· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.34
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.34     
ionelita

am nascut deja!

14.07.2010 9:35     citat 

ce bebelusi frumosi am vazut sarut sarut adina sarut luca sarut iris sarut va pupam pe toti sarut

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 14 ani, 3 luni

14.07.2010 9:46     citat 

----------
biencut a scris:
Christa ii da supliment propriul laptic...Ar tb sa conteze
----------

Conteaza, dar nu foarte mult, deoarece nicio pompa nu mulge cat ar suge copilul. De aceea si eu am renuntat la un moment dat la supliment (lapte praf si propriu muls) si la pompa si am pus-o doar la san de cate ori a fost nevoie.

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

14.07.2010 9:49     citat 

Nu pot decat sa ma bucur ca ai mei copii n-au urlat si nu sau agitat excesiv si Bianca n-a acceptat nicicum biberonul caci altfel poate cadeam si eu in pacat sa le dau supliment de lp sau de-al meu. Cand vezi copilul ca refuza sa pape si plange de foame e usor sa te lasi impresionata. Imi amintesc ca si eu la Mihai am fost pe punctuil sa ma imbrac sa iau lapte praf cu toate ca stiam prea bine cum sta treaba dar na ca mama nu suportam sa-l stiu suferind. Din fericire a adormit si asta mi-a dovedit ca alta era problema nu lapticul.

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 7 luni

14.07.2010 9:54     citat 

buna seara!

am revenit acasa! am iesit azi ca fetele! am inceput cu un coafor unde s-a tuns mami si prietena ei (am iesit in trei fete: eu, amalia si prietena mea cea mai buna)! am continuat cu magazinele pana a inceput o ploaie si ne-am retras pe o terasa! am plecat iar la plimbare dupa ce a aparut soarele prin gradina botanica! am avut o zi plina! zambet

va citesc acum!

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 1 luna
D: 10 ani, 7 luni

14.07.2010 10:12     citat 

claudis sa stii ca seara la fel e si la mine, nu iese nimic, cand renunt vine un jet, iar se opreste, s itot asa, in juma de ora daca strang 40ml. De-aia nici nu ma mai scol noaptea, mi-era si f greu si nici n uiesea nimic, incerc sa strang cate ceva ziua, dar acum dac aam fost la mare recunosc ca acolo nu am putut sa ma mulg deloc, desi am avut pompa (alergatura multa, oboseala, nu aveam cu ce steriliza ustensilele...etc). Dar cred ca ai dreptate, probabil si presiunea o deranjeaza, apoi crede ca s-a terminat, suge in gol ca la suzeta, ca sa adoarma, vine iar laptele si se ineaca...ea se enerveaza...cam asa e.
Azi sotul i-a dat lp cand am plecat eu, pe la 12 dimineata, dupa care a dormit vreo 4 ore surprins ..iar eu nu i-am mai dat, nu vreau sa depasesc 90-120ml pe zi.

biencut imi pare rau de probleme, sper bia sa nu aiba nimic. trist

Mada spor la exercitii foarte fericit Sper sa nu fie nimic cu vomatul ala, eu una nu suport sa vomit, si nici fii-mea trist

Eu maine cred ca ii pun supozitor dianei, e f balonata si maine ar fi a 3a zi fara kk. trist

sus

Denunta
dincamsimona

Copii
Matei Alexandru: 12 ani, 9 luni
Victor Adrian: 10 ani, 4 luni

14.07.2010 11:12     citat 

vai codrina ce ochioasa ai si tu acolo. sa pupi mandretea de fata. sarut

danonino..e dulce foc luca. zici ca e un mic shtrumph.
dar..ala a fost zambet voit sau ai prins tu un instantaneu?
ca al meu inca nu a inceput sa zambeasca. se uita ff mirat la noi , dar nu reactioneaza...
de fapt se incrunta la mine cand ii vorbesc...surprins
cat a luat pana acum? victor avea aseara 5,1 kg si mi se pare ca e dolofan bine.

claudis..si eu am auzit ca vacc costa in jur de 300 lei.
eu o sa il cumpar cand ma intorc de la tara, deci peste 3 sapt cand i-l si fac

of biencut..sper sa nu aiba si bianca ceva. macar ea sa fie fara antibiotic

mada..ti s-a mai intamplat ca sa dea asa mult la boboci? sa nu aiba ceva.
si voi....se pune de ceva la noapte?!? jenat

claudis..eu nu stiu ce sa zic de papa. al meu si acum papa masa si sanul. am tot vrut sa ii dau si eu de la doi sani dar nu mai vrea
doar seara ar manca daca se poate de la 3 ...surprins
vad ca pana acum e bine..uneori ma mai mult din sanul din care nu papa, dar doar asa sa se mai desumfle putin
nu ca ar fi mari..chiar m-a intrebat azi o vecina (din grupul de copii din fata blocului) ca de unde il alaptez ca nu am deloc sani.
si eu eram asa mandra de ei..

vorba codrinei ..vreau si eu sa raman cu forme zambet
chiar codrina..mai stii cand ti se umflasera buzele? rad

eu azi am vb cu pediatra mea apropo-s de bcg. si mi-a spus urmatoarele:
1 - la bcg nu se face rapel . nu exista asa ceva
2 - chiar dc a fost facut sau nu, si pana la 7 luni nu apare nici un semn (este OBLIGATORIU sa ii ramana acea floricica pe brat) la 7-8 luni (in fctie de ultimul vaccin) se va reface.
Asa ca m-am linistit. Oricum ma duc joi cu el la maternitate ca sa il vada neonatologul si sa imi zica exact dc l-a facut sau nu...
si poate il pune si la echograf sa ii vada rinichiutul...

si eu maine ma duc la dr..nanananananana
amr1/2 zi. de fapt nici una, doar cateva ore rad

va pup pe toate si va doresc o seara de fapt o noapte linistita si ...adormita.
plina de vise
sa va treziti odihnite si cu miros de ...floricele (panselute, lacramioare...) ..

sus

Denunta
biencut

Copii
Capsunica Prajiturica
Iedut

14.07.2010 11:20     citat 

Ana, merci. Imi pare rau sa aud ca nici la voi nu e bine inca. trist sarut

Simona, sincera sa fiu nu cred ca m-ar surprinde caci Bainca are prea multe antecedente. Mi-e teama ca macar aerosoli si tot nu scapam fara nimic. Dar tot e mai bine decat cu antibiotic zic eu...

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 12 ani, 2 luni
Luca Daniel: 10 ani, 4 luni

15.07.2010 6:42     citat 

Buna dimineata zambet

Simo, cand vorbim cu el zambeste, atunci venisem de afara si era bine dispus si zambea, la o luna avea 4.200 acum nu stiu ca nu l-am cantarit dar a crescut si in lungime cu 5 cm.

Mada poate a dat la rate de la caldura trist

sus

Denunta
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
10 ani, 5 luni

15.07.2010 7:39     citat 

neata!!!
sim.. A la Marinela Nitu??? rad rad rad

pup

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

15.07.2010 8:16     citat 

neata fete..
sau codrina..a la angelina jolie trag cu ochiul

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 10 ani, 7 luni

15.07.2010 8:20     citat 

neata!'

care e faza cu ..panselutele?!? jenat (oare sunt singura care nu am prins-o?!)

sus

Denunta
dincamsimona

Copii

15.07.2010 8:28     citat 

PANSELUTELE:

panselutele sunt pentru...
...orice moment al vietii tale, al intamplarilor de peste zi si noapte, al bucuriilor, dar mai ales al tristetilor...
..cand esti trista si nu stii ce sa faci, te opresti putin si "mirosi" panselutele zambet
si ai sa vezi ce frumos miros si..o iei de la capat dar cu alt tonus. te revigoreaza, te readuc la liman, pe linia de plutire, te fac sa vezi viata in roz.sau bleu...sau in orice alta culoare care te binedispune.
dar..si atunci cand e totul perfect si esti fff fericita, iti aduci aminte de panselute si te opresti putin sa le mirosi.
stii tu, la bine si la rau zambet

am facut o descriere ok? se intelege?

deci, fetelor..astazi mirosim panselutele?
zambet
rad
jenat jenat trag cu ochiul sarut sarut sarut

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 10 ani, 7 luni
am nascut deja!

15.07.2010 8:33     citat 

neata fetele!
ieri am lipsit motivat! am vrut inainte de a ma apuca la vorba cu voi, sa fac un pic de ordine! eeeeeeeeeeeh, ordinea asta s-a transformat in dulapuri asezate, lenjerii schimbate, spalat, calcat, facut mancare si uite asa a trecut ziua!
danonino feciorul tau are un zambet de milioane, nu mai spun de freza!!! foarte fericit sarut sarut
raliu bine ai venit in frumoasa Romanie! foarte fericit foarte fericit foarte fericit pupam o adinuta frumoasa care a crescut muult! sarut sarut sarut
codrina nu am reusit sa vad filmuletul! poate mi-l trimiti pe mess mai tarzior! sarut sarut
simoooooooooo eu i-as fi aratat vecinei de unde!!! cum sa zica asa ceva tocmai de mandretea ta de piept! foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit sarut sarut sarut
anca felicitari pentru iesire!!!
mada imi pare rau sa aud ca a vomitat casian! si ioana mai pateste asa, dar atunci pentru ca o misca mihai prea mult dupa ce a papat!
biencut imi pare rau ca sunteti bolnaviori toti! ce antibiotic iei?

ma duc sa bag si eu o portie de somn langa madra!!!

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 1 luna
D: 10 ani, 7 luni

15.07.2010 8:42     citat 

ahaaa simona...deci asa e cu panselutele rad
N-am mai vazut o panseluta de nu mai stiu cand. Dar in gradinita maiei avem multa gura leului rad Se pune confuz
Am zis ca o tin acasa pe maia luna asta si acum nu mai vrea la gradi plang sau sunt foarte trist Vrea acasa cu diana. ochi peste cap Am incurcat-o trist
V-am zis ca mi-am depus dosarul, cica banii imi intra dupa 20 septembrie, oare ce fac eu doua luni fara bani? Chiar serios ma intreb trist ... Iar in setembrie am 2 botezuri, o nunta, ziua maiei, ziua mea...Cam nasol. Oare in septembrie iau banii si pe iulie si pe august, cumulat confuz

sus

Denunta
mireaadrianaflorina

Copii
Ioana Daniela: 10 ani, 7 luni
am nascut deja!

15.07.2010 8:44     citat 

----------
ana_348 a scris:
Oare in septembrie iau banii si pe iulie si pe august, cumulat confuz
----------

da, eu asa stiu! mie inca nu mi-au venit banutii, doar alocatie si a venit retroactiv!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: