-am si bronzat, maia s-a simtit bine , numai in apa a stat pana se invinetea, apa era destulde clda, peste 23 grade, o sa pu nsi poze cand imi trimit prietenii noi foarte fericit...ca sotul meu a spart si aparatul si telefonul meu.
Ce sa zic...cu me o vorba la mine la serv...grand total pozitiv foarte fericit

plang sau sunt foarte tristplang sau sunt foarte trist Mi-am amintti de serviciu, problema mare, nu mai am niciun chef sa ma intorc la munca peste 3 saptamani, as sta cu fetele, sunt atata dedragalase, ce m-o fi apucat pe mine plang sau sunt foarte trist ...de fapt stiu eu ce...banii...si team asa nu pierd contactul cu mediul, ca daca am intrat in hora creditelor si a altor datorii lunare..s-a dus libertatea mea.
Ma duc la culcare foarte fericit
paaa

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 6 luni
Casian Radu: 10 ani, 9 luni

13.07.2010 11:00     citat 

Ana, bine ai revenit ! Deci pana la urma a fost mai bine fara rude la mare...ai fost si tu mai linistita ca nu mai avea Maia cu cine sa se certe ! Dar cum a reusit sotul tau sa "aranjeze" si telefonul si aparatul foto ? Si eu vreau sandale faine !!! plang sau sunt foarte trist Asa-i ca te-ai mai duce, totusi la mare ? Undeva prin Turcia, sau Italia, sau Tenerife... am inceput deja sa visez frumos, desi eu cred ca inca sunt treaza... Oricum, bine ca ai apucat sa vezi si marea , ca daca incepi serviciul... e drept ca voi din Bucuresti puteti merge si doar pt. weekend, dar e mai greu cu bebe asa mic, pt. 2-3 zile nu stiu daca merita sa te trambalezi . Dar la anul o sa puteti sa mergeti mai des...ce bine de voi !

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 1 luna
D: 10 ani, 7 luni

13.07.2010 11:04     citat 

daa
m-as duce!
s-a enervat cu fetele rau intr-o zi si a trantit rucsacul prostit

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 3 luni

13.07.2010 11:10     citat 

----------
Christa a scris:
----------
biencut a scris:
Codrina, ceaiurile de alaptat contin si menta deci nu cred ca are treaba.
----------

Codrina are dreptate, menta si salvia se recomanda (si) in cazul hiperlactatiei. Ca orice, nu are acelasi efect la oricine, dar nici n-as risca.
----------

Inca ceva: aveti acasa aer conditionat? Pneumonia, daca intr-adevar asta e, de acolo i se poate trage, respectiv de la bacteriile Legionella pneumophilia. http://www.musetel.ro/articol.php?id=917

Ultima modificare efectuata de catre Christa la 13.07.2010 11:27, modificat de 1 data in total

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

13.07.2010 11:25     citat 

Madalina nu stiu cum a facut-o. Cert e ca atunci cand sunt doi e mai usor ca cel mic sa ia ceva de la cel mare si chiar daca la ala mare nu se vede nimic, nu face vreo forma mai urata, cel mic poate sa aibe mai mult de suferit. Acum ma mai gandesc ca a fost si f cald afara si noi stateam sub un nuc unde simteai ca te congelezi...sau ma rog o senzatie ciudata.
Imi pare rau de cearta cu sotul. Tare nesuferiti pot fi uneori si egoisti pe de-asupra. trist

Ana, sarut Imi pare bine ca in final a fost ok la mare.

Byu, imi pare rau ca a trebuit sa treci prin asa experiente neplacute cu proful tau. Bine ca mai ai putin si scapi de tot. sarut

Fetelor am uitat sa va multumim pt gandurile bune... jenat sarut sarut sarut

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 3 luni

13.07.2010 11:27     citat 

m-am autocitat din greseala si mesajul cica nu mai poate fi sters. ochi peste cap

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: