· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > 1-2-3 Fii silfida daca vrei!!!!!! Cap 65
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor 1-2-3 Fii silfida daca vrei!!!!!! Cap 65     
ana_348

Copii
M: 15 ani, 1 luna
D: 10 ani, 7 luni

14.06.2010 8:02   1-2-3 Fii silfida daca vrei!!!!!! Cap 65  citat 

Dieta de 2010 - pe toate le-ntrece! trag cu ochiul
Spor la slabit!

Cap 50
Cap 51
Cap 52
cap 53
Cap 54
Cap 55
Cap 56
Cap 57
cap 58,
cap 59
cap 60
cap 61
cap 62
cap 63
cap 64

And don't forget:

PROTEINE AMIDONURI (LEGUME) CARBOHIDRATI VITAMINE (FRUCTE)

MODIFICARI IN LISTUTA - DUMINICA, ROSU INCHIS

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
13 ani, 1 luna

14.06.2010 10:27     citat 

Mai raportez si eu 500 g in minus deci 68.2....si vreau si eu in listuta..sa ma mandresc cu cele 6 kg date jos foarte fericit foarte fericit
Irinuca, eu doar de 3 ori pe sapt ajung la taebo, step, cardio, sau aerobic , seara la orele 19:00.

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 2 luni
stefania elisabeta: 13 ani
Sofia Elena: 5 ani, 1 luna

14.06.2010 12:06     citat 

eu nu am mai dat nik jos oscilez cant 62 cand 63..sincer ma intalnesc cu lumea pe strada si se minuneaza ca am slabit multt..eu sunt multumita..important e sa te simti bine in pielea ta

atleta bafta la slabit
eu urc zilnic scarile..pana la etajul 3 trag cu ochiul zic ca e un sport

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 5 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 5 luni

14.06.2010 2:47     citat 

IrinucaR a scris :
"Buna dimineata, dragelor!!!
Iaca ma tin tare pe pozitii: ritmul pentru sala va fi de 4 ori /saptamana... din pacate nu ma tin pingelele de mai mult... insa sunt foarte incantata de cum se vede ca lucrez mainile si abdomenul In timpul saptamanii ma duc de la dimineata, 7:30 la 8:30, iar duminica de la 10:30. "

Draga mea draga, eu zic ca pingelele tale te tin f. bine, acum si tu chiar vrei sa mergi chiar zi de zi ???.......de aia am ramas fara mesajele tale matinale jenat jenat jenat
Eu sunt la ultimul abonament de masaj celulitic, as vrea sa-mi gasesc si eu o sala prin preajma casei ..........acum ramine sa cercetez foarte fericit
in tot cazul..........tot 53 kg am nervos nervos ...........am si explicatii : inghetata, prajituri .........si combinatii gresite jenat jenat
Dar cind vin de la mare cica incep Rina.............cica prostit
Abia am terminat cu gradinita si miine am sedinta la scoala cool se ingroasa gluma dupa cite vad ochi peste cap

Atleta, felicitari pt minusuri! sarut
si tie gaguta! sarut
Anca, pe unde umblii????????
nelus, moni, ana, oana, cristinka, ice, stefy & co sarut sarut sarut sarut sarut sarut

sus

Denunta
oanaig

Copii
Codrut: 16 ani, 5 luni
Ema: 12 ani, 5 luni

14.06.2010 5:40     citat 

Irinuca, Atleta jos palaria pentru eforturile voastre!
Recunosc ca nu mai sunt in stare de nimic in ceea ce priveste dieta. Dupa 1 saptamana de dieta ca la carte in care am dat jos 2 kg a urmat o saptamana care m-a bulversat sufleteste pur si simplu iar acum de cateva zile tot intr-o sarbatoare o tinem: botez, zi de nastere la finuta, apoi la cumnata apoi la cumnat si urmeaza la soacra (parca toata familia e nascuta in luna iunie) rad . Norocul meu e ca de cand a dat caldura nu mai am pofta de mancare si chiar daca ma "scap" la tort intr-o seara a doua zi recuperez ca nu pot manca mare lucru. Of, mi-e ciuda pe mine ca nu respect ceea ce mi-am propus! In schimb ma simt bine cand vad ca hainele de vara trecuta imi sunt largute! Daca as mai scapa si de burta! ochi peste cap

sus

Denunta
IrinucaR

Copii
Andrei Ciprian, zis Ziggy: 14 ani, 11 luni
Paul Ravan, zis Pika: 12 ani, 7 luni

15.06.2010 5:52     citat 

gaguta, ma bucur tare ca te simti bine in pielea ta! Ai dreptate ca este foarte important sarut

atleta, felicitari pentru minusul notabil!!! sarut Vei vedea ca modificarile in urma salii nu sunt neaparat la numarul kg, cat ca aspect.

angicut, care e concluzia dupa masaj?? Sa stii ca spre toamna va trebui reluat trag cu ochiul la nivel de mentinere.... macar unul pe saptamana... Eu una asa am de gand sa fac zambet
Da-le incolo de praji... eu una declar razboi ciocolatei... cel putin pana cand ma intorc de la mare foarte fericit

oanaig, mobilizarea, draga mea!!!

confuz vreau sa stiu ce fac Roblondi, gypsy si cine se mai simte cu musca pe caciula ca nu a dat raportul de multicel... sarut

Sugestie de titlu (amuzati-va si nu il luati in serios): a se citi pe muzica de odinioara a trupei Andre scot limba jenat

Ma bronzez pe nisipul fierbinte,
Kilele in plus nu se mai... 'simte'

Nota: am zis "nu se mai simte" ca e sub zece, si atunci nu mai folosim pluralul scot limba

Cateva pozici de la serbare
Cam aceasta este inspiratia mea matinala!! Fug la echipat de sala, va salut din zbor!!!

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 5 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 5 luni

15.06.2010 7:29     citat 

----------
IrinucaR a scris:

angicut, care e concluzia dupa masaj?? Sa stii ca spre toamna va trebui reluat trag cu ochiul la nivel de mentinere.... macar unul pe saptamana... Eu una asa am de gand sa fac zambet
Da-le incolo de praji... eu una declar razboi ciocolatei... cel putin pana cand ma intorc de la mare foarte fericit

----------

Concluzia este una buna foarte fericit , in ceea ce priveste aspectul pielii si atit, la kg nimika mai ales ca nici nu am mai tinut Rina ochi peste cap ..........tot imi zice tipa asta ca sa-mi fac abonament cu nu stiu ce impachetari.........insa nu ma prea incinta, parca ma simt mai bine cind fac miscare decit cind stau acolo cool ..........
Pozele de serbare sunt tare dragute zambet , iar Ziggy al tau s-a mai inaltat, cel putin asa mi se pare mie trag cu ochiul .........e un scump! sarut
Si pt ca veni vorba de poze, va eram datoare cu Serbarea Ilincai foarte fericit
http://picasaweb.google.com/angi.gheorg...areIlinca#
E o caldura afara, ceva de speriat prostit
Altcineva, nu a mai avut serbare? confuz
pupici sarut sarut

sus

Denunta
Carmella

15.06.2010 7:51     citat 

Ce copilasi frumosi aveti, si ce emotii pe toata lumea la serbari sarut
Trebuie sa va remarc si pe voi, Irina si angicut, aratati foarte bine trag cu ochiul

sus

Denunta
jannine

Copii
Bogdan-Alexandru: 13 ani, 11 luni

15.06.2010 8:30     citat 

Buna dimineata fetelor,

Ma bucur sa va regasesc, nici nu ma mai asteptam sa ma regasesc pe lista foarte fericit Ma bucur sa vad ca sunteti bine si ca v-ati pastrat pe pozitii (nu ca mine jenat )
Eu am avut caderi si reluari de pozitie, am inercat prin diferite metode sa mai scap de kg. Acum am 55-56 kg nici nu mai stiu ca nu mai sunt obsedata de cantar, ma intereseaza doar cum stau hainele pe mine trag cu ochiul . Sunt destul de multumita de greutatea mea actuala, dar ce ma sperie este posibilitatea sa iau rapid in greutate, asa am patit de fiecare data plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist plang sau sunt foarte trist
Meniul meu actual - mic dejun si pranz - compot de mere fara zahar, daca am timp il pasez ca e mult mai gustos si mai consistent trag cu ochiul , iar la cina mananc ciorbe, branzeturi, oua sau carne cu salata, paine mai gust cate un colt dar asta se intampla foarte rar si uneori imi permit o inghetata sau 2-3 bucatele de cico neagra.
Cu regimul de mai sus am reusit sa scap de cele cateva kg. care ma deranjau foarte tare si acum stagnez. Sunt pregatita sa stagnez o perioada lunga de timp, eu vreau ca regimul de mai sus sa devina stilul meu de viata si daca organismul meu vrea sa mai scada ceva bine, daca nu de ce sa-l fortez eu rad .
Cred ca trebuie sa-mi las organismul sa accepte noua greutate si pana atunci eu sa-mi mentin dieta. Din punctul meu de vedere cea mai mare reusita e faptul ca am reusit sa scap de obsesia cantarului (al meu s-a stricat si ma cantaresc pe unu de la mama care nu stiu cat e de bun) nu mai conteaza cat de grea sunt ci cum arat si cum ma simt foarte fericit
Din toamna Bogdan va merge la gradi si vreau sa incep sala, am gasit una in apropiere de gradinita lui si vreau sa fac dimineata dupa ce-l las pe el. Chiar daca fac doar jumatate de ora/zi tot e mai bine decat nimic. Momentan programul lui Bogdan nu-mi permite sa ma duc la sala dar mai astept cateva luni foarte fericit
Ma bucur ca am intrat din nou aici si va tin pumnii la toate sarut sarut sarut

sus

Denunta
gaguta

Copii
ema maria: 14 ani, 2 luni
stefania elisabeta: 13 ani
Sofia Elena: 5 ani, 1 luna

15.06.2010 11:15     citat 

ieri mi-am facut de cap am cam mancat dulciuri..asa imi cerea organismul..nu ma caiesc..dar se pierde usor
important e sa fii sanatos restul se mai rezolva trag cu ochiul

sus

Denunta
ana_348

Copii

15.06.2010 11:37     citat 

----------
citat:
Ma bronzez pe nisipul fierbinte,
Kilele in plus nu se mai... 'simte'
----------

irinuca radrad Sa stii ca avem o limita de caractere la lungimea titlului, altfel ...nicio obiectie rad

Alte idei mai scurte??

Foooarte frumoase pozele voastre, angi si irinuca !! Noi nu avem serbare ca nu se termina gradi, e la particulara maia...Azi am o sedinta la gradi de stat, a acceptat-o dar la grupa mijlocie, acum stau si ma framant daca sa o las la particulara sau sa o mut plang sau sunt foarte trist trebuie sa iau o decizie si mi-e fff greu trist

sus

Denunta
Teodora29

Copii
Elouan: 14 ani

15.06.2010 11:43     citat 

ana, de ce anume depinde decizia ta?
eu vreau sa-l mut pe Elouan in scoala privata, azi ne suna sa fixam un rendez-vous, vom vedea

intru rar pe aici, caci tot stagnez, 56,1
cu speranta ca voi reusi sa cobor.....hm, dar astept vacanta, pina atunci imi zic ca ce-o fi, o fi foarte fericit

sus

Denunta
ana_348

Copii

15.06.2010 3:26     citat 

argumente pro-mutare: bani, distanta
contra: 35 copiii in grupa, sistem de-asta cu saru-mana si plocoane dupa care nu ma omor;

educatoarele cred ca sunt ok in ambele locuri doar ca...cred ca e logic ca se ocupa mai bine de cei 10 copii in grupa decat de cei 30.

sa vad cum mi se pare azi la sedinta. desi acum ca le-am pus pe hartie...parca vad mai simplu lucrurile zambet

sus

Denunta
RoBlondy

Copii
Alexia Molnar: 15 ani, 5 luni
Raducu Sebastian Molnar: 13 ani, 4 luni
Frisky Molnar: 16 ani, 2 luni

16.06.2010 12:46     citat 

PREZENTA!
va rog nu ma certati! fac sala de 4 ori pe saptamana si in rest cu micutii pe la plimbare..in weekendul ce a trecut am fost numai eu si sotul la Moneasa..asa bine a fost..numai noi doi scot limba jenat de mult nu am fost numai noi singuri..
IN fiecare weekend facem ceva..plecam undeva si in timpul saptamanii ba la parc cu micutii si prietene de ale mele si copii lor, ba la un strand..etc zambet
Poze pe picasa nu am apucat sa pun. Am pus pe facebook cateva..cine are facebook??

va pup cu drag! sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii

16.06.2010 7:29     citat 

Anca, ce frumos, un we romantiiic zambet
eu am facebook

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: