· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.34
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.34     
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 10 ani, 7 luni
Natalia Maria: 8 ani

14.07.2010 12:21     citat 

Ione super, bine ca nu ai uitat si de Cosmin! rad
Nicholas si tu esti un copil nascut de tata? rad Nu ai nimic de la mama, eu am zis ca intr-o zi o sa cer test de maternitate ca de tata sunt sigura rad Pupam ochisorii lui albastri! sarut
Gata vaccinul, mai tare m-am speriat eu, radeau de mine la cabinet, el a scos un mic sunet cat l-a intepat cu acul si atat! Am scapat, noi peste 15 zile facem InfanRix-ul si Rotarix-ul, am cerut 2 pareri si ambele au spus ca nu-i problema distanta dintre ele, fiind vb de bcg.
sarut

sus

Denunta
krmnn

Copii
S: 10 ani, 7 luni
T: 8 ani, 3 luni

14.07.2010 12:26     citat 

ce bine ca n-a avut bebe nimic la vaccin...

eu deja am o fobie cu vaccinurile...mi-e o groaza pe cand il facem pe cel de 4 luni de nu-i adevarat nervos trist il voi amana oricum pt 5 luni, caci la 3 luni l-am facut pe cel de 2 luni...

ce vaccin vi s-a recomandat pt 4 luni si cat costa ?
il vreau pe cel mai bun, nu conteaza si dc e 1000 lei, numa sa nu mai planga fetita mea 4 zile dupa vaccin trist trist trist

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

14.07.2010 12:42     citat 

Noi am mers pe schema platita, ni le comanda doctorita de la un depozit, peste 2 sapt , InfanRix Penta in jur de 220 Ron si Rotarix in jur de 280 Ron. O sa mai facem si Synflorix dar pe la 7-8 luni, mai vedem.
2 pozici, una aseara de dupa baita si alta azi, facea balonase din gurita si se amuza...:

Pt a fi vazute mai mari dati click pe ele trag cu ochiul
Avem 70 cm si 8 kg(orientativ v-am zis ca nu are cantar de bebici)!

sus

Denunta
madalinacret

Copii
Bogdan Cristian: 16 ani, 5 luni
Casian Radu: 10 ani, 9 luni

14.07.2010 12:43     citat 

Carmen, noi la 4 luni am facut Infanrix PV -in carnetul de vaccinari scrie IPV- si m-a costat 210 lei, cumparat de la medic direct.
Am vazut si eu la TV ca s-a sinucis Madalina Manole...si are un copil de 1 an jumate parca... oare cum de s-a gandit sa il lase fara mama ? Parca se chinuise ceva pana sa ramana insarcinata, dar tocmai faptul ca acum avea copil nu trebuia sa o impinga la asemenea fapte ! Odihneasca-se in pace 1 Cine stie ce o fi fost acolo...
Narcisa, pare mai mare Iuri in pozica a doua , zici ca are 8 luni ! F frumusel !
Mihaela, bin eca mai dai si tu cate un semn de viata! Frumos "cuplu" mama-fiu !
Deci noi am fost azi la shopping -eu cu Casian- . Mi-am luat aparat de fitness Leg Magic -era in plan sa imi iau anul trecut de ziua mea, dar cum eram gravida am zis ca nu are rost, am amanat pt, anul asta-, mi-am luat si un blender vertical de la Bosch -tocmai a papat Casian mar cu caisa si biscuite facute cu el!-si 3 bluze -de fapt, 2 maieuri si un tricou de la Adidas . Ca acum nu are rost sa imi iau toale elegante , am destul si oricum nu folosesc in parc ! rad A, si am gasit scutece pt. piscina la DM -nu mai stiu care din voi mi-a zis sa caut acolo, dar oricum ii multumesc mult de sfat !-
Va las momentan...Casian a adormit langa mine, in scioca, il transfer in patut si ma duc sa pap, ca azi nu am apucat sa fac asa ceva inca ! rad De dimineata m-am grabit la mall , sa scap de bani .... si nu am mancat acolo, ca mi-au ramas bunataturi multe de ieri in frigi , asa ca nu avea rost ! Apropos, mi-am comandat de la o firma de catering un platou cu de toate , cica era de 6 persoane , dar e supermulta mancare s f variata, a fost si buna. Ma duc, ca deja salivez...

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

14.07.2010 1:54     citat 

narcisa sarut era culmea sa uit si de Cosmin rad rad
ptiu,sa nu-l deochi...doamne ce scump e sarut sarut sarut sarut si ce mare..nu-mi vine sa cred ce repede cresc copiii nostri ochi peste cap

carmen sarut astept pozik cu Sofia trag cu ochiul e cam veche ce-a din colaj..dar ff frumoasa sarut

mada sarut ai cheltuit ceva banuti scot limba felicitari pt achizitii..sa le porti cu placere

byu sarut cum a fost la examen?

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 5 luni

14.07.2010 1:54     citat 

HEllo!!

Biencut, ce rau imi pare de Mihaita!! plang sau sunt foarte trist Insanatosire grabnica ii doresc.
Ana, bine ai revenit! POza cu sandalele???
Sim, eu stiu ca nucul e nociv din cauza iodului ce il contine. Din acest motiv nici nu prea creste mare lucru sub nuc.

Mihaela29, foarte frumosi sunteti! Fata mea facea caca de cateva ori pe zi. DUpa o perioada de 2 zile fara cacuta, a facut o data, max de 2 ori pe zi. Si acum, sambata dupamiaza a facut ultima oara. Si vedeam saracuta cum se screme, incerca sa faca si doar gaze ieseau. Asa ca aseara i-am introdus o bucatica mica de supozitor. Am taiat dintr-unul f putin. La 30 de min a facut cacuta...muuuuuulllttt.

Si nu stiu ce se intampla cu fii-mea! E atat de cuminte !!! doarme mai mult pe zi, chiar si legat o ora jumate...sta singura in balansoar si vbeste, sta singura pe pat..doar cand ii e foame sau somn mai caraie putin, in rest...ptiu pe ea!

krmnn, va pupam
Narcisa, chiar ca pare mare Iuri in prima poza! Si e si foarte frumos!
Madalina, felicitari pentru achizitii! Sa le folosesti/porti cu multa placere.

Eu am fost azi sa imi fac actele pentru indemnizatie. A mers f repede tot. Stagiiul de cotizare, l-am primit pe loc, nu ma asteptam. Apoi la birou la servici a durat un picutel mai mult,dar a fost rapid si acolo. saptamana viitoare depun dosarul si apoi astept,, si astept..si astept, sa vina banutii.
Apropos! La cat timp dupa depunerea dosarelor pentru prima de nastere si trusou ati primit banii??

Va pup, ma duc sa imi culc mandra ca se freaca la ochisori deja.

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

14.07.2010 2:09     citat 

Mada, Ione, Codrina sarut sarut sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 9 luni
Victor Adrian: 10 ani, 4 luni

14.07.2010 2:22     citat 

Bine ai venit Mihaela..superbi ochisori are Nick sarut

krmn..eu zic ca odata ce i-ai introdus fructele, e cazul sa ii inlocuietsi masa de lapte. dar de ce te grabesti? Sofia nu e inca micuta?
Si fructele eu le bagam la un mixer Mixsy..gen blender vertical - si le facea piure. Ca nu tb sa ii dai doar sucul, ii dai fructul amestecat cu pulpa si suc.
Eu asa am facut

eu am culcat iar baietii si acum incerc sa ma relaxez putin. Cat pot foarte fericit

sus

Denunta
ionelita

am nascut deja!

14.07.2010 2:27     citat 

codrina sarut eu cam intr-o luna am luat banutzii

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 1 luna
D: 10 ani, 7 luni

14.07.2010 2:30     citat 

am venit si eu, am alergat la banca, apoi mi-am depus si eu dosarul, iar la banca sa fac o plata anticipata, si inca in 2 locuri...am profitat ca au ramas fetele cu tati...(care cum am plecat a si pregatit lp-ul plang sau sunt foarte trist )
acolo la directia .... stiti voi, lucreaza si o vecina care m-a ajutat, si am gasit acolo pe fosta mea verisoara, totusi e mic bucurestiul asta foarte fericit...mi-au promis ca ma ajuta sa imi vireze de acum toti banii pe card, pana acum i iaducea postasul la cumnata dar nu imi prea convine.

Narcisa, Mihaela, frumaose poze zambet
krmnn, mai cere situ pareri ca nu stiu cat de ok e sa schimbi acum schema de vaccinare; oricum reactii urate poate avea orice vaccin indiferent cat de scump e.

Codrina, chiar o sa pozez sandalele foarte fericit
Deocamdata sunt datoare cu pozele de botez.

La mare sa stiti ca tot la fel am facut cu alaptatul, doar seara i-am dat bibe cu lp, in ultima seara s-a terminat lp-ul si am reusit totusi sa o adorm cu suzeta, desi a plans rau dupa ce s-a terminat bibe. Vestea buna e ca am cantarit-o azi si a luat 700g, are 6100 zambet, deci totusi se simte si la cantar suplimentul pe care i-l dau seara. Vineri vine si doctora sa facem vaccinul, sigur o sa imi spuna sa ii dau supliment si sa incepem diversificarea ochi peste cap ...eu nu vreau...dar sincer nu cred ca mai reusesc sa scot suplimentul pana la 6 luni.

sus

Denunta
corysha

Copii
Rares Daniel: 10 ani, 7 luni

14.07.2010 2:35     citat 

buna si de la noi
mihaela29 bine ai venit, pupam ochisorii albastrii
narcisa ce mare a crescut baiatul tau sarut
mada felicitari pt achizitii, sa le stapanesti sanatoasa
biencut imi pare rau tare pt mihaita, insanatosire grabnica
pup restul mamicilor si bebeii lor sarut

sus

Denunta
adrianaBuc

14.07.2010 2:59     citat 

Fetelor, ajutati-ma cu un sfat: mandra mea face crize de burtica cam la 2 ore dupa ce suge, indiferent de zi sau noapte; daca reuseste sa faca caca se potoleste, daca nu, face niste crize de plans de ti se rupe inima. Plange si in somn. Astea sunt de la colici, sau e o problema cu laptele? Daca sunt colici, voi cum ati rezolvat problema?

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 1 luna
D: 10 ani, 7 luni

14.07.2010 3:03     citat 

de la colici sunt trist
astepti sa treaca sau incerci diverse siropuri de colici sa vezi cu care se impaca mai bine - pe aici au avut succes infacol, gripe water, bonisan...espumisan...
oricum pana spre 1,5-2 luni minim multe dintre noi ne-am confruntat cu colicii astia trist

sus

Denunta
Raliu

Copii
Adina mica printesa: 10 ani, 4 luni

14.07.2010 3:22     citat 

hello fetele,am revenit si eu foarte fericit in sf am ajuns acasaaa,ne-am acomodat,fata mea a dormit tot zobrul,mi-a fost asa frica ca o sa planga si uite k a stat super cuminte,colici tot mai avem,parca un pic mai rau decat inainte,ma bucuram ca trec si na se inrautatesc,am inceput sa-i dau SAB SIMPLEX si vad k ii merge cat de cat bn,a dormit toata noaptea fara dureri mititica,a inceput sa creasca vazand cu ochii sarut azi i-am fac si vaccinul ala anti TBC,nu a plans,aveam mai multe de zis dar am uitat foarte fericit oboseala isi spune cuvantul prostit va pun cateva poze cu pitica mea,va pup si de akm o sa va citesc zi d zi, sarut

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 9 luni
Victor Adrian: 10 ani, 4 luni

14.07.2010 3:49     citat 

raliu..ce tare e mandra ta. si ce atenta e.
parca victor al meu nu e chiar aat de atent.
chiar azi ma gandeam ca el inca nu a incpeut sa zambeasca, si nici sa gangureasca. doarme aproape toata ziua, mai putin seara de la ora 21 pana la 24.00
si azi ...la fel, a dormit toata ziua, mai putin o ora de la 2 la 3.
asa erau si ai vostrii? sau...trist

adrianabuc... colici!
sau kk.
victor a avut o sapt asa cand i-am dat vreo 2 zile debridat si apoi vreo 5-6 zile infacol. si apoi am oprit si acum nu mai are nimic.
se mai scanceste din cand in cand cand face caca mai greu.
eu il mai ajutam tinandu-i picioarele la burtica cand se chinuia sa faca kk, ca sa iasa mai usor foarte fericit

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: