· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Casnicie, familie >Noi, femeile > 1-2-3 Fii silfida daca vrei! Cap. 66
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
subiect nou  raspunde
autor 1-2-3 Fii silfida daca vrei! Cap. 66     
stefily

Copii
Stefania-Claudia - Minunea mea!
13 ani, 11 luni
Filip Constantin: 8 ani, 6 luni
am nascut deja!

07.09.2010 1:18     citat 

Nelus, ce burtica !
Monica felicitari!
Anca, sper ca esti bine!

Fetelor ce aveti 2-3 kg in plus, vai Doamne ce va inteleg! Si toate s-au pus pe burta! Groaznic! trist
Asa ca , de azi mobilizare generala(se pare din ce am citit pana acum ca nu sunt singura):
Kg de start: 64.5 (sa nu zic 65 foarte fericit )
Target: macar 59 kg trist
Si azi proteine: dimi : o banana, o nectarina si o pruna
pranz: salata de castraveti si ardei kapia
cu 2 oua fierte si un sfert de felie de paine si o
cana cu zeama de la o ciorba de cartofi
cina: un ou fiert cu salata

Locuiesc intr-un bloc cu 10 etaje, din pacate doar la etajul 1. Dar nu conteaza :de azi ma apuc de urcat si coborat. rad Sper sa ma si tina! Si incerc sa ma mobilizez si la abdomene.Astea-s chinul meu! trist Sper sa am ce raporta saptamana viitoare!
Spor la slabit!

sus

Denunta
Flory24

Copii
Amalia Gabriela: 15 ani

07.09.2010 1:39     citat 

Am inceput de azi cu zi de proteine:
dim: 2 piersici+cafea neindulcita
pranz:salata de rosii,castraveti,ardei gras, 2 felii de sunca din piept de pui,o felie de paine hipoglucidica,o cana de supa instant.
cina: salata cu sunca din piept de pui.

sus

Denunta
jannine

Copii
Bogdan-Alexandru: 14 ani

07.09.2010 3:40     citat 

Nelus esti tare dragalasa - intodeauna mi s-au parut frumoase gravidutele foarte fericit

Flory24 meniul tau mi se pare cam 'subtire" daca o sa continui asa e f posibil sa te infometezi si sa te scapi in alimentele interzise (sau amestecurile interzise)

Ma intristez cand aud ca ati mai luat in greutate dar ma bucur cand va vad ca nu abandonati si va tineti tari pe pozitii - sunt mandra de asemenea colege de topic sarut

Monica 77 felicitari atat pt kg cat si pt noul job - fie ca cele doua sa se impleteasca in cel mai fericit mod cu putinta foarte fericit

Eu stagnez...asa cred, asa pare la haine si asa mi-am propus pt viitorul apropiat. Zilele astea ma sarbatoresc asa ca am voie orice, am mancat niste chestii al caror nume nici nu indraznesc sa-l pronunt aici jenat
Odata in an merit si eu trag cu ochiul foarte fericit

sus

Denunta
nelus

07.09.2010 6:25     citat 

Da, Flory, Jannine are dreptate. Macar o gustare de fructe pe la ora 10 ti-ar mai fi trebuiet. Sunca de pui mergea inlocuita super cu o pulpa intreaga la pranz si o jumate la cina.

Multam pt aprecierea burticii. Tocmai am aflat ca am un baietel in ea foarte fericit

sus

Denunta
Flory24

Copii
Amalia Gabriela: 15 ani

07.09.2010 6:59     citat 

Fetele,multam frumos de sfaturi sarut , eu chiar nu stiam daca mai sunt permise alte gustari si cam cat ar trebui sa mananc,drept pt care,am mai mancat doua fructe intre pranz si cina.
Pt ziua de amidonuri am in plan orez cu legume .
Voi care ati inceput dieta de mai mult timp mai dati-mi si mie sfaturi referitor la meniuri. sarut
nelus,ce frumos, o sa ai pereche, multa sanatate. sarut

sus

Denunta
avedaria

Copii
Medeea-Maria: 15 ani, 5 luni

07.09.2010 8:12     citat 

nu am cu ce sa ma laud...am mancat un pic cam alandala ieri si azi...singura consolare: mersul pe jos si 20 km de bicicleta.
in schimb am inceput sa scap de altceva: de par! imi curge parul efectiv! mi-am luat foltene....nu stiu cate rezultate o sa dea....sunt ingrozita!

sus

Denunta
angicut

Copii
Diana Alexandra: 17 ani, 6 luni
Ilinca Gabriela: 14 ani, 6 luni

07.09.2010 9:02     citat 

Nelus, iubita felicitari pentru baietelul din burtica!! sarut
Te-am vazut in poza zambet....iti prieste sarcina, radiezi toata!
Sanziana ce zice de faptul ca va avea un fratior? .....si Diana mea tot imi spunea intr-o vreme ca si-ar dori un fratior rad insa poate intr-o alta viata scot limba ; pe de alta parte cred ca daca acum ar avea un fratior/surioara bebe, ar fi ceva mai toleranta cu el decit atunci cind avea 3 ani si chiar i-ar placea sa ma ajute la multe lucruri; realizez uneori ca s-a mai maturizat si intelege mult mai bine multe lucruri.
Si eu, ca si alte fete de pe aici, nu dau nume scot limba in ultima vreme m-am cam lasat pe tinjala cu dieta, si dl Relu ba ma pedepseste, ba ma bine dispune ...nu-i a buna asta, trebuie sa gasesc un echilibru, pe care in ultima vreme imi e cam greu sa-l gasesc jenat .................am cam disparut de pe aici, am fost in cautari de ghiozdan, uniforma, pantofi, camasi albe, dresuri, trening, adidasi prostit ........nu-mi vine sa cred ca Diana mea incepe scoala ochi peste cap ..........ea e f. entuziasmata de asta, abia asteapta, acum e la stadiul de citit toate afisele de pe peretii blocului, sau pancardele de prin parcuri, intr-o zi eram in masina, veneam din oras si asteptam la stop, ea se chinuia sa citeasca ceva si deodata ma intreaba"mami, ce inseamna masaj erotic?" jenat , era un afis pe un stilp ...sa te ti de-acum la intrebari jenat .
In ultimul timp cu greu mai apuc sa ma impart : sala, inot,dentist, piata, gatit, abia mai ajung la un epilat sau o manechiura, cind o incepe si Diana cu teme nu stiu cum voi mai ajunge la sala........vad eu sigur vinerea, ca dupa va veni wk si mai gasesc eu o zi sa vin mai tirziu ....
Ilinca, a inceput gradi de la 01 sept, sunt putin suparata ca una dintre educatoare a plecat trist , chiar preferata Ilincai, cica va veni altcineva de pe 13 sept, sunt tare curioasa cum va arata si sper sa se inteleaga cu copii si sa adapteze si Ilinca cu ea.
Am avut ceva prb cu soacra-mea, a fost in coma, acum e ceva mai bine, asteptam sa se stabilizeze lucrurile, noroc ca ii am pe ai mei, sa ma mai ajute atit cit pot, mama inca lucreaza, dar o mai duce tata uneori pe Diana la inot, o ia pe Ilinca de la gradi, conteaza sa ai un ajutor din partea bunicilor.
Ma bucur ca sunt si persoane care au inregistrat in continuare minusuri : bravo zambet voua! bravo moni! bravo janine! bafata celor care va reapucati de Rina : cristianka, stefy si restul, numai retin exact...
Flory, bine ai venit printre noi! zambet
succes la slabit si tine cont de sfaturile fetelor veterane, ca stiu ele ce vorbesc! nu e bine sa te infometezi ca rezisti mai greu trist
Ancuta, ai mai aflat ceva in legatura cu rezultatul pe care-l asteptai? eu sper ca esti ok ! multa sanatate iti doresc! sarut
Moni ,succes la noul job! povesteste-ne mai multe despre el!
Ave, am avut si eu prb cu caderea parului de cind ma stiu....acum parca e ok, am folosit si eu foltene, trebuie sa ai rabdare, incearca si pastile ceva, revalid sau for capil parca ................si sotul mea a incercat foltene si vichy, acum si-a luat ceva de la swiss, ma amuza cind il vad cum i-a revalid, i-am zis ca daca e sa cheleasca cu timpul, nu cred ca toate tratamentele astea de pe piata il pot ajuta cu ceva, dar vorba lui macar sa incerce......
Pe vremea cind inca stateam acasa cu Ilinca, imi faceam masca aceea din ulei de ricin/masline + vit A/E, galbenus de ou cam de 2/ori pe sapt si stateam cu ea in cap citeva ore, nu pot sa-ti spun cum se facea parul de la ea dar mi l-a regenerat f bine, asa ca poti incerca si cu reteta asta.
Va pup si va doresc numai bine! sarut

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

07.09.2010 10:18     citat 

gata am reusit sa fac tabelul dar numai cu ce scrieti cu rosu inchis/maro, preferabil bolduit. Pt restul imi cer scuze dar nu pot citi acum 11 pagini cuvant cu cuvant.

Anca, acum am citit ce ai patit trist Of, cred ca te-ai speriat tare...Sunt sigura ca e totul ok sarut
Angi surprins Incepe diana scoala...waaaw...cred ca aveti mari emotii...si noi mai avem 2 ani dar deja ma tot gandesc la acest moment.
va pup, schimb acum

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 15 ani, 2 luni
D: 10 ani, 8 luni

07.09.2010 10:26     citat 

GATAA, capitol nou!!!

sus

Denunta
RadutaCarmen

27.07.2011 12:05     citat 

Uita de dietele restrictive! Slabeste RAPID si durabil! http://www.slabut.ro/ iti vine in ajutor si iti ofera cele mai EFICIENTE metode de slabit, fara sacrificii, fara riscuri pentru sanatatea dvs. O gama larga de capsule, comprimate, pastile, ceaiuri, creme anticelulitice iti REDAU SILUETA PERFECTA si FORMELE ATRAGATOARE!
http://www.slabut.ro/ [email protected]

sus

Denunta
vyronis

23.10.2020 9:35     citat 

зажи49.9BettBettRaelKjelLikeЧернСтарErnsBrotDartВели
CherКитаСодеWoodАртиначаOptiгазеrderWaltстихДворWhat
HermSilvInteCaudМартWindLemoфранчастМакаSensКитанеза
StefEmilmicrтелеViveRighDiadVeinJeanRonaImmaXLIIPray
ТимоВскоГолуDramWindElegCarlШестЮДонAlaiAndrSeveВуль
МодесертАртиучилEtniпастAnthSimsFishDreaгражWindAwak
WindЗалеSonyHardAlonRHIAPolaTonyлюбвBlokCA26(ИМЭJean