· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Una, alta >Probleme psihologice > Nu imi iubesc copilul (2) Aspecte ale depresiei
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3
subiect nou  raspunde
autor Nu imi iubesc copilul (2) Aspecte ale depresiei     
e-alice

Copii
Vlad Cristian: 11 ani, 3 luni
Paul: 8 ani, 2 luni

26.07.2010 6:17     citat 

va multumesc cat se poate de sincer pt. incurajari, si asta pt. ca la menstruatie chiar nu m-am gandit. Dr. gineco. mi-a zis ca mai degraba se vor regla hormoneii dupa ce voi fi incheiat alaptatul, or asta va mai dura ceva, speram zambet

sus

Denunta
flish

Copii
Ben: 13 ani

26.07.2010 7:42     citat 

Indiferent ce merge nu-chiar-extraordinar dupa nastere e in mod sigur din cauza alaptatului, asta am auzit-o de atatea ori si in legatura cu atatea probleme, ca e de mirare ca oamenii au supravietuit ca specie cand alaptatul aproape ca omoara mamele - daca e sa dam crezare medicilor, bineinteles.

sus

Denunta
e-alice

Copii

26.07.2010 7:58     citat 

----------
citat:
flish
Indiferent ce merge nu-chiar-extraordinar dupa nastere e in mod sigur din cauza alaptatului, asta am auzit-o de atatea ori si in legatura cu atatea probleme, ca e de mirare ca oamenii au supravietuit ca specie cand alaptatul aproape ca omoara mamele - daca e sa dam crezare medicilor, bineinteles.
----------

rad n-am mai zis si eu.... Asa e! scot limba

In top rusinica: daca suge dupa 8 luni bebelusul devine rahitic rad rad (citam un doctor, nu o lelitza de pe strada)

sus

Denunta
nemora

Copii
KAROLINA: 13 ani, 5 luni
MAIA ESZTER: 11 ani, 6 luni
am nascut deja!

26.07.2010 10:33     citat 

dar mie o doamna doctor chirurg mi-a spus ca laptele de mama este cancerigen! asa ca... (am intrebat-o daca a alaptat, a zis ca nu, deci clar invidia a vorbit).
poate ca cu libidoul asa o fi facut cine ne-a facut setarile, ca sa ne pazeasca de alt puradel pe cap, pana-l scoatem pe prezentul puradel cat de cat la lumina. adevarul e ca, daca ma gandesc bine, si la mine dupa ce a venit cm a revenit si libidoul.
e-alice, nu crepi daca mai stai 20 de minute foarte fericit

sus

Denunta
e-alice

Copii

27.07.2010 7:39     citat 

----------
citat:
nemora
dar mie o doamna doctor chirurg mi-a spus ca laptele de mama este cancerigen!
----------

wow!! asta e mai tare decat rahitismul... prostit

----------
citat:
e-alice, nu crepi daca mai stai 20 de minute
----------

scuze, dar n-am prins....detaliaza zambet

sus

Denunta
DJ

Copii
Ionut-Horia: 13 ani, 3 luni
Ida Maria: 9 ani, 11 luni

27.07.2010 8:20     citat 

----------
flish a scris:
----------

Nu e neaparat asa, eu tin minte ca eu am initiat ca sotul era speriat dupa ce stia ce greu nascusem... si slava Domnului ca am alaptat pana avea Horia un an si trei luni. Si n-are copilul nimic... scot limba

sus

Denunta
nemora

Copii
KAROLINA: 13 ani, 5 luni
MAIA ESZTER: 11 ani, 6 luni
am nascut deja!

27.07.2010 10:15     citat 

e-alice, cu sotzul, dupa ce culci copilul

sus

Denunta
e-alice

Copii

27.07.2010 11:09     citat 

nemora, trag cu ochiul

sus

Denunta
toteupenet

Copii
Lucia Nicole: 11 ani, 9 luni

27.07.2010 11:54     citat 

Pt flish in legatura cu PMS :aceeasi probl o intampin si eu DUPA SARCINA SI NASTERE cu PMS( si inainte nici capul nu ma durea:)).Dupa ce am, fost la o multime de medici care au ridicat din umeri am ajuns pe incercatelea la ceaiuri si tratamente naturiste de detoxifiere care nu sunt o placere dar sunt singurele care functioneaza.cel putin pentru mine.Au marele avantaj ca iti curata organismul de toate toxinele acumulate in aceasta perioada inclusiv hormonii in exces.

sus

Denunta
flish

Copii
Ben: 13 ani

27.07.2010 12:42     citat 

@DJ
Eu spuneam ca asta aud de la medici mereu, indiferent care sunt problemele de care ma plang. "Pai e normal daca alaptezi! Intarca-l si ai sa vezi cum se schimba situatia."

@toteupenet
Da, inainte de sarcina si nastere nu am avut nici un fel de probleme legate de PMS. Mereu am avut un cm absolut regulat, n-am luat anticonceptionale sau altceva nici ca anti-conceptionale, nici ca terapie hormonala, nu ma durea burta, capul, spatele, nu ameteam, nu ma balonam, nu ma enervam - eu ca o floare.

Acum in schimb... alta viata, nu neaparat mai buna.
Ca bonus la mine nu tine appx 10 zile cat am citit ca ar fi cazul, ci aproape 3 saptamani. O saptamana pe luna ma simt bine, 3 nu. Dar nu am cate o criza majora pe luna, poate o data la 3-4 luni.
I-am zis sotului ca daca mai facem unul si se duce naibii pana si bucatica asta de timp in care sunt cum imi aminteam eu, nu prea se merita.
Oricum ceva va trebui sa incerc pentru ca e tare greu si pentru mine si pentru ceilalti ca atata timp sa fim in stare de asediu.

Dar deocamdata inca alaptez. Si fi-meu nu da semne ca s-ar intarca definitiv in viitorul foarte apropiat. Nu sunt sigura cum l-ar afecta pe el diverse chestii care in mod sigur trec in lapte.
E complicat de calculat ce ar fi cel mai bine sa fac. Eu cel putin nu vad nici o solutie buna pentru toata lumea.

sus

Denunta
toteupenet

Copii
Lucia Nicole: 11 ani, 9 luni

27.07.2010 12:50     citat 

Te inteleg perfect flish,si la m,ine PMS tine 2 sapt si mai mult.
Daca alaptezi intr-adevar nu poti lua nimic dar cand va mai creste cel mic poate incerci o terapie naturista ,cea care crezi tu ca iti va face mai bine.Nu as insista dar la mine au fost singurele care au avut ceva efect si m-au pus cat de cat pe picioare.
Si daca bei niste ceai verde si tot ajuta.
Ceea ce cred ca poti manca si cand alaptezi e painea"Elta",la noi se gaseste la plafar.M-a ajutat extraordinar cu balonarile si problemele digestive si nu are contraindicatii.

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: