· articole
· intamplari
ultimele mesaje   |   reguli  |   ajutor  |   lista membrilor
Ultima vizita a fost

Index www.parinti.com > Materna / paterna >Nasterea > Discutia femeilor care spun DA pentru nasterea acasa (2)
< subiectul anterior :: subiectul urmator > pagina «  1, 2, 3, 4, 5
subiect nou  raspunde
autor Discutia femeilor care spun DA pentru nasterea acasa (2)     
Biogenis
(Banca de celule stem)
[email protected]
Daca esti insarcinata, castiga in fiecare luna un Kit de recoltare de celule stem!
Lunar ai sansa de a castiga un kit de recoltare Bebe, in valoare de 3590 lei. Kit-ul include setul de recoltare, transportul probei de la spital la laboratorul nostru din Romania, analizele, prelucrarea si criogenarea probei.

Inscrie-te chiar acum in concurs!
emp

28.10.2011 8:59     citat 

Adriana, putem sa te ajutam cu ceva?

sus

Denunta
adriiana

28.10.2011 12:49     citat 

da, m-ati ajuta enorm daca mi-ati putea recomanda o moasa sau un obstetrician (din zona de vest a tarii de preferina) care ar fi dispus/a sa ma asiste sa nasc acasa. zambet e aproape ca si cum as cere luna de pe cer, nu? (trist ca e asa)
auzisem ca multe femei din ardeal nasc cu moase 'importate' din Ungaria. eu n-am reusit sa cunosc pe nimeni care sa fi avut o astfel de experienta.. acum ceva vreme luasem in calcul si posibilitatea asta dar s-a dovedit a fi imposibil de gasit vreo informatie concludenta pe net asa ca am abandonat ideea.

sus

Denunta
emp

28.10.2011 3:03   nastere acasa  citat 

Nimic nu e imposibil celui care crede.

Unde locuiesti?

sus

Denunta
adriiana

28.10.2011 6:48     citat 

in Timisoara

sus

Denunta
stefil

Copii
STEFAN
FILIP

09.11.2011 4:31     citat 

daca as fi nascut acasa acum si eu si bebe am fi fost la DD de mult
pe langa curaj, experienta (pentru ca te joci cu cel putin 2 vieti) cred ca ai nevoie si de certitudinea medicilor (in care tu nu ai incredere) ca acea sarcina este ok si mama poate naste normal.
Ma intreb daca ( Doamne fereste) se intampla ceva si nu poti sa mai nasti normal, ce faci atunci, pana vine salvarea? (toata lumea stie ca vine dupa o ora)
Impresionanta poveste, dar eu una datorita experientei mele nu as avea curaj sa ma risc.
Cred ca as lesina sa ma vad plina de sange si cu un copil pe jumatate iesit, sau poate ca atunci prinzi si mai mult curaj? S-ar putea..... dar totusi.....
Cred ca sunt putin mai panicata din fire, eu nu as putea
BAFTA celor care au curaj sa o faca! Si multa sanatate! sarut

sus

Denunta
emp

26.12.2011 9:16     citat 

adriiana,

ce mai faci? ce ai decis pana la urma? ai nascut?

sus

Denunta
emp

26.01.2012 6:15     citat 

Se stie ca e important sa mananci sanatos, sa faci sport adecvat si sa ai parte de miscare in natura, in aer curat ca sarcina sa fie cat mai usor posibila si nasterea deasemenea.... Ce decizii ati luat in tinpul sarcinii ca sa ramaneti sanatoase si ca nasterea sa fie cat mai usoara?

sus

Denunta
emp

01.07.2014 1:46   Homesteading  citat 

Intre timp am mai avut cu bine o nastere acasa.

Iar acum dupa nastere acasa (homebirth) facem educatia acasa (homeschooling) cu cei 4 copiii si este super! :idea:

Mai multe punem pe :arrow: paduraru wordpress com

Voi cum mai sunteti?

sus

Denunta

< subiectul anterior :: subiectul urmator> pagina «  1, 2, 3, 4, 5
Data este GMT + 2 Ore
subiect nou  raspunde
mergi la: