· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.36
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.36     
ionelita

am nascut deja!

19.07.2010 1:12     citat 

si eu ii dau vigantol cate 2 pic pe zi..le dau din a viata..cred ca doar intr-o sg zi am uitat foarte fericit

roxane sarut tare scumpica e Delia sarut si ce frumos doarme sarut

alexuca sarut ce fetita mare ai tu acolo sarut sarut

simona sarut te pupacim sarut cum e? nu te plictisesti?

anca sarut superbe poze..mai ales ultima sarut sarut

Irisuca sarut ce bine iti sta in rochitica roz sarut sarut pupam falcutele sarut

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 18 ani, 9 luni
D: 12 ani, 11 luni

19.07.2010 1:21     citat 

Ancutza am uitat sa comentam pozele de la apus, o splendoare, Amalia e minunata sarut

si eu ii dau Vigantol de la 14 zile dar nu am vazut nicio agitatie, si e prima data cind aud chestia asta, lui Andrei i-am dat vreun an parca ochi peste cap

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 17 ani, 4 luni
D: 12 ani, 10 luni

19.07.2010 1:28     citat 

----------
Christa a calciu, chiar e evident inceputul de rahitism, poate de la lipsa vigantolului sau de la faptul ca mananca destul de putin, nu stiu, are coaste de somalez.
Stiu ca o sa ziceti ca nu se da calciu fara analize dar nu are rost sa o torturez acum, chiar e vizibil.
----------

Atunci nu trebuia sa dai banii pe el, stii bine ca se da in locul calciului, daca retin bine iti spusese chiar pediatra asta, nu? ma rog, sunt banii tai scot limba, dar daca tot ai ales sa-i dai calciu, puteai sa o duci macar la analize, tortura incoace sau incolo, ca sa ii dai doza corecta, nu "dupa ochi". trist
----------

dupa ochii pediatrului ii dau totusi, nu de capul meu, ea a calciu si aufbaukalk , insa calciu ii dau doar 10 zile, aufbaukalk pe o perioada luunga, intelesesem ca auf e in loc de calciu+d nu doar calciu

sus

Denunta
ana_348

Copii

19.07.2010 1:42     citat 

----------
alexuca a calciu si mie mi-a familie sa ii dau la 4 luni...inca nu i-am dat, am stat in dubiu...chiar nu stiu ce sa fac...dar parca nici analizele nu i le-as face ptr ca nu am de gand sa o chinui doar ptr asta...voi vedea eu pana la urma.
Voi fier le-ati dat?
si vingatol le mai dati?
----------

alexuca dar cat are fontanela? daca nu e prea mica eu zic sa ii dai vigantol.

roxanne ce frumos sta ea pe burta foarte fericit. Nici noi nu mergem la strand tot de-aia ochi peste cap Sa stii ca la mamaia a muschi dar...ce sa-i fac? mi-e aiurea sa o fortez..

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 12 ani, 10 luni
Natalia Maria: 10 ani, 3 luni

19.07.2010 2:15     citat 

Buna ziua fetele!
de cate ori lipsesc eu 2-3 zile devine f serioasa treaba pe aici! scot limba Asta e f bine ca nici prea multa monotonie nu-i buna! scot limba E mult de zis dar s-au cam spus destule si oricum nu se ajunge la capat niciodata pe anumite subiecte! Cel mai interesant e ca fiecare crede ca are dreptate, dar care e adevarul pur confuz Doar imi place ca s-a parere ca vor mai fi multe subiecte legate de cresterea bebicilor, pana acum diversificarea ocupa primul loc prostit rad si oricum se observa ca fiecare pana la urma face cum il taie capul, degeaba se zbat unele persoane sa invete de bine!
Noi avem alta problema comico-tragico sau de ras cu plans, aseara pe Iuri l-a tot, super nervos, daca ii puneam degetul pe gingiuta ma musca cu toata forta, iar eu patita din zilele trecute mi-a consider mama eroina sa ma vad cu sfarcul praf. E destul de sensibil, mai ales ca are 2 luni si ceva de cand papa doar din aceeasi tatuca, dar atunci cand ma musca mi se pare de groaza!
Vreau sa vad si eu acum un capitol pe tema asta cu sfaturi practice foarte fericit daca are cineva confuz ....In afara de : calgel, jucarie de dentitie, masaj pe gingiuta, alinan, ca de-astea le-am facut....a i-am mai spus si ca nu are voie! rad foarte fericit Pana la urma, desi nu mai folosesc de 3 luni, am scos cu o pompita 125 ml laptic , dupa s-a a de la sanuc fara sa muste. Dar nu vreau sa repet de prea multe ori, nu vreau sa-mi pierd lapticul. Am zis ca o sa incerc , sunt curioasa cum sunt, niste aparatori de san din silicon, stie cineva ce-i cu ele?!
Suntem pe aici! sarut sarut sarut

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 18 ani, 9 luni
D: 12 ani, 11 luni

19.07.2010 2:15     citat 

22ra, incearca sa o pui pe o perna mai inalta, eu asa o pun. Sau pe marginea canapelei, evident supravegheata incontinuu, uite o poza sa-ti faci idee.

E important sa stea pe burta pt intarirea muschilor gitului. Eu cred ca o sa-i placa daca o pui asa, vede multe in jur.

Dar a o gasesc pe burta zambet

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

19.07.2010 2:22     citat 

Faceam haz de necaz , nu vreau nici un capitol....dar niste sfaturi nu ar strica, cu toate ca nu vad cum ar fi alea, poate legate de tratarea ranilor de pe sfarcuri confuz foarte fericit nu multumesc, ma descurc foarte fericit
sarut sarut sarut

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 12 ani, 10 luni

19.07.2010 2:26     citat 

narcisa

am folosit eu mameloane din silicon. foarte utile.

sus

Denunta
22ra

Copii

19.07.2010 2:30     citat 

roxanne

voi incerca...ufff!

PS-Bebela ta e cuceritoare pe bune cu roscatul ei cap.

sus

Denunta
ana_348

Copii

19.07.2010 2:30     citat 

22ra, nici dianei nu prea ii placea pe burta, cand incepea sa caraie o intorceam. acum reuseste si sigura dar uneori tot plange...ma rog plange si pe spate, vrea in brate de fapt zambet
roxanne, uitasem, spune-mi te rog daca in perioada tratamentului de viermisori nu i-ai dat dulciuri si lapte..si maia la fel ar manca, doar cereale cu lapte si dulciuri plang sau sunt foarte trist...acum cu tratamentul nu mai are voie, sti uca totusi ii pot da miere, probabil pot folosi si un alt indulcitor in afara de zahar...care oare? Sigur nu o sa reziste fara dulciuri 100% ca e deja dependenta ca si mine trist Sa nu mai zic de lapte ca era aliment de baza la ea ochi peste cap

narcisa incearca aparatorile alea. Eu am patit la maia ceva de genul asta dar intr-o saptamana a sani iau devenit rezistenti la durere cred foarte fericit La mine te refereai cu diversificarea confuz Eu ma bucur ca ne-am mutat la subiectul asta controversat, ca discutiile despre alaptare nu le mai suport foarte fericit Tu cand incepi, la 6 luni nu? si cu ce?

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

19.07.2010 2:33     citat 

----------
22ra a mi-a de-alea la 30.
Mersi, eu am luat ca alternativa dar nu am crezut in ea, tu ai folosit vreo marca anume? sarut

sus

Denunta
22ra

Copii

19.07.2010 2:33     citat 

narcisa

inteleg ca Iuri are dintisori, hm? Spuneau fetele ceva despre asta mai devreme...Intrebam pt ca Ilinca mea saliveaza cu voiosie si-si mananca pumnii vehement:)

Mameloane din acelea am avut de la Avent parca. si de la chicco am avut dar le-am preferat pe cele Avent. Chicco erau dintr-un soi de cauciuc natural pare-se dar nu stiu de ce le-am preferat pe celelalte...

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

19.07.2010 2:37     citat 

Ana asa imi doresc ,in jurul varstei de 6 luni, si pediatra si dr de fam au sustinut ideea, mai putin fetele din parc(ele m-au sfatuit sa mai intreb totusi foarte fericit ) Inca mai studiez terenul, cred cu legume, banui ca fructele le va accepta mai usor dupa! sarut

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii

19.07.2010 2:39     citat 

Ana dar tu oricum te intorci in curand la munca, ar fi trebuit oricum sa intrerupi alaptatul, nu?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: