· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Administrative >Arhiva > Minunile anului 2010!! Cap.36
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
autor Minunile anului 2010!! Cap.36     
Codrina

Copii
Iris Andreea - 10 dintisori, 4 maselute
12 ani, 8 luni

20.07.2010 7:44     citat 

Neata!

LA multe lunite Mihaita (cu intarziere!) ! sa cresti mare si frumos! Multa sanatate!
La multe lunite Sofia! Sa fi frumoasa si sanatoasa!
La multi ani tuturor celoc care isi serbeaza azi ziua de nume (Sf Ilie)
La multi ani Ilinca - 22ra si Ilinca - anika29!
O zi insorita va doresc!

sus

Denunta
ana_348

Copii
M: 17 ani, 4 luni
D: 12 ani, 10 luni

20.07.2010 8:14     citat 

Mihaitza, la multi ani! Sper ca sunteti bine zambet
Sofia, la multi ani!

deci azi e sf Ilie, de-aia tot imi bateau clopotele in cap de dimineata (eu stau fix langa biserica foarte fericit) ! la multi ani celor care se serbeaza azi!

Mada daca ai suspiciciuni fa-i un copro, adica 3 zile la rand trebui sa ii duci kk la analize. Eu stiu ca are, i-am vazut in kk, o doare burta de ceva vreme, a diaree, plus altele...o cunosc...trist. a bucur ca sunteti ok cu raceala si a avccin, maia la cel de 4 luni a plictiseam rau in casa, dar nu cred ca de-asta.

Partea buna e ca dimineata asta am reusit sa ii dau cateva seminte de dovleac pe stoacul gol, continui cu homeopatele si mai incolo vedem daca va fi cazul sa facem si tratament alopat, mai vorbesc cu doctorul, alopat oricum nu-i fac fara analize de kk.

Va pupacesc, plec la manichiura foarte fericit, las ambii copii cu mama, e premiera, sper sa se descurce!!!

sus

Denunta
DANONINO

Copii
Sara Andreea: 14 ani, 5 luni
Luca Daniel: 12 ani, 7 luni

20.07.2010 9:16     citat 

Ana intrebai de hainute, acum depinde si cum vrea mama sa o imbraci, eu as cumpara o rochita su un sarafan de blugi cu un body. Sara a blugi si body, iar Luca a blugi, tricou si un pulovaras ca plouase si batea vantul.

sus

Denunta
Roxanne

Copii
A: 18 ani, 8 luni
D: 12 ani, 11 luni

20.07.2010 10:01     citat 

Buna dimineata sarut

Multe lunite inainte Sofia (Carmen), sa fii sanatoasa si frumoasa si desteapta si sa ai mult noroc sarut sarut sarut
Multe lunite inainte si lui Mihai (Biencut), cu scuzele de rigoare pt intirziere, caruia ii dorim toate cele bune si frumoase sarut

Biencut imi cer mii de scuze, de-abia acum am vazut ca mi-ai raspus ref. la indemnizatie, iti multumesc frumos. Am recalculat si ma apropii de suma, nu cad ban pe ban, dar nu stiu exact cum calculeaza ei 10-31mai.
S-au redus si alocatiile de la 1 iulie?

Ana eu i-as lua ceva hainute subtiri si usor de imbracat (body si o pereche de pantalonasi de ex.) si i-as mai lua alte haine pe care sa le poarte dupa aceea, nu neaparat la iesirea din maternitate. Mie nasa nu mi-a au facut cu rindul zambet Nasa a mi-a mai multe virste, pe unele le poarta acum, altele pe la iarna ii vor fi bune). Nu stiu cum e la voi cu traditiile dar la noi conteaza mai mult latura practica a prieteni f buni) gindesc la fel zambet
Nastere usoara finei si sa ne anunti cind se naste bebe, sa felicitam nasica sarut

Christa multumesc de raspuns. Dar ce fac daca vrea sa-l manince? Ca nu are decit 5 luni si 10 zile ochi peste cap

Ionelita e dulce rau Cosmin si asa de simpatic atunci cind ride... pina acum l-am vazut serios in poze, acum incepe sa-i placa sarut

22ra puteti persevera cu statul pe burtica, dar sa nu-i fie somn sau foame, e bine s-o pui in momentele cind e vesela, eu o pun cam la o ora dupa masa, nici nu da laptic afara in felul asta.

Claudis si Ana ma bucur ca sintem de aceeasi parere privind "libertatea" parintilor, v-am mai zis eu pe aici ca noi ne-am facut un obicei sa avem 2 concedii pe an, unul cu Andrei si altul doar noi doi, ca doi porumbei... In doi am vazut Praga, Viena, Londra, Grecia continentala, Munchen, Koln, Strasbourg, Luxemburg, Zurich, Luzern, Milano... ehe-heee ce vremuri... In primavara urmatoare, fiindca implinim 10 ani de casnicie si face Andrei 7 ani, ne-am gindit sa mergem la Paris toti 3, pe el sa-l ducem la Euro Disneyland, sa vedem daca ne vor reusi planurile...
Claudis nici eu n-as fi explicat mai bine sarut

Daca aveti Ilie prin familie ii dorim multa sanatate sarut
Ilinca vad ca e controversat, unii spun ca se trage din Elena/Ileana, altii ca din Ilie...

Va pupam, zi linistita si mai racoroasa daca se poate sarut

sus

Denunta
bebezola

Copii
Rada Beatrice: 12 ani, 10 luni

20.07.2010 10:04     citat 

neata neata
nu7 mi pot d cald chiar daca e putin innorat afara ne cam topim in casa,
buburuza mea acuma a la ora 12 mergem la dr la bilant sa vedem cat am crescut si daca suntem bine foarte fericit foarte fericit foarte fericit foarte fericit intru mai tarziu sa va dau raportul
azi merg sa aleg meniul pt nunta si sa vb cu nenea dj-ul
va pupam mai revenim

sa nu uit la multe lunite bebeilor care serbeaza azi
si pupam bebeii frumosi si mamicile p care le-am vazut in poze
byu sunteti superbi
ione frumos barbatel ai tu acolo

sus

Denunta
Christa

Copii
Mona Julia: 16 ani, 6 luni

20.07.2010 10:22     citat 

----------
Roxanne a raspuns. Dar ce fac daca vrea sa-l manince? Ca nu are decit 5 luni si 10 zile ochi peste cap
----------

Daca-l vrea, atunci inseamna ca e pregatita. zambet Deci: eu una nu sunt de acord sa-i oferi copilului ce mananci tu (adica de ex. alimente care contin gluten, sau alimente cu potential alergen mare, de ex. capsunele), ca "daca nu-i prieste, atunci refuza", desi Mona mi-a acum, ex. smantana), unde imi zic "o fi stiind ea ce stie, de nu vrea nici macar sa guste", pentru ca unele le gusta, si daca nu-i plac, atunci nu mai vrea, dar sunt unele pe care nici nu vrea sa le guste, cum e smantana, care arata de fapt fix ca iaurtul pe care ea multa vreme l-a doar sa o terfeleasca, atunci e ok. Multi parinti cred ca se intinde copilul dupa mancare, dar de fapt copilul se intinde doar dupa ceea ce are parintele, pur si simplu, si de fapt nu e interesat de mancare (nu zic ca e cazul la voi, vorbesc la modul general). si unul din criteriile dupa care se spune ca recunosti daca e pregatit sau nu de diversificare copilul e ca ii dispare reflexul de a gindeam la o bucata de morcov fiert... Deci daca o impinge cu limba afara nu e pregatita trag cu ochiul
Ai ceva linkuri utile ref. la autodiversificare? La mine e ceva nou, la Andrei nu auzisem asa ca am inceput clasic, la 6 luni, cu supa-creme de legume, apoi fructe, carne etc.

Bebezola eu astept sa te vad imbracata in ea, caci din poza nu-mi prea dau seama jenat Sigur e ffff frumoasa, dar eu azi stau prost la capitolul imaginatie. Vei fi o mireasa SUPERBA sarut sarut sarut

sus

Denunta
22ra

Copii
Ilinca Maria: 12 ani, 10 luni

20.07.2010 10:37     citat 

codrina multumesc de urari pt Ilinca. (numele intr-adevar vine, etimologic de la Ilie-chestie care m-a asa ne-a un preot de la o biserica cu hramul Sf Ilie).

la multi ani si luni bebeilor ce trebuie sarbatoriti si pupati bine cu aceasta ocazie.zambet

Bebe-simpatica si finuta rochia de mireasa dar vrem sa vedem poze cu tine in ea zambet

sus

Denunta
Codrina

Copii
12 ani, 8 luni

20.07.2010 10:55     citat 

22 ra sarut sa fiti sanatoase!
bbeeebbbeee.. abia astept sa vad poze in rochita. Pare tare draguta, dar banuiesc ca pe tine arata minunat!

Ionelita. oare Cosmin o stie pe Iris??? trag cu ochiul trag cu ochiul frumuselu` de el!

byu! succes cu licenta! sa o treci cu bine. pup la Iulian

sus

Denunta
Codrina

Copii
12 ani, 8 luni

20.07.2010 12:28     citat 

iar ma minti??

ma plictisesti!!!

uuuu, ce interesant!!

hehe, iarasi m-ai prostit!
[/b]

sus

Denunta
ancutza_anca

Copii
Amalia: 12 ani, 10 luni

20.07.2010 12:32     citat 

codrina foarte tare!!!!!!!!! rad rad rad rad pupam frumoasa! sarut

sus

Denunta
Codrina

Copii
12 ani, 8 luni

20.07.2010 12:54     citat 

ancutza.. rad rad rad da!!! eu una m-am prapadit de ras !!
pozele sunt puse in ordinea in care sunt facute!

eh, ce smecherie am eu!!

sus

Denunta
tania_ristea

Copii
Codrin Mihai: 17 ani, 5 luni
Radu Gabriel: 12 ani, 11 luni

20.07.2010 12:55     citat 

Codrina ce expresiva e Iris - e mortala! trag cu ochiul

sus

Denunta
geo_narcisa

Copii
Iuri Vladimir: 12 ani, 10 luni
Natalia Maria: 10 ani, 3 luni

20.07.2010 1:39     citat 

Buna ziua fetele!
Christa multumim de pont trag cu ochiul super-idee, chiar nu mi-a-autodiversificare.html" target="_blank">http://autodiversificare.blogspot.com/2...icare.html sarut
Ione ce zambaret frumos avem! sarut Seamana din ce in ce mai bine cu tine! trag cu ochiul sarut
Iris mama ti-am zis eu ca vei fi vedeta intr-o zi! sarut
Byu si eu abia astept sa te aud ca ai terminat cu facultatea! sarut
Multe lunite inainte Sofia (Carmen), sa fii sanatoasa , frumoasa , desteapta, sa ai mult noroc si sa ii bucuri toata viata pe ai tai! sarut
Multe lunite inainte si lui Mihai (Biencut), cu scuzele de rigoare pt intirziere! Esti mai bine puiut? sarut
La multi ani Ilinca - 22ra si Ilinca - anika29! sarut
O zi minunata![/b]

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  »
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  Acest subiect este inchis, nu se pot crea sau raspunde la mesaje
mergi la: