· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > 1-2-3 Fii silfida daca vrei! Cap. 66
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
subiect nou  raspunde
autor 1-2-3 Fii silfida daca vrei! Cap. 66     
nelus

05.09.2010 7:53     citat 

Anca am ramas muta cand ti-am citit mesajul, Iti doresc multa sanatate si putere. Mesajul primit de la acea doamna este emotionant si totodata te pune pe ganduri. Te asteptam cu vesti bune! sarut

sus

Denunta
ICEMOON

Copii
Atomicul: 14 ani, 8 luni
Zuza: 11 ani, 3 luni

05.09.2010 8:10     citat 

Nelus noua nu ne arati burtica??? cica la a 2-a sarcina se vede mai repede burtica ca e deja mai elastic uterul.
La a doua sarcina si eu am avut ceva treaba cu glicemia- am stat departe de orice dulce inclusiv fructele cu zaharuri rapid absorbibile- am facut si testul de toleranta la glucoza, testat urina saptamanal- din fericire nu am avut probleme, dar cum zici si tu am cautat sa evit orice dulce.
O sa fie bine ai sa vezi! sarut

Eu nu m-am cantarit zilele astea pt ca ieri dupa 23 de luni au poposit rusii trist

sus

Denunta
nelus

05.09.2010 8:26     citat 

Vreau sa va arat poze, dar maine le pot posta.
Pt controlul glicemiei, ma gandeam sa fiu ceva mai severa luna asta si sa imi fac un test cu dozari care arata media glicemiei din ultimele luni. Daca ar iesi asta bine, poate scap de testul cu toleranta la glucoza. Dr mea ar vrea sa ma internez pt 3 zile, dupa luna aceasta de regim, sa imi fac acel test cu toleranta la glucoza. Oricum trebuie sa fiu f atenta pt ca nu as vrea sa mai fac un bebe obez sau , doamne fereste, sa se intample altceva mai rau.

Angicut, tu ce mai faci?

sus

Denunta
avedaria

Copii
Medeea-Maria: 15 ani, 5 luni

05.09.2010 8:27     citat 

Eu nu am cu ce sa ma laud.....ba as avea cu ce sa ma urechez jenat
In concediu am avut perioade in care am mancat cat sapte, dar am si mers in jur de 15 km zilnic, si perioade in care am dormit cu pauze de masa. Acum am 54.5 kg. Cantarul vad ca nu ma pedepsete inca, dar sa nu ma culc pe-o ureche.
De maine revin cu rapoartele zilnice de mancare si miscare. Partea buna e ca mergem si ne intoarcem pe jos de la serviciu zilnic, adica in jur de 6-7 km trag cu ochiul Si ar trebui, asta daca-mi aduc aminte, sa renunt la lift.

sus

Denunta
nelus

05.09.2010 8:35     citat 

Pai Avedaria, vad ca deja ai inceput urecheala. 6 km plus scari..... asta de pedeapsa.

Si eu in concediu am mancat mult mai mult, dar nu datorita mersului pe jos nu am ramas cu surplus. Deci .... bravo noua!

sus

Denunta
oanaig

Copii
Codrut: 16 ani, 6 luni
Ema: 12 ani, 6 luni

06.09.2010 8:31     citat 

Hello fetele! Back to work! trist
La raport: +3 kg dupa 2 saptamani de concediu! Merit o urecheala zdravana! Sa va spun cu ce m-am rasfatat?! So: clatite cu cioco, lapte cu biscuiti, cartofi prajiti, baclavale, etc, etc. Acum imi pare rau si imi vine sa arunc cantarul pe geam. Nu stiu cand ma mobilizez!
Anca, te asteptam cu vesti bune.
Nelus, pupici pe burtika!

sus

Denunta
atleta

Copii
Alexandru - Zorro
13 ani, 2 luni

06.09.2010 10:09     citat 

Oana , ma bag si eu la urecheala...+2kg....am iar 67 kg...tb sa ma mobilizez si eu sa le dau jos..si sa ajung la target ul de 60..... Eu de maine incep iar dieta pt ca la mine dieta incepe Marti, si Luni e zi de cantar...asa ca sper sa raportez sapt viitoare 2 kg in minus, ca sa ajung iar pe linia de plutire...adica la 65 si ceva, cat aveam inainte de atatea concedii scot limba
Anca , sper sa nu fie nimic grav...te asteptam cu vesti, si mai ales cu poze cu rochita albastra scot limba
Nelus, si tu ai promis o poza cu burtica foarte fericit
Va pup si spor la treaba !

sus

Denunta
Flory24

Copii
Amalia Gabriela: 15 ani

06.09.2010 11:03     citat 

Salut fetele,
va citesc de mult timp si tot imi dau branci jenat sa ma bag la dieta, am crezut ca merge numai cu ceva sport acasa si abtineri, dar nu e treaba,iar kg se tot pun, deci, de maine incep dieta Rina si sper sa ma tina. trag cu ochiul
Si o intrebare ochi peste cap : supa din ziua de proteine, pentru ca sunt la servici, se poate prepara din plicuri instant sau au prea multe calorii?
sarut
-la ce ora se ia cina si daca se mai mananca ceva(fructe) intre mese?

sus

Denunta
avedaria

Copii
Medeea-Maria: 15 ani, 5 luni

06.09.2010 11:51     citat 

Nelus vrem poza! sarut
Azi noapte pe la 11 am mancat 2 batoane Fitness....de frig!
Si apoi sa te tii.....am marcat 30 de km pe bicicleta, plus gantere pt. brate. evident ca pe la 3 eram atat de vioaie de Doamne-Doamne. Dimineata m-am certat cu toti ca trebuia sa ma trezesc, inclusiv cu alarma telefonului.
Azi dimineata am mancat 2 felii de paine integrala cu salam, branza Exquisa 0.2 si 1 iaurt.

sus

Denunta
nelus

06.09.2010 1:22     citat 

----------
Flory24 a scris:
Salut fetele,
Si o intrebare ochi peste cap : supa din ziua de proteine, pentru ca sunt la servici, se poate prepara din plicuri instant sau au prea multe calorii?
sarut
-la ce ora se ia cina si daca se mai mananca ceva(fructe) intre mese?
----------

se poate consuma supa instant. parca are maxim 30cal.

Cina se ia la maxim ora 20. Dupa ora 20 nu mai mananci nimic. Sunt acceptate maxim 2 gustari- la ora 10 d e fructe si a 2 o introduci intre masa d e pranz si cina, dar sa tii cont de intervalul de digestie (4 h proteine, 3 h amidon si carbo), ca sa nu fermenteze alimentele.

Poze concludenta pe care o am este facuta impreuna cu o prietena pe care nu vreau sa o postez. Mai astept poze solo jenat

sus

Denunta
nelus

06.09.2010 1:27     citat 

Mi-am crop-uit amica rad

http://i62.photobucket.com/albums/h119/...ter240.jpg

sus

Denunta
Flory24

Copii
Amalia Gabriela: 15 ani

06.09.2010 1:45     citat 

nelus, multumesc de info sarut ...ai o burtica micuta si frumoasa, arati foarte bine. trag cu ochiul

sus

Denunta
monica77

Copii
VIP: 14 ani, 9 luni
D-P: 7 ani, 10 luni

06.09.2010 1:49     citat 

anca, gandeste pozitiv, sa primesti rezultate bune la analize!

Azi dimineata cantarul meu arata 62.7 kg....Daaaa, multumesc pt felicitari!!! foarte fericit Acu' ca tot am ajuns la greutatea ideala conform graficelor, ma gandeam sa ma mai aventurez spre 60..poate-poate imi iese. jenat

sunt pe fuga, mi-am schimbat jobul si nu mai am timp de nimic altceva. zambet

spor la slabit si toate cele bune!

sus

Denunta
nelus

06.09.2010 2:30     citat 

Mai Monica, asa ma bucuram si eu ca ne scrii si hop.... nici n-apucai sa ma iau d e citit ca s-a terminat postarea! Felicitari pt kilograme! Succes la noul loc e munca!

sus

Denunta
oanaig

Copii
Codrut: 16 ani, 6 luni
Ema: 12 ani, 6 luni

07.09.2010 7:13     citat 

Monica, wow! Felicitari! Vreau si eu un job nou!

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: